Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

Εγω παλι συνηθως τρωω οτι βρω! Παντως σημερα πηγα τα παιδια βολτα το πρωι στις κουνιες και γυρισα και εφτιαξα και μπριαμ!! Ο αντρας μου γυρισε απο τη δουλεια στις 5, κοιμηθηκε 1 ωρα και ξαναφυγε στις 6.30. Φανταστικα περναω!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα βρε Lina οσπρια το θερισες το παιδι.επισης μου ειπαν οτι δεν κανουν τα λαχανικα οταν θηλαζεις του πειραζον το εντερο.και εγω θελω να τρωω σοκολατες χειροτερα απο την εγκυμοσυνη..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rainbow είπε:

καλα βρε Lina οσπρια το θερισες το παιδι.επισης μου ειπαν οτι δεν κανουν τα λαχανικα οταν θηλαζεις του πειραζον το εντερο.και εγω θελω να τρωω σοκολατες χειροτερα απο την εγκυμοσυνη..

Μπορείς να τρως τα πάντα αλλά αυτά που πειράζουν το έντερο σε μικρές ποσότητες τις πρώτες φορές δοκιμαστικά. Αν δεν δεις κάποια αλλαγή στο παιδί μπορείς να τρως κανονικά.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbow ναι βρε αυτό που λέει η CMES .. απ' ολα μπορείς να τρως αν δεν διαπιστώσεις ότι ενοχλεί κάτι το παιδί.. εντάξει και γω δε τρώω κάθε μέρα φακές και ρεβίθια.. ούτε πχ είναι θα φας το πρωί φασολάδα και το βράδυ μπρόκολο :) αλλά όλα με μέτρο και εφόσον δεν ενοχλούν μπορείς να τα τρως και λαχανικά εννοείται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι κανετε κοριτσια; ξεπορτισατε ολες με τπν καλο καιρο!! Εμεις πηγαμε μια συντομη βολτα ηρθαν κ οι παππουδες αλλα η μικρη δευτερη μερα δεν κοιμαται καθολου ολη μερα μια ωρα σπαστη με το ζορι.χθες το βραδυ απο την εξαντληση κοιμηθηκε 5.5 ωρες κ συνολο 8 χωρις να φαει..και σημερα παλι αυπνιες ενω κοιμαται στην αγκαλια μολις την αφηνω ξυπναει κ δεν εφτανε αυτο μια ωρα αφου εφαγε αρχισε να κλαιει την σηκωνω κ εκανε εμετο τα εβλαλε ολα.ειπα να μην της δωσω κατ'αυθειαν αλλο γαλα την πηρε παλι ο υπνος να δω ποτε θα ξυπνισει παλι..τι να επαθε; δε μπορω να καταλαβω.αλμα νομιζω ειναι νωρις ακομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εμεις δεν πηγαμε πουθενα χθες γιατι ο αντρας μου παλι ελειπε και επειδη ηταν Σαββατο και θα ειχε πολυ κοσμο εξω φοβηθηκα να τα βγαλω και τα 2 μονη μου. Σημερα θα δουμε, μπορει να παμε στην πεθερα μου, τρομερη διασκεδαση! 

@rainbowγια αλμα μου ακουγεται αυτο με τον υπνο. Για τον εμετο δεν ξερω, μηπως να ενημερωσεις τον παιδιατρο; καλσ χθες βραδυ ειδα στον (ελαχιστο) υπνο μου πως γνωριστηκαμε!! Πολυ ομορφη εισαι στον υπνο μου και πανηψυλη!!!:-D


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Καλα το πολυ ομορφη εννοειται χαχαα!! Απο υψος αστα 1.60..να ημου στη αθηνα να βρισκομασταν..εχω 3 χρονια που εφυγα ..

τελικα ξυπνησε 6.30 το πρωι εφαγε και ξανακοιμηθηκε...δεν μου ξαναεκανε εμετο μαλλον ηταν γιατι μπουκωθηκε στο φαι στα δυο τελευταια γευματα ηταν και μπουκαλι .κ εφαγε λαιμαργα.αδε που την ταισε η πεθερα κ δεν ειδε οτι το ηπιε κ πηρε κ αερα...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω αυπνιες επειδη ειμαι λιγο στεναχωρημενη. Ειχα μια συζητηση με τον αντρα μου χθες για το ποιος θα κραταει το μωρο τωρα που εφυγα στη δουλεια επειδη του ειπα να πει κ τη μανα του να βοηθησει. Της ειπε κ φυσικα του αρνηθηκε. Τον ειδα οτι πληγωθηκε πολυ γιατι αρχισε να κλαιει. Φυσικα η μαμα μου δεν προκειται να το αφησει το μωρο κ καλυτερα που δεν θα ερχεται η πεθεραα αλλα μου λεει επισης οτι τπ μωρο δεν θελει να φυγει απο το σπιτι του. Δηλαδη να ερχεται η μαμα μου κ να μην της πηγαινω το μωρο εκει.  Φυσικα αμ της το πηγαινα εκει θα ηταν πολυ πιο ευκολο για εκεινη. Ποια η γνωμη σας;


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι για το παιδι θα ηταν καλυτερα στο χωρο του. θα εχει τα παιχνιδια του, ολο του τον εξοπλισμο, τα επιπλα που εχει συνηθισει κλπ. φανταζομαι οτι για το μωρο ειναι πιο βολικο. Εβλεπα το ανιψακι μου που το ειχε η πεθερα μου σπιτι της. ολη μερα στο καροτσι δεμενο η αγκαλια ηταν, ενω σπιτι του ειχε κ το ριλαξ κ τα γυμναστηρια κ το παρκο κ το καρεκλακι φαγητου κ ολα. ουτε βαριοταν ουτε τον ειχαν συνεχεια αγκαλια - οχι οτι ειναι κακο αλλα ηθελε το παιδακι κ δραστηριοτητες. για τη μαμα σου ισως ειναι πιο κουραστικο γιατι θα αφηνει το σπιτι κ το νοικοκυριο της. ισως κ να νιωθει οτι θα θελει να σου κανει κ καμια δουλεια κ να κουραζεται παραπανω. 

παντως εισαι τυχερη που ο αντρας σου δν εχει θεμα να ειναι η πεθερα του στο σπιτι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


dimitroula30: Καλυτερα που θα το προσεχει η μαμα σου θα μπορεις κ πιο ευκολα να της λες πως θελεις να το διαπαιδαγωγισεις.ο αντρας σου γιατι δε θελει να το παρει η μαμα σου σπιτι;η πεθερα μενει κοντα σας; να του εξηγισεις οτι ι παλι καλα που δεχετε να το κρατισει γιατ αλλιως θα περνατε γυναικα.εγω νομιζω οπως νιωθει καλυτερα η μαμα σου γιατι κ στο χωρο της θα ειναι πιο ανετη οσο για τα παιχνιδια που ειπε η εσπεος απο τη στιγμη που θα το εχει συνεχεια η μαμα σου μπορεις να πας μερικα σπιτι της.οσο για την πεθερα οταν μεγαλωσει το παιδι κ δεν θα τη θελει τοτε να δεις ζορι αλλα καλα να παθουν γιατι κ εμενα σαν τη δικια σου ειναι μονο που δεν το λεει ευθεωςν κ δεν καταλαβαινουν οτι στεναχωρουν τα παιδια τους

Link to comment
Share on other sites

@Έσπερος και @rainbow πέρασα ένα πολύ δύσκολο βράδυ, από τις 4 κλαίω και είμαι  άυπνη εντελώς. Ο άντρας μου πολύ στεναχωρημένος φοβάμαι μην πάθει τίποτε. Η πεθερά μένει στα 200 μ το ίδιο και η μαμά μου. Είμαι σε παραλήρημα είναι και οι ορμόνες μου στα κόκκινα, νομίζω περνάμε οικογενειακή επιλόχεια κατάθλιψη. Ο άντρας μου μου έλεγε χθες ότι αισθάνεται μόνος από όλους ακόμη και από εμένα. Αυτό με στεναχώρησε πολύ γιατί έχω την κούραση με το μωρό και τα ξενύχτια , έχω τα ψυχολογικά μου λόγω των ορμονών έχω να σκεφτώ και να αντιμετωπίσω κι αυτό τώρα. Και αναρωτιέμαι : υποτίθεται θα έπρεπε να είμαστε τρισευτυχισμένοι τώρα με το μωράκι μας και εμείς κλαίμε και οι δυο. Τι να κάνω ρε κορίτσια πείτε μου τι να κάνω. 


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις στην ιδια φαση. κι εμενα οι ορμονες χαλια. ο αντρας μου κουρασμενος κ παρεξηγημενος με τους γονεις μου κι αυτο βγαινει πανω μου, οι γονεις μου χαμπαρι δν εχουν παρει, ο μικρουλης εχει ερεθισμενο λαιμο απο την παλινδρομηση κ ποναει, δεν ηρεμει στη δικη μου αγκαλια μονο του αντρα μου κ νιωθω αχρηστη... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Έσπερος είπε:

κι εμεις στην ιδια φαση. κι εμενα οι ορμονες χαλια. ο αντρας μου κουρασμενος κ παρεξηγημενος με τους γονεις μου κι αυτο βγαινει πανω μου, οι γονεις μου χαμπαρι δν εχουν παρει, ο μικρουλης εχει ερεθισμενο λαιμο απο την παλινδρομηση κ ποναει, δεν ηρεμει στη δικη μου αγκαλια μονο του αντρα μου κ νιωθω αχρηστη... 

αυτό που προέχει είναι το μωράκι να γίνει καλά. εμένα ο δικός μου τον έχω αγκαλιά και κλαίω από πάνω του κι εκείνος μου χαμογελάει. αισθάνομαι κι εγώ άχρηστη που δεν είμαι άξια να χαρώ μαζί του. κι αυτές οι στιγμές δεν γυρνάνε πίσω. Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη γιατί έχει παρεξηγηθεί ο άντρας σου με τους γονείς σου?


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν ειχα καταλαβρι κι εγω! λιγα λιγα βγαινουν στη φορα γιατι δν θρλει να μου τα λεει αλλα ολο κ κσπου ξεσπαει κ μσθαινω διαφορα. ας πουμε οτι η μαμα μου μιλαει πολυ χωρις να σκεφτεται κ ο αντρας μου ειναι υπερβολικα ευθικτος. κ ουσιαστικα ανταγωνιζονταν για το ποιος θα με φροντιζε καλυτερα πριν κ μετα τη γεννα που ειχα μεινει για λογο στην Αθηνα. βλακειες, οχι κατι ανεπανορθωτο, ουτε θελει να φανει κατι, αλλα οταν αρχιζουν αυτα πληγωνεσαι οποιος κ αν εχει δικιο. κ φυσικα δν ειναι η καταλληλη περιοδος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...