Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας! Είναι πρώτη φορά που γράφω σ' αυτό το θέμα. Έχω ΠΗΤ 3 Φεβρουαρίου και μέχρι στιγμής έχω μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Οι εμετοί συνεχίζονται ακόμα και τώρα (πιο αραιά), παίρνω χάπια για το στομάχι, και έχω χάσει 5 κιλά (είμαι 41). Τώρα εμφανίστηκε και άλλο σύμπτωμα, μια συνεχόμενη ταχυκαρδία και πονοκέφαλος κάποιες φορές. Το έχει καμία αυτό? Θα κάνω καρδιολογική εξέταση για παν ενδεχόμενο. Γενικά είμαι αρκετά down με όλα αυτά, ούτε καν έχω μπει στη διαδικασία να οργανωθώ για το μωρό και σίγουρα χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη. Αισθάνομαι πολύ αδύναμη και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είμαι έτσι. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί με τίποτα αλλά εγώ ανησυχώ η αλήθεια είναι.


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, vikib είπε:

Ελενακι πολυ χαρηκα!με το καλο το μωρακι σου!φιλακια

Με το καλο σε ολες κοριτσια

Βίκυ μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Τι κάνεις? Τι κάνουν τα μικρά σου? Μπήκα στο τόπικ μια μέρα αλλά δεν είδα καμία γνωστή και έτσι δεν έγραψα τίποτα...θα το επισκεφτώ όμως σύντομα το παλιό μου καφέ :) πολλά φιλιά!

πρίν από 53 λεπτά , Mariachi είπε:

@elenakith μπράβο κορίτσι μου που το είδατε κ εσείς ! Υπομονή με την διατροφή ! Πρέπει να είναι δύσκολο , αλλά θα σκεφτεσαι το μωρό σου κ θα το αντέχεις ! 

Εγω επειδή μπερδεύομαι με τις εβδομάδες γτ άλλοι μήνες έχουν 5 άλλοι 4 λέω πως αλλάζω μήνα κάθε 15. Έτσι μου είπε κ η γυναικολόγος καθώς η ΠΗΤ μου είναι 15/01 . 

ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία...κι εγώ που νόμιζα ότι είχα μπει στον 5ο εδώ και 2 βδομάδες, τελικά τώρα μπαίνω στον 5ο, αφού έχω ΠΗΤ 31.1.18 ...τρέχα γύρευε χαχαχαχα

πρίν από 48 λεπτά , Mariachi είπε:

@november rain αν είχα ξεκινήσει κ εγώ από 49 κιλά δεν θα με ένοιαζε !!!! Τόσα νομίζω ήμουν στο δημοτικό τελευταία φορά !  Αλλά ξεκίνησα στα 72 με 1,69 ύψος , δεν έχω κ πολλά περιθώρια .... 

Όντως @Faith 30 καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα για αύριο ! Περιμένουμε νέα !!! 

χαχαχαχα Mariachi κι εγώ στο δημοτικό ήμουν τόσα ! εσύ πάλι καλά ξεκίνησες με 72, εγώ που ξεκίνησα με 85 και 1,72 ύψος τι να πω...? γι'αυτό ο ενδοκρινολόγος μου λέει να βάλω το πολύ 7 κιλά..τα 6 τα έβαλα ήδη όμως, τι να πεις...πιο εύκολα δεν έχω βάλει πάντως ποτέ κιλά στη ζωή μου!

πρίν από 44 λεπτά , katerina29 είπε:

Το απογευμα πηγα στο γιατρο ολα τελεια...και αγορακιιιι...

μπράβο Κατερίνα, με το καλό ο πρίγκηπας! 

 

πρίν από 26 λεπτά , Kalfeli είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είναι πρώτη φορά που γράφω σ' αυτό το θέμα. Έχω ΠΗΤ 3 Φεβρουαρίου και μέχρι στιγμής έχω μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Οι εμετοί συνεχίζονται ακόμα και τώρα (πιο αραιά), παίρνω χάπια για το στομάχι, και έχω χάσει 5 κιλά (είμαι 41). Τώρα εμφανίστηκε και άλλο σύμπτωμα, μια συνεχόμενη ταχυκαρδία και πονοκέφαλος κάποιες φορές. Το έχει καμία αυτό? Θα κάνω καρδιολογική εξέταση για παν ενδεχόμενο. Γενικά είμαι αρκετά down με όλα αυτά, ούτε καν έχω μπει στη διαδικασία να οργανωθώ για το μωρό και σίγουρα χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη. Αισθάνομαι πολύ αδύναμη και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είμαι έτσι. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί με τίποτα αλλά εγώ ανησυχώ η αλήθεια είναι.

Καλώς ήρθες Kalfeli! Πίεση έχεις μετρήσει καθόλου? Δεν χάνεις τίποτα να πας σε καρδιολόγο πάντως. Εγώ πήγα στον 2ο μήνα λόγω ταχυκαρδίας, τα βρήκε όλα καλά, και μόλις έκοψα τον καφέ έφυγε και η ταχυκαρδία, και έπινα ελληνικό να φανταστείς...πονοκέφαλοι με πιάνουν τελευταία που και που...μια φορά είχα 2 μέρες συνεχόμενες, αλλά ευτυχώς πέρασε κι αυτό...Προσπάθησε να μην πέφτεις κορίτσι μου...πήγαινε στο γιατρό να σιγουρευτείς ότι όλα είναι καλά με την καρδούλα σου και να σκέφτεσαι ότι το μωράκι σου παίρνει όσα χρειάζεται από σένα, απλά εσύ υποφέρεις τώρα για λίγο...μην φοβάσαι δηλαδή, όσο αυτό είναι δυνατό..η πεθερά μου έκανε εμετούς μέχρι τον 6ο και ήταν κι αυτή πολύ αδύνατη έγκυος στον άντρα μου, κι όμως μετά έβαλε και 25 κιλά και τον γέννησε 4.800 να φανταστείς, μια χαρά! Όλα θα πάνε καλά θα το δεις! :) 

 

Αχ κορίτσια μου συμβαίνει κάτι υπέροχο! Το μωρό το νιώθω όλο και περισσότερο, σχεδόν όλη μέρα (με κάποια διαλλείμματα) το αισθάνομαι! :) 

  • Μου αρέσει 4

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, elenakith said:

Καλώς ήρθες Kalfeli! Πίεση έχεις μετρήσει καθόλου? Δεν χάνεις τίποτα να πας σε καρδιολόγο πάντως. Εγώ πήγα στον 2ο μήνα λόγω ταχυκαρδίας, τα βρήκε όλα καλά, και μόλις έκοψα τον καφέ έφυγε και η ταχυκαρδία, και έπινα ελληνικό να φανταστείς...πονοκέφαλοι με πιάνουν τελευταία που και που...μια φορά είχα 2 μέρες συνεχόμενες, αλλά ευτυχώς πέρασε κι αυτό...Προσπάθησε να μην πέφτεις κορίτσι μου...πήγαινε στο γιατρό να σιγουρευτείς ότι όλα είναι καλά με την καρδούλα σου και να σκέφτεσαι ότι το μωράκι σου παίρνει όσα χρειάζεται από σένα, απλά εσύ υποφέρεις τώρα για λίγο...μην φοβάσαι δηλαδή, όσο αυτό είναι δυνατό..η πεθερά μου έκανε εμετούς μέχρι τον 6ο και ήταν κι αυτή πολύ αδύνατη έγκυος στον άντρα μου, κι όμως μετά έβαλε και 25 κιλά και τον γέννησε 4.800 να φανταστείς, μια χαρά! Όλα θα πάνε καλά θα το δεις! :) 

Η πίεσή μου είναι φυσιολογική. Καφέ ενοείται ότι δεν μπορώ να πιω. Τι να πω, θα πάω στον καρδιολόγο και βλέπουμε. Εκεί που λέω ότι είμαι λίγο καλύτερα εμφανίζεται και κάτι άλλο πάντως, ελπίζω κάποια στιγμή να σταματήσουν όλα αυτά. Με εμψύχωσες κάπως πάντως με αυτά που μου λες, σ' ευχαριστώ! 


R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακι μου καλα ειμαστε.μεγαλωνουν.αυριο το κοριτσι μου εχει γενεθλια,κλεινει τα 3!ο μικρος ηδη 9,5μηνων παιδευομαστε λιγο με τα δοντια κ προσπαθει να μπουσουλησει,να πιαστει να σηκωθει.

Μιλαμε με καποια κοριτσια πιο πριβε σε ομαδα στο βαιμπερ.εισαι ευπροσδεκτη.οπως η σανγκρε,η μαρτη,η ζαμια.με την σανγκρε κ τη μαρτη βρεθηκαμε κ κουνιες.κ με τη μαμα θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mariachi είπε:

@november rain αν είχα ξεκινήσει κ εγώ από 49 κιλά δεν θα με ένοιαζε !!!! Τόσα νομίζω ήμουν στο δημοτικό τελευταία φορά !  Αλλά ξεκίνησα στα 72 με 1,69 ύψος , δεν έχω κ πολλά περιθώρια .... 

Όντως @Faith 30 καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα για αύριο ! Περιμένουμε νέα !!! 

Ευχαριστω πολυ,αποτι βλεπεις υπνος δεν με πιανει απο το ανχος,αυριο το πρωι ειδικα θα με πιασει κ το εντερο μου,παντα ετσι γινετε οταν ανχονομαι.προσευχη,λαδακι στην κηλια,κ ας ελπισουμε ολα να ναι καλα.

1 hour ago, Kalfeli είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είναι πρώτη φορά που γράφω σ' αυτό το θέμα. Έχω ΠΗΤ 3 Φεβρουαρίου και μέχρι στιγμής έχω μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Οι εμετοί συνεχίζονται ακόμα και τώρα (πιο αραιά), παίρνω χάπια για το στομάχι, και έχω χάσει 5 κιλά (είμαι 41). Τώρα εμφανίστηκε και άλλο σύμπτωμα, μια συνεχόμενη ταχυκαρδία και πονοκέφαλος κάποιες φορές. Το έχει καμία αυτό? Θα κάνω καρδιολογική εξέταση για παν ενδεχόμενο. Γενικά είμαι αρκετά down με όλα αυτά, ούτε καν έχω μπει στη διαδικασία να οργανωθώ για το μωρό και σίγουρα χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη. Αισθάνομαι πολύ αδύναμη και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είμαι έτσι. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί με τίποτα αλλά εγώ ανησυχώ η αλήθεια είναι.

Καλησπερα,πονοκεφαλους ειχα κ γω πριν εβδομαδες,σπανια βεβαια αλλα δυνατοι πολυ.μια φορα δεν αντεξα κ πηρα ντεπον.επισης οι παλμοι της καρδιας ειναι αυξημενοι εχω 90 με 100 συνηθως,η πιεση μου ειναι καλη ομως.δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο ειπε ο γιατρος.μην σε περνει απο κατω,οι εμετοι συντομα θα σταματησουν,εχουμε ενα δωρο μεσα μας,σκεψου μονο ποσες γυναικες θα παρακαλουσαν να ειναι στη θεση μας με ολα αυτα τα συμπτωματα.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα ! 

@Kalfeli καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Ξέρω αρκετές κοπέλες που είχαν εμετούς μέχρι το τέλος . Δεν είναι το πιο εύκολο , αλλά δεν μπορείς να κανείς κάτι . Πονοκέφαλοι που κ που πιάνουν κ μένα κ νομίζω όλες μας . Όσο για την ταχυκαρδία συγκεκριμένα είχα χθες το βράδυ . Ξάπλωσα όμως , ηρέμησα κ έπεσαν οι παλμοί . Κ μένα πάντα η πίεση μου είναι φυσιολογική . Εφόσον ο γιατρός σου δεν ανησυχεί , μν ανησυχείς κ εσύ γτ αγχώνεσαι περισσότερο Πήγαινε κ στον καρδιολόγο για να ηρεμήσεις . Θα δεις όλα καλά θα πάνε ! 

Για πες μας τι είναι ; αγοράκι ; κοριτσάκι ; 

@elenakith τι ωραία που άρχισες να το νιώθεις ! Όσο για τα κιλά η αλήθεια να λέγεται όντως είναι τα πιο εύκολα κιλά που έχω βάλει ποτέ μου κ μένα θα μου φαινόταν παρά πολύ δύσκολο εάν έπρεπε να πάρω μόνο 7 ! Τι να σου πω ; καλή σου επιτυχία ! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Kalfeli είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είναι πρώτη φορά που γράφω σ' αυτό το θέμα. Έχω ΠΗΤ 3 Φεβρουαρίου και μέχρι στιγμής έχω μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Οι εμετοί συνεχίζονται ακόμα και τώρα (πιο αραιά), παίρνω χάπια για το στομάχι, και έχω χάσει 5 κιλά (είμαι 41). Τώρα εμφανίστηκε και άλλο σύμπτωμα, μια συνεχόμενη ταχυκαρδία και πονοκέφαλος κάποιες φορές. Το έχει καμία αυτό? Θα κάνω καρδιολογική εξέταση για παν ενδεχόμενο. Γενικά είμαι αρκετά down με όλα αυτά, ούτε καν έχω μπει στη διαδικασία να οργανωθώ για το μωρό και σίγουρα χρειάζομαι ψυχολογική υποστήριξη. Αισθάνομαι πολύ αδύναμη και δεν ξέρω αν θα έπρεπε να είμαι έτσι. Ο γιατρός μου δεν ανησυχεί με τίποτα αλλά εγώ ανησυχώ η αλήθεια είναι.

Καλωσόρισες κορίτσι κ με το καλό το μωράκι σου!!

Για την υποστήριξη που χρειάζεσαι μπορείς να επικοινωνήσεις με τον οργανισμό Φαιναρέτη. Είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός και δεν πληρώνεις κάτι.. Δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω το τηλέφωνο αλλά αν δεν μπορείς να το βρεις στο ιντερνέτ μπορώ να σου το στείλω με πμ. Μου τους σύστησε ο γυναικολόγος μου, είναι οργανισμός με μαίες κ έχει πανελλαδική υποστήριξη για ότι σε απασχολεί μέσω τηλεφώνου. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να περάσεις κ από εκεί, είναι στη Νέα Σμύρνη. Εγώ σε ένα μήνα περίπου θα παρακολουθήσω κ μαθήματα προετοιμασίας για το μωρό.

Από εκεί και πέρα προσπάθησε όσο μπορείς να μην σε παίρνει από κάτω κ να κάνεις πράγματα που σε χαλαρώνουν κ σε ηρεμούν. Η εγκυμοσύνη θέλει καλή ψυχολογία. Ίσως είναι δύσκολο ειδικά όταν ζοριζεται το σώμα σου αλλά δεν είναι ακατόρθωτο. Καταλαβαίνω ότι από τους εμετούς κ τα κιλά που έχασες είναι πολύ καταβεβλημένος ο οργανισμός σου κ μπορεί για αυτό να έχεις πονοκέφαλο κ ταχυκαρδία, αλλά κ πάλι μην το αφήσεις, να το ψάξεις.

Όλα θα πάνε καλά!! Θετική σκέψη κ υπομονή!!! :-D

 

@katerina29 με το καλό ο γιος!!!

Ο Ιανουάριος είναι γεμάτος αγοράκια... :-D

  • Μου αρέσει 3

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!μολις καναμε την  β επιπεδου!

Ολα καλα,ολες οι μετρησεις καλες,500γρ εγινε ο μικρουλης μου!

Η εξεταση κρατησε περιπου μιση ωρα,μας δωσαν dvd  k πολλες φωτο 3d.

Τα μετραει ολα αναλυτικα κ μετα σου τα δινουν γραπτως τα αποτελεσματα.

Τωρα μπορω να πω οτι ηρεμισα καπως.καλες β επιπεδου σε ολες!!!

  • Μου αρέσει 3

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 hours ago, Faith 30 said:

Καλησπερα,πονοκεφαλους ειχα κ γω πριν εβδομαδες,σπανια βεβαια αλλα δυνατοι πολυ.μια φορα δεν αντεξα κ πηρα ντεπον.επισης οι παλμοι της καρδιας ειναι αυξημενοι εχω 90 με 100 συνηθως,η πιεση μου ειναι καλη ομως.δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο ειπε ο γιατρος.μην σε περνει απο κατω,οι εμετοι συντομα θα σταματησουν,εχουμε ενα δωρο μεσα μας,σκεψου μονο ποσες γυναικες θα παρακαλουσαν να ειναι στη θεση μας με ολα αυτα τα συμπτωματα.

 

Κι εσύ έχεις ταχυπαλμία δηλαδή ε? Τι κάνεις για αυτό? Ξεκουράζεσαι περισσότερο ή συνεχίζεις κανονικά? Γιατί με τη δραστηριότητα λογικά αυξάνονται. Δίκιο έχεις κατά τα άλλα..

Συγχαρητήρια και για τη Β' επιπέδου!

6 hours ago, Mariachi said:

@Kalfeli καλώς ήρθες στην παρέα μας ! Ξέρω αρκετές κοπέλες που είχαν εμετούς μέχρι το τέλος . Δεν είναι το πιο εύκολο , αλλά δεν μπορείς να κανείς κάτι . Πονοκέφαλοι που κ που πιάνουν κ μένα κ νομίζω όλες μας . Όσο για την ταχυκαρδία συγκεκριμένα είχα χθες το βράδυ . Ξάπλωσα όμως , ηρέμησα κ έπεσαν οι παλμοί . Κ μένα πάντα η πίεση μου είναι φυσιολογική . Εφόσον ο γιατρός σου δεν ανησυχεί , μν ανησυχείς κ εσύ γτ αγχώνεσαι περισσότερο Πήγαινε κ στον καρδιολόγο για να ηρεμήσεις . Θα δεις όλα καλά θα πάνε ! 

Για πες μας τι είναι ; αγοράκι ; κοριτσάκι ; 

Εγώ δυστυχώς και να ξαπλώσω πάλι οι παλμοί εκεί.. Δεν ξέρω αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι, είχε κλειστά τα πόδια και δε φαινόταν..

6 hours ago, ekrs said:

Καλωσόρισες κορίτσι κ με το καλό το μωράκι σου!!

Για την υποστήριξη που χρειάζεσαι μπορείς να επικοινωνήσεις με τον οργανισμό Φαιναρέτη. Είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός και δεν πληρώνεις κάτι.. Δεν ξέρω αν μπορώ να δώσω το τηλέφωνο αλλά αν δεν μπορείς να το βρεις στο ιντερνέτ μπορώ να σου το στείλω με πμ. Μου τους σύστησε ο γυναικολόγος μου, είναι οργανισμός με μαίες κ έχει πανελλαδική υποστήριξη για ότι σε απασχολεί μέσω τηλεφώνου. Αν είσαι Αθήνα μπορείς να περάσεις κ από εκεί, είναι στη Νέα Σμύρνη. Εγώ σε ένα μήνα περίπου θα παρακολουθήσω κ μαθήματα προετοιμασίας για το μωρό.

Από εκεί και πέρα προσπάθησε όσο μπορείς να μην σε παίρνει από κάτω κ να κάνεις πράγματα που σε χαλαρώνουν κ σε ηρεμούν. Η εγκυμοσύνη θέλει καλή ψυχολογία. Ίσως είναι δύσκολο ειδικά όταν ζοριζεται το σώμα σου αλλά δεν είναι ακατόρθωτο. Καταλαβαίνω ότι από τους εμετούς κ τα κιλά που έχασες είναι πολύ καταβεβλημένος ο οργανισμός σου κ μπορεί για αυτό να έχεις πονοκέφαλο κ ταχυκαρδία, αλλά κ πάλι μην το αφήσεις, να το ψάξεις.

Όλα θα πάνε καλά!! Θετική σκέψη κ υπομονή!!! :-D

Την ξέρω τη Φαιναρέτη απλώς εγώ είμαι Θεσσαλονίκη και από το τηλέφωνο δεν είναι το ίδιο. Αλλά αν χρειαστώ θα τους πάρω, ευχαριστώ για την πρόταση. Έχεις δίκιο σε όλα, θέλει θετική σκέψη απλά αυτές οι ορμόνες διαρκώς με ταλαιπωρούν και σωματικά αλλά και ψυχολογικά. Χρειάζομαι λίγη θετική ενέργεια είναι η αλήθεια. 

  • Μου αρέσει 1

R2E1.png]

Link to comment
Share on other sites

@Kalfeli εχω συνεχεια ταχυπαλμια,ειτε ξεκουραστη,ειτε κουρασμενη,ειναι εκει μονιμος.την εχω συνηθησει,εφοσον η πιεση ειναι μια χαρα δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο.αν νιωθεις οτι χρειαζεσε βοηθεια,βεβαιος να την ζητησεις,δεν ειναι κακο,οι ορμονες μας ειναι στο κοκκινο αυτη την περιοδο.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...