Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

1 hour ago, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρεούλα!! @Katerinakiii μου πολύ ωραία τα νέα σου , απόλαυσε τώρα το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!! Κορίτσια περνάει ο καιρός εγώ σε μία εβδομάδα μπαίνω τον 6ο άλλες έχετε ήδη μπει!! Πω πω ωστόσο βλέπω την κοιλιά μου αρχίζει ξαφνικά να φουσκώνει αρκετά! Έχω βάλει προς το παρόν 6 κιλά! Δεν ξέρω αν είναι πολλά αν και αν κρίνω ότι η γιατρός μου θέλει να βάλω εως 12 τα θεωρώ αρκετά δεδομένου ότι στον 8ο και 9ο μήνα θα βάλουμε τα περισσότερα!! Εσείς στα πόσα + κιλά πάνω είστε?

Εγώ, δεν έχω καταλάβει γιατί, αλλά δεν έχω πάρει ιδιαίτερα. Ζυγίστηκα πριν 10 ημέρες (στις 17 εβδομάδες δηλαδή) και είχα πάρει συνολικά μόνο 1,5 κιλό. Μάλιστα πριν τις διακοπές είχα πάρει 2, αλλά ενδιάμεσα έχασα 0,5! Δεν έχω καθόλου εμετούς, αναγούλες ή τίποτα τέτοιο και προσέχω μεν, αλλά όχι και τόσο πολύ! Αφού σκέφτηκα να το πω στο γιατρό μου μήπως κάτι δεν πάει καλά!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@dimitroula30 κ γω συν 6 ειμουν μεχρι την 21 βδομαδα που ζυγιστικα στον γιατρο.δεν εχω ζυγαρια σπιτι κ μονο οταν παω στο γιατρο ζυγιζομαι.ο γιατρος ειπε πολυ καλα ειναι τα κιλα.ξεκινησα 74 κιλα κ τωρα ειμαι 80.δεν τον πολυνοιαζουν τα κιλα αποτι καταλαβα 

@CME2205 τυχερη πολυ εισαι!!!μαλλον ετσι ειναι ο οργανισμος σου,να μην βαζεις ευκολα κιλα,δεν το βρισκω καθολου ανησυχητικο,το αντιθετο μαλιστα!!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 ο οργανισμός μου σίγουρα δεν είναι έτσι!! Γενικά παίρνω πάρα πολύ εύκολα βάρος και στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 20 κιλά ενώ πρόσεχα αρκετά! Γιαυτό μου κάνει εντύπωση τώρα! Βέβαια τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης δεν τα έχασα ποτέ (μόνο το μωρό, τον πλακούντα και το αμνιακό υγρό έχασα!) και ξεκίνησα τη δεύτερη εγκυμοσύνη +14 κιλά... ίσως γιαυτό τώρα δεν παίρνω τόσο γρήγορα.

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μου εγώ τώρα είμαι 3,5 κιλά πάνω από το βάρος μου. Στην Β επιπέδου ρώτησα το γιατρό αν είναι φυσιολογικό, ή αν πρέπει να πάρω (το μικρό φουσκάκι είναι ήδη 500 γραμμάρια), και μου είπε πως όχι, το μωρό παίρνει οτι χρειάζεται και είναι μια χαρά! Οπότε και εγώ ησύχασα! 

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα κιλά που παίρνουμε δεν σχετίζονται με το βάρος του μωρού. Άντε αν έχεις πολύ μεγάλο μωρό να πάρεις και 1 κιλό περισσότερο από το αναμενόμενο. Το φυσιολογικό είναι 7-12 κιλά, ε ότι και να κάνεις, 7 κιλά μέχρι το τέλος θα πάρεις σίγουρα! Με το μόνο που σχετίζονται τα κιλά είναι με την πιθανότητα να έχεις ή να κάνεις ζάχαρο και την πιθανότητα να γεννήσεις φυσιολογικά ή με καισαρική (και με τη δική μας ψυχολογία πάνω από όλα!!!:))

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Biscottinomum ποση ωρα κρατησε η β επιπεδου?αυριο το μεσημερι θα την κανω.

Εγω κοριτσια παντα ημουν 66 κιλα.καθε εξωσωματικη μου αφηνε κ 2 κιλα που δεν εφευγαν παρολο που πηγενα κ γυμναστηριο.ετσι ξεκινησα στα 74 την εγκυμοσυνη μου.

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Faith 30 κράτησε περίπου 1 ώρα! Έχει πάρα πολλές μετρήσεις σε πολλά σημεία οπότε όντως κρατάει πολύ! Πρέπει να το μετρήσει παντού οπότε περιμένει και να γυρίσει κατάλληλα! Εγώ πήγα χωρίς όλη μέρα να έχω φάει ζάχαρη ή σοκολάτα (για να είναι ήρεμη :P ) και επίσης αν παίρνεις ασβέστιο, επηρεάζει και σου ζητάνε για 1 24ωρο να μην το πάρεις. Πάντως είναι μεγάλη εξέταση και σε ξεαγχώνει μετά!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!! ****

  • Μου αρέσει 1

gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια ειμαι στα συν 6 σχεδον , προσεχω βεβαια δεν τρωω οτι να ναι αλλα γενικα τρωω!! Εχω και το προβλημα με το εντερο κ δεν ξερω αν παιζει κ αυτο ρολο γιατι παντα το εντερο μου ειναι γεματο. Πηγαινω τουαλετα σαν κατσικουλα 2φορες την εβδομαδα. Κοντευω να σκασω.εχω μια κοιλαρα ως απεναντι.

  • Μου αρέσει 1

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

@katerina29 καλώς ήρθες και εύχομαι ένα υγιέστατο παιδάκι!!!

 

On 30/8/2017 at 10:23 ΠΜ, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα κορτσούδια μου!! @elenakith χθες πήγα σούπερ και πήρα τα all bran sticks!! καλέ αυτά είναι απαίσια!! έφαγα σήμερα το πρωί για να δούμε!!

Καμία που να έχει ξεκινήσει τα ψώνια αυτά ??

χαχαχαχαχα εντάξει, είπαμε βοηθάνε στο έντερο, δεν είπαμε ότι τα τρως και τρελαίνεσαι! χαχαχα εγώ πήγα χθες και πήρα ένα σουτιέν θηλασμού, γιατί αυτά που φοράω με τις μπανέλες με ενοχλούν αρκετά..είδαμε και κρεβατάκια και καροτσάκια, αλλά νομίζω θα περιμένω τον Νοέμβριο για να παραγγείλω πράγματα..

On 30/8/2017 at 3:48 ΜΜ, Biscottinomum είπε:

@Faith 30 & @Mariachi  μην αγχώνεστε κορίτσια! Όλα καλά θα πάνε και στην Β' επιπέδου!!!*** Κορίτσια που θα γεννήσετε? Γνωρίζετε?

Εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ, αν και δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένη μέχρι τώρα από τη συμπεριφορά και τις υπηρεσίες τους. Αλλά αφού ο γιατρός είναι εκεί... :) 

9 ώρες πρίν, Katerinakiii είπε:

Τι κανετε κοριτσια??συγγνωμη αλλα δεν μπορω να μπαινω συνεχεια για να σας γραφω..λοιπον.εμεις καναμε το β' επιπεδου κ δοξα τον θεο ο πριγκιπακος μου ειναι καλα!!ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα!!!!

Μπράβο Κατερινάκι!!! πώς νιώθεις τώρα? ανακούφιση, ε?

8 ώρες πρίν, dimitroula30 είπε:

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρεούλα!! @Katerinakiii μου πολύ ωραία τα νέα σου , απόλαυσε τώρα το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!! Κορίτσια περνάει ο καιρός εγώ σε μία εβδομάδα μπαίνω τον 6ο άλλες έχετε ήδη μπει!! Πω πω ωστόσο βλέπω την κοιλιά μου αρχίζει ξαφνικά να φουσκώνει αρκετά! Έχω βάλει προς το παρόν 6 κιλά! Δεν ξέρω αν είναι πολλά αν και αν κρίνω ότι η γιατρός μου θέλει να βάλω εως 12 τα θεωρώ αρκετά δεδομένου ότι στον 8ο και 9ο μήνα θα βάλουμε τα περισσότερα!! Εσείς στα πόσα + κιλά πάνω είστε?

Δημητρούλα, στον 6ο σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε? Όχι στην 21η? Μέχρι τώρα υπέθετα ότι κάθε 4 εβδομάδες αλλάζουμε μήνα...

Εγώ έχω πάρει 6 κιλά και ο ενδοκρινολόγος μου φωνάζει....

 

Κορίτσια εμείς πήγαμε χθες στον γιατρό και είδαμε το μωράκι μας!!!! Είχε μεγαλώσει πολύ και είχε και το ένα χεράκι μπουνίτσα!  είχε πολύ πλάκα και κουνιόταν συνέχεια! Δεν μας έκανε τη χάρη να ανοίξει τα πόδια για να δούμε με σιγουριά φύλο, πάλι μας είπε μάλλον κορίτσι, αλλά στη β' επιπέδου θα είμαστε σίγουροι. Το μόνο που με ανησύχησε λίγο είναι ότι ήταν σαν μια εβδομάδα πιο μετά σε βάρος και ύψος και ο γιατρός είπε ότι είναι μάλλον από το σάκχαρο..Ξεκίνησα και ινσουλίνη πριν 2 μέρες και ελπίζω να μαζευτεί το μικρούλι τώρα...Βέβαια ο ενδοκρινολόγος είπε ότι μπορεί και απλά να είναι μεγάλο το παιδί, αλλά αυτό θα φανεί στη β επιπέδου.. Η δίαιτά μου γίνεται πιο αυστηρή από τώρα, παρόλο που είχα αποχαιρετήσει μια και καλή γλυκά και έτοιμα φαγητά, από ότι φαίνεται πρέπει να τρώω και μικρότερες ποσότητες και αραιότερα τη μέρα...και να μετράω και σάκχαρο 4 φορές τη μέρα. Αααχ...αγχώθηκα  αλλά είναι για το καλό του μωρού...

 

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια πρέπει να νιώθετε πολύ καλά με τον εαυτό σας, ακούω 6 κιλά οι περισσότερες, άλλες 3,5, τί έγινε ρε κορίτσια όλες αυτοσυγκράτηση έχετε εκτός από εμένα;;αισιος στα 12 κιλά είμαι και συνεχίζουμε... το μόνο που με σώζει είναι ότι ξεκίνησα 49 κιλά διαφορετικά .....

  • Μου αρέσει 2

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakith μπράβο κορίτσι μου που το είδατε κ εσείς ! Υπομονή με την διατροφή ! Πρέπει να είναι δύσκολο , αλλά θα σκεφτεσαι το μωρό σου κ θα το αντέχεις ! 

Εγω επειδή μπερδεύομαι με τις εβδομάδες γτ άλλοι μήνες έχουν 5 άλλοι 4 λέω πως αλλάζω μήνα κάθε 15. Έτσι μου είπε κ η γυναικολόγος καθώς η ΠΗΤ μου είναι 15/01 . 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα σε όλες τις β επιπέδου αύριο και από δω και πέρα... φτάσαμε στην πιο κρίσιμη εξέταση ρε κορίτσια, πως περνάει ο καιρός... μόλις τελειώσουμε όλες οι κοπέλες θα αρχίσουν οι γέννες μετά χαχαχα....

  • Μου αρέσει 3

BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

@november rain αν είχα ξεκινήσει κ εγώ από 49 κιλά δεν θα με ένοιαζε !!!! Τόσα νομίζω ήμουν στο δημοτικό τελευταία φορά !  Αλλά ξεκίνησα στα 72 με 1,69 ύψος , δεν έχω κ πολλά περιθώρια .... 

Όντως @Faith 30 καλή επιτυχία κ καλά αποτελέσματα για αύριο ! Περιμένουμε νέα !!! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...