Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Ασία είπε:

Αυτούς τους 4 μήνες ερχόταν κάθε μήνα 14 μέρες μετά δηλαδή? Ήταν στάνταρ το 14 δηλαδή?Γιατί εμένα τον πρώτο μήνα που έκανα τεστ ωορρηξίας ήρθε 13 μέρες μετά την ωορρηξία και τώρα που είναι ο δεύτερος μήνας πότε ποτέ να την περιμένω? Σε 13 μέρες η μπορεί να έρθει και σε 14-15-16 μέρες από την ωορρηξία?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

6 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!! Εγω γέννησα πριν στις 22 του μήνα! Βιαστηκε ο μπεμπης να βγει!! Φυσιολογικα γεννησα χωρις επισκληριδιο και ολα καλα! Εσυ πώς εισαι;;

Να σας ζήσει γλυκιά μου!!!! Υγεία και τύχη!! Να σας γεμίζει χαρά πάντα! 

5 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Χαχαχα κ εγώ το έφτασα εκεί!!

Κορίτσια, εσείς που χρησιμοποιείτε τεστ ωορρηξίας κ ξέρετε την ημέρα ωορρηξίας σας ξέρετε και πόσες μέρες κρατάει η  ωχρινική σας φάση. Κάθε μήνα κρατάει ίδιες μέρες??

Εγώ χρησιμοποιώ τα τέστ από τον Μάιο, συνήθως είναι 14 μέρες από την ωορρηξία, δηλαδή 15 από το θετικό τεστακι. Ο κάθε οργανισμός βέβαια είναι διαφορετικός αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια 12-16 μέρες. 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα τσούπρες!! Πως είστε σήμερα ;;; 

Καλημέρα!!Εγώ έχω έντονους πόνους περιόδου από χθες που περίμενα να έρθει.Ε σήμερα θα ρθει. Εσύ πως είσαι? @Ani ani να σας ζήσει το μωράκι!!ευτυχισμένο και γερό να είναι πάντα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ασία είπε:

Καλημέρα!!Εγώ έχω έντονους πόνους περιόδου από χθες που περίμενα να έρθει.Ε σήμερα θα ρθει. Εσύ πως είσαι? @Ani ani να σας ζήσει το μωράκι!!ευτυχισμένο και γερό να είναι πάντα!!

Αχ υπομονή και αν έρθει μετά χαλαρά ξεκινάς.. Καλα είμαι μόνο που λίγο με ταλαιπωρεί μια ψύξη,ξέρω γω μόνη μου έχω κάνει την διάγνωση.. Δεν μου λες το βράδυ αναρωτιόσουν για τις ποσες μέρες μετά την ωορρηξια να περιμένεις την περιοδο;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Αυτούς τους 4 μήνες ερχόταν κάθε μήνα 14 μέρες μετά δηλαδή? Ήταν στάνταρ το 14 δηλαδή?Γιατί εμένα τον πρώτο μήνα που έκανα τεστ ωορρηξίας ήρθε 13 μέρες μετά την ωορρηξία και τώρα που είναι ο δεύτερος μήνας πότε ποτέ να την περιμένω? Σε 13 μέρες η μπορεί να έρθει και σε 14-15-16 μέρες από την ωορρηξία?

Κάθε μήνα σε 12 μέρες ερχόταν όμως έχω ακούσει κ κοπέλες που λένε ότι παίζει..... τό φυσιολογικό είναι 12 με 16.... νομίζω... καλημέρα είπα; Καλημεραααααααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Απ οσο ξερω ναι.αν και προτιμω να παιρνω.πολλες παλαιοτερα που δεν επαιρναν παραπονιουνται για χαμενα δοντια,μαλλια κλπ...θα προσπασω να επιμεινω για ελαχιστη δοση.

Ναι,κι εγώ μάλλον.Ο.τι μου πει ο γιατρός!

Εσύ Τρίτη εχεις υπέρηχο;

@Ungry girl συγνώμη αν δεν το διάβασα, πήγες για υπέρηχο;Όλα καλά;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Ναι,κι εγώ μάλλον.Ο.τι μου πει ο γιατρός!

Εσύ Τρίτη εχεις υπέρηχο;

@Ungry girl συγνώμη αν δεν το διάβασα, πήγες για υπέρηχο;Όλα καλά;

Εναν τριτη κι εναν 19/στον πασχοπουλο.21 αυχενικη.εσυ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Αχ υπομονή και αν έρθει μετά χαλαρά ξεκινάς.. Καλα είμαι μόνο που λίγο με ταλαιπωρεί μια ψύξη,ξέρω γω μόνη μου έχω κάνει την διάγνωση.. Δεν μου λες το βράδυ αναρωτιόσουν για τις ποσες μέρες μετά την ωορρηξια να περιμένεις την περιοδο;;

Περαστικά!Ναι αναρωτιόμουν γιατί αυτός ο μήνας είναι ο 2ος μήνας που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας και τον 1ο μήνα είδα πως μου ήρθε περίοδος 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας, δηλ υπολογίζω 13 μέρες μετά την ωορρηξία.Και δεν ήξερα αν αυτό σημαίνει πως κάθε μήνα η ωχρινική μου φάση είναι 13 μέρες.

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Κάθε μήνα σε 12 μέρες ερχόταν όμως έχω ακούσει κ κοπέλες που λένε ότι παίζει..... τό φυσιολογικό είναι 12 με 16.... νομίζω... καλημέρα είπα; Καλημεραααααααα

Καλημέρα και όμορφη Κυριακή να έχεις!!Α μακάρι κι εμένα να είναι στάνταρ όπως η δική σου γιατί αυτό σημαίνει πως ήδη έχω καθυστέρηση!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Ασία είπε:

Περαστικά!Ναι αναρωτιόμουν γιατί αυτός ο μήνας είναι ο 2ος μήνας που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας και τον 1ο μήνα είδα πως μου ήρθε περίοδος 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας, δηλ υπολογίζω 13 μέρες μετά την ωορρηξία.Και δεν ήξερα αν αυτό σημαίνει πως κάθε μήνα η ωχρινική μου φάση είναι 13 μέρες.

Καλημέρα και όμορφη Κυριακή να έχεις!!Α μακάρι κι εμένα να είναι στάνταρ όπως η δική σου γιατί αυτό σημαίνει πως ήδη έχω καθυστέρηση!!

Καλημεραααααα καλή Κυριακή εμας είναι μέρα μαγειρέματος... φτιάξαμε μπιφτέκια κοτόπουλο κ μπιφτέκια μοσχάρι για να μαγειρέψουμε κ να βάλουμε κ στην κατάψυξη.... ο ορισμός του νέου εργαζομένου ζευγαριού χαχαχα!!! Εύχομαι να έχεις καθυστέρηση όντως κ να δεις θετικο!! Έχεις σκοπό να κανείς τεστ;

εγω σήμερα νόμιζα θα δω θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά μάλλον όχι... ενώ χθες είδα αχνό σήμερα χλώμιασε ακόμα περισσότερο... ελπίζω για αύριο, που θα είμαι 13η μέρα να δω θετικο ωορρηξιας. να κάνω μ εγώ μια φορά ωορρηξία σαν άνθρωπος στις 14 μέρες... μη φτάσουμε πάλι 20η... ο άντρας μου αναρωτιέται μήπως έγινε η ωορρηξία αλλά δεν μου είχε θετικοποιηθει το τεστ. Όπως κ να έχει με επαφές μέρα παρά μέρα δε τη χάνω για κανένα λόγο χιχιχι :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Περαστικά!Ναι αναρωτιόμουν γιατί αυτός ο μήνας είναι ο 2ος μήνας που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας και τον 1ο μήνα είδα πως μου ήρθε περίοδος 14 μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας, δηλ υπολογίζω 13 μέρες μετά την ωορρηξία.Και δεν ήξερα αν αυτό σημαίνει πως κάθε μήνα η ωχρινική μου φάση είναι 13 μέρες.

Καλημέρα και όμορφη Κυριακή να έχεις!!Α μακάρι κι εμένα να είναι στάνταρ όπως η δική σου γιατί αυτό σημαίνει πως ήδη έχω καθυστέρηση!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου πέρασε πλακωθηκα κ σε κάτι γυμναστικες Χαχαχα ότι θυμαμαι χαίρομαι:-D

Εσένα πως πάνε τα πονακια πέρασαν;πως αισθάνεσαι;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημεραααααα καλή Κυριακή εμας είναι μέρα μαγειρέματος... φτιάξαμε μπιφτέκια κοτόπουλο κ μπιφτέκια μοσχάρι για να μαγειρέψουμε κ να βάλουμε κ στην κατάψυξη.... ο ορισμός του νέου εργαζομένου ζευγαριού χαχαχα!!! Εύχομαι να έχεις καθυστέρηση όντως κ να δεις θετικο!! Έχεις σκοπό να κανείς τεστ;

εγω σήμερα νόμιζα θα δω θετικο τεστ ωορρηξιας αλλά μάλλον όχι... ενώ χθες είδα αχνό σήμερα χλώμιασε ακόμα περισσότερο... ελπίζω για αύριο, που θα είμαι 13η μέρα να δω θετικο ωορρηξιας. να κάνω μ εγώ μια φορά ωορρηξία σαν άνθρωπος στις 14 μέρες... μη φτάσουμε πάλι 20η... ο άντρας μου αναρωτιέται μήπως έγινε η ωορρηξία αλλά δεν μου είχε θετικοποιηθει το τεστ. Όπως κ να έχει με επαφές μέρα παρά μέρα δε τη χάνω για κανένα λόγο χιχιχι :)

Εγώ έκανα γενική καθαριότητα σήμερα, έκανα τα πάντα μέσα κ έξω από το σπίτι κ τώρα ξάπλωσα λίγο να ξεκουραστώ. Μαγειρευετε μαζί?? Τι ωραίο!!Δεν πιστεύω πως είμαι έγκυος. Εδώ άλλους κ άλλους μήνες που είχα ελπίδες δεν έμεινα, σιγά μην έμεινα αυτόν τον μήνα... είχαμε μόνο μια επαφή στις γόνιμες, την ημέρα της ωορρηξίας και πριν από αυτή την επαφή είχαμε πάρα πολλές μέρες να έχουμε επαφή λόγω απόστασης.. εσείς σίγουρα δεν θα την χάσετε την ωορρηξία, με το καλό να γίνει!λογικά δεν έγινε ακόμη αφού δεν είδες θετικό τεστ. Μόνο από τα τεστ την καταλαβαίνεις? Δεν έχεις κάποιο σύμπτωμα?

πρίν από 17 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μου πέρασε πλακωθηκα κ σε κάτι γυμναστικες Χαχαχα ότι θυμαμαι χαίρομαι:-D

Εσένα πως πάνε τα πονακια πέρασαν;πως αισθάνεσαι;

Ακόμη έχω πόνους χαμηλά και στην μέση,γι αυτό πιστεύω πως μέσα στην μέρα θα μου έρθει.. Το στήθος μου εδώ και πάρα πολλές μέρες έχει μεγαλώσει και πονάει αρκετά, ίσως ποτέ άλλοτε δεν ήταν έτσι, όμως δεν δίνω σημασία σε αυτό ειδικά το σύμπτωμα,επειδή έχω την εντύπωση πως άρχισε να πονά κ να πρήζεται πριν γίνει καν ωορρηξία. Τι γυμναστική κάνεις? Σε γυμναστήριο πηγαίνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...