Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Aygi είπε:

Γεια σας κορίτσιαααα. Μπηκα και εγω στην παρεα σας. Νεα στο φορουμ.. ονομαζομαι Αυγη και ειμαι 23 ετων. Εδω και μια βδομαδα εχω συμπτώματα εγκυμοσυνης ενω περιμενω περιοδο στις 10 του μηνος. Ειναι δυνατον να ξεκινουν τοσο νωρίς? ? Εχω ναυτια καθε πρωι . Δεν μπορω να φαω τιποτα.. απ το μεσημερι και μετα ειμαι καπως καλυτερα. Φουσκωμενη κοιλια. Υπνηλία.  Σ μια ωρα μπορει να εχω παει και 3 φορες τουαλετα για πιπι μου.εκανα και τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο. Μπορει να εδειξε λαθος ??? Εχω αγχωθει καπως. Γιατι και οι δυο ειμαστε μικροι. Αν τελικα ειμαι όντως εγκυος δεν ξερω πως θα του το ανακοινωσω.. 

Καλώς όρισες Αυγή. Είναι αρκετά νωρίς για συμπτώματα και μάλιστα τόσο έντονα. Ένα θετικό τεστ είναι σχεδόν σίγουρα θετικό, πολλά έχουμε ακούσει ομως. Από την στιγμή που έχεις θετικό τεστ η επόμενη κίνηση είνΑι η αιματολογικη εξέταση. Αλήθεια πιο τεστ έκανες και έδειξε τόσο νωρίς? Αναφορικά με το αγόρι σουνχεν υπάρχει τρόπος για να του το πεις, απλά θα του το πεις. Μπορεί να μην είσασταν έτοιμοι για μια εγκυμοσύνη όμως είστε σε μια ηλικία που μπορείτε να το αντιμετωπίστε ώριμα, δεν είστε δα και ανήλικοι εννοώ.


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, MelinaFo είπε:

Μικρακι τι κανεις??? Πως πηγε το ραντεβου σου??? Χαθηκαμε!

 

Αλινααααα τι εγινε βρε κοριτσια πως πας χαθηκαμε! Μας φαγαν οι δουλειες

Γεια σου μελινακι μου τι κανεις δούλευω πολυ τελευταια άστα!!! Πολυ καλα ολα εχω ενα πανεμορφο μωρο!! Χεχε

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Μικρακι τι κανεις??? Πως πηγε το ραντεβου σου??? Χαθηκαμε!

 

Αλινααααα τι εγινε βρε κοριτσια πως πας χαθηκαμε! Μας φαγαν οι δουλειες

Άσε Μελινάκι. Τρέχω σαν το Βέγγο! Έχω και τα ψυχολογικά μου...δεν θέλω να σας επιβαρύνω. 

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Γεια σου μελινακι μου τι κανεις δούλευω πολυ τελευταια άστα!!! Πολυ καλα ολα εχω ενα πανεμορφο μωρο!! Χεχε

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μία καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Άσε Μελινάκι. Τρέχω σαν το Βέγγο! Έχω και τα ψυχολογικά μου...δεν θέλω να σας επιβαρύνω. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μία καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Έλα βρε αλινακι μου που μας επιβαρυνεις! !

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

Γεια σου μελινακι μου τι κανεις δούλευω πολυ τελευταια άστα!!! Πολυ καλα ολα εχω ενα πανεμορφο μωρο!! Χεχε

Μπραβο κοριτσι μ να σου φυγει κ το αγχος επιτελους! Με το καλο! Πολυ ωραια νεα!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

Άσε Μελινάκι. Τρέχω σαν το Βέγγο! Έχω και τα ψυχολογικά μου...δεν θέλω να σας επιβαρύνω. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μία καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Μας εφαγε η δουλεια κ οι αγγαρειες! Και γω τρεχω! Ολες καλε εχουμε ψυχολογικα δεν επιβαρυνεις κανενα ισα ισα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , alina80 είπε:

Άσε Μελινάκι. Τρέχω σαν το Βέγγο! Έχω και τα ψυχολογικά μου...δεν θέλω να σας επιβαρύνω. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μία καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Ευχαριστω σουμελα μου και στα δικα σου σύντομα!

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Άσε Μελινάκι. Τρέχω σαν το Βέγγο! Έχω και τα ψυχολογικά μου...δεν θέλω να σας επιβαρύνω. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι! Μία καλή εγκυμοσύνη να έχεις. 

Οχι λαθος παραθεση εσυ εισαι η αλινα ευχαριστώ κοριτσουδι

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Μπραβο κοριτσι μ να σου φυγει κ το αγχος επιτελους! Με το καλο! Πολυ ωραια νεα!

Ευχαριστώ σουμελα μου εκανα και εκανα και λαθος παραθεση με την αλινα αντε κορίτσια ετοιμαστείτε να φυγουμε ολες απο το θεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ευχαριστώ μαναρι τρελό εσυ τι κανεις'??

Καλα είμαι Αγαπη, περιμένω να τελ η αναρρωτική μου. 

πρίν από 16 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αααα σημερα ειναι η μεγαλη συναντηση! Πως εισαι κοριτσι? 

Εεεεπ

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια η προηγουμενη περιοδος ηταν 10 Φεβρουαριου. Η πρωτη επαφη εγινε σιγουρα 19 Φεβρουαριου και οι επομενες  μαλλον 23 ή 24 .. τα συμπτώματα ξεκινησαν στις 26/2 . Και περιμενω περιοδο 10 Μαρτιου.. δεν εχω παντα σταθερο κυκλο. Δηλαδη μεσα σε ενα χρονο χανω συνολικα 3 με 4 περιοδους. Το τεστ το εκανα σημερα το πρωι. Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος δηλαδη ? Δυστυχως δεν το κρατησα . Το πεταξα αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Aygi είπε:

Κοριτσια η προηγουμενη περιοδος ηταν 10 Φεβρουαριου. Η πρωτη επαφη εγινε σιγουρα 19 Φεβρουαριου και οι επομενες  μαλλον 23 ή 24 .. τα συμπτώματα ξεκινησαν στις 26/2 . Και περιμενω περιοδο 10 Μαρτιου.. δεν εχω παντα σταθερο κυκλο. Δηλαδη μεσα σε ενα χρονο χανω συνολικα 3 με 4 περιοδους. Το τεστ το εκανα σημερα το πρωι. Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος δηλαδη ? Δυστυχως δεν το κρατησα . Το πεταξα αμεσως.

Δηλαδη εκανες το τεστακι πεντε μερες πριν την καθυστερηση! Θυμασαι πως ηταν οι γραμμες του τεστ? Εννοω εντονες αχνες οχι οτι εχει σημασια γτ ειναι θετικο οπως κ να εχει!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Aygi είπε:

Κοριτσια η προηγουμενη περιοδος ηταν 10 Φεβρουαριου. Η πρωτη επαφη εγινε σιγουρα 19 Φεβρουαριου και οι επομενες  μαλλον 23 ή 24 .. τα συμπτώματα ξεκινησαν στις 26/2 . Και περιμενω περιοδο 10 Μαρτιου.. δεν εχω παντα σταθερο κυκλο. Δηλαδη μεσα σε ενα χρονο χανω συνολικα 3 με 4 περιοδους. Το τεστ το εκανα σημερα το πρωι. Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος δηλαδη ? Δυστυχως δεν το κρατησα . Το πεταξα αμεσως.

Πολύ δύσκολα να έδειξε λαθος. 

πρίν από 6 λεπτά , Aygi είπε:

Κοριτσια η προηγουμενη περιοδος ηταν 10 Φεβρουαριου. Η πρωτη επαφη εγινε σιγουρα 19 Φεβρουαριου και οι επομενες  μαλλον 23 ή 24 .. τα συμπτώματα ξεκινησαν στις 26/2 . Και περιμενω περιοδο 10 Μαρτιου.. δεν εχω παντα σταθερο κυκλο. Δηλαδη μεσα σε ενα χρονο χανω συνολικα 3 με 4 περιοδους. Το τεστ το εκανα σημερα το πρωι. Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος δηλαδη ? Δυστυχως δεν το κρατησα . Το πεταξα αμεσως.

Ποιο τεστ εκανες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Aygi είπε:

Κοριτσια η προηγουμενη περιοδος ηταν 10 Φεβρουαριου. Η πρωτη επαφη εγινε σιγουρα 19 Φεβρουαριου και οι επομενες  μαλλον 23 ή 24 .. τα συμπτώματα ξεκινησαν στις 26/2 . Και περιμενω περιοδο 10 Μαρτιου.. δεν εχω παντα σταθερο κυκλο. Δηλαδη μεσα σε ενα χρονο χανω συνολικα 3 με 4 περιοδους. Το τεστ το εκανα σημερα το πρωι. Υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος δηλαδη ? Δυστυχως δεν το κρατησα . Το πεταξα αμεσως.

Άρα δεν είσαι σίγουρη για το πότε περιμένεις περίοδο. Σε έναν 30αρη κύκλο, γύρω στις 25- 26/2 θα ήταν η ωορρηξία σου. Οπότε με βάση τις επαφές θα μπορουσες. Ποιο τεστ χρησιμοποίησες; Ήταν ξεκάθαρα θετικό; Χρησιμοποιείτε κάποια μέθοδο αντισύλληψης; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...