Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσιααααα γεια σας!!!!!!!

Εδω ειμαι παλι. Πριν λιγες μερες τελειωσα τη δουλεια και απολαμβανω και εγω τον καναπε μου. Ειδα οτι καποιες απο εμας γεννησαν. Γιουχουυυυυυ να μας ζησουν να ειναι γερα και καλοτυχα. 

Λοιπον εγω πλεον καθομαι οσο μπορω δεν εχω κανει τπτ απολυτως και πρεπει σιγα σιγα να ετοιμαζομαι. Ηρθαν καποια ρουχαλακια που παραγγειλα και ειναι ΤΕΛΕΙΑ. Κατεβασα και ολα τα πραγματα απο το παταρι και θελουν οοολααα πλυσιμο. 

Ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα 2.200 και απ'οτι μου ειπε ο γιατρος δεν θα βγει γιγαντας σαν τον αδελφο του. Βρε κοριτσια μου εδωσε ενεσεις innohep για 4 περιπου μηνες επειδη μου εσπασε μια τεραστια φλεβα στο ποδι μου και ειναι χαλια ( θα υποστω τωρα τις συνεπειες της ορθοστασιας απο τη δουλεια). Το προβλημα μου ειναι οτι δεν τις αντεχω και με τσουζουν παρα πολυ. Μηπως κανει καποια αλλη να μου δωσει λιγη δυναμη ?

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, tina26 είπε:

Κοριτσιααααα γεια σας!!!!!!!

Εδω ειμαι παλι. Πριν λιγες μερες τελειωσα τη δουλεια και απολαμβανω και εγω τον καναπε μου. Ειδα οτι καποιες απο εμας γεννησαν. Γιουχουυυυυυ να μας ζησουν να ειναι γερα και καλοτυχα. 

Λοιπον εγω πλεον καθομαι οσο μπορω δεν εχω κανει τπτ απολυτως και πρεπει σιγα σιγα να ετοιμαζομαι. Ηρθαν καποια ρουχαλακια που παραγγειλα και ειναι ΤΕΛΕΙΑ. Κατεβασα και ολα τα πραγματα απο το παταρι και θελουν οοολααα πλυσιμο. 

Ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα 2.200 και απ'οτι μου ειπε ο γιατρος δεν θα βγει γιγαντας σαν τον αδελφο του. Βρε κοριτσια μου εδωσε ενεσεις innohep για 4 περιπου μηνες επειδη μου εσπασε μια τεραστια φλεβα στο ποδι μου και ειναι χαλια ( θα υποστω τωρα τις συνεπειες της ορθοστασιας απο τη δουλεια). Το προβλημα μου ειναι οτι δεν τις αντεχω και με τσουζουν παρα πολυ. Μηπως κανει καποια αλλη να μου δωσει λιγη δυναμη ?

 

Εγω κανω innohep κοριτσακι μου. Ποια σου εχει δωσει; Τι χρωμα ειναι; Οσο εκανα τις 4500 ηταν ψιλοκαλα. Τωρα που πηγαμε 8000 ζοριζομαι λιγο η αληθεια ειναι. Ειναι πιο πηχτο το φαρμακο και ψιλοποναει.


tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Αναστασία33 είπε:

Εγω κανω innohep κοριτσακι μου. Ποια σου εχει δωσει; Τι χρωμα ειναι; Οσο εκανα τις 3500 ηταν ψιλοκαλα. Τωρα που πηγαμε 8000 ζοριζομαι λιγο η αληθεια ειναι. Ειναι πιο πηχτο το φαρμακο και ψιλοποναει.

Οι μπλε ειναι. Και εγω ζοριζομαι αρκετα και οσο σκεφτομαι οτι θα τις κανω τοσο καιρο τρελενομαι αλλα ας ειναι καλα τα μωρακια μας.  

 

πρίν από 1 λεπτό , gtkt1311 είπε:

Και εγώ κάνω τις 4500 μονάδες.  Η κοιλιά μου έχει γίνει σαν σουρωτήρι κ έχω παντού αιματώματα που πονάνε κιόλας κ ειναι σαν καρούμπαλα!!!!

Ευτυχως εγω δεν εχω ουτε αιματωματα ουτε καρουμπαλα τιποτα απολυτως. Απλα μολις την τελειωσω με τσουζει πολυ η κοιλια μου για κανενα 10 λεπτο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι ωραια νεα!!!! @IoannaMas να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου και να το δείς όπως επιθυμείς!!!!!!  @Eutuxia25 απο τη στιγμή που η μικρούλα είναι μια χαρά και γεννήθηκε σε καλή βδομάδα με καλό βαρος δεν εχεις τιποτα να φοβασαι απο τη θερμοκοιτιδα!!! Δες την καλή πλευρά!Θα εχεις λιγες μερουλες να συνελθεις απο την καισαρικη κ να σε βρει πανετοιμη η μικρουλα!!!Εγω ουτε που καταλαβα ποτε περασε ο καιρος και μειναμε και ποσες βδομαδες μεσα!!! Αύριο πρώτα οθεός παίρνουμε επιτέλους τα ζουζουνάκια μας στο σπίτι!!!! Απίστευτο μου φαινεται!!!!! :):)

Με προβληματίζει λιγο το θέμα του θηλασμού τωρα βγαζω ανα δυο ωρες κ το δινω στις κοπέλες εκει...φαντάζομαι θα την περάσουν δίπλα Όταν καλυτερεψει σε κουνακι σε παρακολούθηση εγω πως θα συνεχισω τον θηλασμό?θα οδηγω με τα ράμματα περα δωθε ολη μερα η θα νοικιασω? 


%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , tina26 είπε:

Οι μπλε ειναι. Και εγω ζοριζομαι αρκετα και οσο σκεφτομαι οτι θα τις κανω τοσο καιρο τρελενομαι αλλα ας ειναι καλα τα μωρακια μας.  

 

Ευτυχως εγω δεν εχω ουτε αιματωματα ουτε καρουμπαλα τιποτα απολυτως. Απλα μολις την τελειωσω με τσουζει πολυ η κοιλια μου για κανενα 10 λεπτο. 

Ναι σωστα 4500 εχετε δικιο οι μπλε. Και οι 8000 που κανω τωρα ειναι πορτοκαλι. Και χαρηκα που αλλαξα χρωμα που να ξερα ποσο πονανε :-P

Ειναι αναλογα και το σημειο. Δεν ποναει παντου το ιδιο.

πρίν από 5 λεπτά , Eutuxia25 είπε:

Με προβληματίζει λιγο το θέμα του θηλασμού τωρα βγαζω ανα δυο ωρες κ το δινω στις κοπέλες εκει...φαντάζομαι θα την περάσουν δίπλα Όταν καλυτερεψει σε κουνακι σε παρακολούθηση εγω πως θα συνεχισω τον θηλασμό?θα οδηγω με τα ράμματα περα δωθε ολη μερα η θα νοικιασω? 

Μηπως κανεις τραπεζα; και τα πηγαινεις μια φορα τη μερα ολα μαζι... ρωτα τις κοπελες θα σου πουν

Θηλαστρο να νοικιασεις το νοσοκομειακο για αρχη για να εδραιωθει ο θηλασμος και μετα λογικα θα πιασει συντομα μονη της.

  • Μου αρέσει 2

tt1db33b

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, butterfly1986 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Τι ωραια νεα!!!! @IoannaMas να σου ζήσει το ζουζουνάκι σου και να το δείς όπως επιθυμείς!!!!!!  @Eutuxia25 απο τη στιγμή που η μικρούλα είναι μια χαρά και γεννήθηκε σε καλή βδομάδα με καλό βαρος δεν εχεις τιποτα να φοβασαι απο τη θερμοκοιτιδα!!! Δες την καλή πλευρά!Θα εχεις λιγες μερουλες να συνελθεις απο την καισαρικη κ να σε βρει πανετοιμη η μικρουλα!!!Εγω ουτε που καταλαβα ποτε περασε ο καιρος και μειναμε και ποσες βδομαδες μεσα!!! Αύριο πρώτα οθεός παίρνουμε επιτέλους τα ζουζουνάκια μας στο σπίτι!!!! Απίστευτο μου φαινεται!!!!! :):)

Με το καλο να πατε στο σπιτι σας και ν εχετε  τους δικους σας ρυθμούς.Φιλια στα γλυκουλια σας!!

  • Μου αρέσει 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

@butterfly1986 αντε με το καλο ευχομαι Παναγια μ να πατε σπιτακι σας!!!

@Eutuxia25 αυτο που λενε κ τα κοριτσια νοσοκομειακο θηλαστρο σιγουρα, κ λογικα μια φορα τη μερα θα πηγαινεις με 2; Ρωτα τις κοπελες σιγουρα ξερουν να σ πουν, αν κ θα δεις οτι η βελτιωση σου θα ειναι ραγδαια τις επομενες μερες!

  • Μου αρέσει 2

5eUkp2.pngEYn2p2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eutuxia25 είπε:

Με προβληματίζει λιγο το θέμα του θηλασμού τωρα βγαζω ανα δυο ωρες κ το δινω στις κοπέλες εκει...φαντάζομαι θα την περάσουν δίπλα Όταν καλυτερεψει σε κουνακι σε παρακολούθηση εγω πως θα συνεχισω τον θηλασμό?θα οδηγω με τα ράμματα περα δωθε ολη μερα η θα νοικιασω? 

Κι εγώ όπως σου ειπαν και οι κοπέλες έχω νοικιάσει νοσοκομειακό θήλαστρο. Εμένα μου είχαν πει να αντλώ κάθε 3 ώρες. Αγόρασα  6 μπουκαλάκια μικρά για να αποθηκεύω γάλα και ένα ψυγειάκι με παγοκύστες και όσο ήταν θερμοκοιτίδα στα 2 επισκεπτήρια πήγαινα ότι γάλα είχα βγάλει. Οταν μπήκαν στα κουνάκια πήγαινα 2-3 φορές τη μέρα να τα βλέπω και να τα ταίζω οπότε ομοίως πήγαινα τότε ότι γάλα είχα αντλήσει.

  • Μου αρέσει 2

wVRPp2.pngwTonp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Αναστασία33 είπε:

Ναι σωστα 4500 εχετε δικιο οι μπλε. Και οι 8000 που κανω τωρα ειναι πορτοκαλι. Και χαρηκα που αλλαξα χρωμα που να ξερα ποσο πονανε :-P

Ειναι αναλογα και το σημειο. Δεν ποναει παντου το ιδιο.

Μηπως κανεις τραπεζα; και τα πηγαινεις μια φορα τη μερα ολα μαζι... ρωτα τις κοπελες θα σου πουν

Θηλαστρο να νοικιασεις το νοσοκομειακο για αρχη για να εδραιωθει ο θηλασμος και μετα λογικα θα πιασει συντομα μονη της.

Ε ρε τι κάνουν τα σεμιναρια!!! Πώς φαίνεται η μόρφωση! :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

gmPyp3.png[/url] dBOUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.....

αυτο που λενε οι γνωστοι ας πουμε μαμαδες συμμαθητων του γιου μου να τις ενημερωσω οταν γεννησω για να ερθουν να μας δουν στο μαιευτηριο το εννοουνε?Δηλαδη οτι εκει ας πουμε που θα ειναι να παρω το μωρουδελι και να το εχω αγκαλιτσα και να το χαζευω ,να το θηλαζω να το χαρω με την ησυχια μου θα επερνα.τηλεφωνα ν α έρθουν να δουνε το μωρουλι?η αληθεια ειναι οτι.αρχισα και απανταω αυτο που σκεφτομαι και βλεπω στραβωμουτσουνιες.οτι στο μαιευτήριο δεν θελω πολυ κοσμο και οτι προτιμω να ειμαι με το μωρουλι και μονο.ουτε να σκεφτομαι να θηλασω  δεν θα εβγαζα σε κοινη θεα τον βυζο,να μεινω ξεμαλλιασμενη να εχω και την μαμα μου που ειναι κοκετα να μου λεει φτιαξου λιγο σε βλεπει κοσμος.Να ειμαι η μονη που το βλεπω ετσι?

  • Χαχα 1

4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ !! Δεν ξέρω πως να τους πω ότι δεν θέλω κανέναν αλλά ξεκίνησα να το λέω όπως μπορώ και ας θυμώνουν, σκέψου στο δημόσιο θα έχω το μωρό 24 ώρες μαζί μου, αν μπορούσε μόνο ο άντρας μου να έρθει και η μαμά μου θα το προτιμούσα.

  • Μου αρέσει 1

MugJp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Alzira είπε:

Δεν φαντάζεσαι πόσο συμφωνώ !! Δεν ξέρω πως να τους πω ότι δεν θέλω κανέναν αλλά ξεκίνησα να το λέω όπως μπορώ και ας θυμώνουν, σκέψου στο δημόσιο θα έχω το μωρό 24 ώρες μαζί μου, αν μπορούσε μόνο ο άντρας μου να έρθει και η μαμά μου θα το προτιμούσα.

Και εγω 24ωρο θα το εχω.Στο ιασω που ηταν μια φιλη μου σε τρικλινο μονο η ιδια ειχε 12 ατομα.ππυ ευτυχως οο νοσηλευτριες ειπαν οτι θα μπαίνουν δυο δυο σε καθε λεχωνα.στον γιο μου που εκανε ικτερο την τρίτη μερα της ζωης του και τον πηραν σε απλη παρακολουθηση δεν αφησα να ερθει κανεις απο οσους ηθελαν εκλαιγα ολη μερα και οποιος μου ελεγε οτι θελεινα ερθει ελεγα οτι δεν.θελω να δω κανεναν γιατι ημουν πολυ ασχημα ψυχολογικα.λιγο με ενοιζε εκεινη την ωρα ποιος θα με παρεξηγουσε.

Δεν εχω σκοπο να αφησω γινει χαμος και χειμωνιατικα με τις ιωσεις .ειχα τσακωθει με την πεθερα την μερα της γεννας γιατι ηθελε να παρει τον γιο της ,την κορη της,την κουνιαδα την γειτωνισσα οπου φρικαρα που την ακουγα και της ειπα οτι δεν θελω να παρει κανεναν πριν γεννησω.και στραβωσε.μετα ουτε δεν επιασε το μωρο.φοβηθηκε μαλλον μην την δαγκωσω.χαχα 


4ywWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...