Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

εγω πιστευω τον καφε θα τον κοψω ευκολα...εκει που θα τρελαθω ειναι στο τσιγαρο..... αλλα πιστευω θα τα καταφερω για να μη βλαψω το πλασματακι που θα μεγαλωνει μεσα μου!

Όταν μείνω έγκυος, θα τα κόψω όλα και δεν θα με νοιάζει κιόλας! Αλλά να τα κόψω από πριν, νομίζω μόνο περισσότερο άγχος και πίεση θα μου πρόσθετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εγω πιστευω τον καφε θα τον κοψω ευκολα...εκει που θα τρελαθω ειναι στο τσιγαρο..... αλλα πιστευω θα τα καταφερω για να μη βλαψω το πλασματακι που θα μεγαλωνει μεσα μου!

κοριτσια εγω καφε  τωρα πινω εναν και αν θελω και δευτερο θα πιω ντεκαφεινε (ιδια γευση μου φαινεται) πριν μεινω επινα κανονικα 2 με 3 αναλογα τα κεφια  αλλαααααααααααα δυστυχως καπνιζω ακομα προσπαθω να το ελατωσω οσο γινεται αλλα καπνιζω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Αχαχαχα! Μαζί σου! Πίνεις πολλούς; Εγώ 2 τη μέρα, τα ΣΚ μπορεί και 3. 

Συνήθως δύο και εγώ. Αλλά μπορεί να φτάσω και 3 (όπου ο ένας επειδή θα είναι freddo θεωρείται διπλός).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν είναι αλήθεια αυτά με τον καφέ με το ποτό και όλα τα άλλα! Εγώ ότι δεν μου λέει ο γιατρός δεν το λαμβάνω υπόψη γιατί πολλά διαβάζουμε στο ίντερνετ και στο τέλος θα τρελαθούμε!

Το θέμα είναι οτι δεν τα έχω διαβάσει στο ιντερνετ αλλά σε επιστημονικά κείμενα. Ξέρεις μπορεί και αυτό να με βοηθάει κ να μου δίνει ελπίδες. Κ εννοείται ακουγεται υπερβολικό...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι τριανταφυλλακι μου ...Έτσι μου έλεγε κι εμένα ο άντρας μου...γαστρεντεριτιδα μου έλεγε...

Χαχαχαχα σταμάτα. Άλλο είναι αυτός φοβόταν μην τον κολλήσεις....  θες να σου πω όμως να γελάσεις? Βλέπαμε εχθές το βράδυ μια ταινία στην τηλεόραση. Λοιπόν εντάξει δείχνει μια τύπισσα τώρα ότι έχει αντί για μύτη αντρικό πουλί..... χαχαχαχαχα την πιάνει φτέρνισμα και αρχίζει να της φεύγουν σπερματοζωάρια στον κόσμο που καθόταν και έτρωγε. Σε έναν από αυτούς του έπεσε στο φαγητό του. Πρώτη φορά που μου γύρισαν τα άντερα. Έχω δει και χειρότερες ταινίες... το αστείο όμως της όλης υποθέσεως είναι ότι στο τέλος κατάλαβα τι είχε για μύτη όλη την ωρα νόμιζα ότι είχε προβοσκιδα. Χαχαχαχαχα.

πρίν από 12 λεπτά , andrianni είπε:

Α ωραία! Τη βλέπω αύριο για τεστάκι!!!

Τώρα που το πήρα απόφαση δεν υπάρχει περίπτωση. Την Τετάρτη.... Σας παρακαλώ μην με πιέζετε.... :-D:-D:-D


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

κοριτσια εγω καφε  τωρα πινω εναν και αν θελω και δευτερο θα πιω ντεκαφεινε (ιδια γευση μου φαινεται) πριν μεινω επινα κανονικα 2 με 3 αναλογα τα κεφια  αλλαααααααααααα δυστυχως καπνιζω ακομα προσπαθω να το ελατωσω οσο γινεται αλλα καπνιζω

και μια γνωστη μου ειναι εγκυος 5ο μηνα αν θυμαμαι καλα και καπνιζει ακομη... ποσα κανεις τη μερα πριπου??

μου ακουγεται ασχημο δε ξερω αλλα δε κρινω γιατι δεν εχω ερθει σ αυτη τη θεση οποτε μιλαω εκ του ασφαλουσ γιατι οπως λεει και η παροιμια  εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ακουγονται...εδω θα ειμαστε και θα σας πω και εγω τα δικα μου τα καμοματα!

ειναι γεγονοσ ομως οτι απαγορευεται και ασ λενε και καποιοι γιατροι οτι μεχρι 5 τσιγαρα τη μερα δε βλαπτει το εμβρυο...δε ξερω πραγματικα ειναι προσωπικο θεμα της καθε κοπελας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια....  Ντεκαφεϊνέ και αγιος ο θεος ακομη και τωρα που θηλαζω....  Οσο για το κάπνισμα το εχω ελαττώσει αρκετά καταφερα και 1 την ημερα αλλα οχι παντα

  • Μου αρέσει 2

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , andrianni είπε:

Το θέμα είναι οτι δεν τα έχω διαβάσει στο ιντερνετ αλλά σε επιστημονικά κείμενα. Ξέρεις μπορεί και αυτό να με βοηθάει κ να μου δίνει ελπίδες. Κ εννοείται ακουγεται υπερβολικό...

Τι να πω! Αν σε βοηθά να το κάνεις αλλά εμένα θα με πίεζε να βάλω τη ζωή μου σε τόσους περιορισμούς, μη πιω καφέ, μην πιω ποτό, μην πάω γυμναστήριο μπας και είμαι έγκυος. Εμένα ξέρεις τι με βοηθά, να ξέρω ότι κάνω τις επαφές που πρέπει, να τρώω καλά και να ξεκουράζομαι, να προσέχω την υγεία μου και να είμαι ήρεμη όσο γίνεται και χαλαρή, ε και κάποια στιγμή θα το πιάσω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

και μια γνωστη μου ειναι εγκυος 5ο μηνα αν θυμαμαι καλα και καπνιζει ακομη... ποσα κανεις τη μερα πριπου??

μου ακουγεται ασχημο δε ξερω αλλα δε κρινω γιατι δεν εχω ερθει σ αυτη τη θεση οποτε μιλαω εκ του ασφαλουσ γιατι οπως λεει και η παροιμια  εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ακουγονται...εδω θα ειμαστε και θα σας πω και εγω τα δικα μου τα καμοματα!

ειναι γεγονοσ ομως οτι απαγορευεται και ασ λενε και καποιοι γιατροι οτι μεχρι 5 τσιγαρα τη μερα δε βλαπτει το εμβρυο...δε ξερω πραγματικα ειναι προσωπικο θεμα της καθε κοπελας...

κοιτα θα προσπαθησω να το φτασω στα 3 την ημερα ,για την ωρα κανω περιπου 6 .Εγω ειμαι της' σχολης' που υποστηριζει οτι το αγχος που προκαλειται στην εγγυο απο τη διακοπη του καπνισματοςκαι  μεταφερεται στο εμβρυο , ειναι μεγαλυτερο το κακο που προκαλει απο το ιδιο το καπνισμα.  Ετσι με συμφερει ετσι και ακολουθω ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 1 λεπτό , Alekagala είπε:

Και εγω τα ιδια....  Ντεκαφεϊνέ και αγιος ο θεος ακομη και τωρα που θηλαζω....  Οσο για το κάπνισμα το εχω ελαττώσει αρκετά καταφερα και 1 την ημερα αλλα οχι παντα

Α! Ναι τα λέγαμε με τους ντεκαφεινέ! Εμένα το όνομά μου είναι συνώνυμο με όλους τους καφέδες! Αν όμως κάνω κ άλλη προσπάθεια θα τον κόψω. Αφου μου εχει  κάτσει. Καλύτερα να μην τα είχα διαβάσει. Θα αρχισω ντεκαφεινε λοιπόν!!!

Μπράβο σου που τον θηλάζεις. Κ αυτή είναι μια απόφαση που παίρνει κάθε μανούλα αν θέλει αλλά είμαι πολύ υπερ και θαυμάζω. Ότι καλύτερο για τα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

και μια γνωστη μου ειναι εγκυος 5ο μηνα αν θυμαμαι καλα και καπνιζει ακομη... ποσα κανεις τη μερα πριπου??

μου ακουγεται ασχημο δε ξερω αλλα δε κρινω γιατι δεν εχω ερθει σ αυτη τη θεση οποτε μιλαω εκ του ασφαλουσ γιατι οπως λεει και η παροιμια  εξω απο τον χωρο πολλα τραγουδια ακουγονται...εδω θα ειμαστε και θα σας πω και εγω τα δικα μου τα καμοματα!

ειναι γεγονοσ ομως οτι απαγορευεται και ασ λενε και καποιοι γιατροι οτι μεχρι 5 τσιγαρα τη μερα δε βλαπτει το εμβρυο...δε ξερω πραγματικα ειναι προσωπικο θεμα της καθε κοπελας...

Κοίτα έχω γνωστές που κάνανε τσιγάρο στην εγκυμοσύνη. όμως από την στιγμή που ήμαστε καπνιστριες και ο οργανισμός μας και το αίμα μας το ζητάει και οι ορμόνες έχουν χτυπήσει κόκκινο τι κάνεις? Καλό είναι να μην κάνουμε δεν το συζητώ. Αλλά?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Χαχαχαχα σταμάτα. Άλλο είναι αυτός φοβόταν μην τον κολλήσεις....  θες να σου πω όμως να γελάσεις? Βλέπαμε εχθές το βράδυ μια ταινία στην τηλεόραση. Λοιπόν εντάξει δείχνει μια τύπισσα τώρα ότι έχει αντί για μύτη αντρικό πουλί..... χαχαχαχαχα την πιάνει φτέρνισμα και αρχίζει να της φεύγουν σπερματοζωάρια στον κόσμο που καθόταν και έτρωγε. Σε έναν από αυτούς του έπεσε στο φαγητό του. Πρώτη φορά που μου γύρισαν τα άντερα. Έχω δει και χειρότερες ταινίες... το αστείο όμως της όλης υποθέσεως είναι ότι στο τέλος κατάλαβα τι είχε για μύτη όλη την ωρα νόμιζα ότι είχε προβοσκιδα. Χαχαχαχαχα.

Τώρα που το πήρα απόφαση δεν υπάρχει περίπτωση. Την Τετάρτη.... Σας παρακαλώ μην με πιέζετε.... :-D:-D:-D

Χαχαχαχαχα τώρα όμως μην με προκαλείς γιατί στην εγκυμοσύνη ήταν η πρώτη φορά που μου ερχόταν εμετός όταν έβλεπα διαφορα στην τηλεόραση.  Ακόμα και με φιλιά!  Αλλά δεν στο λέω για να μην σε ξεσηκωσω. .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Τι να πω! Αν σε βοηθά να το κάνεις αλλά εμένα θα με πίεζε να βάλω τη ζωή μου σε τόσους περιορισμούς, μη πιω καφέ, μην πιω ποτό, μην πάω γυμναστήριο μπας και είμαι έγκυος. Εμένα ξέρεις τι με βοηθά, να ξέρω ότι κάνω τις επαφές που πρέπει, να τρώω καλά και να ξεκουράζομαι, να προσέχω την υγεία μου και να είμαι ήρεμη όσο γίνεται και χαλαρή, ε και κάποια στιγμή θα το πιάσω!

Ναι με βοηθάει γιατί το εντασσω στην καλή διατροφή. Γυμναστικη δεν με πειράζει. Κ σκέφτομαι πώς θα φτάσω το στόχο μου εδώ κ κάτι χρόνια. Γι αυτό ειναι διαφορετικό δεν ειμαι χαλαρή στο όποτε το πιασω. Θελω να το τονίσω αυτό. Δεν το συστήνω κ σε σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Ναι με βοηθάει γιατί το εντασσω στην καλή διατροφή. Γυμναστικη δεν με πειράζει. Κ σκέφτομαι πώς θα φτάσω το στόχο μου εδώ κ κάτι χρόνια. Γι αυτό ειναι διαφορετικό δεν ειμαι χαλαρή στο όποτε το πιασω. Θελω να το τονίσω αυτό. Δεν το συστήνω κ σε σας

Εννοείται! Όπως νιώθει ο καθένας πράττει! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Ναι με βοηθάει γιατί το εντασσω στην καλή διατροφή. Γυμναστικη δεν με πειράζει. Κ σκέφτομαι πώς θα φτάσω το στόχο μου εδώ κ κάτι χρόνια. Γι αυτό ειναι διαφορετικό δεν ειμαι χαλαρή στο όποτε το πιασω. Θελω να το τονίσω αυτό. Δεν το συστήνω κ σε σας

Κορίτσια, κάθε μία αυτό που τη βοηθάει κάνει. Είναι αρκετά πιεστικό ψυχολογικά αυτό που βιώνουμε, οπότε ότι βοηθάει την κάθε μία να νιώσει καλύτερα καλό είναι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...