Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημερα σας χρονια πολλα και καλη σαρακοστη με πολλα θετικα τεστ,θετικα νεα και υψηλες χοριακες.

Τσισα...πολλα τσισα παιδια..σκεφτομαι να μετακομισω στη μπανιερα..ή να παρω πανες ακρατειας.

Που τον πετάτε σήμερα?(τον αετο)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα όμορφες! Καλά να περάσετε. Και ο δικός σας χαρταετός να πάει πιο ψηλά από όλους τους άλλους!

Επεξεργάστηκαν by alina80
  • Μου αρέσει 6
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl πως ξυπνησαμε?

@alina80 ωραια ευχη.αλλα τα βαριεμαι αυταααα..μ αρεσουν στον ουρανο ομως.Οταν κανουμε οικογενεια κι εμεις θα πεταμε αετο?ε?

Οι υπολοιπες τρεχουν? Ή βραζετε φασολαδα καλε? Τι εχει σημερα το μενου??

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Αμυγδαλές! Amoxil μου δώσανε! Και ντους έκανα και κομπρεσες τίποτα...

@ada32 amoxil παίρνεις και εσύ?

Καλημέρα.ζιντ αντολ παίρνω. Αλλά κ η αμοξιλ επιτρέπεται. Μην ανησυχείς. Τελικά στην εγκυμοσύνη ο οργανισμός παθαίνει σοκ...Περαστικά σου

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα.ζιντ αντολ παίρνω. Αλλά κ η αμοξιλ επιτρέπεται. Μην ανησυχείς. Τελικά στην εγκυμοσύνη ο οργανισμός παθαίνει σοκ...Περαστικά σου

@ada32 @Μάντη καλημερα σας,προβιοτικα να παιρνετε οι αντιβιωσεις κανουν μυκητες και δε θελουμεεεε..περαστικα σας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Μαρθα Κ είπε:

Καλήμερα καλή σαρακοστή κορίτσια μου..!!! Εγώ ακόμα πρισμενη είμαι δεύτερη μέρα σήμερα αντιβίωση να πάω την Τρίτη απόγευμα σε οδοντίατρο να δω τι γίνετε.... Αν και μου είπαν ότι μπορεί να είναι τα ούλα μου γιατί οι ορμονες τις εγκυμοσύνης τα φουσκώνουν.... 

Περαστικά κοριτσάκι μου. 

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

@ada32 @Μάντη καλημερα σας,προβιοτικα να παιρνετε οι αντιβιωσεις κανουν μυκητες και δε θελουμεεεε..περαστικα σας

Ναι ήθελα να πάρω τα ουλτρα λέ βουρ αλλά δεν το ρώτησα τον γυναικολόγο κ τρώω γιαούρτια. Εγώ κάθε μέρα είμαι το ίδιο χαλι .. Ούτε να φάω μπορώ ούτε δύναμη έχω . Καλή σαρα κόστη.! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , zina7777 είπε:

@Ungry girl πως ξυπνησαμε?

@alina80 ωραια ευχη.αλλα τα βαριεμαι αυταααα..μ αρεσουν στον ουρανο ομως.Οταν κανουμε οικογενεια κι εμεις θα πεταμε αετο?ε?

Οι υπολοιπες τρεχουν? Ή βραζετε φασολαδα καλε? Τι εχει σημερα το μενου??

Καλημέρα κορίτσι καλύτερα ξυπνησα για τσισα παλι!!! Χαχαχα!!! Δεν εχει μαγείρεμα σήμερα ειμαι για ουζακι!!! Εσυ τι εχει το.μενού!!??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Περαστικά κοριτσάκι μου. 

Ναι ήθελα να πάρω τα ουλτρα λέ βουρ αλλά δεν το ρώτησα τον γυναικολόγο κ τρώω γιαούρτια. Εγώ κάθε μέρα είμαι το ίδιο χαλι .. Ούτε να φάω μπορώ ούτε δύναμη έχω . Καλή σαρα κόστη.! 

Ευχαριστώ πολύ.... Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου?!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημέρα κορίτσι καλύτερα ξυπνησα για τσισα παλι!!! Χαχαχα!!! Δεν εχει μαγείρεμα σήμερα ειμαι για ουζακι!!! Εσυ τι εχει το.μενού!!??

Ξεκινησα για φασολαδα...αλλα εκατσε προταση στους γονεις για ψαρια και φασολαδα μου νιωθει μειονεκτικα..πινεις ουζο? Αχ μου χει λειψει....κατι τετοιες μερες επινα κι εγω.

@ada32 δεν γνωριζω αν επαρκει η ληψη γιαουρτιου.Θα σου πω οτι με zinadol για αμυγδαλιτιδα περασα τοσο ασχημα με μυκητες τρομαξα να τους ξεπαστρεψω.υπομονη θα περασει φαση ειναι.ΥΓ ο γυναικολογος δε νομιζω να ελεγε οχι στα προβιοτικα.ρυθμιζουν τον κολπο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..καλή σαρακοστη κ να περάσετε όμορφα. Ο καιρός εδώ είναι συννεφιασμενος κ λέει για βροχές πρίν το μεσημέρι. Οπότε μάλλον θα κάτσουμε μέσα. Θα φτιάξω σουπιές με χόρτα, σκορδαλιά,  γίγαντες στο φούρνο γαρίδες τηγανιτές κ πατατοσαλάτα. Έχουμε κ ελιες χάλβα  ταραμοσαλατα κ λαγάνα. Θα νηστεψουμε όπως καταλάβατε... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 3

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Ξεκινησα για φασολαδα...αλλα εκατσε προταση στους γονεις για ψαρια και φασολαδα μου νιωθει μειονεκτικα..πινεις ουζο? Αχ μου χει λειψει....κατι τετοιες μερες επινα κι εγω.

@ada32 δεν γνωριζω αν επαρκει η ληψη γιαουρτιου.Θα σου πω οτι με zinadol για αμυγδαλιτιδα περασα τοσο ασχημα με μυκητες τρομαξα να τους ξεπαστρεψω.υπομονη θα περασει φαση ειναι.ΥΓ ο γυναικολογος δε νομιζω να ελεγε οχι στα προβιοτικα.ρυθμιζουν τον κολπο.

Χαχα εγω θα άφηνα τη φασολάδα να στεναχωριέται στη θεση.σου ααχαχα!! Οχι δεν θα πειω αλλα θα φαω οτι αυτο το συνοδεύει αχαχαχαχαα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Χαχα εγω θα άφηνα τη φασολάδα να στεναχωριέται στη θεση.σου ααχαχα!! Οχι δεν θα πειω αλλα θα φαω οτι αυτο το συνοδεύει αχαχαχαχαα

Πηγα να αφαιρεσω το gel και μου ελεγε η κοπελα οτι ο γιατρος της(μετα το πρωτο τριμηνο) της ελεγε να πινει μπυρα για ν μη παθαινει λοιμωξεις. Πασιγνωστος γιατρος της πολης.και ακριβοπληρωμενος.

Εχει ακουσει καμια ή εχει καμια εμπειρια σε παρομοι συμβουλη?το λεω γιατι τι καλοκαιρι ειναι εν οψη..να μπορουμε να πινουμε κατι κι εμεις..καπου καπου?

πρίν από 8 λεπτά , orianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλή σαρακοστη κ να περάσετε όμορφα. Ο καιρός εδώ είναι συννεφιασμενος κ λέει για βροχές πρίν το μεσημέρι. Οπότε μάλλον θα κάτσουμε μέσα. Θα φτιάξω σουπιές με χόρτα, σκορδαλιά,  γίγαντες στο φούρνο γαρίδες τηγανιτές κ πατατοσαλάτα. Έχουμε κ ελιες χάλβα  ταραμοσαλατα κ λαγάνα. Θα νηστεψουμε όπως καταλάβατε... Χαχαχα 

Αυτη ειναι νηστεια!!!!! Καλημερς καλη σαρακοστη!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , zina7777 είπε:

Πηγα να αφαιρεσω το gel και μου ελεγε η κοπελα οτι ο γιατρος της(μετα το πρωτο τριμηνο) της ελεγε να πινει μπυρα για ν μη παθαινει λοιμωξεις. Πασιγνωστος γιατρος της πολης.και ακριβοπληρωμενος.

Εχει ακουσει καμια ή εχει καμια εμπειρια σε παρομοι συμβουλη?το λεω γιατι τι καλοκαιρι ειναι εν οψη..να μπορουμε να πινουμε κατι κι εμεις..καπου καπου?

Αυτη ειναι νηστεια!!!!! Καλημερς καλη σαρακοστη!

Χαχαχαχαχα οχι εγώ δεν το εχω ξανα ακούσει αλλα καλο ακούγεται!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλη Σαρακοστή!!!! Εύχομαι του χρονου να πετάμε χαρταετους ολες με τα μωρακια μας!

Κατούρημα κατούρημα χαχαχα!!! Γι αυτο ειμαι πρωινή!!! @Efouko καλα ειμαι δε ποναω τόσο να ανησυχώ!!!! @Dimitr@17 νομιζω δε θα σου χρειαστούν τα τεστακια!!! @alina80 καπου διάβασα πως δεν εχει επαφές λογο σαλπιγγογραφιας μπορεις να εχεις την επομενη απο τη σαλπιγγογραφια και θα δεις!!!!!! @Μάντη πως εισαι? Έπεσε ο πυρετος!!?? @MelinaFo εσυ τελευταία το βραδυ εγω αχαραγα το πρωι!, χαχα και δεν ειναι κ καλα σφουγγαρισμενα χαχαχα!!

Καλημέρα προσπαθώ να μην πιω αλλά ντεπον οπότε όλο το βράδυ τον κράτησα στο 38.1 με 37.9... 

πρίν από 47 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα.ζιντ αντολ παίρνω. Αλλά κ η αμοξιλ επιτρέπεται. Μην ανησυχείς. Τελικά στην εγκυμοσύνη ο οργανισμός παθαίνει σοκ...Περαστικά σου

Ναι το έχω ακούσει ότι αρρωστενεις πολύ εύκολα!!!! Ευχαριστώ!!!

πρίν από 45 λεπτά , zina7777 είπε:

@ada32 @Μάντη καλημερα σας,προβιοτικα να παιρνετε οι αντιβιωσεις κανουν μυκητες και δε θελουμεεεε..περαστικα σας

Κάνει να πάρω δεν ξέρω.. θα ρωτήσω γτ απαγορεύεται να φάω γαλακτοκομικά...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , orianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια..καλή σαρακοστη κ να περάσετε όμορφα. Ο καιρός εδώ είναι συννεφιασμενος κ λέει για βροχές πρίν το μεσημέρι. Οπότε μάλλον θα κάτσουμε μέσα. Θα φτιάξω σουπιές με χόρτα, σκορδαλιά,  γίγαντες στο φούρνο γαρίδες τηγανιτές κ πατατοσαλάτα. Έχουμε κ ελιες χάλβα  ταραμοσαλατα κ λαγάνα. Θα νηστεψουμε όπως καταλάβατε... Χαχαχα 

Θα πεινάσετε κι εσείς! 

Εμείς θα πάμε στους γονείς μου, θα έρθουν και κάτι ξαδέρφια μου. Το μενού έχει θράψαλα (γεμιστά με φέτα και ντομάτα), χταποδάκι και γαρίδες στη σχάρα, καλαμαράκια τηγανητά, φάβα, πατάτες βραστες, φυσικά ελιές και χαλβά. Έφτιαξα και εγώ μια πρασοτυροπιτα μόλις αλλά δεν ξέρω αν θα την εμφανισω στο τραπέζι γιατί μου βγήκε λειψή η γέμιση χαχαχα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...