Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Vila είπε:

Ναι το ξέρω για την ungry μας!!!! Τη Δήμητρα ήθελα να γράψω ότι είστε οι επόμενες!! Εγώ περιμένω να δώ τι θα γίνει με την ωορρηξία! Επαφή είχαμε χθές μετά από καυγαδακι κιόλας.. λέτε να φέρει γούρι??? Χαχα απλά ο γιατρός είχε πει επαφή την Παρασκευή και ξανά την τρίτη! Εμείς Παρασκευή δεν καταφέραμε.. άσε που μου φάνηκε περίεργο να αφήσω τέσσερις μέρες κενό αλλά και τώρα πάλι το σκέφτομαι.. να μην έχουμε και μια επαφουλα τη δευτέρα??

 Εσύ έχεις και την προφητεία της γιαγιάς!! Να σκέφτεσαι θετικά και ότι είναι να γίνει θα γίνει!

@Μάντη περαστικά κοπέλα μου!

@Nati85 καλά περάσατε?? Εμείς αύριο λέμε να πάμε μια εκδρομουλα εδώ γύρω αν θα έχει καλό καιρό! Εσείς??

Ελα ρε συ και μενα μ κανει εντυπωση πολλες μερες διαφορα! Βρε κανε εσυ κ αυριο! Οσο για τον καυγα ειναι γουρι σιγουρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Vila είπε:

Ναι το ξέρω για την ungry μας!!!! Τη Δήμητρα ήθελα να γράψω ότι είστε οι επόμενες!! Εγώ περιμένω να δώ τι θα γίνει με την ωορρηξία! Επαφή είχαμε χθές μετά από καυγαδακι κιόλας.. λέτε να φέρει γούρι??? Χαχα απλά ο γιατρός είχε πει επαφή την Παρασκευή και ξανά την τρίτη! Εμείς Παρασκευή δεν καταφέραμε.. άσε που μου φάνηκε περίεργο να αφήσω τέσσερις μέρες κενό αλλά και τώρα πάλι το σκέφτομαι.. να μην έχουμε και μια επαφουλα τη δευτέρα??

 Εσύ έχεις και την προφητεία της γιαγιάς!! Να σκέφτεσαι θετικά και ότι είναι να γίνει θα γίνει!

@Μάντη περαστικά κοπέλα μου!

@Nati85 καλά περάσατε?? Εμείς αύριο λέμε να πάμε μια εκδρομουλα εδώ γύρω αν θα έχει καλό καιρό! Εσείς??

Καλά περάσαμε ναι!! Να πάτε εκδρομουλα φυσικά!! Εμείς θα πάμε στους γονείς μου για φαγητό και εκεί γύρω να πετάξουμε χαρταετό που έχει πολύ απλά.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Θέλει λίγο χρόνο να δράσει η αντιβιωση.αν επιτρεποταν να πάρεις κάποιο άλλο αντιπυρετικό θα επεφτε στα παιδάκια όταν δεν πέφτει δίνουμε  στις 4 ώρες  πονσταν που είναι και πιο ισχυρό και πέφτε αλλα εσύ είσαι εγκυουλα  και δεν  κανει.χαλαρωσε κάνε τις κομπρεσες σου και πιστεύω αύριο θα είσαι καλύτερα.τωρα πόσο πυρετό έχεις?

Μακάρι να είμαι καλύτερα και να μην χρειαστεί να πάρω έστω αλλά ντεπον!  Και εγώ πριν μείνω έγκυος έπαιρνα εναλλάξ ντεπον πονσταν! Τώρα έχω 38 μόλις έβαλα θερμόμετρο! Άρχισε να πέφτει!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξέχασα να σας πω πριν φύγουμε τσακώθηκαμε και εμεις.αλλα εντάξει μετά ήμασταν μια χαρά μας έφυγε λίγο η ένταση που είχαμε και λύσαμε κάποια θεματακια!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Μακάρι να είμαι καλύτερα και να μην χρειαστεί να πάρω έστω αλλά ντεπον!  Και εγώ πριν μείνω έγκυος έπαιρνα εναλλάξ ντεπον πονσταν! Τώρα έχω 38 μόλις έβαλα θερμόμετρο! Άρχισε να πέφτει!!!

Α ωραία είδες πέφτει σιγά σιγά μην αγχώνεσαι!άντε αύριο θα είσαι πολυ καλύτερα!

  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vila είπε:

Γιατί να σε ματιαξω καλέ??? Ούτε συγχαρητήρια δεν μπορούμε να πούμε? Χαχαχα πλάκα έχεις!

 @andrianni μου κρίμα που ήρθε..πιστεύω ομως πως είσαι πολύ κοντά..! Όταν μιλήσεις με τον γιατρό πες μας νέα.

@MelinaFo και @Ungry girlείστε οι επόμενες???? Άντε μακάρι να έχουμε ομορφιά νέα!!!❤

@Dimitr@17 ήθελα να γράψω.. και έχει κολλήσει η σελίδα από το κινητό και δεν με αφήνει να το σβήσω!

Δεν το ειπα με κακια..  Απλα επειδη επες οτι ειμαι τυχερη που επιασα με την πρωτη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nati85 είπε:

Κορίτσια ξέχασα να σας πω πριν φύγουμε τσακώθηκαμε και εμεις.αλλα εντάξει μετά ήμασταν μια χαρά μας έφυγε λίγο η ένταση που είχαμε και λύσαμε κάποια θεματακια!

Ενα ενα τα ξεφουρνιζεις! Γουρι γουρι

Εμεις παλι περναμε μια αγαπησιαρικη φαση! Εγω κανω την νοικοκυρα αυτος τον κουβαλητη σκετο ρομαντζο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MelinaFo είπε:

Ενα ενα τα ξεφουρνιζεις! Γουρι γουρι

Εμεις παλι περναμε μια αγαπησιαρικη φαση! Εγω κανω την νοικοκυρα αυτος τον κουβαλητη σκετο ρομαντζο! 

Αυτά είναι τα ωραία! ηρεμία και αγάπη μόνο ότι καλύτερο!ερωτευμένο μου ζευγαράκι!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Αυτά είναι τα ωραία! ηρεμία και αγάπη μόνο ότι καλύτερο!ερωτευμένο μου ζευγαράκι!!

Καλα ειναι φασεις κ φασεις. Τωρα συμβαινει αυτο σε αλλες εποχες εχουμε κ μεις κοντρες. 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

Καλα ειναι φασεις κ φασεις. Τωρα συμβαινει αυτο σε αλλες εποχες εχουμε κ μεις κοντρες. 

Ε ναι σίγουρα και όλο γλυκες δεν γίνεται είναι σαν κύκλος όλο αυτό με τις σχέσεις.

@alina80 που είσαι?χαλαρώνεις?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ε ναι σίγουρα και όλο γλυκες δεν γίνεται είναι σαν κύκλος όλο αυτό με τις σχέσεις.

@alina80 που είσαι?χαλαρώνεις?

Εδώ είμαι κορίτσι. Σας διαβάζω, αλλά δεν έχω κάτι να πω. Έφτιαξα και τις λαγάνες μου, ελπίζω να μην μπαγιατευσουν μέχρι αύριο και έκανα τζάμπα την κουζίνα χάλια. 

Είμαστε και στην πείνα (αποχή. Το καλό μου κατάλαβε ότι απαγορεύονται γενικά οι επαφές πριν τη σαλπιγγογραφία. Χαχαχα). 

Περασατε ωάρια διάβασα. Χρειάζονται που και που οι εξορμήσεις. Ξεφεύγει το μυαλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

Ε ναι σίγουρα και όλο γλυκες δεν γίνεται είναι σαν κύκλος όλο αυτό με τις σχέσεις.

@alina80 που είσαι?χαλαρώνεις?

Εσπασε λιγο η ομαδα απο χθες...

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Εδώ είμαι κορίτσι. Σας διαβάζω, αλλά δεν έχω κάτι να πω. Έφτιαξα και τις λαγάνες μου, ελπίζω να μην μπαγιατευσουν μέχρι αύριο και έκανα τζάμπα την κουζίνα χάλια. 

Είμαστε και στην πείνα (αποχή. Το καλό μου κατάλαβε ότι απαγορεύονται γενικά οι επαφές πριν τη σαλπιγγογραφία. Χαχαχα). 

Περασατε ωάρια διάβασα. Χρειάζονται που και που οι εξορμήσεις. Ξεφεύγει το μυαλό.

Μπραβο χρυσοχερα! Ποτε πας για την εξεταση?


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Εδώ είμαι κορίτσι. Σας διαβάζω, αλλά δεν έχω κάτι να πω. Έφτιαξα και τις λαγάνες μου, ελπίζω να μην μπαγιατευσουν μέχρι αύριο και έκανα τζάμπα την κουζίνα χάλια. 

Είμαστε και στην πείνα (αποχή. Το καλό μου κατάλαβε ότι απαγορεύονται γενικά οι επαφές πριν τη σαλπιγγογραφία. Χαχαχα). 

Περασατε ωάρια διάβασα. Χρειάζονται που και που οι εξορμήσεις. Ξεφεύγει το μυαλό.

Α μπράβο έκανες Λαγανά!!και του χρόνου!να την πάρεις  έτοιμη εύχομαι  επειδή δεν θα προλαβαίνεις να φτιάξεις  ξέρεις γιατιιι.....δεν νομίζω μέχρι αύριο να μπαγιατευσει.

Δεν κάνει πριν επαφή μήπως υπάρξει εγκυμοσυνη?θα νηστεψετε μια βδομάδουλα ακόμα!

Όσο για την εκδρομουλα μας ναι ήταν πολύ καλά ξεφύγαμε είχαμε παρεούλα και περάσαμε πολύ καλά τζάκι το βράδυ και χαλαρά βολτουλες την ημέρα!

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Εσπασε λιγο η ομαδα απο χθες...

Μπραβο χρυσοχερα! Ποτε πας για την εξεταση?

Ναι το κατάλαβα...

 

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...