Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, rainbow είπε:

αχ τι εχει να τραβιξει το κοριτσακι μου!!χαχα!!

Χαχαχα γτ εσενα οι γαμπροι τι εχουν να περασουν απο τον μπαμπα σας;;απο ψιλη κρισαρα θα τους περασει.χαχαχα

Για μενα κ την @CMES θα ξαναβγει το σιριαλ θανασιμες πεθερες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα τα φωτα σας λιγο γτ αγχωθηκα τωρα.εχουμε κατι μερες τωρα που τρωμε καθε 4 ωρες κ το βραδυ κοιμαται γυρω στις 7 ωρες.το προβλημα μου ειναι οτι τρωει 5 γευματα καθημερινα κ νομιζω οτι ειναι λιγα κ προσπαθω σημερα ολη μερα να προσθεσω αλλο ενα εστω.συνηθως πινει απο 140 εως 170ml.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο: Πλακα μου κανεις ..170 μλ;; εμενα μουφαινονται παρα πολλα..μη το μπουκωνεις το παιδι θα φαει οσο θελει αν ηθελε κ αλλο θα ξυπνουσε να το ζητησει.εμενα τρωει 100-110 το πολυ.αλλα δεν εχει ακομα στανταρ ωρα..κοιμαται κ 5ωρα κ τριωρα αναλογα.πολυ τυχερη εισαι που κοιμαται τοσο.μη το κανεις θρεφταρι ..οσο για τον μπαμπα ετοιμο το εχει το οπλο...χαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@rainbowποτε δεν το μπουκωνω τρωει οσο θελει κ οταν μπουκωνει απλα τραβαει το μπουκαλι με τα χερια του κ το βγαζει.απλα ειναι φαγανουλης ο μπεμπακος.οσο για το οπλο καλα εκανες κ μας ενημερωσες για να ξερουμε τι μας περιμενει χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

@Μανιταρι Μαγικο δεν θα κρινεις ουτε το ποσο τρωει ουτε το ποσα γευματα κανει. Θα κρινεις με βαση την προσληψη βαρους. Αν ειναι ικανοποιητικη τοτε εισαι οκ. Μην προσπαθεις να προσθεσεις γευμα. 

@rainbow θηλαζεις μαζι ή σκετο μπουκαλι δινεις;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

cmes:οχι τοσο πινει οταν της δινω μονο μπουκαλι.

μανιταρι μαγικο: Ο παιδιατρος δεν σας ειπε αν εινα πολλα;εμενα μου φαινονται παρα πολλα για ενα μηνα.αμα του προσθεσεις κ αλλο γευμα ποσα κιλα θα παρει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που πηρε 500γρ σε μια εβδομαδα μου ειπε η παιδιατρος πως ειναι πολλα μεν, απο την αλλη ομως στα μωρα δεν κανουμε διαιτα! Αν δεν τρωνε αρκετα μπορει να τα μπουκωσουμε λιγο αλλα αν θελουν να τρωνε παραπανω δεν τους το στερουμε! Παντως το αναμενομενο ειναι 1 κιλο το μηνα. Οποτε @Μανιταρι Μαγικο αστο να τρωει 5 γευματα και εκμεταλευσου τον υπνο σου!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδη οσο ηταν στη ΜΕΝΝ το παιδι για καποιες μερες τρεφοταν μονο με ορο στην αρχη μου ειπε ο παιδιατρος οτι θα πρεπει να τρωει καθε τρεις ωρες ακομα κ το βραδυ.τωρα μας ειπε να μην τον ξυπναμε το βραδυ κ να τρωμε καθε 4 ωρες κ αν στραγγιζει τα 150 μλ του φτιαχνω 180.μια χαρα μας ειπε η αναπτυξη του κ το υψος του πηρε 6 εκ.δεν μου ειπε να του περιορισω το φαι.κ ειναι φαγανουλης.αγχωθηκα γιατι μου ειπανε (οχι γιατρος γνωστη)οτι πρεπει να τρωει 6-8 γευματα.

Link to comment
Share on other sites

μανιταρι μαγικο:6 εκ ουαου μπραβο σας !!!ε γι'αυτο τρωει κ τοσο το παιδι ...ε καλα ποσα θα ακουσεις ...εμενα κανει περιπου 6 γευματα( δεν τα μετραω κ ολας) γιατι μια κοιμαται 3 ωρες μια 5 .8 γευματα κανουν αυτα που θηλαζουν .η κανενα σαν το δικο μου που θελει λιγο κ περισσοτερες φορες καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ αφου κοιμαται τοσο δεν πειναει..αστο να κοιμηθει γιαυι μετα με τα δοντακια θα τον ξεχασουμε παλι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μανιταρι Μαγικο είπε:

@rainbowγεννηθηκε 51 εκ.οταν πηγαμε στον παιδιατρο στο μηνα ηταν 54 κ τωρα που πηγαμε μετα απο ενα μηνα ηταν 60 εκ.αλλα μου το ειχε πει ο παιδιατρος οτι θα γινει ψηλος

Α τοτε θα παρω και τον δικο σου στην ομαδα μπασκετ που θα φτιαξω!!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...