Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μου είπαν λογικά θα μπει μενν το μωράκι αλλα εκτός απροόπτου θα το πάρω γρήγορα. τώρα δεν σαν κρύβω πως με αγχωνει λιγάκι αυτό! @linaa σκέφτομαι συνέχω αυτό που μ είχες πει πως μετά τις 34 η προωροτητα σεν είναι σκληρή !  @Butterfly 92 ποσο εμεινε το μπεμπακι μέσα κορίτσι μ κ ποσά κιλάκια γεννήθηκε;

      Σε κλειστή θερμοκοιτίδα 2 μέρες και μετά άλλες 6 σε κρεβατάκι μικρό που είναι για προωρα δηλαδή σχεδόν μια βδομάδα.  3 κιλα γεννήθηκε .2990 για την ακρίβεια.  Αλλά μην φοβάσαι αφού έκανες και τις ενεσεις είσαι κομπλέ. Εγώ ούτε ενεσεις δεν πρόλαβα.  Οπότε πιστεύω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ ο μπέμπης σου να μην χρειαστεί τίποτα !!

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Mariachi είπε:

@Faith 30 συγχαρητήρια ! Αντε σε λίγες μέρες εχεις κ την β επιπέδου !

Ναι την παρασκευη την εχω,ανχωνομαι,μακαρι να ειναι ολα καλα.ειδικα παρασκευη πρωι δεν θα μιλιεμε.εσυ ανχωνεσε?


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!

@dimitroula30 τι ωραία που ξεκίνησες τα ψώνια!! Νομίζω πως μία καλαθούνα θα σε βολέψει. Θα κοιμάται εκεί το βράδυ στο δωμάτιό σας και κατά τη διάρκεια της ημέρας μπορείς να την έχεις δίπλα σου (στο σαλόνι ή την κουζίνα, όπου βρίσκεσαι) και να κοιμάται εκεί, αφού ειδικά τις πρώτες εβδομάδες θα κοιμάται πιο πολύ την ημέρα από ότι τη νύχτα. Εγώ πάντως που στη μικρή δεν είχα πάρει πορτ μπεμπέ, μας είχαν δώσει το αυγό για το αυτοκίνητο και ένα λίκνο για το βράδυ, τελικά μετά από καμιά βδομάδα έστειλα τον άντρα μου να μου πάρει μια καλαθούνα γιατί κατά τη διάρκεια της ημέρας δεν είχα που να τη βάλω! Έτσι έμαθε και να κοιμάται στο σαλόνι μαζί μας με φασαρία και τηλεόραση και αυτό μας βόλεψε και στη συνέχεια! Μπορείς να βρεις πολύ οικονομικές καλαθούνες, 50-60 ευρώ εύκολα.

  • Μου αρέσει 2

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστούμε @Biscottinomum! Εσύ που θα γεννήσεις; 

Εγώ πλέον είμαι ανάμεσα στο γενεσις κ στο διαβαλκανικό . Λέω τέλος Σεπτεμβρίου να πάω μια βόλτα να μάθω τιμες κ να αποφασίσω . Η γιατρός παίρνει 900 εμάς . 

Επεξεργάστηκαν by Mariachi
  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mariachi είπε:

Ευχαριστούμε @Biscottinomum! Εσύ που θα γεννήσεις; 

Εγώ πλέον είμαι ανάμεσα στο γενεσις κ στο διαβαλκανικό . Λέω τέλος Σεπτεμβρίου να πάω μια βόλτα να μάθω τιμες κ να αποφασίσω . Η γιατρός παίρνει 900 εμάς . 

Α εσείς κορίτσια είστε από Βόρεια;;; Εγώ Ιασώ, αν και δεν θα το επέλεγα αν δεν ήταν ο γιατρός μου εκεί! Στην Αθήνα πάντως το καλύτερο είναι το Ρέα και το πιο οικονομικό.


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!! Ναι για το Ρέα και εγώ το ξέρω! Εγώ είμαι σε λίγο δύσκολη κατάσταση γιατί με τον άνδρα μου είμαστε ξενοδοχουπάλληλοι και Μάρτιο - Νοέμβριο μένουμε αλλού..οπότε τώρα ο Γυναικολόγος μου είναι Χανιά που είμαστε αλλά μέσα Νοέμβρη και μετά που θα είμαι Αθήνα είτε θα πρέπει να μου προτείνει κάποιον που συνεργάζεται είτε να βρω άλλον γυναικολόγο (που το αποφεύγω...). Ο ίδιος συνεργάζεται με ΙΑΣΩ και ΡΕΑ στην Αθήνα γιατί του τυχαίνουν τέτοιες περιπτώσεις, απλά σκέφτομαι και το δίμηνο Νοέμβριο - Δεκέμβριο για τις επισκέψεις..οτιδήποτε τύχει κλπ πώς θα γίνει πρακτικά..τώρα 12 Σεπτεμβρίου θα τα συζητήσουμε είπαμε όλα!


gLKFp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Biscottinomum είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!!! Ναι για το Ρέα και εγώ το ξέρω! Εγώ είμαι σε λίγο δύσκολη κατάσταση γιατί με τον άνδρα μου είμαστε ξενοδοχουπάλληλοι και Μάρτιο - Νοέμβριο μένουμε αλλού..οπότε τώρα ο Γυναικολόγος μου είναι Χανιά που είμαστε αλλά μέσα Νοέμβρη και μετά που θα είμαι Αθήνα είτε θα πρέπει να μου προτείνει κάποιον που συνεργάζεται είτε να βρω άλλον γυναικολόγο (που το αποφεύγω...). Ο ίδιος συνεργάζεται με ΙΑΣΩ και ΡΕΑ στην Αθήνα γιατί του τυχαίνουν τέτοιες περιπτώσεις, απλά σκέφτομαι και το δίμηνο Νοέμβριο - Δεκέμβριο για τις επισκέψεις..οτιδήποτε τύχει κλπ πώς θα γίνει πρακτικά..τώρα 12 Σεπτεμβρίου θα τα συζητήσουμε είπαμε όλα!

Καλημέρα κι από μένα!! Μην ανησυχείς, από γυναικολόγους η Αθήνα άλλο τίποτα!! Σε ποια περιοχή θα μένεις όταν θα είσαι Αθήνα;


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Biscottinomum είπε:

@CME2205 Μένουμε Χαλάνδρι!!! Eσύ? Ε ναι δεν θέλουμε να γεννήσω εδώ Χανιά.. οι γονείς μας, οι φίλοι μας κλπ είναι όλοι Αθήνα!

Κι εμείς των Βορείων Προαστίων! Μαρούσι... Πάντως να συνεννοηθείς με το γιατρό σου να σε στείλει όπου θεωρεί αυτός. Αν δεν βγάλεις άκρη, εδώ είμαστε για να σου προτείνουμε λύσεις!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια??συγγνωμη αλλα δεν μπορω να μπαινω συνεχεια για να σας γραφω..λοιπον.εμεις καναμε το β' επιπεδου κ δοξα τον θεο ο πριγκιπακος μου ειναι καλα!!ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! 

@Katerinakiii συγχαρητήρια !!! Αντε να περνούμε κ οι υπόλοιπες σειρά !!! 

@Biscottinomum είναι πολύ δύσκολο να αλλάζεις γυναικολόγο . Για τους μήνες που θα είσαι Αθήνα φαντάζομαι αφού του τυχαίνει συχνά κ ξεγενναει κ αυτός Αθήνα ή θα έρχεται μια φορά τον μήνα ή θα σου προτείνει κάποιον που θα συνεργάζεται . Περίμενε να δεις τι θα σου πει . Μην αγχώνεσαι . Αφού ξεγενναει εδώ μια χαρά θα πάνε όλα ! 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρεούλα!! @Katerinakiii μου πολύ ωραία τα νέα σου , απόλαυσε τώρα το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης!! Κορίτσια περνάει ο καιρός εγώ σε μία εβδομάδα μπαίνω τον 6ο άλλες έχετε ήδη μπει!! Πω πω ωστόσο βλέπω την κοιλιά μου αρχίζει ξαφνικά να φουσκώνει αρκετά! Έχω βάλει προς το παρόν 6 κιλά! Δεν ξέρω αν είναι πολλά αν και αν κρίνω ότι η γιατρός μου θέλει να βάλω εως 12 τα θεωρώ αρκετά δεδομένου ότι στον 8ο και 9ο μήνα θα βάλουμε τα περισσότερα!! Εσείς στα πόσα + κιλά πάνω είστε?


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...