Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρααα Κορίτσια μου. Μου φαίνεται είμαι απ' τις πιο τεμπελες τελευταία ξύπνησα :-D. Εγώ μάλλον θα πάω να πάρω να κάνω τεστακι γιατί δε κρατιεμαι θέλω να ξέρω πριν πάω στη δουλειά @Ungry girl πολύ χαίρομαι που δε πονάς πια!!! Άντε με μια μεγάλη χοριακη αύριο !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Καλημερααα... Η μπυρα παει στις λοιμωξεις οτι τις αποτρεπει(συμφωνα με συμβουλη αλλου γιατρου σε μια γνωστη)

Για τους μυκητες προβιοτικα,εφοσον γινεται ληψη αντιβιωσης.συμβουλη σε @Μάντη και @ada32.

Δυο διαφορετικα θεματα.

 

Σε ποιές λοιμώξεις?Ειδικά το αλκοολ ρίχνει το ανοσοποιητικό!!!!Καλύτερα φρουτάκια,λαχανικά!!!Και κόκκινα φρούτα οπως,μύρτιλα.κρανμπερι,ρόδι που είναι αντιοξειδωτικά!!!!!Καλοκαιράκι άλλαγμα μαγιό,ψάθα και καθαρές θάλασσες και θα είμαστε μια χαρά!!!Τα κορίτσια καλύτερα ανα ρωτήσουν για τα προβιοτικά λόγω κύησης!!Προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι γι αυτό!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Efouko είπε:

Καλημέρααα Κορίτσια μου. Μου φαίνεται είμαι απ' τις πιο τεμπελες τελευταία ξύπνησα :-D. Εγώ μάλλον θα πάω να πάρω να κάνω τεστακι γιατί δε κρατιεμαι θέλω να ξέρω πριν πάω στη δουλειά @Ungry girl πολύ χαίρομαι που δε πονάς πια!!! Άντε με μια μεγάλη χοριακη αύριο !!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και δεν πειράζει που σε πλάκωσε λιγο το πάπλωμα!!! Χεχε για πες ποτε δεν περιμένεις ειπαμ!?? Σήμερα θα το κάνεις???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Σε ποιές λοιμώξεις?Ειδικά το αλκοολ ρίχνει το ανοσοποιητικό!!!!Καλύτερα φρουτάκια,λαχανικά!!!Και κόκκινα φρούτα οπως,μύρτιλα.κρανμπερι,ρόδι που είναι αντιοξειδωτικά!!!!!Καλοκαιράκι άλλαγμα μαγιό,ψάθα και καθαρές θάλασσες και θα είμαστε μια χαρά!!!Τα κορίτσια καλύτερα ανα ρωτήσουν για τα προβιοτικά λόγω κύησης!!Προσωπικά δεν γνωρίζω κάτι γι αυτό!!!!

Δε γνωριζω ποιες λοιμωξεις.μια πληροφορια μετεφερα φανταζομαι η καθεμια θα ρωτησει το γιατρο της.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Καλή σαρακοστή Ντέμι μου. Νομίζω μετράνε σαρακοστή χωρίς τη Μ. Βδομάδα. Δεν είμαι σίγουρη όμως. 

Καλά να περάσετε.

Ναι, λογικό

πρίν από 22 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχαχα κοριτσι πολυ εύλογη η απόρροια σου και ομολογώ πως δεν ηξερα γιατί διάβασα ομως πως τη λεμε ετσι λογο το οτι ο Χρίστος ειχε νυστεψει πριν το πασχα για 40 ημερες!! Κανονικά απο σήμεραετραμε σαράντα αλλα κρεας δεν τρώγεται ουτε τη βδομάδα που μας περασε ειναι η λεγόμενη τυρινη εβδομάδα οποτε μηπως γι αυτο!!

Χαχαχ δεν έχω ιδέα!

πρίν από 15 λεπτά , Νορα Σ. είπε:

@ntemiiiiii δηλαδη ?επειδη εγω τωρα εχω μικρη καθυστερηση αλλα δε κανω τεστ γιατι δε νιωθω πως ειμαι εγγυος ενω τη προηγουμενη φορα ειχα κατι περιεργα συμπτωματα πχ πρησμενο στηθος

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα, ένιωσα έναν έντονο πόνο και είδα λίγο ροζ κι αυτό ήταν, επίσης είχα δέκατα κι όταν πλέον έμαθα για την εγκυμοσύνη για 3 βδομάδες δεν μπορούσα να σηκωθώ είχα αναγουλες όχι εμετούς έχασα 5 κιλά το πρώτο τρίμηνο

Τώρα είχα καθυστερηση αλλά το απέδωσα σε κρύωμα και έντερο που είχα δεν είδα ούτε ροζ ούτε καφέ τίποτα ούτε πόνο έμαθα για την εγκυμοσύνη είμαι μια χαρά ούτε αναγουλες τίποτα σπάνια κάποια ζαλάδα

Εσυ έχεις καθυστέρηση;τι νιώθεις; Εύχομαι να είσαι! Δεύτερη κύηση;

πρίν από 11 λεπτά , Efouko είπε:

Καλημέρααα Κορίτσια μου. Μου φαίνεται είμαι απ' τις πιο τεμπελες τελευταία ξύπνησα :-D. Εγώ μάλλον θα πάω να πάρω να κάνω τεστακι γιατί δε κρατιεμαι θέλω να ξέρω πριν πάω στη δουλειά @Ungry girl πολύ χαίρομαι που δε πονάς πια!!! Άντε με μια μεγάλη χοριακη αύριο !!

Εύχομαι ναναι θετικό!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 minutes ago, Ungry girl said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και δεν πειράζει που σε πλάκωσε λιγο το πάπλωμα!!! Χεχε για πες ποτε δεν περιμένεις ειπαμ!?? Σήμερα θα το κάνεις???

Κοιμόμουν κ άλλο αν με ρωτάς χαχαχαχα. Εγώ Σάββατο περίμενα αλλά τίποτα ακόμα. Έχω κάποιες ενοχλησεις στη κοιλιά αλλά όχι τόσο έντονα όπως όταν περιμένω τις αλλες φορές είναι σαν τραβήγματα στη μήτρα

1 minute ago, ntemiiiiii said:

Ναι, λογικό

Χαχαχ δεν έχω ιδέα!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα, ένιωσα έναν έντονο πόνο και είδα λίγο ροζ κι αυτό ήταν, επίσης είχα δέκατα κι όταν πλέον έμαθα για την εγκυμοσύνη για 3 βδομάδες δεν μπορούσα να σηκωθώ είχα αναγουλες όχι εμετούς έχασα 5 κιλά το πρώτο τρίμηνο

Τώρα είχα καθυστερηση αλλά το απέδωσα σε κρύωμα και έντερο που είχα δεν είδα ούτε ροζ ούτε καφέ τίποτα ούτε πόνο έμαθα για την εγκυμοσύνη είμαι μια χαρά ούτε αναγουλες τίποτα σπάνια κάποια ζαλάδα

Εσυ έχεις καθυστέρηση;τι νιώθεις; Εύχομαι να είσαι! Δεύτερη κύηση;

Εύχομαι ναναι θετικό!!!!

Σ ευχαριστώ πολυυυυυυυ αλλά επειδή εχω φάει τα μούτρα μου προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι :) ευτυχώς έχει εφημερεύον φαρμακείο κοντά στη γειτονιά μας και δε θα τρέχω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Efouko είπε:

Κοιμόμουν κ άλλο αν με ρωτάς χαχαχαχα. Εγώ Σάββατο περίμενα αλλά τίποτα ακόμα. Έχω κάποιες ενοχλησεις στη κοιλιά αλλά όχι τόσο έντονα όπως όταν περιμένω τις αλλες φορές είναι σαν τραβήγματα στη μήτρα

Σ ευχαριστώ πολυυυυυυυ αλλά επειδή εχω φάει τα μούτρα μου προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι :) ευτυχώς έχει εφημερεύον φαρμακείο κοντά στη γειτονιά μας και δε θα τρέχω

Όλες μας έχουμε φάει τα μούτρα μας,μην αγχώνεσαι!Και μόνο η επιθυμία είναι ικανή να δημιουργήσει συμπτώματα!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Efouko είπε:

Κοιμόμουν κ άλλο αν με ρωτάς χαχαχαχα. Εγώ Σάββατο περίμενα αλλά τίποτα ακόμα. Έχω κάποιες ενοχλησεις στη κοιλιά αλλά όχι τόσο έντονα όπως όταν περιμένω τις αλλες φορές είναι σαν τραβήγματα στη μήτρα

Σ ευχαριστώ πολυυυυυυυ αλλά επειδή εχω φάει τα μούτρα μου προσπαθώ να μην ενθουσιάζομαι :) ευτυχώς έχει εφημερεύον φαρμακείο κοντά στη γειτονιά μας και δε θα τρέχω

Αχ πολυ καλη επιτυχια.Αντε καν το σημερα..να χουμε και καλο ποδαρικο για τη σαρακοστη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zina7777 said:

Αχ πολυ καλη επιτυχια.Αντε καν το σημερα..να χουμε και καλο ποδαρικο για τη σαρακοστη...

Σ ευχαριστώ πολύ :) φοβάμαι λίγο είναι η αλήθεια μη φάω άκυρο παλι

3 minutes ago, ntemiiiiii said:

Όλες μας έχουμε φάει τα μούτρα μας,μην αγχώνεσαι!Και μόνο η επιθυμία είναι ικανή να δημιουργήσει συμπτώματα!

Καλά ναι το μυαλό είναι άτιμο !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Efouko είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ :) φοβάμαι λίγο είναι η αλήθεια μη φάω άκυρο παλι

Ολα παιζουν.Καν το με καλη διαθεση και θα συμφωνησω με τη ntemi σε ολες εχει συμβει!!!ολα καλα θα πανε..think positive...

Ειμαστε μαζι σου...παμε δυναμικα!!!για μια Ελλαδα νεα...

Link to comment
Share on other sites

@ntemiiiiii στην πρωτη ειχα πρησμενο στηθος δεκατα κατι περιεργα τραβηγματα πριν την καθυστερηση ετσι το καταλαβα ενω τωρα νιωθω μια χαρα οποτε μαλλον οπου να ειναι θα αδιαθετησω :(

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zina7777 said:

Ολα παιζουν.Καν το με καλη διαθεση και θα συμφωνησω με τη ntemi σε ολες εχει συμβει!!!ολα καλα θα πανε..think positive...

Ειμαστε μαζι σου...παμε δυναμικα!!!για μια Ελλαδα νεα...

Χαχαχαχαχααχα ομιλία για δημοτικός σύμβουλος τουλάχιστον :) θα το κάνω και θα ενημερωσω για τις εξελίξεις !!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ευχαριστώ πολύ.... Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου?!! 

Εγώ χάλια.. Μέχρι που σήμερα πήγα έκανα εμετό κ ηρεμησα!! Κάνω ω υπομονή

3 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Ξεκινησα για φασολαδα...αλλα εκατσε προταση στους γονεις για ψαρια και φασολαδα μου νιωθει μειονεκτικα..πινεις ουζο? Αχ μου χει λειψει....κατι τετοιες μερες επινα κι εγω.

@ada32 δεν γνωριζω αν επαρκει η ληψη γιαουρτιου.Θα σου πω οτι με zinadol για αμυγδαλιτιδα περασα τοσο ασχημα με μυκητες τρομαξα να τους ξεπαστρεψω.υπομονη θα περασει φαση ειναι.ΥΓ ο γυναικολογος δε νομιζω να ελεγε οχι στα προβιοτικα.ρυθμιζουν τον κολπο.

Θα του στείλω μήνυμα να τον ρωτήσω..

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Efouko είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ :) φοβάμαι λίγο είναι η αλήθεια μη φάω άκυρο παλι

Καλά ναι το μυαλό είναι άτιμο !!

Πότε περιμένεις;

πρίν από 17 λεπτά , Νορα Σ. είπε:

@ntemiiiiii στην πρωτη ειχα πρησμενο στηθος δεκατα κατι περιεργα τραβηγματα πριν την καθυστερηση ετσι το καταλαβα ενω τωρα νιωθω μια χαρα οποτε μαλλον οπου να ειναι θα αδιαθετησω :(

Δεν είναι απαραίτητο ναχεις τα ίδια συμπτώματα!

πρίν από 3 λεπτά , ada32 είπε:

Εγώ χάλια.. Μέχρι που σήμερα πήγα έκανα εμετό κ ηρεμησα!! Κάνω ω υπομονή

Θα του στείλω μήνυμα να τον ρωτήσω..

 

Ναι ρώτα να ξέρεις!

 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...