Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Γεια σου μάντη μου, τι κάνεις?Έχω αρκετό καιρό να μπω και έχασα τα νέα όλων σας, είχα κάτι τρεχάματα αλλά ευτυχώς τελείωσαν τώρα...έχουμε καμία νέα εγκυούλα??Εσύ σε τι φάση είσαι? Αναμονή???

Είμαι εγκυουλα!!!!!! Και έχουμε και πολλές ακόμα εγκυουλες!!!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!!! Εσύ σε τι φάση είσαι ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλή σαρακοστη όμορφες. Καλά να πέρασε! ♡♡ Σήμερα έχει γαριδομακαροναδα και δεν το σχολιάζω χαλβά - λαγάνα και μπύρα χωρίς αλκοόλ.... Δοκίμασα εχθές και έπαθα πλάκα... Να περάσετε τέλεια.!

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχα εγω θα άφηνα τη φασολάδα να στεναχωριέται στη θεση.σου ααχαχα!! Οχι δεν θα πειω αλλα θα φαω οτι αυτο το συνοδεύει αχαχαχαχαα

Αννούλα προσοχή στα όστρακα απαγορεύονται!!!!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Αννούλα προσοχή στα όστρακα απαγορεύονται!!!!

Παρε κατι να πεσει ο πυρετος!!! Μεγάλη ταλαιπωρία τώρα!!!! Ναι το ξέρω απαγορεύονται τα ομα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Παρε κατι να πεσει ο πυρετος!!! Μεγάλη ταλαιπωρία τώρα!!!! Ναι το ξέρω απαγορεύονται τα ομα!!

Βρήκα το κόλπο για να πέφτει έστω λιγο χωρίς φάρμακα! Πεσέτα βρεγμένη και σκουπίζω όλο μου σχεδόν το σώμα κυρίως μασχάλες και πατούσες!!! Και τσουπ μετά από λίγο πέφτει! Τώρα έχω 37.8


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Βρήκα το κόλπο για να πέφτει έστω λιγο χωρίς φάρμακα! Πεσέτα βρεγμένη και σκουπίζω όλο μου σχεδόν το σώμα κυρίως μασχάλες και πατούσες!!! Και τσουπ μετά από λίγο πέφτει! Τώρα έχω 37.8

Μπράβο ωραια αυτο σημάνει λογικα πως αυριο θα εισαι περδικι!!! Κυκλοφορεί γρίπη και κολαει ο ενας μετα τον αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μπράβο ωραια αυτο σημάνει λογικα πως αυριο θα εισαι περδικι!!! Κυκλοφορεί γρίπη και κολαει ο ενας μετα τον αλλο!!

Μακάρι να μην ανεβάσω ξανά!!! Έστω να πάρω μόνο την αντιβίωση γτ ο λαιμός είναι χαλιααα!!! Ωραία θα περάσω πάλι σήμερα με κοτόσουπα πάνε περίπατο τα θαλασσινά!!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακάρι να μην ανεβάσω ξανά!!! Έστω να πάρω μόνο την αντιβίωση γτ ο λαιμός είναι χαλιααα!!! Ωραία θα περάσω πάλι σήμερα με κοτόσουπα πάνε περίπατο τα θαλασσινά!!!!

Ελα μη το σκέφτεσαι μια αλλη μερα θα φας κοίτα να γινεις καλα το σπορακι μεγαλώνει!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

Πηγα να αφαιρεσω το gel και μου ελεγε η κοπελα οτι ο γιατρος της(μετα το πρωτο τριμηνο) της ελεγε να πινει μπυρα για ν μη παθαινει λοιμωξεις. Πασιγνωστος γιατρος της πολης.και ακριβοπληρωμενος.

Εχει ακουσει καμια ή εχει καμια εμπειρια σε παρομοι συμβουλη?το λεω γιατι τι καλοκαιρι ειναι εν οψη..να μπορουμε να πινουμε κατι κι εμεις..καπου καπου?

Αυτη ειναι νηστεια!!!!! Καλημερς καλη σαρακοστη!

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή σαρακοστή!!!!Εμείς  τελικά!!!!!δεν βγήκαμε καθόλου και αράξαμε!!!Το ευχαριστηθήκαμε!!!!!!!

Η μπύρα απαγορεύεται σε μύκητες!!!!Κάνει χειρότερη τη φαγούρα!!!!!Γίνεται ζύμωση!!!!Η σόδα κάνει καλό για πρόληψη ουρολοίμωξης και γενικά στα νεφρά και το γιαούρτι για μύκητες!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλήμερα καλή σαρακοστή κορίτσια μου..!!! Εγώ ακόμα πρισμενη είμαι δεύτερη μέρα σήμερα αντιβίωση να πάω την Τρίτη απόγευμα σε οδοντίατρο να δω τι γίνετε.... Αν και μου είπαν ότι μπορεί να είναι τα ούλα μου γιατί οι ορμονες τις εγκυμοσύνης τα φουσκώνουν.... 

Πολύ πιθανό...

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Καλημερα σας χρονια πολλα και καλη σαρακοστη με πολλα θετικα τεστ,θετικα νεα και υψηλες χοριακες.

Τσισα...πολλα τσισα παιδια..σκεφτομαι να μετακομισω στη μπανιερα..ή να παρω πανες ακρατειας.

Που τον πετάτε σήμερα?(τον αετο)

Εννοείται τον αετό,τι άλλο;;;χαχα

 

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Περαστικά κοριτσάκι μου. 

Ναι ήθελα να πάρω τα ουλτρα λέ βουρ αλλά δεν το ρώτησα τον γυναικολόγο κ τρώω γιαούρτια. Εγώ κάθε μέρα είμαι το ίδιο χαλι .. Ούτε να φάω μπορώ ούτε δύναμη έχω . Καλή σαρα κόστη.! 

Θέλει 3-4 τουλάχιστον όμως

2 ώρες πρίν, orianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλή σαρακοστη κ να περάσετε όμορφα. Ο καιρός εδώ είναι συννεφιασμενος κ λέει για βροχές πρίν το μεσημέρι. Οπότε μάλλον θα κάτσουμε μέσα. Θα φτιάξω σουπιές με χόρτα, σκορδαλιά,  γίγαντες στο φούρνο γαρίδες τηγανιτές κ πατατοσαλάτα. Έχουμε κ ελιες χάλβα  ταραμοσαλατα κ λαγάνα. Θα νηστεψουμε όπως καταλάβατε... Χαχαχα 

Κάτι λίγα κι εσείς!

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Θα πεινάσετε κι εσείς! 

Εμείς θα πάμε στους γονείς μου, θα έρθουν και κάτι ξαδέρφια μου. Το μενού έχει θράψαλα (γεμιστά με φέτα και ντομάτα), χταποδάκι και γαρίδες στη σχάρα, καλαμαράκια τηγανητά, φάβα, πατάτες βραστες, φυσικά ελιές και χαλβά. Έφτιαξα και εγώ μια πρασοτυροπιτα μόλις αλλά δεν ξέρω αν θα την εμφανισω στο τραπέζι γιατί μου βγήκε λειψή η γέμιση χαχαχα. 

Βαλτη βρε κι αυτή εκεί στο τραπέζι!

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλή σαρακοστη όμορφες. Καλά να πέρασε! ♡♡ Σήμερα έχει γαριδομακαροναδα και δεν το σχολιάζω χαλβά - λαγάνα και μπύρα χωρίς αλκοόλ.... Δοκίμασα εχθές και έπαθα πλάκα... Να περάσετε τέλεια.!

Καλή η μπύρα χωρίς αλκοόλ;ποια;

1 hour ago, Μάντη είπε:

Βρήκα το κόλπο για να πέφτει έστω λιγο χωρίς φάρμακα! Πεσέτα βρεγμένη και σκουπίζω όλο μου σχεδόν το σώμα κυρίως μασχάλες και πατούσες!!! Και τσουπ μετά από λίγο πέφτει! Τώρα έχω 37.8

Τέλεια!

Καλή σαρακοστή σε όλες λοιπόν!Και η ερώτηση της ημέρας είναι η εξής: γιατί λέμε καλή σαρακοστή; Αφού μέχρι το Πάσχα είναι 50 μέρες!

πρίν από 3 λεπτά , Νορα Σ. είπε:

καλημερα κορίτσια και καλη Σαρακοστή , ξερετε αν υπαρχει περιπτωση δυο εγκυμοσυνες στην ιδια γυναικα να εχει διαφορετικα συμπτώματα?

Εννοείται!Σε μένα!

  • Μου αρέσει 3

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Πολύ πιθανό...

Εννοείται τον αετό,τι άλλο;;;χαχα

 

Θέλει 3-4 τουλάχιστον όμως

Κάτι λίγα κι εσείς!

Βαλτη βρε κι αυτή εκεί στο τραπέζι!

Καλή η μπύρα χωρίς αλκοόλ;ποια;

Τέλεια!

Καλή σαρακοστή σε όλες λοιπόν!Και η ερώτηση της ημέρας είναι η εξής: γιατί λέμε καλή σαρακοστή; Αφού μέχρι το Πάσχα είναι 50 μέρες!

Εννοείται!Σε μένα!

Καλή σαρακοστή Ντέμι μου. Νομίζω μετράνε σαρακοστή χωρίς τη Μ. Βδομάδα. Δεν είμαι σίγουρη όμως. 

Καλά να περάσετε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Πολύ πιθανό...

Εννοείται τον αετό,τι άλλο;;;χαχα

 

Θέλει 3-4 τουλάχιστον όμως

Κάτι λίγα κι εσείς!

Βαλτη βρε κι αυτή εκεί στο τραπέζι!

Καλή η μπύρα χωρίς αλκοόλ;ποια;

Τέλεια!

Καλή σαρακοστή σε όλες λοιπόν!Και η ερώτηση της ημέρας είναι η εξής: γιατί λέμε καλή σαρακοστή; Αφού μέχρι το Πάσχα είναι 50 μέρες!

Εννοείται!Σε μένα!

Χαχαχαχα κοριτσι πολυ εύλογη η απόρροια σου και ομολογώ πως δεν ηξερα γιατί διάβασα ομως πως τη λεμε ετσι λογο το οτι ο Χρίστος ειχε νυστεψει πριν το πασχα για 40 ημερες!! Κανονικά απο σήμεραετραμε σαράντα αλλα κρεας δεν τρώγεται ουτε τη βδομάδα που μας περασε ειναι η λεγόμενη τυρινη εβδομάδα οποτε μηπως γι αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii δηλαδη ?επειδη εγω τωρα εχω μικρη καθυστερηση αλλα δε κανω τεστ γιατι δε νιωθω πως ειμαι εγγυος ενω τη προηγουμενη φορα ειχα κατι περιεργα συμπτωματα πχ πρησμενο στηθος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , marillia είπε:

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή σαρακοστή!!!!Εμείς  τελικά!!!!!δεν βγήκαμε καθόλου και αράξαμε!!!Το ευχαριστηθήκαμε!!!!!!!

Η μπύρα απαγορεύεται σε μύκητες!!!!Κάνει χειρότερη τη φαγούρα!!!!!Γίνεται ζύμωση!!!!Η σόδα κάνει καλό για πρόληψη ουρολοίμωξης και γενικά στα νεφρά και το γιαούρτι για μύκητες!!!!

Καλημερααα... Η μπυρα παει στις λοιμωξεις οτι τις αποτρεπει(συμφωνα με συμβουλη αλλου γιατρου σε μια γνωστη)

Για τους μυκητες προβιοτικα,εφοσον γινεται ληψη αντιβιωσης.συμβουλη σε @Μάντη και @ada32.

Δυο διαφορετικα θεματα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...