Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια, τελευταια κυροακη του Αυγούστου, ας την απολαυσουμε!

@Biscottinomum καλως όρισες, με το καλο να παρεις την μπουμπου στην αγκαλια σου 

 

κοριτσια εκλεισα για 21/9 την β' επιπεδου. προς το παρον δεν εχω νιωσει τον μπεμπη, νομιζω αλλωστε ειμαι η ουραγος εδω :)

 

το δωμάτιο δεν το εχω ξεκινήσει, προς το παρον χαζολογαω στο πιντερεστ, απο μεσα οκτωβρη πρωτα ο Θεός 

  • Μου αρέσει 4

tt1d8a73

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!

@Faith 30 υπάρχουν και κάποια που η βάση τους μένει σταθερή και αυτά γυρίζουν και μπορούν να κοιτούν και μπροστά και πίσω. Εμείς τέτοιο έχουμε 0-18 κιλά αλλά είναι πιο ακριβά. Το σημαντικό είναι στην αρχή το μωρό να κοιτάει προς τα πίσω. Πολύ καλές μάρκες είναι η britax και η maclaren

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Θα συμφωνήσω με την @CME2205 σε όσα έγραψε περί καθισμάτων. Εγώ στο πρώτο στην αρχή είχα ένα μέχρι 12 κιλά που κοιτούσε εννοείται προς τα πίσω και μπορούσα με αντάπτορες να το προσαρμόσω στο καρότσι κάτι που με βοήθησε πολύ όταν το μωρό ήταν αρκετά μικρό. Σύντομα πέρασα στο μέγεθος έως 18 κιλά που πιστεύω θα με βγάλει μέχρι ο μικρός να γίνει 3+. Μέχρι 16μ κοιτούσε πίσω κ μετά το γυρίσαμε μπροστά. 

Πάντως εκεί που αξίζει να επενδύσετε είναι το καθισματάκι αυτοκινήτου και μόνο. Προσωπικά πήρα πολύ οικονομικό κρεβάτι για να πάρω καλό καθισματάκι. 

Στις μάρκες που προαναφέρθηκαν θα προσθέσω maxi cosi και cybex

  • Μου αρέσει 2

tt1d8aec

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες ! 

Εμεις για αρχή αφού θα είναι κ χειμώνας λέμε να έχουμε το πορτ μπεμπέ που δένει στο αυτοκίνητο κ μετά να πάρουμε ένα καλό κάθισμα . Τον πρώτο καιρό μας βλέπω μέχρι την γιατρό να πηγαίνουμε ! 

Το δωματιάκι θα το φτιάξουμε μέσα στο Σεπτέμβριο . Για χρώματα λέω πράσινο , πορτοκαλί κ καφέ ή εκρού . Μ αρέσει η μια πλευρά να είναι με ρίγες . Πορτοκαλί κ καφέ θα είναι κ η κούνια που θα μας δώσουν όποτε θέλω να τα συνδυάσω . Βέβαια μέχρι τότε μπορεί να αλλάξω πάλι γνώμη , όπως έχω αλλάξει ήδη !!! Χαχαχα

 Εσείς πως το έχετε περίπου στο μυαλό σας; 

  • Μου αρέσει 3

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! 

Καλωσήρθες @Biscottinomum! Με το καλό να την σφίξεις στην αγκαλιά σου! 

 

@Οντετ εγώ έχει 3 μέρες που έχω νιώσει το μωράκι (ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό)...αισθάνομαι κάτι σαν να 'χει λόξυγκα το εντέρο μου, λίγο πιο κάτω από τον αφαλό, κυρίως μετά το φαί το μεσημέρι, που ξαπλώνω..και άλλες στιγμές μπορεί να το νιώσω αλλά πολύ πιο άτονα...θα το νιώσεις κι εσύ σύντομα!!! :) 

@Mariachi μ'αρέσει πολύ το πράσινο και το πορτοκαλί, ξεφεύγουν λίγο από τα κλασικά ροζ και γαλάζια..

Κορίτσια τι ωραία που λέτε για δωμάτια και καθισματάκια αυτοκινήτου! Έχω κρατήσει σημειώσεις από όσα γράψατε! Ακόμα νιώθω ότι είναι νωρίς να πάω για ψώνια, αλλά θα τα έχω έτοιμα όταν έρθει η ώρα. Όσο για δωμάτιο, εμάς δυστυχώς το σπιτάκι μας είναι μικρό και θα έχουμε το μωράκι αρχικά στην κρεβατοκάμαρά μας, δεν υπάρχει άλλο υπνοδωμάτιο. Στο μέλλον ίσως κάνουμε κάποια επέκταση στο σπίτι, θα δούμε, ανάλογα με τα οικονομικά μας...

  • Μου αρέσει 4

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , elenakith είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!!! 

Καλωσήρθες @Biscottinomum! Με το καλό να την σφίξεις στην αγκαλιά σου! 

 

@Οντετ εγώ έχει 3 μέρες που έχω νιώσει το μωράκι (ελπίζω δηλαδή να είναι αυτό)...αισθάνομαι κάτι σαν να 'χει λόξυγκα το εντέρο μου, λίγο πιο κάτω από τον αφαλό, κυρίως μετά το φαί το μεσημέρι, που ξαπλώνω..και άλλες στιγμές μπορεί να το νιώσω αλλά πολύ πιο άτονα...θα το νιώσεις κι εσύ σύντομα!!! :) 

@Mariachi μ'αρέσει πολύ το πράσινο και το πορτοκαλί, ξεφεύγουν λίγο από τα κλασικά ροζ και γαλάζια..

Κορίτσια τι ωραία που λέτε για δωμάτια και καθισματάκια αυτοκινήτου! Έχω κρατήσει σημειώσεις από όσα γράψατε! Ακόμα νιώθω ότι είναι νωρίς να πάω για ψώνια, αλλά θα τα έχω έτοιμα όταν έρθει η ώρα. Όσο για δωμάτιο, εμάς δυστυχώς το σπιτάκι μας είναι μικρό και θα έχουμε το μωράκι αρχικά στην κρεβατοκάμαρά μας, δεν υπάρχει άλλο υπνοδωμάτιο. Στο μέλλον ίσως κάνουμε κάποια επέκταση στο σπίτι, θα δούμε, ανάλογα με τα οικονομικά μας...

Κ μεις στην κρεβατοκαμαρα μας θα το εχουμε,μονο το κρεβατι μας θα κρατησουμε,ντουλαπα,συρταριερα κομοδηνα θα πανε σε αλλο υπνοδωματιο.θα το βαψουμε ομως,θαβαλουμε κουρτινες παιδικες,χαλακι παιδικο,κ ολα τα πραγματα του μωρου.κ αυτο γιατι οταν το μωρο θα ναι εναμιση χρονων θα εχουμε  μετακομιση σε αλλη πολη.πρωτα ο θεος.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Καλημερα σε ολες!

@D_Nasia . 

@CME2205 εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη μαρκα?

Δηλαδη να αγορασουμε ενα για αρχη μεχρι 13 κιλα κ μετα να το αλλαξουμε?

Ειδα αυτα που ειναι απο 0 εως 18 η και 0 εως 36 κιλα,δεν ειναι καλυτερα να παρεις ενα τετοιο να ξεμπερδευεις?

Καλημέρα!!! 

Εμένα που είναι 0-18 το είχα αρχικά προς τα πίσω και μετά το γύρισα. Με αυτό το σκεπτικό πήραμε πιο μεγάλο γιατί στο αυγό μέχρι 13 κιλά μένουν συνήθως λίγο, το οποίο εξαρτάται βέβαια από το παιδί. 

Εμείς έχουμε της britax. 

  • Μου αρέσει 2

NGf6p2.png

AFi6p3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς @D_Nasia είχαμε αρχικά το αυγό που μας είχε δώσει ο κουνιάδος μου αλλά ήταν μόνο μέχρι 9 κιλά. Η μικρή όμως ήταν ιδιαίτερα μεγάλη για την ηλικία της (κι ακόμα είναι...έχουμε σπάσει τα κοντέρ!) Και ήταν 9 κιλά ήδη 6 μηνών! Ήταν όμως πολύ μικρή και έπρεπε ακόμα να κοιτάει ανάποδα. Οπότε πήρα ένα που γυρίζει ανάποδα και ίσια και είναι 0-18 μάρκας britax. Ήθελα όμως να δένει με isofix και όταν είναι ανάποδα, οπότε κόστισε λίγο παραπάνω...:?

Πάντως συμφωνώ με το @Synnefaki αξίζει να επενδύσεις σε κάθισμα αυτοκινήτου και όχι σε δωμάτιο!

  • Μου αρέσει 3

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι ωραία τα σχέδια για τις μελλοντικές μας αγορές.. Εμείς λέμε να πάρουμε καρότσι με σύστημα 3 σε 1 που έχει κ κάθισμα αυτοκινήτου για αρχή. Μετά θα πάρουμε ένα μέχρι 36 για να είμαστε καλυμμένοι :-D

@Mariachi έχω διαβάσει πως στο αυτοκίνητο πρέπει να έχεις απαραιτήτως το μωράκι σε καθισματακι αυτοκινήτου κ όχι σε πόρτ μπεμπέ κ μάλιστα από την στιγμή που θα βγει από το μαιευτήριο. Μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα σίγουρα;

Εμείς τώρα έχουμε κάποιες επισκευές στο σπίτι κ μετά λέμε να κάνουμε ένα βάψιμο.. Αν όλα πάνε καλά μέσα στο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε να παίρνουμε τον εξοπλισμό για το μωράκι μας :) Λίγο έπιπλα, λευκά είδη, ρουχαλακια κ αξεσουάρ. Όσο για χρώμα κ εγώ ήθελα να αποφύγω τα κλασικά γαλάζια αλλά δεν μου αρέσει το πορτοκαλί κ ο σύζυγος (καθότι είναι Ολυμπιακός) δεν θέλει με τίποτα χρώμα που να πρασινίζει... Κ είχα βρει ένα βεραμαν τέλειο!! :? Μετά θέλω να αποφύγω χρώματα όπως μπεζ κ γκρι γιατί είναι παιδικό δωμάτιο κ θέλω χρώμα στον τοίχο... Θα καταλήξω μου φαίνεται η σε κάποια τεχνοτροπία με χρώματα ή σε αυτοκόλλητα μεγάλα σαν αυτά που υπάρχουν στο Pinterest. Θα δείξει...

Επίσης, δεν ξέρω αν για καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου ή για κάτι άλλο γίνεται παραγγελία κ υπάρχει παράδοση μετά από κάποιους μήνες. Αν θυμάμαι καλά μια συνάδελφος είχε παραγγείλει από Λητώ (όχι eShop) το inglesina trilogy κ χρειάστηκε περίπου ένα μήνα να έρθει.

  • Μου αρέσει 2

tt1d93c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ekrs είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Τι ωραία τα σχέδια για τις μελλοντικές μας αγορές.. Εμείς λέμε να πάρουμε καρότσι με σύστημα 3 σε 1 που έχει κ κάθισμα αυτοκινήτου για αρχή. Μετά θα πάρουμε ένα μέχρι 36 για να είμαστε καλυμμένοι :-D

@Mariachi έχω διαβάσει πως στο αυτοκίνητο πρέπει να έχεις απαραιτήτως το μωράκι σε καθισματακι αυτοκινήτου κ όχι σε πόρτ μπεμπέ κ μάλιστα από την στιγμή που θα βγει από το μαιευτήριο. Μήπως γνωρίζει κάποια κοπέλα σίγουρα;

Εμείς τώρα έχουμε κάποιες επισκευές στο σπίτι κ μετά λέμε να κάνουμε ένα βάψιμο.. Αν όλα πάνε καλά μέσα στο Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε να παίρνουμε τον εξοπλισμό για το μωράκι μας :) Λίγο έπιπλα, λευκά είδη, ρουχαλακια κ αξεσουάρ. Όσο για χρώμα κ εγώ ήθελα να αποφύγω τα κλασικά γαλάζια αλλά δεν μου αρέσει το πορτοκαλί κ ο σύζυγος (καθότι είναι Ολυμπιακός) δεν θέλει με τίποτα χρώμα που να πρασινίζει... Κ είχα βρει ένα βεραμαν τέλειο!! :? Μετά θέλω να αποφύγω χρώματα όπως μπεζ κ γκρι γιατί είναι παιδικό δωμάτιο κ θέλω χρώμα στον τοίχο... Θα καταλήξω μου φαίνεται η σε κάποια τεχνοτροπία με χρώματα ή σε αυτοκόλλητα μεγάλα σαν αυτά που υπάρχουν στο Pinterest. Θα δείξει...

Επίσης, δεν ξέρω αν για καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου ή για κάτι άλλο γίνεται παραγγελία κ υπάρχει παράδοση μετά από κάποιους μήνες. Αν θυμάμαι καλά μια συνάδελφος είχε παραγγείλει από Λητώ (όχι eShop) το inglesina trilogy κ χρειάστηκε περίπου ένα μήνα να έρθει.

Αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το χρώμα του δωματίου!! Μου αρέσει πολύ το mint green που είναι πολύ απαλό πρασινάκι, σαν φυστικί αλλά πολύ ανοιχτό. Ο σύζυγος όμως μου έχει αποκλείσει όλες τις πράσινες αποχρώσεις!! Εγώ μάλλον θα κάνω έναν συνδυασμό με μπεζ-σοκολά-μπλε σκούρο ή εναλλακτικά μπεζ δωμάτιο και ένα πολύ χρωματιστό αυτοκόλλητο τοίχου (τύπου ζούγκλα ή ζώα του δάσους κλπ)

Εμείς το καρότσι το αγοράσαμε το πήραμε επί τόπου, αν θέλετε όμως κάτι συγκεκριμένο καλό είναι να πάτε 1 μήνα πριν τουλάχιστον. Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις αν θα γεννήσεις νωρίτερα και ξεμείνεις τελευταία στιγμή!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2017 at 1:10 ΜΜ, Faith 30 είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα!!!

@Synnefaki κλωτσαει συνεχεια!ειδικα μετα τα γευματα!ειναι υπεροχο!

Κοριτσια διαβαζω στο ιντερνετ οτι το καθησματακι αυτοκινητου ειναι αλλο μεχρι 12 μηνων κ αλλο αργοτερα.δηλαδη υπαρχουν 2 ειδη?θα παρουμε το πρωτο κ μετα οταν χρονισει αγοραζουμε το δευτερο?δεν εχω ιδεα !

Εγώ έχω αγοράσει από 0-18 κιλά που έχει ενσωματωμένο και ένα μαξιλάρι για τα βρεφακια για 0-13 κιλά, και μετά αγόρασα από 9-36 κιλά όταν έκανα το δεύτερο παιδί για να το πάρει το πρώτο.της britax και τα δύο και νομίζω πως όλα τα καθίσματα κάπως έτσι είναι.

On 26/8/2017 at 10:17 ΜΜ, rainbow είπε:

ειδαμε και εμεις την μπεμπουλα..240 γρ..περιεργο μου φαινεται απο μια τελιτσα γινεται ανθρωπακι..τι θαυμα!!!και εγω λεω να το ξεκινησουμε τελη οκτωμβρη-αρχες νοεμβρη.μου φαινεταινπολυ νωρις να ξεκινησω απο τωρα.το μονονπου σκεφτομαι ειναι οτι τωρα εχει εκπτωσεις κ καποια πραγματα της προικας ειναι πιο φθηνα .ξερετε αν εχει κ μεσα στον χειμωνα καποιο περιοδο προσφοτων;

Αγάπη έχει το πρώτο δεκαήμερο του Νοεμβρίου αλλά οι εκπτώσεις είναι μάπα σε σχέση με τώρα...

On 26/8/2017 at 6:59 ΜΜ, Biscottinomum είπε:

@Mariachi @Synnefaki @ekrs κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ! Ευχομαι σε όλες υγεία και να σφίξετε στην αγκαλιά τα μωράκια σας! Ναι το πρώτο μου είναι!!! Ενθουσιασμός για την αλλαγή ζωής! τόσα συναισθήματα έντονα μαζί, έχουμε και τις ορμόνες περίεργα αυτο το καιρό ;)  Εγώ δεν αρχισα το δωμάτιο επειδή είναι το πρώτο εγγονι απο τις 2 οικογένειες έχουν πέσει ολοι πάνω μου να μας πάρουν κι από κάτι! Αλλά βλέπω ωραία θέματα στο pinterest για αυτοκόλλητα και διάφορα μη απαραιτήτως ροζ και πριγκιπικά τα κλασικά αλλά διαφορετικά και μου αρέσουν πολύυυυυυ!!!!!*** εσείς έχετε αρχίσει με το δωμάτιο?

Μπορείς να μου πεις αυτό το pinterest πως λειτουργεί;

On 26/8/2017 at 2:37 ΜΜ, Ζαχαρωτο είπε:

Συγγνώμη και πάλι που πετάγομαι. Κορίτσια Για αρχή θα χρειαστεί κάθισμα αβγό Είναι πιο βολικό για τα μωρά.Αυτά πανε με τα κιλά όλα τα κσθισματακια.Εμείς πήραμε από τα Λητώ ένα πολύ ωραίο με 59 ευρώ από 0 έως 13 κιλά εάν θυμαμαι καλά.πηγαιντε Ρίξτε μια ματια η ψάξτε στο σάιτ.Τώρα που κοίταξα έχει και με 44 ευρώ.

Κάθισμα τύπου αυγό είναι το λεγόμενο Πορτ μπεμπέ, που υπάρχει και στα καροτσια ενσωματωμένο,αν θέλει κάποιος να το αγοράσει συμφέρει να το πάρει με το καρότσι και όχι μόνο του... και εγώ τους 2_3 πρώτους μήνες για τις ελάχιστες μετακινήσεις με το μωρό είχα πόρτ μπεμπέ μέσα στο αμάξι μετά δεν χωράει το μωράκι και το έβαζα στο κάθισμα του αυτοκινήτου για 0-13kgr.παντως κορίτσια ότι πληρώνεις παίρνεις λένε... επειδή τα παιδιά μας είναι η ζωή μας όλη, εγώ δεν λυπήθηκα να δώσω και 100€ παραπανω για την ασφάλεια τους.τον χρόνο κάνουμε 2 μεγάλα ταξίδια σίγουρα και ενδιάμεσα αρκετά πιο μικρά οπότε η ασφάλεια τους θέλω να είναι εγγυημένη.δε θα αγόραζα ποτέ ένα κάθισμα από τα τζάμπο και να βγάλω το παιδί μου στην Εθνική οδό και εγώ να φοράω το καλό παπούτσι και το ακριβό γυαλί.προτιμω να τα διαθέσω στην προίκα τους... εξάλλου όλες σχεδόν κάνουμε πάνω από ένα παιδί, τα λεφτά του τα βγάζει το καλό πράγμα...

14 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Καλημερα σε ολες!

@D_Nasia . 

@CME2205 εχετε να προτεινετε καποια συγκεκριμενη μαρκα?

Δηλαδη να αγορασουμε ενα για αρχη μεχρι 13 κιλα κ μετα να το αλλαξουμε?

Ειδα αυτα που ειναι απο 0 εως 18 η και 0 εως 36 κιλα,δεν ειναι καλυτερα να παρεις ενα τετοιο να ξεμπερδευεις?

Το 0-18 στην britax περιέχει ένα επιπλέον μαξιλάρι που το χρησιμοποιείς όσο το μωράκι είναι 0-13κιλα.μετα το βγάζεις και το έχεις μέχρι τα 18 κιλά περίπου, αλλά είναι αυτό που ειπώθηκε, βλέπεις αν χωράει το παιδί το κεφάλι του ή οι ώμοι του και ανάλογα προχωράς σε κάθισμα έως 36 κιλά...

10 ώρες πρίν, Faith 30 είπε:

Κ μεις στην κρεβατοκαμαρα μας θα το εχουμε,μονο το κρεβατι μας θα κρατησουμε,ντουλαπα,συρταριερα κομοδηνα θα πανε σε αλλο υπνοδωματιο.θα το βαψουμε ομως,θαβαλουμε κουρτινες παιδικες,χαλακι παιδικο,κ ολα τα πραγματα του μωρου.κ αυτο γιατι οταν το μωρο θα ναι εναμιση χρονων θα εχουμε  μετακομιση σε αλλη πολη.πρωτα ο θεος.

Α δηλαδή θα κοιμόσαστε στο παιδικό δωμάτιο ε; Θα γίνεται και εσείς παιδιά!!

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, CME2205 είπε:

Αχ κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το χρώμα του δωματίου!! Μου αρέσει πολύ το mint green που είναι πολύ απαλό πρασινάκι, σαν φυστικί αλλά πολύ ανοιχτό. Ο σύζυγος όμως μου έχει αποκλείσει όλες τις πράσινες αποχρώσεις!! Εγώ μάλλον θα κάνω έναν συνδυασμό με μπεζ-σοκολά-μπλε σκούρο ή εναλλακτικά μπεζ δωμάτιο και ένα πολύ χρωματιστό αυτοκόλλητο τοίχου (τύπου ζούγκλα ή ζώα του δάσους κλπ)

Εμείς το καρότσι το αγοράσαμε το πήραμε επί τόπου, αν θέλετε όμως κάτι συγκεκριμένο καλό είναι να πάτε 1 μήνα πριν τουλάχιστον. Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις αν θα γεννήσεις νωρίτερα και ξεμείνεις τελευταία στιγμή!

Το πόρτ μπεμπέ μπορείς να το δέσεις με την ζώνη του αυτοκινήτου πίσω και να κάθεσαι και εσύ βέβαια δίπλα, σίγουρα το καθισματακι είναι πιο ασφαλές για το βρέφος με το που βγεις από το μαιευτήριο...

  • Μου αρέσει 1

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, november rain είπε:

 

Κάθισμα τύπου αυγό είναι το λεγόμενο Πορτ μπεμπέ, που υπάρχει και στα καροτσια ενσωματωμένο,

Καλησπέρα.κάποιο λάθος υπάρχει.το πορτ μπεμπε είναι ευθύ σαν την καλαθουνα.το αβγό είναι κυρτο και έχει ζώνη για το μωρό.είναι κανονικό κάθισμα για αυτοκίνητο.δένεται στο αμάξι Και είναι συμβατά με isofix.υπάρχει σε συνδυασμό με καρότσι αλλά το πιο φθηνό είναι 700 ευρώ αλλά μάρκα που ούτε η μάνα της την ξέρει.


Ajd6p3.pngmsRrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!

@november rain  το  Pinterest  το ''κατεβάζεις'' σαν εφαρμογή στο κινητό σου (ή σε υπολογιστή), κάνεις εγγραφή και μπορείς να ψάχνεις ότι θέματα σου αρέσουν. Στα αγγλικά έχει σαφώς πολύ περισσότερα και τέλειες ιδέες διακόσμησης,  DIY  κλπ. Αναφορικά με τα παιδικά δωμάτια έχει πολλές ιδέες που τουλάχιστον εγώ αν δεν τις έβλεπα, δεν θα τις φανταζόμουν. Καλή αναζήτηση!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...