Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Μετά την εμβρυομεταφορα σας είχανε ξαπλωμένες;;;;εμασ´ στο κέντρο μέσα σε 20’ είχε κάνει ο ίδιος γιατρός ετ σε 4 κοπέλες και εννοώ οτί οποια τελείωνε εφευγε αμέσως...ούτε πέντε λεπτά δεν μείναμε ξαπλωμένες..φυσικά είχα διαβάσει οτί στην Ελλάδα το λιγότερο κανένα μιασάωρο αφήνουν τις γυναίκες και με τπ που πήγα στο αμάξι ξαπλωσα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, eleni17 said:

Και απο τα 3 αυτα ποσα έγιναν  βλαστοκυστες??

Κανένα! Ένας απο τους πόλους  λόγους που έφυγα απο κει μεσα, γιατί μου το έκαναν κ πολυ ύπουλα. Θα έκανα ετ σε φρέσκο κυκλο. Την 3η ημέρα με είχαν παρει τηλ να μου πουν οτι εχουν προχωρήσει κ τα 3 κ θα τα άφηναν ως την 5η! Την 5η μερα ολο αγωνία εγω περίμενα το τηλ να δω αν θα παω για εμβρυομεταφορα. Με παίρνουν κ μου λένε προχώρησαν κ τα 3, ετοιμάσου κ ελα! Παω εκει λοιπον, με ετοιμάζουν κ την ωρα της ετ πάνω στο κρεβάτι μου λεει η εμβρυολογος έχουμε 3 μοριδια. Λεω τι μοριδια; γιατί μου τα βάζετε αφου δεν ειναι βλαστοκυστες κ άρχισαν τα γνωστά οτι μπορει να εξελιχθούν στο περιβάλλον της μήτρας, που δε λεω, ναι συμβαίνει, αλλα εμενα με κορόιδεψαν. Κ όταν της ειπα γιατί δε τα αφήνετε αλλη μια μερα στο lab κ αν προχωρήσουν μου τα βάζετε, μου ειπε οτι δεν καλλιεργούν έμβρυα πέραν της 5ης μέρας! Κουλο τελειως αυτο. Η επομενη μερα ηταν κυριακη, δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο....αυτο ηταν το κερασάκι στην τούρτα που έφυγα απο κει αλλα κ πολλα αλλα με τον γιατρό. Το σκορ μου σε βλαστοκυστες ειναι 2 στα 7. Και στην πρωτη κ στη δεύτερη διέγερση απο τα 7 γονιμοποιημένα 2 έφταναν κάλες βλαστοκυστες κ 1 μοριδιο... κ χτες που ρώτησα την εμβρυολογο μου ειπε γύρω στο 30 - 40% γίνονται βλαστοκυστες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki said:

Μετά την εμβρυομεταφορα σας είχανε ξαπλωμένες;;;;εμασ´ στο κέντρο μέσα σε 20’ είχε κάνει ο ίδιος γιατρός ετ σε 4 κοπέλες και εννοώ οτί οποια τελείωνε εφευγε αμέσως...ούτε πέντε λεπτά δεν μείναμε ξαπλωμένες..φυσικά είχα διαβάσει οτί στην Ελλάδα το λιγότερο κανένα μιασάωρο αφήνουν τις γυναίκες και με τπ που πήγα στο αμάξι ξαπλωσα..

Εξαρτάται από το κέντρο & το γιατρό νομίζω
ξέρω γνωστή μου που έμεινε 2 ώρες ξαπλωμένη μετά την εμβρυομεταφορά

Εμένα με αφήνει 20 λεπτά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Στο πρώτο κε Τρι που είμαστε θυμάσαι πόσο καθόμαστε; Ε εγώ έπιασα δύο φορές...μη γεμίζεις τύψεις τον εαυτό σου χωρίς λόγο...μια χαρά θα πας

Να είσαι θετική..και τα μοριδια δίνουν κύηση και εμβρια που εξελίσσονται πιο αργά..και είδαμε και σούπερ βλαστοκυστες να δίνουν μηδέν ή χρωμοσωμικες να δίνουν παλλινδρομη( τρανό παράδειγμα εγώ) .οπότε αισιοδοξία...δεν αναπτύσσονται όλα τα εμβρια το ίδιο ούτε καν σε φυσικές συνθήκες...για να έβαλαν σημαίνει ότι πιάνουν.Ειδικα στο εξωτερικό...με μια μεγάλη χοριακη εύχομαι..Εκεί τι σας δίνουν από φάρμακα μετά; 

Αυτό προσπαθώ απλά όταν μίλησα με την έμβρυολογο ήταν σαν να μου το έλεγε με τρόπο...Θα φανεί οτι είναι να γινει κοροτσι μου...Το μονο που παίρνω είναι τα  ultrogestan τρεις φορες την ημερα(1 πρωι,1μεσημερι και 1το βραδυ)και 1 ΑSS που ειναι η παιδική ασπιρίνη...τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki said:

Μετά την εμβρυομεταφορα σας είχανε ξαπλωμένες;;;;εμασ´ στο κέντρο μέσα σε 20’ είχε κάνει ο ίδιος γιατρός ετ σε 4 κοπέλες και εννοώ οτί οποια τελείωνε εφευγε αμέσως...ούτε πέντε λεπτά δεν μείναμε ξαπλωμένες..φυσικά είχα διαβάσει οτί στην Ελλάδα το λιγότερο κανένα μιασάωρο αφήνουν τις γυναίκες και με τπ που πήγα στο αμάξι ξαπλωσα..

Οι περισσότεροι εδω σε κρατάνε ξαπλωμένη κανα μισαωρο. Νομιζω για ψυχολογικούς λόγους το κανουν περισσότερο. Όπως βλέπεις όμως καμια σημασια δεν εχει. Λες κ το δικο σας κεντρο δεν εχει επιτυχίες; μια χαρα θα εχει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Moana είπε:

 

 

Ο,τι ειναι να να γινει θα γινει, αυτο ειναι σίγουρο, αλλα ξέρετε πως ειναι αυτα, θες να ξερεις οτι τα έκανες ολα σωστά απο τη μεριά σου.

Island δε θυμάμαι. Μας σήκωνε στο 10λεπτο;

Στο πεντάλεπτο....εγω μάλιστα μια ετ την είχα κάνει σε γραφείο υπερήχου όχι στο χειρουργείο.Βεβαια για να λέω κ τα θετικά μου άρεσε που ήταν μέσα ο άντρας μου.μονο εκεί το έζησα συτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 said:

Στο πεντάλεπτο....εγω μάλιστα μια ετ την είχα κάνει σε γραφείο υπερήχου όχι στο χειρουργείο.Βεβαια για να λέω κ τα θετικά μου άρεσε που ήταν μέσα ο άντρας μου.μονο εκεί το έζησα συτο

Ναι, και στο γενεσις αφήνουν συζύγους μέσα. Σε ενα δωματιάκι περιμέναμε κ ήρθαν με φορητό υπέρηχο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Μετά την εμβρυομεταφορα σας είχανε ξαπλωμένες;;;;εμασ´ στο κέντρο μέσα σε 20’ είχε κάνει ο ίδιος γιατρός ετ σε 4 κοπέλες και εννοώ οτί οποια τελείωνε εφευγε αμέσως...ούτε πέντε λεπτά δεν μείναμε ξαπλωμένες..φυσικά είχα διαβάσει οτί στην Ελλάδα το λιγότερο κανένα μιασάωρο αφήνουν τις γυναίκες και με τπ που πήγα στο αμάξι ξαπλωσα..

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι η ξάπλα αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά γίνεται καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Δεν καθορίζει το αποτέλεσμα. Τα εμβρυακια δεν πέφτουν προς τα κάτω, δεν φεύγουν. Αν ήταν να έπαιζε ρόλο θα ήμασταν κλινήρης μέχρι την εμφύτευση. Απλά σε περίπτωση αρνητικού τεστ δεν θέλουν να υπάρχει στο μυαλό της γυναίκας η σκέψη ότι "δεν έπιασε επειδή σηκώθηκα κατευθείαν". 

  • Μου αρέσει 3

MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Toxotaki είπε:

Αυτό προσπαθώ απλά όταν μίλησα με την έμβρυολογο ήταν σαν να μου το έλεγε με τρόπο...Θα φανεί οτι είναι να γινει κοροτσι μου...Το μονο που παίρνω είναι τα  ultrogestan τρεις φορες την ημερα(1 πρωι,1μεσημερι και 1το βραδυ)και 1 ΑSS που ειναι η παιδική ασπιρίνη...τίποτα άλλο

Των πόσο τα ουτροτζεσταν; Σε ρωτάω γιατί έχουμε συζητήσει άπειρες φορές για τα εδώ φάρμακα..εδώ θυμάμαι ότι από τα ουτροτζεσταν κοιμόμουν παντού!!!

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι η ξάπλα αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά γίνεται καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Δεν καθορίζει το αποτέλεσμα. Τα εμβρυακια δεν πέφτουν προς τα κάτω, δεν φεύγουν. Αν ήταν να έπαιζε ρόλο θα ήμασταν κλινήρης μέχρι την εμφύτευση. Απλά σε περίπτωση αρνητικού τεστ δεν θέλουν να υπάρχει στο μυαλό της γυναίκας η σκέψη ότι "δεν έπιασε επειδή σηκώθηκα κατευθείαν". 

Αυτό έλεγε κι ο Μα....δ...όμως στο Ρέα μου εξήγησαν ότι δε γίνεται για αυτό.Η ξάπλα ουσιαστικά βοηθά τη μήτρα να ηρεμήσει από τις απότομες συσπάσεις που κάνει.Μετα αρχίζει τις φυσιολογικές..εννοείται ότι παίζουν Πινκ πόνο για αυτό κ υπάρχουν εξωμήτρια από εξωσωματικες...η μήτρα θέλει κίνηση κ αιμάτωση...απλά ετσι μου το εξήγησαν....μάλιστα εκεί ουρουσαμε κ στο κρεβάτι της ετ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Balloo είπε:

Καλημέρα! Εμένα ο γιατρός μου, μου είπε ότι η ξάπλα αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά γίνεται καθαρά για ψυχολογικούς λόγους. Δεν καθορίζει το αποτέλεσμα. Τα εμβρυακια δεν πέφτουν προς τα κάτω, δεν φεύγουν. Αν ήταν να έπαιζε ρόλο θα ήμασταν κλινήρης μέχρι την εμφύτευση. Απλά σε περίπτωση αρνητικού τεστ δεν θέλουν να υπάρχει στο μυαλό της γυναίκας η σκέψη ότι "δεν έπιασε επειδή σηκώθηκα κατευθείαν". 

Ναι μάλλον εδώ δεν σκέφτονται τόσο το ψυχολογικό...αλλά οκ εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας...απλά βλέπω αρκετές διαφορές και εμπαινα στην διαδικασια πολλές φορές να σκέφτομαι οτί μηπως φταίει αυτό ή φταιει το αλλο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 είπε:

Αυτό έλεγε κι ο Μα....δ...όμως στο Ρέα μου εξήγησαν ότι δε γίνεται για αυτό.Η ξάπλα ουσιαστικά βοηθά τη μήτρα να ηρεμήσει από τις απότομες συσπάσεις που κάνει.Μετα αρχίζει τις φυσιολογικές..εννοείται ότι παίζουν Πινκ πόνο για αυτό κ υπάρχουν εξωμήτρια από εξωσωματικες...η μήτρα θέλει κίνηση κ αιμάτωση...απλά ετσι μου το εξήγησαν....μάλιστα εκεί ουρουσαμε κ στο κρεβάτι της ετ 

Έχει μια λογική κι αυτό.Ο καθένας τελικά έχει τη δική του άποψη..Τώρα ποιοι έχουν δίκαιο και ποιοι λιγότερο δίκαιο..; Ούτε οι ίδιοι γνωρίζουν. 


MU8lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Κανένα! Ένας απο τους πόλους  λόγους που έφυγα απο κει μεσα, γιατί μου το έκαναν κ πολυ ύπουλα. Θα έκανα ετ σε φρέσκο κυκλο. Την 3η ημέρα με είχαν παρει τηλ να μου πουν οτι εχουν προχωρήσει κ τα 3 κ θα τα άφηναν ως την 5η! Την 5η μερα ολο αγωνία εγω περίμενα το τηλ να δω αν θα παω για εμβρυομεταφορα. Με παίρνουν κ μου λένε προχώρησαν κ τα 3, ετοιμάσου κ ελα! Παω εκει λοιπον, με ετοιμάζουν κ την ωρα της ετ πάνω στο κρεβάτι μου λεει η εμβρυολογος έχουμε 3 μοριδια. Λεω τι μοριδια; γιατί μου τα βάζετε αφου δεν ειναι βλαστοκυστες κ άρχισαν τα γνωστά οτι μπορει να εξελιχθούν στο περιβάλλον της μήτρας, που δε λεω, ναι συμβαίνει, αλλα εμενα με κορόιδεψαν. Κ όταν της ειπα γιατί δε τα αφήνετε αλλη μια μερα στο lab κ αν προχωρήσουν μου τα βάζετε, μου ειπε οτι δεν καλλιεργούν έμβρυα πέραν της 5ης μέρας! Κουλο τελειως αυτο. Η επομενη μερα ηταν κυριακη, δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο....αυτο ηταν το κερασάκι στην τούρτα που έφυγα απο κει αλλα κ πολλα αλλα με τον γιατρό. Το σκορ μου σε βλαστοκυστες ειναι 2 στα 7. Και στην πρωτη κ στη δεύτερη διέγερση απο τα 7 γονιμοποιημένα 2 έφταναν κάλες βλαστοκυστες κ 1 μοριδιο... κ χτες που ρώτησα την εμβρυολογο μου ειπε γύρω στο 30 - 40% γίνονται βλαστοκυστες 

Σε ρωτάω  γιατι αναρωτιεμαι απο τα δικα μου τα 10 ποσα μπορει να αντέξουν  για βλαστοκυστες...


 

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 said:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα, 

 

Σας παρακολουθώ πάρα πολύ καιρό αλλά έχω γράψει ελάχιστες φορές...πόσες φορές έχω συγκινηθεί με τις ιστορίες σας και πόσες φορές αγωνιώ κι εγώ για τα αποτελέσματα σας! 

Χθες έκανα κι εγώ ετ 2 "άριστων" όπως μου είπαν κατεψυγμένων βλαστοκύστεων (ΑΑ και ΒΒ). Είναι η τρίτη ετ που κάνω από τον Σεπτέμβριο. 

Πάντα με "άριστες" βλαστοκύστες και πάντα 0 χοριακή... 

Έτσι για την αλλαγή της τύχης είπα να μπω στην παρέα σας.

Καλά αποτελέσματα σε όλες!! ;-)

Καλη επιτυχία! Μακάρι να ειναι η τυχερή σου αυτη

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleni17 said:

Σε ρωτάω  γιατι αναρωτιεμαι απο τα δικα μου τα 10 ποσα μπορει να αντέξουν  για βλαστοκυστες...

3 με 4 όπως σου εγραψα βάσει στατιστικής. Αλλα εμεις ειμαστε εδω να καταρρίπτουμε τις στατιστικές. Θα κανεις προεμφυτευτικο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...