Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Θα γίνουμε γονείς τον Ιανουάριο του 2018


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Συμφωνώ απόλυτα για τα all bran, σωτήρια!

Δημητρούλα δοκίμασε all bran τα sticks όχι τα flakes. Εγώ έτσι βρήκα την υγειά μου. Αλλά έτρωγα 2 φορές (προ σακχάρου) τη μέρα, 40gr all bran (που είναι και η συνιστώμενη δόση) με γιαούρτι. Κάνε μια δοκιμή για 2 μέρες να δούμε...

Με το καλό να δείτε το μωράκι!

Σε ζηλεύωωωωωω!!!!! χαχαχχα αυτό είναι ευτυχία :-P 

@elenakith μου θα τα πάρω σήμερα κιόλας όταν φύγω από την δουλειά!!! Ευχαριστώ!!


HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, november rain είπε:

Δεν παθαίνουν τόσο εύκολα τα μωράκια μας μέσα στην κοιλίτσα, είναι καλά προστατευμένα.τι να πω και εγώ που ο γιος μου κάνει προπόνηση τάε κβο ντο πάνω μου;;

Πονακια περιόδου ή σαν συσπάσεις;

Άλλες φορές είναι σαν πονάκια περιόδου και άλλες σαν σφίξιμο χαμηλά στην κοιλιά. Κι εγώ νομίζω πως είναι συσπάσεις. Άρχισα μαγνήσιο από χθες και θα δούμε!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula30 τι ωραία που το είδατε ! Μεγάλωσε πολύ ! Όσο για το καρουμπαλάκι εφόσον ο γιατρός σου σου είπε να μν ανησυχείς τότε μν ανησυχείς κ μν στεναχωριέσαι ! 

Κοριτσια όσο για τα πονάκια εγώ είχα από νωρίς για αυτο κ παίρνω από νωρίς το μαγνήσιο . 


S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

..Γεια σας κοριτσια ειμαι νεα στο foroum.. εγω τωρα ειμαι 15 εβδ στην αυχενικη ηταν ολα καλα φυλο δεν ειδαμε..εχω αλλο ενα κοριτσακι 4 χρονων..και θα θελαμε τωρα ενα αγορακι..για να μη φανηκε στην αυχενικη μας λενε ολοι οτι θα ειναι κοριτσακι..υπομονη θα μαθουμε στη β επιπεδου συγουρα... γερο ναναι... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

 

@dimitroula30 εφοσον ολα ειναι υπο ελεγχο,μην ανυσηχεις!!!     Κοριτσια εγω δεν εχω ιδεα απο πονακια μεχρι στιγμης.   

@katerina29 καλως ηρθες με το καλο!κ γω στην αυχενικη δεν ειδα φυλλο,ειδαμε στην 15 αν θυμαμαι καλα κ ειναι αγορι! 


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Faith 30 τελεια αγοροχρονια ειναι μου φαινεται το 2018.. θα παω τη παρασκευη στο γιατρο μπορει να δουμε τιποτα..

Οτι και να κανω παντως ολοι μου λενε α κανεις αυτο θα ειναι αγορι α κανεις εκεινο θα ειναι κοριτσι με εχουν τρελανει..χαχαχαχα. ειναι ψηλοι οι παλμοι αα κοριτσι.. η αληθεια ειναι οτι και στη κορη μ ειχα 167..και τωρα 170..θα δειξει

Στον υπνο μου παντως ειδα οτι ειναι αγορακι...δεν ξερω τι σημαινει..μπορει επειδη το θελω.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, katerina29 είπε:

κανεις που να ειδε το φυλο του μωρου στον υπνο του και να της βγηκε το ιδιο η το αναποδο?

 

Αχ εγώ δεν είμαι η κατάλληλη να απαντήσω!! Είχα εφιάλτες σε όλο το πρώτο τρίμηνο!! Μέχρι και ότι το παιδί γεννήθηκε σκυλάκι είδα!! Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι συχνό σύμπτωμα της εγκυμοσύνης από τις ορμόνες. Να δεις στο τέλος της εγκυμοσύνης που αρχίζει το πραγματικό άγχος τι έχεις να δεις!!!:-D


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορτσούδια μου!! @elenakith χθες πήγα σούπερ και πήρα τα all bran sticks!! καλέ αυτά είναι απαίσια!! έφαγα σήμερα το πρωί για να δούμε!!

Επίσης κορίτσια μου παρήγγειλα το καροτσάκι του μωρού με το κάθισμα αυτοκινήτου, και ήθελα να ρωτήσω το πορτ μπεμπέ το θεωρείτε απαραίτητο? Η μπορώ και χωρίς αυτό? Είναι πολλά τα έξοδα και σκέφτηκα ότι δεν είναι και τόοοσο απαραίτητο!! Επίσης λέγαμε να πα΄ρουμε με τον άντρα μου πολυνορφικο κρεβατάκι αλλά ρωτήσαμε και μας είπα  ότι καλύτερα να πάρουμε απλό γιατί είναι πολύ βαρύ και όχι και τόσο πρακτικό. Καμία που να έχει ξεκινήσει τα ψώνια αυτά ??

  • Μου αρέσει 2

HBNJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! 

@dimitroula30 ξεκίνησες Ε; ωραία ! Όσον αφορά το πορτ μπεμπέ εξαρτάται . Όσο θα το εχεις στο δωμάτιο σου που θα το κοιμίζεις; θα πάρεις καλαθουνα; 

όσο για το πολυμορφικό κρεβάτι έχω ακούσει άλλους που ενθουσιάζονται , εγώ προσωπικά που μ αρέσουν οι αλλαγές δεν θα ήθελα κάτι για τόσα πολλά χρόνια ! Άσε που τα χρήματα είναι πολλά για να τα δώσεις όλα μαζί , βέβαια συμφέρει αν σκεφτείς μέχρι τι ηλικία θα το έχει ! 

  • Μου αρέσει 1

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα!

Σημερα μπηκα στον 6,ειμαι πολυ χαρουμενη!

 @dimitroula30 εμεις ακομη δεν ξεκινησαμε τα ψωνια.περιμενω να δω τι θα μου δωσουν,κ μετα θα παρω οτι χρειαζομαι. Πορτ μπεμπε δεν θα εχω,θα μου δωσουν 2 καλαθουνες,μια για μεσα στο σπιτι για τον υπνο κ μια για τις απαραιτητες μετακινησεις μας, γιατι θα ειναι κ χειμωνας κ που να πας εκτος απο το γιατρο?

  • Μου αρέσει 1

EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...