Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα η περίοδος κράτησε 2 μέρες πάντως με κανονική ροή πρέπει να με πείραξε το  t4 θα πάω αύριο να κάνω την tsh να δω που κυμαίνεται κ θα πάρω τηλ τον γιατρό. 

Μου είχε δώσει t4 για να την κατεβάζαμε3λιγο την τιμή μ ήταν μεν στα φυσιολογικά όρια αλλά την ήθελε πιο κάτω. 

Εντωμεταξύ 2 μέρες αυστηρά κράτησε κ μάλιστα σήμερα στην 3  μέρα ούτε σταγόνα κ πολύ στεγνή είμαι.


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Efouko είπε:

I know what you mean :-D @Beboula25. Εγώ ρε συ παρατήρησα τη διαφορά με το σουτιέν όταν γυρνάω σπίτι και το βγάζω. Αλλά ίσως είναι και ιδέα μου. 

Καλό σημαδι keep walking!:grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nicol_ said:

Κοριτσακια εύχομαι να εχετε υπεροχα νεα την επομενη εβδομάδα και να τα λεμε στα μπεμπακια 2019 ολες μαζι :)

Καλημερα σε όλες !!!! :) μακααααρι πάρτυ θα κάνω χαχαχαχα

5 hours ago, Beboula25 said:

Καλό σημαδι keep walking!:grin:

Εγω και ο γιαννης ο περπατητης χαχαχαχα

8 hours ago, Myrtw80 said:

Κι εγώ σας το εύχομαι κορίτσια μέσα από την καρδιά μου να μας φέρετε καλά νέα την επόμενη εβδομάδα:)

Να σαι καλά Μυρτουλα :) στέλνετε ολες θετική ενέργεια και μετράει !!

7 hours ago, Flo flo said:

Κορίτσια εμένα η περίοδος κράτησε 2 μέρες πάντως με κανονική ροή πρέπει να με πείραξε το  t4 θα πάω αύριο να κάνω την tsh να δω που κυμαίνεται κ θα πάρω τηλ τον γιατρό. 

Μου είχε δώσει t4 για να την κατεβάζαμε3λιγο την τιμή μ ήταν μεν στα φυσιολογικά όρια αλλά την ήθελε πιο κάτω. 

Εντωμεταξύ 2 μέρες αυστηρά κράτησε κ μάλιστα σήμερα στην 3  μέρα ούτε σταγόνα κ πολύ στεγνή είμαι.

Αυτό το μήνα τα ξεκίνησες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Κορίτσια εμένα η περίοδος κράτησε 2 μέρες πάντως με κανονική ροή πρέπει να με πείραξε το  t4 θα πάω αύριο να κάνω την tsh να δω που κυμαίνεται κ θα πάρω τηλ τον γιατρό. 

Μου είχε δώσει t4 για να την κατεβάζαμε3λιγο την τιμή μ ήταν μεν στα φυσιολογικά όρια αλλά την ήθελε πιο κάτω. 

Εντωμεταξύ 2 μέρες αυστηρά κράτησε κ μάλιστα σήμερα στην 3  μέρα ούτε σταγόνα κ πολύ στεγνή είμαι.

Σίγουρα ευθύνεται το χάπι κι εμένα όταν τα ξεκίνησα μίκρυνε η ροή, η οποία ήταν ήδη μικρή! Ρώτα τον βέβαια το γιατρό σου να το δείτε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Efouko είπε:

Καλημερα σε όλες !!!! :) μακααααρι πάρτυ θα κάνω χαχαχαχα

Εγω και ο γιαννης ο περπατητης χαχαχαχα

Να σαι καλά Μυρτουλα :) στέλνετε ολες θετική ενέργεια και μετράει !!

Αυτό το μήνα τα ξεκίνησες;

Ναι  έχει 2 βδομάδες που το πήρα ειμαι 100% ότι ευθύνεται το χάπι. Σήμερα θα πάω να κάνω μια εξέταση  tsh να δω .

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Σίγουρα ευθύνεται το χάπι κι εμένα όταν τα ξεκίνησα μίκρυνε η ροή, η οποία ήταν ήδη μικρή! Ρώτα τον βέβαια το γιατρό σου να το δείτε!

Κ τι έκανες μετα εσύ? Ειμαι σίγουρη ότι μου την κατέβασε πολύ την τιμή προς το υπέρθυροειδισμο.

Σου χαμήλωσε το δόση? Εγώ παίρνω τον 25 t4


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Flo flo είπε:

Ναι  έχει 2 βδομάδες που το πήρα ειμαι 100% ότι ευθύνεται το χάπι. Σήμερα θα πάω να κάνω μια εξέταση  tsh να δω .

Κ τι έκανες μετα εσύ? Ειμαι σίγουρη ότι μου την κατέβασε πολύ την τιμή προς το υπέρθυροειδισμο.

Σου χαμήλωσε το δόση? Εγώ παίρνω τον 25 t4

Μου την έριξε από 4,8 στο 0,8, αλλά μετά που ξαναέκανα εξετάσεις σταθεροποιήθηκε στο 1,1 - 1,2 οπότε ο ενδοκρινολόγος δεν μου άλλαξε τη δόση. Το ελέγχαμε κάθε δίμηνο στην αρχή για επιβεβαίωση ότι η δόση είναι σωστή. Έχεις και ταχυκαρδίες, ιδρώματα κλπ; Γιατί εγώ δεν είχα άλλες ενοχλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Μου την έριξε από 4,8 στο 0,8, αλλά μετά που ξαναέκανα εξετάσεις σταθεροποιήθηκε στο 1,1 - 1,2 οπότε ο ενδοκρινολόγος δεν μου άλλαξε τη δόση. Το ελέγχαμε κάθε δίμηνο στην αρχή για επιβεβαίωση ότι η δόση είναι σωστή. Έχεις και ταχυκαρδίες, ιδρώματα κλπ; Γιατί εγώ δεν είχα άλλες ενοχλήσεις.

Δλδ στο είχε κατεβάσει τόσο πολύ κ μετά μόνο του σταθεροποιήθηκε? Κ τώρα είναι οκ?

Αυτό με την περίοδο έχω κ λίγες αϋπνίες κ λιιιγο  άγχος μου προκαλεί κάτι σαν ταχυπαλμία αλλά λίγο. Ξέρεις εγώ είμαι αθλήτρια κ έχω χαμηλούς παλμούς κ μερικές φορές το βραδυ νιώθω ότι έχω λίγο πιο ανεβασμένος .

Αλλά το χειρότερο για μένα ήταν στην αρχή οι αϋπνίες οι οποίες διορθώθηκαν ελαφρώς κ τώρα η ροή της περιόδου. 

Α επίσης ρε συ είμαι κ πολυυυυυ στεγνή εκεί κάτω.


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Flo flo είπε:

Δλδ στο είχε κατεβάσει τόσο πολύ κ μετά μόνο του σταθεροποιήθηκε? Κ τώρα είναι οκ?

Αυτό με την περίοδο έχω κ λίγες αϋπνίες κ λιιιγο  άγχος μου προκαλεί κάτι σαν ταχυπαλμία αλλά λίγο. Ξέρεις εγώ είμαι αθλήτρια κ έχω χαμηλούς παλμούς κ μερικές φορές το βραδυ νιώθω ότι έχω λίγο πιο ανεβασμένος .

Αλλά το χειρότερο για μένα ήταν στην αρχή οι αϋπνίες οι οποίες διορθώθηκαν ελαφρώς κ τώρα η ροή της περιόδου. 

Α επίσης ρε συ είμαι κ πολυυυυυ στεγνή εκεί κάτω.

Για τη στεγνότητα δεν νομίζω να συνδέεται... Ναι σταθεροποιήθηκε και είναι άριστη αυτή η τιμή μου είπε. Να ξέρεις θέλει 1-2 μήνες να δράσει το χάπι πάντως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...