Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Χαμογέλα είπε:

πόσα glucophage πάιρνεις @Moana? Μου έχουν δώσει κ μενα γιατί κάνω ελαφριά υπογλυκαιμία. αυτό που με έχει μπερδέψει είναι που το δίνουν και στο ζάχαρο και στις υπογλυκαιμίες. Το ίδιο φάρμακο για ακριβώς τα αντίθετα συμπτώματα?? Πολύ καλή σου επιτυχία με τα εμβρυάκια σου!! Να μας πεις τα ευχάριστα!

Η υπογλυκαιμία σημαίνουν αρρυθμιστο σάκχαρο που κάποια στιγμή είναι υψηλό. Και οι  υπογλυκαιμίες  είναι πιο επικίνδυνες γιατί κάνει συσπάσεις η μήτρα. 

Just now, Moana είπε:

Ξεκίνησα με μισό χάπι κάθε βραδυ για 7 ημέρες, την επομενη εβδομάδα μισό το πρωι κ μισό το βραδυ, με στόχο να αυξάνω ανα 7 ημέρες δόση κ να φτάσω 1 πρωι ενα βραδυ. Των 1000 mg μου έγραψε αλλα επειδή είχα των 850 παίρνω αυτα. Δεν ξέρω, προφανώς ρυθμίζει κ προς τα κατω αλλα κ προς τα πάνω; Νούμερο ενα παρενέργεια ειναι διάρροιες κ στομαχικές διαταραχές 

Τον πρώτο καιρό. Μετά προσαρμόζεται ο οργανισμος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, anoulious είπε:

Η υπογλυκαιμία σημαίνουν αρρυθμιστο σάκχαρο που κάποια στιγμή είναι υψηλό. Και οι  υπογλυκαιμίες  είναι πιο επικίνδυνες γιατί κάνει συσπάσεις η μήτρα. 

Ευχαριστώ! Θεωρητικά όμως αν παίρνεις αγωγή, θεωρείται ρυθμισμένο?? Ξέρεις αν την καμπύλη ζαχάρου πρέπει να την επαναλαμβάνεις ή σε καλύπτει η αγωγή που παίρνεις για ένα διάστημα? Από τότε που είχα κάνει την εξέταση πριν κανα εξάμηνο δεν την έχω επαναλάβει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Να εισαι καλα κοριτσι μου! 

Αντεεεεε κοριτσια μου, να περασετε οοοοολες απέναντι!!!!! Σας περιμένουμε :wub:

Μακαρι να βρεθουμε ολες μαζι εκει που ειστε ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαμογέλα είπε:

Ευχαριστώ! Θεωρητικά όμως αν παίρνεις αγωγή, θεωρείται ρυθμισμένο?? Ξέρεις αν την καμπύλη ζαχάρου πρέπει να την επαναλαμβάνεις ή σε καλύπτει η αγωγή που παίρνεις για ένα διάστημα? Από τότε που είχα κάνει την εξέταση πριν κανα εξάμηνο δεν την έχω επαναλάβει..

Συνήθως δεν την επαναλάμβανουμε τόσο συχνά. Αν θέλεις να δεις αν είσαι ρυθμισμένη κάνεις μετρήσεις με μηχανάκι σύμφωνα με τις οδηγίες του ενδοκρινολογου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Στην πρώτη μου διέγερση ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίθηκε και απο τα εννια  μονο ενα ηταν ώριμο και φυσικα δεν προχώρησαμε σε εμβρυομεταφορα..Στην δευτερη αλλάξαμε πρωτόκολλο και απο τα εννια μονο τα εξι ηταν Καλα απο τα οποια μονο δυο γονιμοποιηθηκαν,προχωρησαμε σε ετ αλλα αρνητικό..Απλα αυτη την φορα δεν φτάσανε στο στάδιο βλαστοκυστης και αμφιβαλω για το κατα πόσο θα επρεπε να προχωρήσουμε σε ετ...Οταν ρωτησα τν εμβυολογο αν μπορω να εχω ελπίδες μου ειπε οτι δεν μπορει να μου το εγγυηθεί αλλα μπορω να ελπιζω..Δεν ξερω πως μπορω να πιστευω οτι θα πανε ολα Καλα...υπάρχουνε φορες που ειμαι Καλα και αλλες που με ρειχνει...ευχομαι το καλυτερο για σενα κοριτσι μου

Σε ευχαριστώ πολύ κ γω όμως εύχομαι το καλύτερο για σένα!!! Μη χάνεις το θάρρος σου!!! Θα δεις όλα θα πάνε καλά κάποια στιγμή για όλες μας!!! 

Just now, Moana είπε:

Αχ το ίδιο ακριβώς με εσενα είχα πάθει κ εγω. Μου τα είχαν βαλει την 5η μερα χωρίς να ειναι βλαστοκυστες, είχαν μείνει πίσω κ ημουν χαλια απο την αρχή. Είχα τσαντιστεί γιατί με είχαν φέρει προ τετελεσμένου γεγονότος την ωρα της εμβρυομεταφορας κ δε μου είχαν δώσει το περιθώριο της επιλογης. Αν ηταν στο χέρι μου ελεγα δε θα τα έβαζα. Μη το κανεις όμως αυτο γιατί πραγματικά ποτε δε ξερεις ποιο θα πιάσει. Εχω βαλει κ βλαστοκυστες 4ΑΑ κ εχουν δώσει μηδέν χοριακη. Αλλα πολλα κοροτσια κανουν μωράκια με έμβρυα που φαινομενικά δεν ηταν τα καλυτερα. Κανεις δε μπορει να εγγυηθεί τπτ. Δυστυχως

Αχ κ γω δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ έβαλα.... ελπίζω όλα να πάνε καλα....φοβαμαι...Πόσο αγωνία;....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Deppybach είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κ γω όμως εύχομαι το καλύτερο για σένα!!! Μη χάνεις το θάρρος σου!!! Θα δεις όλα θα πάνε καλά κάποια στιγμή για όλες μας!!! 

Αχ κ γω δύο βλαστοκυστες 4ΑΑ έβαλα.... ελπίζω όλα να πάνε καλα....φοβαμαι...Πόσο αγωνία;....

Σε δύο μέρουλες δεν κάνεις χοριακή;;;;λιγο υπομονή ακόμα και όλα καλά θα πάνε..!!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Moana είπε:

Οχι δε κατάλαβες, δε κατουρήθηκα μόνο :oops:, το θεμα ειναι οτι σηκώθηκα αρον αρον να παω στη τουαλέτα κ δεν έκατσα στο κρεβάτι μου οσο έπρεπε. Τα άτιμα τα glucophage με έστειλαν (βρήκαν την ωρα)

Στο πρώτο κε Τρι που είμαστε θυμάσαι πόσο καθόμαστε; Ε εγώ έπιασα δύο φορές...μη γεμίζεις τύψεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...μια χαρά θα πας

9 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Απλά απο τα 13 ωάρια τα 10 ητανε ώριμα και μονο τα 4 γονιμοποιηθηκαν και ο γιατρος τα αφησε και τα 4 μεχρι την 5ημερα για βλαστοκυστες..Φυσικα χθες βαλαμε τα δυο που θεώρησαν καλυτερα και τα οποια οπως ειπα εξελισσόταν αργα και έφτασαν ενα στάδιο πριν..Και σημερα η εμβυολογος μου ειπε οτι δεν άντεξαν τα αλλα δυο μεχρι σημερα και δεν μπορούμε να καταψύξουμε..!!!στην ελλαδα διάβασα οτι αυτό τον κανουν μόνο όταν έχεις πολλά ωάρια..Τι να πω

Να είσαι θετική..και τα μοριδια δίνουν κύηση και εμβρια που εξελίσσονται πιο αργά..και είδαμε και σούπερ βλαστοκυστες να δίνουν μηδέν ή χρωμοσωμικες να δίνουν παλλινδρομη( τρανό παράδειγμα εγώ) .οπότε αισιοδοξία...δεν αναπτύσσονται όλα τα εμβρια το ίδιο ούτε καν σε φυσικές συνθήκες...για να έβαλαν σημαίνει ότι πιάνουν.Ειδικα στο εξωτερικό...με μια μεγάλη χοριακη εύχομαι..Εκεί τι σας δίνουν από φάρμακα μετά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Μακαρι να βρεθουμε ολες μαζι εκει που ειστε ❤️❤️❤️

Καλημέρα! Ετσι θα γινει κορίτσι μου, θα το δεις! Πιστη και αισιοδοξία! 

Σας περιμένουμε ❤️

Καλημέρα κοριτσια, καλη αναμονη, δυνατες χοριακες με τελειομηνες ανέμελες εγκυμοσύνες! 

9 ώρες πρίν, Moana είπε:

Οχι δε κατάλαβες, δε κατουρήθηκα μόνο :oops:, το θεμα ειναι οτι σηκώθηκα αρον αρον να παω στη τουαλέτα κ δεν έκατσα στο κρεβάτι μου οσο έπρεπε. Τα άτιμα τα glucophage με έστειλαν (βρήκαν την ωρα)

Καλημέρα Μοανα μου! 

Το θα "επρεπε" ειναι πολυ σχετικό να ξερεις. Στις προηγούμενες ετ μου που πηγαινα by the book ειχα ναι μεν κυησεις αλλα οχι τελειομηνες. Στην κορη μας ηταν η μονη ετ που δεν ηπια οσο νερο "έπρεπε" πριν την ετ, δεν σηκωθηκα οταν "έπρεπε" για τουαλέτα μετα την ετ, γενικώς δεν εκανα πολλα οπως "έπρεπε".Και το ειχα και σιγουρακι σιγα που θα, αφου δεν εγιναν οπως "επρεπε"! Και ομως! Για αυτο σου λεω! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Luckystars είπε:

Καλημέρα! Ετσι θα γινει κορίτσι μου, θα το δεις! Πιστη και αισιοδοξία! 

Σας περιμένουμε ❤️

Καλημέρα κοριτσια, καλη αναμονη, δυνατες χοριακες με τελειομηνες ανέμελες εγκυμοσύνες! 

Καλημέρα Μοανα μου! 

Το θα "επρεπε" ειναι πολυ σχετικό να ξερεις. Στις προηγούμενες ετ μου που πηγαινα by the book ειχα ναι μεν κυησεις αλλα οχι τελειομηνες. Στην κορη μας ηταν η μονη ετ που δεν ηπια οσο νερο "έπρεπε" πριν την ετ, δεν σηκωθηκα οταν "έπρεπε" για τουαλέτα μετα την ετ, γενικώς δεν εκανα πολλα οπως "έπρεπε".Και το ειχα και σιγουρακι σιγα που θα, αφου δεν εγιναν οπως "επρεπε"! Και ομως! Για αυτο σου λεω! 

Καλημέρα  αγάπημενη...Καλημέρα και στην γλυκια σου πριγκίπισσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Toxotaki είπε:

Σε δύο μέρουλες δεν κάνεις χοριακή;;;;λιγο υπομονή ακόμα και όλα καλά θα πάνε..!!!

Ναι αύριο πρωί πάω για β-χοριακη!!.... Όπως πολλές κοπέλες από αυτό το φόρουμ!!!! Με το καλό όλες μας να μάθουμε μια μια καλά νέα!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Deppybach είπε:

Ναι αύριο πρωί πάω για β-χοριακη!!.... Όπως πολλές κοπέλες από αυτό το φόρουμ!!!! Με το καλό όλες μας να μάθουμε μια μια καλά νέα!!!

Με το καλό να ξημερώσει μια υπέροχη μέρα για όλες σας αύριο!!!!

Θετική σκέψη θετικές χοριακες....!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Moana είπε:

Οχι μη το λες, στην 3η διέγερση που είχα κανει δεν είχα παει καλα κ είχα μόνο 3 ωοθηλακια. Πήραν 3, γονιμοποιήθηκαν κ τα 3 κ τα άφησαν έως την 5η μερα. Το κανουν κ εδω όταν βλέπουν οτι εξελίσσονται τα έμβρυα 

Και απο τα 3 αυτα ποσα έγιναν  βλαστοκυστες??


 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα, 

 

Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αλλά έχω γράψει ελάχιστες φορές...πόσες φορές έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας και πόσες φορές αγωνιώ κι εγώ για τα αποτελέσματα σας! 

Χθες έκανα κι εγώ ετ 2 "άριστων" όπως μου είπαν κατεψυγμένων βλαστοκύστεων (ΑΑ και ΒΒ). Είναι η τρίτη ετ που κάνω από τον Σεπτέμβριο. 

Πάντα με "άριστες" βλαστοκύστες και πάντα 0 χοριακή... 

Έτσι για την αλλαγή της τύχης είπα να μπω στην παρέα σας.

Καλά αποτελέσματα σε όλες!! ;-)

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Deppybach είπε:

Ναι αύριο πρωί πάω για β-χοριακη!!.... Όπως πολλές κοπέλες από αυτό το φόρουμ!!!! Με το καλό όλες μας να μάθουμε μια μια καλά νέα!!!

Εύχομαι από καρδιάς σε όλες τις κοπέλες τα καλύτερα αποτελέσματα αύριο..!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Luckystars said:

Καλημέρα! Ετσι θα γινει κορίτσι μου, θα το δεις! Πιστη και αισιοδοξία! 

Σας περιμένουμε ❤️

Καλημέρα κοριτσια, καλη αναμονη, δυνατες χοριακες με τελειομηνες ανέμελες εγκυμοσύνες! 

Καλημέρα Μοανα μου! 

Το θα "επρεπε" ειναι πολυ σχετικό να ξερεις. Στις προηγούμενες ετ μου που πηγαινα by the book ειχα ναι μεν κυησεις αλλα οχι τελειομηνες. Στην κορη μας ηταν η μονη ετ που δεν ηπια οσο νερο "έπρεπε" πριν την ετ, δεν σηκωθηκα οταν "έπρεπε" για τουαλέτα μετα την ετ, γενικώς δεν εκανα πολλα οπως "έπρεπε".Και το ειχα και σιγουρακι σιγα που θα, αφου δεν εγιναν οπως "επρεπε"! Και ομως! Για αυτο σου λεω! 

 

Just now, island1 said:

Στο πρώτο κε Τρι που είμαστε θυμάσαι πόσο καθόμαστε; Ε εγώ έπιασα δύο φορές...μη γεμίζεις τύψεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...μια χαρά θα πας

Να είσαι θετική..και τα μοριδια δίνουν κύηση και εμβρια που εξελίσσονται πιο αργά..και είδαμε και σούπερ βλαστοκυστες να δίνουν μηδέν ή χρωμοσωμικες να δίνουν παλλινδρομη( τρανό παράδειγμα εγώ) .οπότε αισιοδοξία...δεν αναπτύσσονται όλα τα εμβρια το ίδιο ούτε καν σε φυσικές συνθήκες...για να έβαλαν σημαίνει ότι πιάνουν.Ειδικα στο εξωτερικό...με μια μεγάλη χοριακη εύχομαι..Εκεί τι σας δίνουν από φάρμακα μετά; 

Ο,τι ειναι να να γινει θα γινει, αυτο ειναι σίγουρο, αλλα ξέρετε πως ειναι αυτα, θες να ξερεις οτι τα έκανες ολα σωστά απο τη μεριά σου.

Island δε θυμάμαι. Μας σήκωνε στο 10λεπτο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...