Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσαρες μου.εμεις σημερα θα παμε στη μαμα μου κ ο αντρας μου θα παει την πεθερα μου εκει που ηθελε οποτε θα ειμαστε κ μονες στο σπιτι.το αγορι μου κοιμηθηκε χτες στις 11:30 κ τωρα στις 6:30 ειχε ψιλοξυπνησει γτ εφυγε η πιπιλα του για αυτο τον ταισα κιολας για να μην χρειαστει να το κανω στο δρομο .μακαρι να το κρατησει αυτο με τον βραδυνο υπνο ειναι λυτρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! @Μανιταρι Μαγικο τι τυχεροι που ειστε!! Εμενα εξακολουθει να ξυπναει στις 3-4 ωρες απο την εναρξη του φαγητου τη νυχτα. Το καθε ταισμα διαρκει και 1,5 ωρα οποτε δεν μενουν και πολλα για υπνο!! Και τωρα πχ ξυπνησε 7.20 και τρωει, μεχρι να τελειωσει θα παει 8.30 και θα ξυπνησει η μικρη! Καθε βραδυ κοιμαμαι συννηθως ενα 2ωρο και ενα 3ωρο. Το βραδυ προσπαθω να του δωσω λιγο παραπανω γαλα μηπως και κοιμηθει περισσοτερο αλλα δεν το πινει!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο εμενα ειχε αρχισει να κανει 6 γευματα των 120-150 οποτε συνολικα στα ιδια ημασταν. αν το ρυθμισε μονος του το προγραμμα μην το χαλας. εγω το γυρισα κανα στο τριωρο λογω παλινδρομησης κ εχασα κ τον υπνο μου παλι - αλλα η γιατρος ειπε οτι αν δεν πιασει αυτο, τα αραιωνουμε ξανα, ανσλογως τι εξυπηρετει το παιδι. οποτε δεν ειναι στανταρ τα γευματα.

Link to comment
Share on other sites

Καθε βραδυ μεχρι τις 11 εχει κοιμηθει.δεν μου πολυκοιμαται το απογευμα βεβαια αλλα δεν με πειραζει.μονος του το εφτιαξε το προγραμμα.κατσ τις 3 ξυπναει δεν κλαιει βαζουμε πιπιλα κ κοιμαται παλι μεχρι το πρωι.κ μετα ξανακοιμομαστε μεχρι τις 11 το πρωι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!εγω εχω φαει αλλο κολλημα τωρα τελευταια η μικρη ενω ακουει δεν γυριζει να ακουσει απο που προερχεται ο ηχος.δεν ξερω κ πιο ειναι το φυσιολογικο δεν βγαζω ακρη με αυτα που διαβαζω..ξεκινησε να χαμογελαει σε μας αλλα οταν ξυπναει η οταν ειναι ξεκουραστη οχι παντα...νομιζω θα μου βγει λιγο νευρικη..χαχα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ενω ο μικρος εφαγε στις 7.20 θελησε να ξαναφαει στις 10.30, αναμενομενο γιατι τρωει στο 3ωρο. Τον θηλασα ενα 20λεπτο και μετα χαζευε και δεν ετρωγε οποτε δεν του εδωσα μπουκαλι. Μετα απο λιγο κοιμηθηκε και δεν εχει ξυπνησει ακομα! Λετε να γινει κανενα θαυμα και να κοψουμε το μπουκαλι; η αληθεια ειναι πως νιωθω να εχω αρκετο γαλα και το μπουκαλι δεν το πινει παντα. Το βραδυ τπυ φτιαχνω παραπανω και τον πιεζω λιγο να το πιει μηπως και κοιμηθουμε λιγο αλλα δεν το θελει!

@Μανιταρι Μαγικο πολυ ωραιο ωραριο!! Εμενα τρωει γυρω στις 10, μετα ξυπναει στις 3, μετα στις 7 και μετα στις 10. Αν το καθε ταισμα διαρκουσε ενα μισαωρο παρα τις συνεχεις διακοπες θα συμπληρωνα καποιες ωριτσες υπνου. Ετσι οπως τα εχω κανει ομως αστα... τουλαχιστον κατηργησα το θηλαστρο γιατι κουραστηκα πολυ.

@rainbow κι εμενα ετσι κανει. Οταν φωναζει η αδερφη του πανω απο το κεφαλι του τρομαζει, αρα ακουει, ομως δεν ακολουθει τους ηχους. Η παιδιατρος ομως μου ειπε πως δεν μπορουμε ετσι να κρινουμε την ακοη, κανονικα θελει ακοολογικο ελεγχο (προληπτικα σε ολα τα παιδια). Πιθανον να μην του κεντριζουν το ενδιαφερον οι ηχοι, δεν σημαινει κατι κακο.

Να ρωτησω κοριτσια, θα κανετε υπερηχο ισχιων στα μωρα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@rainbowκ εμενα κοριτσακι ενω μπορει να τρομαξει αν βηξουμε δεν ακολουθει με το βλεμα του τον ηχο.μπορει αν ακουσει κατι δυνατο να γουρλωσει τα ματια αλλα πολυ σπανια γυριζει προς την μερια που ερχεται ο ηχος.εχει δικιο η @CMES με την ακοολογικη εξεταση ειχα κλεισει ραντεβου στο καραμανδανειο στην πατρα για τις 19/3 αλλα θα παω σε εξωτερικο γιατρο τελικα λογο κρουσματος ιλαρας στο συγκεκριμενο νοσοκομειο.

Υπερηχο ισχυων δεν νομιζω να κανουμε.βεβαια οταν γεννησα ο παιδιατρος μου ειπε οτι ακουσε ενα κλακ κ του φορουσα διπλο pamper αλλα οταν τον πηγαμε στη ΜΕΝΝ τους το ειπα κ οταν τον πηραμε ρωτησα αν θα συνεχισω να του το φοραω διπλο κ μου ειπαν οτι το παιδι δεν εχει καποιο προβλημα τελικα.αυτο τον υπερηχο στο πρωτο μηνα δεν πρεπει να του τον κανεις;η κανω λαθος;

Εσεις κανατε κ υπερηχο εγκεφαλου;;εγω του εκανα λιγο πριν κλεισει τον πρωτο μηνα.βεβαια μου το ειπαν απο την ΜΕΝΝ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποτε ακριβως γινεται, νομιζω καπου στο 2μηνο. Η παιδιατρος ειπε πως στα κοριτσια κανουμε σε ολα ενω στα αγορια μονο αν υπαρχει υποψια. Κι εγω σκεφτομαι να κανουμε ακοολογικο και οφθαλμολοωικο ελεγχο προληπτικα. Εχει ενα καλο πακετο στο νοσονομειο που δουλευει π αντρας μου, θα μας κανουν και καλυτερη τιμη οποτε εκει λεμε.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cmes: Εμεις υπερηχο θα κανουμε σιγουρα γιατι παρολο που δεν φαινεται καποιο προβλημα ο γαμπεος μου ειναι ορθοπεδικος μου ειπε να κανουμε προληπτικα .τωρα για τα υπολοιπα τα ειχα ξεχασει αλλα πρεπει να τα βαλω στο προγραμμα κ εγω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rainbow είπε:

cmes: Για να σου ερθει δεν πρεπει να κοπει το γαλα πρωτα; εμενα δε μου ηρθε τη δευτερα εχω ρανεβου στο γυναικολογο.

Κατα κανονα ναι ομως δεν ειναι και απολυτο. Εχω φιλη που της ηρθε περιοδος 28 ημερες μετα τον τοκετο παρολο που θηλαζε αποκλειστικα! Και μαλιστα κατευθειαν σταθερος κυκλος!

Και δευτερο γευμα μονο θηλασμος σημερα!!! Φως στο τουνελ!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...