Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, eleni17 said:

Οχι...θα κανω πρωτη εμβρυομεταφορα με 4 εμβρυα 3ης ημερας   ...και μετα αν δεν πετυχει αυτή  θελει βλαστοκυστες  ο Σφακ..αρα θα εχω 6  εμβρυα μετα....

Προτρεχω το ξερω....

Το ίδιο ακριβώς έκανα κ εγω κ τα ίδια εχουν μείνει στο ψυγειο. τις ίδιες σκέψεις κανουμε 

Just now, chris79 said:

Σε ευχαριστώ πολύ! 
Το ίδιο εύχομαι και για εσένα .. αν θυμάμαι καλά κι εσύ χθες έκανες αλλά με 3ων ημερών σωστά?

 

Ευχαριστω πολυ! Ναι, αυτη τη φορα δοκίμασα 3ης ημέρας γιατί εχω πολλές αποτυχίες ως τωρα με 5ης

Just now, nadiaki165 said:

Καλημερααααα!!εμενα στο Ιασώ με στέλνανε κ για κατούρημα κ με αφήνανε κανα 10λεπτο.ο τότε μου γιατρός!γτ νομίζω παίζει ρόλο κ ο γιατρός. Στο μητέρα έμεινα ξαπλωμένη κανα 20λεπτο μου βάλανε κ τηλεόραση αφήσανε κ τον αντρουλη μου μέσα να κάτσει μαζί μου κ ηρέμησα παρά πολύ!! Μακαρι να μην υπάρχουν τα μέτρα κ να ξαναγίνει πάλι έτσι με το καλό.

@Moana καλη επιτυχία κορίτσι μου!!

Ευχάριστω πολυ!!!!!! Μακάρι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Toxotaki said:

Ναι μάλλον εδώ δεν σκέφτονται τόσο το ψυχολογικό...αλλά οκ εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας...απλά βλέπω αρκετές διαφορές και εμπαινα στην διαδικασια πολλές φορές να σκέφτομαι οτί μηπως φταίει αυτό ή φταιει το αλλο..

Καλημερα κοριτσακι μου! Εγω εκανα την εξωσωματικη Γερμανια και συνειδητα μεχρι την ετ δεν ειχα διαβασει τιποτα μην αγχωθω (βεβαια μετα μπηκα και τα διαβασα ολα χαχαχα)! Λοιπον, η ετ εγινε και εγω σηκωθηκα μετα απο 1'! Οχι απλα σηκωθηκα, κατουρησα κιολας! Και δοξα τω Θεω επιασε το σπορακι μας!

Αυτο που διαβασα και με χαλαρωσε, γιατι οταν διαβασα κι εγω για την ξαπλα φρικαρα που ειχα σηκωθει, ειναι οτι αν εφευγαν τοσο ευκολα, τοτε αντι προφυλακτικα μολις καναμε σεξ θα σηκωνομασταν και τελος θα ηταν η τελεια αντισυλληψη!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και οσο πιο συντομα να κρατας το θαυματακι σου!

Just now, Moana said:

κ εγω το έβλεπα μέχρι που το διαπίστωσα μονη μου. λες κ τους κοστίζουν κ τα εχουν μετρημένα 

Μοανα μου μολις ειδα οτι εκανες ετ! Σε διαβαζω γενικα καιρο και ευχομαι απο την καρδια μου κοριτσακι μου να ειναι η τυχερη σου φορα και να μας πεις τα υπεροχα νεα!! Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Μακάρι ... όλες όσες είναι εδώ καταλαβαίνουν απόλυτα ...

Τη μία μέρα ξυπνάς και είσαι αισιόδοξη , την άλλη σε παίρνει από κάτω και πάλι από την αρχή 

Θέλει δύναμη και επιμονή και όλα θα γίνουν! 

Εγώ είμαι ήδη μανούλα.. έχω ένα γιο 6 χρονών και προσπαθώ 5 χρόνια για το δεύτερο... αυτή είναι η προτελευταία προσπάθεια

Μετά έχω άλλες 2 κατεψυγμένες βλαστοκύστες 6 ημερών και τέλος... κοντεύω τα 41... και αφού έχω ήδη ένα παιδάκι δε θέλω να μπω ξανά στη διαδικασία της διέγερσης.

Αλλά όπως είπε και ο άντρας μου χθες "δε θα χρειαστούν οι άλλες 2 βλαστοκύστες... θα τις χαρίσουμε για έρευνα!" ... 

Καλη επιτυχια κοριτσι ...στην ίδια φάση κ εγώ..για 2ο παλεύω...

Νά σου πάνε όλα κατευχην κ να εχει δικιο ο αντρας σου!!

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια της 28ης πέρασαν οι μέρες. Εις αύριον τα σπουδαία.

Ολες εχουμε την αγωνια σας κ περιμενουμε μαζι σας!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 said:

Καλη επιτυχια κοριτσι ...στην ίδια φάση κ εγώ..για 2ο παλεύω...

Νά σου πάνε όλα κατευχην κ να εχει δικιο ο αντρας σου!!

Ολες εχουμε την αγωνια σας κ περιμενουμε μαζι σας!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Καλή επιτυχία και σε εσένα! 

Εσύ έχεις κάνει εμβρυομεταφορά ή όχι ακόμη? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! 

Καλή επιτυχία και σε εσένα! 

Εσύ έχεις κάνει εμβρυομεταφορά ή όχι ακόμη? 

Έκανα δύο και τώρα μες στο καλοκαίρι θα κάνω την επόμενη.

 

Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2020 at 11:36 ΜΜ, Luckystars είπε:

Κορίτσια μου, διαβάζω τις αναρτησεις σας και ειλικρινά συγκινουμαι.... Θυμαμαι δικες μου στιγμές, δοκιμασίες που δεν χωρουσε πριν το μυαλο μου... 

Εχω βιωσει ολα τα στάδια και ολα στο μεγιστο βαθμό.... Θυμαμαι καποτε ειχα δει ενα πνευματικό, ειχα χασει πολυ προσφατο το μωρό μας και του ειχα ανοιξει την καρδια μου, λεγοντας και πολλες "σκοτεινες" σκεψεις μου.... Τοτε με ειχε καθησυχασει οτι ειναι ανθρωπινο οτι αισθανομουν και μου έδωσε ενα παράδειγμα που μου ειχε μείνει... Ειχε παει μια κοπελα να τον δει που του έλεγε πως ηθελε τοσο πολυ να κανει ενα παιδι.... Και καθε φορα που βρισκοταν σε μερη με παιδια μισούσε, τις μητερες τους, τα ιδια.... Και με ρώτησε, πες μου παιδι μου εσύ αφου δεν εχει αγαπη μεσα της αυτη η κοπελα, πως θα γινει μανα; Τι θελω να πω, πως ολες μας με γνωμονα την αγαπη ερχεται η στιγμη μας, ειλικρινά το πιστεύω! Το εχω ξαναναφερει και θα το πω ακόμα μια φορα.... Μετρήστε τις δυνάμεις σας, ειναι ενα βουνο, πισω ομως απο αυτο εχει ενα τερααααστιο ουρανιο τοξο και απλετο Φως! Ακολουθηστε ακόμα και την χαραμαδα φωτός, δεν ειναι καθε στιγμη έντονα φωτεινή, τα ξέρω, ομως μην αφησετε κανενα και τιποτα να σας απομακρυνει απο το φωτεινο σας όνειρο! 

Σας περιμένουμε ολες απέναντι, ειμασταν εκει που ειστε και θα βρεθειτε εδω που ειμαστε❤️Καλη δυναμη κοριτσια μου! 

Διανυοντας δυσκολες ημερες αυτη την χαραμαδα την  ανοιξες περισσοτερο μετα την αναγνωση αυτου του μυνηματος 

Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 είπε:

Σε Ευχαριστώ!! Σαν ψέμα μου φαίνεται  να κλανω παιδί!

Άτιμος κορεκτορας

Just now, Balloo είπε:

Κορίτσια της 28ης πέρασαν οι μέρες. Εις αύριον τα σπουδαία.

Με το καλό κοριτσάκι μου

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Υβόννη said:

Καλημερα κοριτσακι μου! Εγω εκανα την εξωσωματικη Γερμανια και συνειδητα μεχρι την ετ δεν ειχα διαβασει τιποτα μην αγχωθω (βεβαια μετα μπηκα και τα διαβασα ολα χαχαχα)! Λοιπον, η ετ εγινε και εγω σηκωθηκα μετα απο 1'! Οχι απλα σηκωθηκα, κατουρησα κιολας! Και δοξα τω Θεω επιασε το σπορακι μας!

Αυτο που διαβασα και με χαλαρωσε, γιατι οταν διαβασα κι εγω για την ξαπλα φρικαρα που ειχα σηκωθει, ειναι οτι αν εφευγαν τοσο ευκολα, τοτε αντι προφυλακτικα μολις καναμε σεξ θα σηκωνομασταν και τελος θα ηταν η τελεια αντισυλληψη!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και οσο πιο συντομα να κρατας το θαυματακι σου!

Μοανα μου μολις ειδα οτι εκανες ετ! Σε διαβαζω γενικα καιρο και ευχομαι απο την καρδια μου κοριτσακι μου να ειναι η τυχερη σου φορα και να μας πεις τα υπεροχα νεα!! Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!!!!!!!

Ευχαριστω πολυ κοπέλα μου! Μακάρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα! Με το καλο το μωράκι σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana said:

Ευχαριστω πολυ κοπέλα μου! Μακάρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα! Με το καλο το μωράκι σας!

Πιστη να εχεις κοριτσακι μου! Υπομονη αυτες τις μερες να περασουν και οσο μπορεις να απασχολεις το μυαλουδακι σου με αλλα πραγματακια! Καλη επιτυχια απο την καρδια μου!

  • Ευχαριστώ 1

oz5Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Spourgiti είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή επιτυχία σε όλες! Πόσο δύσκολο κ ψυχοθφορο κομμάτι... Να περιμένεις μετά την εμβρυομεταφορα. Κανείς δεν το καταλαβαίνει. Εγώ έκανα Ε πριν 13 μέρες κ σήμερα (συγκεκριμένα πριν λίγο) πήγα για την χοριακη. Βέβαια αντί αυτές τις τελευταίες μέρες να έχω άγχος ήμουν χαλαρή, γιατί είχα πόνους περιόδου κ λέω "αυτό ήταν"... 

Είναι σα να το έχω πάρει απόφαση, αν κ εύχομαι να πάνε όλα μια χαρά. Το απόγευμα θα ξερω. 

Περιμένει καμία σήμερα? 

 

Ποτε δεν ξερεις,εγω σου ευχομαι Καλα αποτελεσματα να εχεις....Με το καλο να μας τα πεις και μας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...