Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια!ρωτησα χθες μθα γνωστη μου οφθαλμιατρο για εξεταση κ μου ειπε οτι σ'αυτη ρην ηλικθα δεν μπορουμε να καταλαβουμε κ πολλα αλλα οταν θα ερθει για επθισκεψη θα τη δει κ ολας .καο συον ωρλ λεω να παω μετα τις 25 γιατι σκεφτομαι να παω μερικες μερες στη μαμα μου..

Link to comment
Share on other sites

@rainbowκ εγω δεν θα παω στο καραμανδανειο για τον ακοολογικο ελεγχο κανονισε ο παιδιατρος να ειναι κ ορλ εκει οταν θα παμε για εμβολιο για να μην χρειαστει να τον τρεχω σε ολη την τριπολη.αυτο που με απασχολει ειναι οτι για να γινει η εξεταση αυτη το παιδι πρεπει να ειναι φαγωμενο κ κοιμησμενο.το φαι οκ το χουμε τον υπνο δεν ξερω γτ αυτος οταν παμε καπου μπορει να κοιμηθει στη διαδρομη αλλα ξυπναει οταν βγαινουμε απο το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο οταν λενε φαγωμενο και κοιμησμενο δεν εννοουν να κοιμαται εκεινη την ωρα. Θελουν να μην νυσταζει και να ειναι ηρεμο και ικανοποιημενο. Ο ενας λογος ειναι να ειναι οσο το δυνατον πιο συνεργασιμο και ο αλλος να μην ειναι κουρασμενο και νυσταζει και λανθασμενα θεωρησουν οτι δεν αντιδρα


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Μανιταρι Μαγικο είπε:

@CMESοχι νυσταγμενο.να κοιμαται μου ειπε ο γιατρος.η εξεταση διαρκει 2 λεπτα κ πρεπει να κοιμαται κ στην αγκαλια μου να ειναι αρκει να κοιμαται.

Α δεν το ηξερα! Στην κορη μου δεν ειχα κανει ακοολογικο, ομως ο ορθοπαιδικος στον υπερηχο ισχιων μας ειχε πει κοιμησμενο και χορτατο, οποτε υπεθεσα πως ειναι το ιδιο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια δεν αντεχω αλλο μα ξυπναει καθε 3-4 ωρες τη νυχτα! Κοιμαμαι καθε βραδυ συνολο 5-6 ωρες σπαστα και καθολου μεσα στη μερα. Εχω διαλυθει! Τι να κανω για να κοιμηθει καμια ωριτσα παραπανω; δοκιμασα να του κανω λιγο παραπανω γαλα αλλα δεν το πινει!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes: Και εμενα ετσι κοιμαται εκτος απο σημερα που κοιμηθηκε 7 ωρες αφου ανησυχισα...αλλα χθες ειχαν ερθει οι γονεις μου και απο τις 7μεχρι τις11 η κυρια δεν ειχε υπνο γιατι την επαιζαν..κ μετα φυσικα την ταισα κ ξεραθηκε.πρωτη φορα εκατσε τοσες ωρες να παιξει χωρις να γκρινιαξει..αφου λεω η μανα μου κανει θαυματα!δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι μονο του λογικα καποια στιγμη θα το προσαρμοσει.η δοκιμασε και εσυ πριν τον νυχτερινο υπνο να τον αφησεις να παιξει να κουραστει κ ισως πιασει

βρε κοριτσια και πως θα τα κανουμε να κοιμουνται με το ζορι;η θα κοβουμε βολτες στο ιατρειο μεχρι να κοιμηθουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμεις βγηκαμε βολτα χθες το πρωι και οσο ημασταν εξω ηταν ξερος στον υπνο! Απο τις 7.30 ξαναεφαγε στις 3! Με το που μπηκαμε σπιτι ξυπνησε ομως και απο τις 3 μεχρι τις 10 το βραδυ αντε να ξανακοιμηθηκε μια ωρα το πολυ. Οποτε για τον ωρλ δεν ανησυχω, αφου θα ειμαστε εξω θα κοιμαται σιγουρα. Στο σπιτι τι να κανω ομως; να τον κοιμιζω στο μπαλκονι;;;;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@CMESκοριτσακι υπομονη πρωτα απο ολα κ κατα δευτερον προσπαθησε να τον κρατας ξυπνιο καποιες ωρες πριν το βραδινο γευμα.εμενα το μπανιο με εχει σωσει.τον κανω μπανακι αργα γυρω στις 10 μπορει κ πιο αργα κ με το που τρωει εχει κοιμηθει.σημερα κοιμηθηκε κατα τις 12 κ ψιλοξυπνησε κατ τις 7 χωρις γκρινια κ τοτε τον ταισα δεν εφαγε πολυ το μισο μπουκαλι σχεδον κ ξανακοιμηθηκε εως τις 11 οπου κ τον ξαναταισα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον κανω καθε μερα μπανιο, ειμαι μονη μου το βραδυ και επειδη συμπιπτουν οι ωρες με το ταισμα-μπανιο-γαλα-υπνο της μικρης συνηθως κανω μπανιο το ενα απο τα 2. Εκτος και αν ξυπνησει να φαει ο μικρος γυρω στις 10 που εχει κοιμηθει η μικρη, ομως σπανια συμβαινει αυτο.

Ακομα και με το μπανιο ομως παλι στις 3-4 ωρες ξυπναει. Ευτυχως γενικα αποκοιμιεται ευκολα.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@CMESειλικρινα σε συγχαιρω για τα κουραγια σου με δυο μωρα μονη σου!!!πιστευω πως οπου να ναι θα αρχισει να κοιμαται περισοτερο το βραδυ.εγω αγχωνομαι οταν αργει να ξυπνησει οπως σημερα οχι οτι με χαλαει βεβαια αλλα ακουω κ το στομαχακι του να γουργουριζει κ το λυπαμαι!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια εχω φαει αλλο πακετο αυτες τις μερες κ εχω φρικαρει.το σπιτι εδω κ καιρο μυριζε μουχλα.υππθεσαμε οτι ειναι απο τον πολυ καιρο που ηταν κλειστο.προχτες που πηγαμε στη μαμα μου πηρα κ μια ηλεκτρικη σκουπα που μου εκανε δωρο.κ πηγα να κανω χωρο στη νουλαπα για να την αποθηκευσω εκει.κ συνειδητοποιω οτι η ντουλαπα εχει μουχλα!!!!!μου χαλασαν αρκετα ρουχα μονο δικα μου κ καλα.βγαλαμε ολα τα ρουχα απο μεσα ανοιξαμε το δωματιο κ τωρα μενουμε ολοι μαζι στην κουζινα.γινετε μεσα στο σπιτι πολεμος.στην κουζινα δε δεν χωραμε να στριψουμε.εγω κοιμαμαι σε ενα μονο κρεβατι μαζι με την καλαθουνα κ ο αντρας μου στο πατωμα.

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο πωπω ζημια!! Δεν υπαρχει καπου αλλου που μπορειτε να μεινετε μεχρι να το φτιαξετε; να ξερεις η μουχλα ειναι πολυ επικινδυνη για το αναπνευστικο, ειδικα του μωρου!

Λοιπον τελευταια φορα σημερα εφαγε μπουκαλι στις 6.30 το πρωι και απο εκεινη την ωρα μονο θηλασμο! Θα προσπαθησω μεχρι το βραδυ να μην του δωσω αλλο ξενο!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...