Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

@dimitroula30 εμενα στην κορη μου γυρισα στη δουλεια οταν ηταν 3 μηνων. Την πηγαινα στην πεθερα μου γιατι δεν οδηγει κι επισης κρατουσε και τα αλκα εγγονακια της στο σπιτι της. Το σπιτι της ηταν πραγματικα παιδικος σταθμος με ολα τα κομφορ, ομως πραγματικα θα ηθελα να εχω τη δυνατοτητα να την προσεχει στο σπιτι μου. Εκτος απο τη δικη μου τεραστια ταλαιπωρια (ημουν στο δρομο 1,5 ωρα παραπανω καθε μερα απο οτι θα ημουν αν η μικρη εμενε σπιτι της) η μεγαλυτερη ταλαιπωρια ηταν του παιδιου. Σκεψου χειμωνα μεσα στο κρυο να την ξυπναω 7 το πρωι και να την μπουζουριαζω στο αυτοκινητο!! Κανονικα ξυπνουσε γυρω στις 9 αλλα τις καθημερινες που δουλευα την ξυπνουσα 2 ωρες νωριτερα!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

dimitroula30: Για 200 μετρα εννοειται ν την παρει σπιτι γιατι αλλιως θα ερχεται κ η πεθερα κ δεν θα το κραταει κ θα κανει την εξυπνη ενω στη μανα σου θα ντραπει να παει.οσο για τον αντρα σου μηπως να κανετε λιγο σεξ κ ας μην εχες ορεξη.γιατι απ'οτι καραλαβα κ η αποχη τους εχει τσακισει..κ εμεις μεσα στα νευρα ειμαστε...πηγαιντε καμια βολτα η για φαγητο μα ξεσκασετε κ μη στεναχωριεσαι ολα θα φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rainbow είπε:

dimitroula30: Για 200 μετρα εννοειται ν την παρει σπιτι γιατι αλλιως θα ερχεται κ η πεθερα κ δεν θα το κραταει κ θα κανει την εξυπνη ενω στη μανα σου θα ντραπει να παει.οσο για τον αντρα σου μηπως να κανετε λιγο σεξ κ ας μην εχες ορεξη.γιατι απ'οτι καραλαβα κ η αποχη τους εχει τσακισει..κ εμεις μεσα στα νευρα ειμαστε...πηγαιντε καμια βολτα η για φαγητο μα ξεσκασετε κ μη στεναχωριεσαι ολα θα φτιαξουν

H πεθερά δεν έρχεται ούτε να τον δει όχι να τον κρατήσει. Από τον ιανουάριο που γέννησα ήρθε δυο φορές με άδεια χέρια. Ο άντρας μου δε θέλει να φύγει το μωρό από το σπίτι για να μεγαλώνει στο περιβάλλον του. δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να μεγαλώνει στο σπίτι των παππουδων που το λατρεύουν?

ίσως και η αποχή τους έχει κάνει έτσι τι να πω! εσείς τι πρόβλημα έχετε? ή γενικά λόγω ορμονών?


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, CMES είπε:

@dimitroula30 εμενα στην κορη μου γυρισα στη δουλεια οταν ηταν 3 μηνων. Την πηγαινα στην πεθερα μου γιατι δεν οδηγει κι επισης κρατουσε και τα αλκα εγγονακια της στο σπιτι της. Το σπιτι της ηταν πραγματικα παιδικος σταθμος με ολα τα κομφορ, ομως πραγματικα θα ηθελα να εχω τη δυνατοτητα να την προσεχει στο σπιτι μου. Εκτος απο τη δικη μου τεραστια ταλαιπωρια (ημουν στο δρομο 1,5 ωρα παραπανω καθε μερα απο οτι θα ημουν αν η μικρη εμενε σπιτι της) η μεγαλυτερη ταλαιπωρια ηταν του παιδιου. Σκεψου χειμωνα μεσα στο κρυο να την ξυπναω 7 το πρωι και να την μπουζουριαζω στο αυτοκινητο!! Κανονικα ξυπνουσε γυρω στις 9 αλλα τις καθημερινες που δουλευα την ξυπνουσα 2 ωρες νωριτερα!

Έχεις δίκιο αλλά σκέφτομαι και τη μάνα μου που είναι 70 χρονών με πρόβλημα στο κεφάλι και στα πόδια και ο μπαμπας μου είναι 80χρονών δεν θέλω να τον αφήνει μόνο του. Ο άντρας μου τα γνωρίζει αυτά αλλά κ πάλι επιμένει ότι το μωρό πρέπει να είναι σπίτι του. Τι να κάνω πραγματικά δεν ξέρω. Να σημειώσω ότι μιλάμε για απόσταση 200μ.


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

dimitroula30: Να επιμεινεις αφου υπαρχει κ προβλημα θα πρεπει να καταλαβει.δεν φτανει που προσφερεται η γυναθκα.δηλαδη πες του αν αρνηθει κ αυτη να ερχεται σπιτι σας τι θα κανετε προτιμαει μια ξενη να το μαγαλωσει θα ειναι καλυτερο απο το να αλλαξει σπιτι; ισα ισα που ειναι κ καλυτερα γιατι αυριο μεθαυριο υα πατε καπου το παιδι θα νιωθει ανετα στο σπιτι των παππουδων κ δεν θα κλαιει..και δεν παθαινουν τίποτα τα μωρα προσαρμοζονται αγαπη θελουν μονο.

εμεις απο τις ορμονες μου μου φταινε ολα..ημουν κ τοσες μερες μεσα κ αυπνη και μου φαινοταν οτι τα εκανα ολα εγω ενω βοηιουσε κ αυτοε δε λεω αλλα ηθελα πιο πολλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, dimitroula30 είπε:

Έχεις δίκιο αλλά σκέφτομαι και τη μάνα μου που είναι 70 χρονών με πρόβλημα στο κεφάλι και στα πόδια και ο μπαμπας μου είναι 80χρονών δεν θέλω να τον αφήνει μόνο του. Ο άντρας μου τα γνωρίζει αυτά αλλά κ πάλι επιμένει ότι το μωρό πρέπει να είναι σπίτι του. Τι να κάνω πραγματικά δεν ξέρω. Να σημειώσω ότι μιλάμε για απόσταση 200μ.

Μπορειτε να βρειτε μια μεση λυση αφου τα σπιτια ειναι τοσο κοντα. Πχ να ερχεται το πρωι η μαμα σου στο σπιτι σας και καποια στιγμη αφου ξυπνησει, φαει κλπ να το ντυνει και να το παιρνει με το καροτσι στο σπιτι της. Προσωπικα συνφωνω με τον αντρα σου γιατι ειμαι καμμενη απο αυτο.

Παντως με τα προβληματα με γονεις δεν ξερω αν υπαρχει ζευγαρι που να μην τα εχει περασει. Εγω με τον αντρα μου παραλιγο να χωρισουμε περσι λογω συσσωρευμενων προβληματων-παραπονων απο γονεις. Γιατι εκει μπαινει το ποιος υποστηριζει ποιον, αν βαζεις πιο πανω το καλο των γονιων σου απο το καλο του παιδιου κλπ.

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν περιμενα οτι θα ζουσαμε προβληματα με γονεις... επειδη μαλιστα ο αντρας μου τα λεει χυμα κ τσεκουρατα στους δικοθς του κ τσακωννται (φανταστειτε τους υπερασπθζομαι εγω συνηθως) νομιζα η αφελης οτι οταν ειμαστε στους δικους μου περναει καλυτερα. μεχρι που αποκαλυφθηκε οτι  υπαρχουν παρα πολλα που τον ενοχλησαν κ πολλα που επεσαν στα ματια του. εν μερει εχει δικιο αλλς κι συτος πολυ βσρια το εχει παρει. ισως ειναι η κουραση του μωρου. τωρα πρεπει να βαλω φρενο στξ μαμα μου να μη μιλαει πολυ... γιατι με το πες πες θα γινει το μπαμ. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;εγω ειμαι μεσα στα νευρα ολη μερα σχεδον.το μωρο ευτυχως εχει 2 μερες τωρα που τρωει και κοιμαται στις μεχρι τις 11 κ ξυπναει γυρω στις 6 οποτε κοιμαμαι κ εγω καποιες ωρες κ ξεκουραζομαι.το προβλημα ειναι οτι λεγαμε να παμε στη μαμα μου μια απο αυτες τις τις μερες κ για βολτα κ δικη μου κ του παιδιου(ειναι 1,5-2 ωρες δρομος δεν ειναι κ διπλα).ε μαντεψτε!!!θα ερθει κ η πεθερα μου μαζι γιατι εχει μια δουλεια να κανει, να παει καπου δεν καταλαβα ακριβως.ε απο την ωρα που το εμαθα βαρεσα εγκεφαλικο κ αυτο το κανονισε ο αντρας μου! !! Κ  μου ειπε κιολας μετα οτι τελικα δεν επρεπε να το κανονισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο να δεις που θα θελει στο αυτοκινητο να κατσει πισω με το μωρο κι εσυ μπροστα και θα του μιλαει σε ολη τη διαδρομη... το εχω ζησει το σκηνικο...

Βρε κοριτσια εγω τι εχω παθει και δεν θελω το μωρο να το παιρνει αγκαλια κανενας!! (Απο τους πσππουδες εννοω). Το ειχα παθει και με την κοτη μου αλλα ελεγα πρωτο παιδι ειναι, λογικο. Δεν φοβαμαι απο θεμα ασφαλειας και τετοια, ομως ζηλευω!! Ξερω πως ακουγεται χαζο αλλα ετσι νιωθω!! Ειδικα επειδη ειναι το πρωτο αγορι στην οικογενεια λαι θα παρει το ονομα του πεθερου μου τρελαινονται ολοι!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cmes: Τι ζηλευεις; επειδη δεν δινουν σημασια σε εσενα;

α εμενα με ρωτησε η πεθερα τωρα αν θελω να μου κανει καμια δουλεια... Που ηδη μυριζε το σπιτι χλωρινη γιατι καθαριζα κ το μπανιο κ μετα απο 2 μηνες που πλεον εχω περισσοτερο χρονο .ε τι να πω με αυτα τα δηθεν...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rainbow είπε:

cmes: Τι ζηλευεις; επειδη δεν δινουν σημασια σε εσενα;

α εμενα με ρωτησε η πεθερα τωρα αν θελω να μου κανει καμια δουλεια... Που ηδη μυριζε το σπιτι χλωρινη γιατι καθαριζα κ το μπανιο κ μετα απο 2 μηνες που πλεον εχω περισσοτερο χρονο .ε τι να πω με αυτα τα δηθεν...

Οχι καλε! Ζηλευω οπως οταν μια αλλη γυναικα αγκαλιαζει τον αντρα μου!! Θελω το μωρο ολο δικο μου!!! Ειμαι λιγο αρρωστη....


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι που δεν εχω κανεναν θα τον εδινα για αγκαλια σε ολη την γειτονια για μια ωριτσα! δεν κοιμαται καθολου τη μερα- τον αφηνω κατω κ ξυπναει! τη μια γουλιες την αλλη κακα την αλλη δν ξερω τι! εχω τρελαθει! τον αφηνω πια ξυπνιο κ στο πορτ μπεμπε κ απλως του μιλαω οταν κανω καμια δουλεια. δεν γινεται αλλιως! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, CMES είπε:

@Μανιταρι Μαγικο να δεις που θα θελει στο αυτοκινητο να κατσει πισω με το μωρο κι εσυ μπροστα και θα του μιλαει σε ολη τη διαδρομη... το εχω ζησει το σκηνικο...

Βρε κοριτσια εγω τι εχω παθει και δεν θελω το μωρο να το παιρνει αγκαλια κανενας!! (Απο τους πσππουδες εννοω). Το ειχα παθει και με την κοτη μου αλλα ελεγα πρωτο παιδι ειναι, λογικο. Δεν φοβαμαι απο θεμα ασφαλειας και τετοια, ομως ζηλευω!! Ξερω πως ακουγεται χαζο αλλα ετσι νιωθω!! Ειδικα επειδη ειναι το πρωτο αγορι στην οικογενεια λαι θα παρει το ονομα του πεθερου μου τρελαινονται ολοι!!

Ναι αυτο θα θελει αλλα θα προσπαθησω να μην το κανει.σημερα πηραμε το μπεμπη με τον αντρα μου κ πηγαμε μια βολτα να φαμε σουβλακια.ε ηρθε η πεθερα μου οταν εντυνα το μωρο μεχρι να ετοιμαστω κ εγω τον πηρε τον εβγαλε πανω τον εβαλε στο αμαξι κ φτανοντας κ εγω στο αμαξι ακουω τον αντρα μου να της λεει: μηπως θες να ερθεις μαζι;ευτυχως ειπε οχι!!!!κ στο αμαξι μου λεει ο αντρας μου ε μωρε αφου ηρθε μεχρι το σπιτι σκεφτηκα να της προτεινω μηπως ηθελε να ερθει.κ του ειπα ε ας παμε κ καπου σαν οικογενεια!!

10 ώρες πρίν, CMES είπε:

@Μανιταρι Μαγικο να δεις που θα θελει στο αυτοκινητο να κατσει πισω με το μωρο κι εσυ μπροστα και θα του μιλαει σε ολη τη διαδρομη... το εχω ζησει το σκηνικο...

Βρε κοριτσια εγω τι εχω παθει και δεν θελω το μωρο να το παιρνει αγκαλια κανενας!! (Απο τους πσππουδες εννοω). Το ειχα παθει και με την κοτη μου αλλα ελεγα πρωτο παιδι ειναι, λογικο. Δεν φοβαμαι απο θεμα ασφαλειας και τετοια, ομως ζηλευω!! Ξερω πως ακουγεται χαζο αλλα ετσι νιωθω!! Ειδικα επειδη ειναι το πρωτο αγορι στην οικογενεια λαι θα παρει το ονομα του πεθερου μου τρελαινονται ολοι!!

Κ εγω το παθαινω αυτο κοριτσακι μονο στον αντρα μου δεν εχω προβλημα σαν σκυλα κανω αν δω καποιον αλλον να θελει να τον παρει αγκαλια.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε κοριτσια ετσι εγω δεν εχω προβλημα ισα ισα ξεκουραζεται κ η μεση μου.να σας δω με τις νυφες τι θα κανετε;ετσι κ αλλιως ολη μερα εσεις τα εχεται σιγα για λιγα λεπτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...