Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Vana87 είπε:

Εγω επερνα pregnancare conceptionκαι με το ππυ εμεινα εγκυος pregnancare plus. Εγω εκανα απο αυτα τα στικακια. Τα πηρα απο καταστημα με 2 ευρω. 

Τι στικάκι καλέ;ποιο κατάστημα;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 39 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κατάλαβα στην περιοχή που μένεις έχει μαγαζιά με συμβολισμούς. Συνεργάζονται και με ζαχαροπλαστείο και με dj.  Θα κλείσεις τα λουλούδια σου. Θα κλείσεις ραντεβού και με τον dj να μιλήσετε και θα πας να κλείσεις και την τούρτα. Επειδή δουλεύεις να σου πάρουν και τρεις μέρες αυτά. Δεν είναι τίποτα. Ποιός ήθελε θρησκευτικό? Εγώ αυτό που έχω καταλάβει μόνο η μέρα της νύφης δεν ειναι.... Μόνο το δικο μας δεν γίνεται.

Οχι δεν καταλαβες... Δεν συνεργαζονται εγω θα τους βρω ξεχωριστα.... δεν ειναι οτι μου παιρνουν 3 μερες γιατι δε μπορω καθε απογευμα. Καποια στιγμη πρεπει κ να μαγειρεψω να εχω ενα φαγητο στο σπιτι, καποιες φορες οι επαγγελματιες εχουν αλλα ραντεβου η εγω δεν εχω αμαξι να μπορω να παω γτ εχουμε ενα αμαξι, παραλληλα τρεχω να κανω μισθωτηριο για το σπιτι που μενουμε γιατι δεν ειχα, επισης ηταν γονιμες τωρα προσπαθουσαμε σχεδον καθε μερα..... Γενικα ολα τα κανω μονη μου.... ο αντρας μου προσπαθει να βοηθησει αλλα ειναι πολυ αγχωδης. Οποτε προσπαθω να του δινω να κανει ευκολα πραγματα. Οι γονεις μας δεν ασχολουνται ιδιαιτερα, μονο για να πουν τη γνωμη τους και τι θα ηθελαν εκεινοι να γινει. Παραλληλα αντε να στρωσω χαλια, να στολισω το σπιτι για τα χριστουγεννα..... 

Δεν ηθελα να κανω θρησκευτικο αλλα ηθελε ο αντρας μου... Με επεισε γιατι μου ειπε οτι θελει να το βιωσουμε.... Εγω ηξερα οτι θα δυσκολευτω χρονικα..... Γενικα ειμαι πολυ πιεσμενη ψυχολογικα αυτο το διαστημα. 

πρίν από 38 λεπτά , kido είπε:

Έλα κορίτσι μου, τίποτα δεν σου έμεινε. Άσε που τώρα δεν τον καταλαβαίνεις αλλά είναι ωραίες στιγμές αυτές, θα τα θυμάσαι μετά και θα λες τζάμπα αγχωνόμουν! 

Να σας ρωτήσω κάτι, έχετε ποτέ περάσει τραχιλίτιδα; Μου βρήκε για πρώτη φορά στο τεστ ΠΑΠ και θα κάνω καλλιέργεια κολπικού υγρού για να δούμε τι μικρόβιο είναι για να πάρω φάρμακο. Να ανησυχώ; 

Πφ... Ελπιζω απλα να τελειωσει συντομα ολη αυτη η προετοιμασια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα το λες?εμενα δεν κουμπωναν τα παντελονια μου τοτε ειχα φοβερο πρηξιμο...σαν μπαλονι ημουν κ εγω...εκανα ποσο καιρο να ξεπρηστω κιολας μετα απο δυο μηνες που δεν ειχα περιοδο

Ε ναι το πρήξιμο ειναι επιδη δεν εχουμε περίοδο πω πω 2 μηνες εκανε να σου ερθει???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Nati85 είπε:

@Dimitr@17 καλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αλλά τα πονάκια το βράδυ είναι καλό σημάδι.

Ναι ετσι θελω να πιστευω...ρωτησα κ την γιαγια απ εξω απ εξω σημερα κ μου λεω το 18 θα εισαι εγκυος...πηγα να της πω αυτο το ξερω και εγων..12μηνες δεν.μπορει θα το πιασω...εσυ νατι σε τι φαση εισαι?

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ε ναι το πρήξιμο ειναι επιδη δεν εχουμε περίοδο πω πω 2 μηνες εκανε να σου ερθει???

Οχι καλε δεν ειχα δυο μηνες επειδη ημουν εγκυος...μετα οταν επιβεβαιωσαμε οτι ηταν παλινδρομη μετα απο μια βδομαδα ειχα πολυ κιγα καφε κ αυτα οχι παντα στο σκουπισμα κ οχι καθε μερα κ μετα ειχα κανονικη ροη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ναι ετσι θελω να πιστευω...ρωτησα κ την γιαγια απ εξω απ εξω σημερα κ μου λεω το 18 θα εισαι εγκυος...πηγα να της πω αυτο το ξερω και εγων..12μηνες δεν.μπορει θα το πιασω...εσυ νατι σε τι φαση εισαι?

Α μας τ άλλαξε η γιαγιά τωρα έλεγε θα ήσουν!!! Εγω περιμενω να μην έρθει από 16 μέχρι 20. Αλλά δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Α μας τ άλλαξε η γιαγιά τωρα έλεγε θα ήσουν!!! Εγω περιμενω να μην έρθει από 16 μέχρι 20. Αλλά δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο 

Ε δεν εχει δει κ το χερι μου τι να ξερει κ αυτη να πει...παντως λεει οτι πρωτα θα μεινω εγκυος κ μετα θα παντρευτω..

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Α μας τ άλλαξε η γιαγιά τωρα έλεγε θα ήσουν!!! Εγω περιμενω να μην έρθει από 16 μέχρι 20. Αλλά δεν νιώθω κάτι ιδιαίτερο 

Στα ιδια με μενα ειχαι κ εσυ δλδ...κ εγω 18  με 20 ...  

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συσπασουλες μικρές το πρωί και υγρή όχι όμως με μυξα χαχαχα

Αχ αυτα τα υγρα πολυ μας ταλαιπωρουν

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω κατι παλι! @alina80 νομιζω πως εσυ θα ξερεις.....

τον προηγουμενο μηνα η ωορρηξια εγινε τη μερα που ειχα τα περισσοτερα διαφανα υγρα και τον περισσοτερο πονο! σημερα εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα οποτε θεωρω οτι σημερα γινετε η ωορρηξια μου.... 

το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν τωρα τελειωσε ή τωρα ξεκιναει..... δλδ εχω μπροστα μου το 24ωρο ή εγινε και παει τελειωσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ε δεν εχει δει κ το χερι μου τι να ξερει κ αυτη να πει...παντως λεει οτι πρωτα θα μεινω εγκυος κ μετα θα παντρευτω..

Α κατάλαβα!!ποτε λέτε να παντρευτείτε?

 

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συσπασουλες μικρές το πρωί και υγρή όχι όμως με μυξα χαχαχα

Για να δούμε!!!τα υγρά είναι καλό σημάδι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι ετσι θελω να πιστευω...ρωτησα κ την γιαγια απ εξω απ εξω σημερα κ μου λεω το 18 θα εισαι εγκυος...πηγα να της πω αυτο το ξερω και εγων..12μηνες δεν.μπορει θα το πιασω...εσυ νατι σε τι φαση εισαι?

Οχι καλε δεν ειχα δυο μηνες επειδη ημουν εγκυος...μετα οταν επιβεβαιωσαμε οτι ηταν παλινδρομη μετα απο μια βδομαδα ειχα πολυ κιγα καφε κ αυτα οχι παντα στο σκουπισμα κ οχι καθε μερα κ μετα ειχα κανονικη ροη

Αααααα!! Γιατι 2 μηνες χορις περιοδο θα σκασω ειναι νομιζω η 1 φορα που παρακαλαω να μ έρθει χαχαχα! Θα με ακουσει και το συμπαν και θα συνομοτισει εναντον μου  χχαχχαχα..πες τις γιαγιας πως το 18 θα εχουμε ολες μωρακια χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι παλι! @alina80 νομιζω πως εσυ θα ξερεις.....

τον προηγουμενο μηνα η ωορρηξια εγινε τη μερα που ειχα τα περισσοτερα διαφανα υγρα και τον περισσοτερο πονο! σημερα εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα οποτε θεωρω οτι σημερα γινετε η ωορρηξια μου.... 

το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν τωρα τελειωσε ή τωρα ξεκιναει..... δλδ εχω μπροστα μου το 24ωρο ή εγινε και παει τελειωσε?

Η ωορρηξία συνήθως κρατάει 12-24 ώρες - αυτό είναι το παράθυρο κατά το οποίο μπορεί να συμβεί γονιμοποίηση. Μετά δεν μπορεί. Εγώ θα σου έλεγα επαφή και σήμερα και αύριο για σιγουριά. 

Εγώ ας πούμε ενώ πιστεύω ότι μάλλον χτες έγινε, θα έχω και σήμερα επαφή. (Μαζί ΔΕΝ θα περιμένουμε εκεί γύρω στα Χριστούγεννα!). 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια να ρωτησω κατι παλι! @alina80 νομιζω πως εσυ θα ξερεις.....

τον προηγουμενο μηνα η ωορρηξια εγινε τη μερα που ειχα τα περισσοτερα διαφανα υγρα και τον περισσοτερο πονο! σημερα εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα οποτε θεωρω οτι σημερα γινετε η ωορρηξια μου.... 

το θεμα ειναι οτι δε ξερω αν τωρα τελειωσε ή τωρα ξεκιναει..... δλδ εχω μπροστα μου το 24ωρο ή εγινε και παει τελειωσε?

Το έχω ρωτήσει σε γιατρό και μου είπε ότι ο πόνος σημαίνει ότι τώρα γίνεται. Κάνε σίγουρα σήμερα και αύριο επαφή αν θες, για να είσαι καλυμμένη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Α κατάλαβα!!ποτε λέτε να παντρευτείτε?

 

Για να δούμε!!!τα υγρά είναι καλό σημάδι.

Θα θελαμε την νεα χρονια αλλα δεν μπορουμε λογω οικονομικων οποτε θα παει το 19..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...