Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? 

Εγω ειμαι στην αναμονή περιόδου, παντα είχα 28-29κύκλο τελευταια που ειχα τα θεματα ερχόταν και στης 32-33 μερες... Το ημερολόγιο μου έβγαζε ωορηξια 18η αλλα δε ξέρω δε τη πολυκαταλαβα αυτή τη φορα ειχα κατι πονακια και 14 και 16

Παντως ειχαμε επαφές αυτο το μηνα ελεύθερες μες στης γόνιμες, το εχουμε αφησει φλου το θέμα 14η, 16 κ 17 .Δεν έχω βεβαια κανενα ιδιαίτερο σύμπτωμα πέραν του οτι ποναει το στήθος μου και ενω ειχα τις προηγούμενες μερες μερικα πονακια δεξια τωρα εχει λιγες μερες που νοιώθω πονακια στο κεντρο της κοιλιάς. Μακαρι να καναμε τιποτα αν οχι εχει ο Θεος...Θα περιμενω λεω μεχρι Δευτερα και μετα λεω να κανω τεστακι.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 24 λεπτά , soth_26 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? 

Εγω ειμαι στην αναμονή περιόδου, παντα είχα 28-29κύκλο τελευταια που ειχα τα θεματα ερχόταν και στης 32-33 μερες... Το ημερολόγιο μου έβγαζε ωορηξια 18η αλλα δε ξέρω δε τη πολυκαταλαβα αυτή τη φορα ειχα κατι πονακια και 14 και 16

Παντως ειχαμε επαφές αυτο το μηνα ελεύθερες μες στης γόνιμες, το εχουμε αφησει φλου το θέμα 14η, 16 κ 17 .Δεν έχω βεβαια κανενα ιδιαίτερο σύμπτωμα πέραν του οτι ποναει το στήθος μου και ενω ειχα τις προηγούμενες μερες μερικα πονακια δεξια τωρα εχει λιγες μερες που νοιώθω πονακια στο κεντρο της κοιλιάς. Μακαρι να καναμε τιποτα αν οχι εχει ο Θεος...Θα περιμενω λεω μεχρι Δευτερα και μετα λεω να κανω τεστακι.. 

Λες;; Στο εύχομαι κοπέλα μου και όσο για τις ενοχλήσεις ναι μπορεί να υπάρχουν σε ενδεχόμενη εγκυμοσυνη.. περιμενουμε με αγωνία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Λες;; Στο εύχομαι κοπέλα μου και όσο για τις ενοχλήσεις ναι μπορεί να υπάρχουν σε ενδεχόμενη εγκυμοσυνη.. περιμενουμε με αγωνία!

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου..! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς είδαμε προχθές το  αμνιακό σάκο! Και το σποράκι που είναι 8 χιλιοστά και σε 2 βδομάδες ευχόμαστε να ακούσουμε την καρδούλα του.

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω από τώρα να κάνω εξετάσεις, αλλά μόλις ακούσουμε την καρδούλα του. Και δεν μου έγραψε ακόμα βιταμίνες κτλ (το λέω γιατί διαβάζω κατά καιρούς ότι κατευθείαν με την αναγγελία εγκυμοσύνης κάποιοι γιατροί συνιστούν φυλλικό οξυ και αλλά διάφορα... Επίσης, μέχρι να ακούσουμε καρδούλα κομμένες οι επαφές! Και μετά χωρίς να τελειώνουμε μέσα (το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στη μητρα). Αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά!

πρίν από 3 λεπτά , soth_26 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου..! 

Στο εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , melanouri είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς είδαμε προχθές το  αμνιακό σάκο! Και το σποράκι που είναι 8 χιλιοστά και σε 2 βδομάδες ευχόμαστε να ακούσουμε την καρδούλα του.

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω από τώρα να κάνω εξετάσεις, αλλά μόλις ακούσουμε την καρδούλα του. Και δεν μου έγραψε ακόμα βιταμίνες κτλ (το λέω γιατί διαβάζω κατά καιρούς ότι κατευθείαν με την αναγγελία εγκυμοσύνης κάποιοι γιατροί συνιστούν φυλλικό οξυ και αλλά διάφορα... Επίσης, μέχρι να ακούσουμε καρδούλα κομμένες οι επαφές! Και μετά χωρίς να τελειώνουμε μέσα (το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στη μητρα). Αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά!

Στο εύχομαι ολόψυχα!

Το φυλλικο ειναι απαραίτητο, κατι σιδηρα μαγνησία και δεν ξέρω τι αλλο δεν είναι απαραίτητα εξ αρχής. Ναι εννοείται αφου ακουσεις καρδουλα εξετασεις και εμένα Ετσι μου χε κανει. Μην αγχωνεσαι βρε!!!!! Αφοτ εμπιστευεσαι τον γιατρό σου θα τον ακούς και όλα θα πανε καλα!!! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Smile89 είπε:

Το φυλλικο ειναι απαραίτητο, κατι σιδηρα μαγνησία και δεν ξέρω τι αλλο δεν είναι απαραίτητα εξ αρχής. Ναι εννοείται αφου ακουσεις καρδουλα εξετασεις και εμένα Ετσι μου χε κανει. Μην αγχωνεσαι βρε!!!!! Αφοτ εμπιστευεσαι τον γιατρό σου θα τον ακούς και όλα θα πανε καλα!!! 

Και γιατί δεν μου είπε τπτ για φυλλικό, ακομα τουλάχιστον;

Αυτό με ανησύχησε μόνο.

Μακάρι να πάνε όλα καλά, κοριτσάκι μου! :-*)))

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...:*:*:*:*:*:*:*:*

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , melanouri είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς είδαμε προχθές το  αμνιακό σάκο! Και το σποράκι που είναι 8 χιλιοστά και σε 2 βδομάδες ευχόμαστε να ακούσουμε την καρδούλα του.

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω από τώρα να κάνω εξετάσεις, αλλά μόλις ακούσουμε την καρδούλα του. Και δεν μου έγραψε ακόμα βιταμίνες κτλ (το λέω γιατί διαβάζω κατά καιρούς ότι κατευθείαν με την αναγγελία εγκυμοσύνης κάποιοι γιατροί συνιστούν φυλλικό οξυ και αλλά διάφορα... Επίσης, μέχρι να ακούσουμε καρδούλα κομμένες οι επαφές! Και μετά χωρίς να τελειώνουμε μέσα (το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στη μητρα). Αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά!

Ολα θα πανε καλα μην ανχωνεσαι ειναι αρχη ακομα θα συνηθισεις αυτα τα αγχη! Εμπιστευσου το γιατρο σου και ολα θα πανε τελεια παντως οπως ανεφερε και η @Smile89 το φυλλικο το προτεινουν ακομα κ πριν μεινεις εγκυος κανει καλο στην αναπτυξη του εμβρυου! Ποσο μαλλον αφου μεινεις!!! Ευχομαι να καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , melanouri είπε:

Καλησπέρα στα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Εμείς είδαμε προχθές το  αμνιακό σάκο! Και το σποράκι που είναι 8 χιλιοστά και σε 2 βδομάδες ευχόμαστε να ακούσουμε την καρδούλα του.

Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω από τώρα να κάνω εξετάσεις, αλλά μόλις ακούσουμε την καρδούλα του. Και δεν μου έγραψε ακόμα βιταμίνες κτλ (το λέω γιατί διαβάζω κατά καιρούς ότι κατευθείαν με την αναγγελία εγκυμοσύνης κάποιοι γιατροί συνιστούν φυλλικό οξυ και αλλά διάφορα... Επίσης, μέχρι να ακούσουμε καρδούλα κομμένες οι επαφές! Και μετά χωρίς να τελειώνουμε μέσα (το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στη μητρα). Αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά!

Στο εύχομαι ολόψυχα!

Σε ευχαριστώ... Και εσύ μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , soth_26 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? 

Εγω ειμαι στην αναμονή περιόδου, παντα είχα 28-29κύκλο τελευταια που ειχα τα θεματα ερχόταν και στης 32-33 μερες... Το ημερολόγιο μου έβγαζε ωορηξια 18η αλλα δε ξέρω δε τη πολυκαταλαβα αυτή τη φορα ειχα κατι πονακια και 14 και 16

Παντως ειχαμε επαφές αυτο το μηνα ελεύθερες μες στης γόνιμες, το εχουμε αφησει φλου το θέμα 14η, 16 κ 17 .Δεν έχω βεβαια κανενα ιδιαίτερο σύμπτωμα πέραν του οτι ποναει το στήθος μου και ενω ειχα τις προηγούμενες μερες μερικα πονακια δεξια τωρα εχει λιγες μερες που νοιώθω πονακια στο κεντρο της κοιλιάς. Μακαρι να καναμε τιποτα αν οχι εχει ο Θεος...Θα περιμενω λεω μεχρι Δευτερα και μετα λεω να κανω τεστακι.. 

Η αναμονη δεν υποφερεται αλλα ευχομαι να σε ανταμειψει στο επακρο!!! Οτι καλυτερο ευχομαι;)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , melanouri είπε:

Και γιατί δεν μου είπε τπτ για φυλλικό, ακομα τουλάχιστον;

Αυτό με ανησύχησε μόνο.

Μακάρι να πάνε όλα καλά, κοριτσάκι μου! :-*)))

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον...:*:*:*:*:*:*:*:*

Σκέψου εμένα μου είπε να το παιρνω και στις προσπαθείες. Καλα δεν σημαίνει πως θα γίνει και κατι απλα απο οσο ξέρω τι ξεκινούν ολοι. Μην ανησυχεις. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Smile89 είπε:

Σκέψου εμένα μου είπε να το παιρνω και στις προσπαθείες. Καλα δεν σημαίνει πως θα γίνει και κατι απλα απο οσο ξέρω τι ξεκινούν ολοι. Μην ανησυχεις. 

Κ εμενα ετσι μ ειχε πει κ ετσι το επερνα 2μηνες πριν μεινω! Ο γιατρος του καθενος ξερει καλυτερα! Να τους εμπιστευομαστε λοιπον!:lol:


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Η αναμονη δεν υποφερεται αλλα ευχομαι να σε ανταμειψει στο επακρο!!! Οτι καλυτερο ευχομαι;)

Να σαι καλα, όντως απλα αυτή τη φορα είπα δε θα αγχωθώ αλλα αρχίζει και με τρωει σιγα σιγα χαχα... Με το καλό το μωρακι σου εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , soth_26 είπε:

Να σαι καλα, όντως απλα αυτή τη φορα είπα δε θα αγχωθώ αλλα αρχίζει και με τρωει σιγα σιγα χαχα... Με το καλό το μωρακι σου εύχομαι 

Λογικό είναι να σαι τρώει!!! Εύχομαι να είναι εκεί ήδη το σπορακι σου!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , soth_26 είπε:

Να σαι καλα, όντως απλα αυτή τη φορα είπα δε θα αγχωθώ αλλα αρχίζει και με τρωει σιγα σιγα χαχα... Με το καλό το μωρακι σου εύχομαι 

Οσο πλησιαζει η μερα παντα μας τρωει....ολα κατ'ευχην να πανε....σε ευχαριστω πολλη γλυκια μου...απο εβδομαδα ευχομαι να μας λες τα ευχαριστα!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Smile89 είπε:

Λογικό είναι να σαι τρώει!!! Εύχομαι να είναι εκεί ήδη το σπορακι σου!! 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου, μακάρι. Με το καλο και εσύ το μωράκι σου. 

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Οσο πλησιαζει η μερα παντα μας τρωει....ολα κατ'ευχην να πανε....σε ευχαριστω πολλη γλυκια μου...απο εβδομαδα ευχομαι να μας λες τα ευχαριστα!!

Μακαριιι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...