Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Mary mar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σήμερα δεν ξεκίνησε η μέρα μου καλά.. Είδα αιματακι το πρωί, 9η ημέρα εμβρυομεταφορας. Μίλησα με το γιατρό μου μου είπε να κάνω Δευτέρα χοριακη.. Έχει καμία κάποια αντίστοιχη εμπειρία; 

Συνεχίζεται ακόμα?αιμα κανονικό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mary mar είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, σήμερα δεν ξεκίνησε η μέρα μου καλά.. Είδα αιματακι το πρωί, 9η ημέρα εμβρυομεταφορας. Μίλησα με το γιατρό μου μου είπε να κάνω Δευτέρα χοριακη.. Έχει καμία κάποια αντίστοιχη εμπειρία; 

Εγώ σε προηγούμενη εμβρυομεταφορα και ήμουν έγκυος! Εύχομαι το ίδιο και σε εσένα 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty είπε:

Κοίτα μπορείς να κάνεις αν θες Δευτέρα πρωί πριν πας να δώσεις την χοριακη.τουλαχιστον αν βγάλει αρνητικό θα ξες ότι είναι μια αρνητική η μικρή χοριακη αν είναι θετικό θα είσαι τριαλαλιλαλιλαλο

Αχ κατά βάθος φοβάμαι και την αρνητική απάντηση ☹️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary mar είπε:

@Papaki@ μου έδωσες μια ελπίδα... Μακάρι γιατί σήμερα απελπιστικά. 

@Papaki@ είχες αίμα για μέρες ή για κάποιες ώρες; 

Για κάποιες ώρες, μου πρόσθεσε προγεστερόνη, παίρνεις Σαλοσπιρ? Επίσης το αίμα πως είναι? 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary mar είπε:

@Papaki@Ναι περνω salospir, utrogestan. Cyclacur k medrol. Είναι ανοικτό χρώμα όχι σκούρο απλά έχω συνέχεια από το πρωί μέχρι κ τώρα.. Ουφ 

Δεν σου είπε ο γιατρός να κόψεις το Σαλοσπιρ? Είχα και εγώ ροζ αίμα και μου είπε να το σταματήσω 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Papaki@Όχι μου είπε συνεχίσω κανονίκα όλα τα φάρμακα. Θα δούμε την Δευτέρα.. Ξέρει κανείς να μου πει εάν αποτυχη αυτή η εξωσωματικη, έχω 2 κατεψυγμένα ποτέ μπορώ να κάνω εμβρυομεταφορα; γνωρίζει κάποια κοπέλα;

Link to comment
Share on other sites

@Mary mar καταρχάς σου εύχομαι να μην τα χρησιμοποιήσεις σύντομα αλλά για όταν θα είναι για το αδελφάκι! Ο δικός μου γιατρός που τον ειχα ρωτήσει που είχε πει μετά από δύο περιόδους... 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary mar είπε:

@Papaki@Όχι μου είπε συνεχίσω κανονίκα όλα τα φάρμακα. Θα δούμε την Δευτέρα.. Ξέρει κανείς να μου πει εάν αποτυχη αυτή η εξωσωματικη, έχω 2 κατεψυγμένα ποτέ μπορώ να κάνω εμβρυομεταφορα; γνωρίζει κάποια κοπέλα;

Ιδανικα την τριτη φορα που θα δεις περιοδο. Πολλοί γιατροι βεβαια κανουν και στο καπάκι αλλα δεν συμφωνω θεωρω οτι ορμονικά ειναι too  ματς 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 δηλαδή εσύ λες καλύτερα να ξανακάνω ενέσεις και όλα τα σχετικά.. Αυτό μέτα από ποσό καιρό μπορώ να το κάνω εφόσον δεν έχει πετύχει αυτή η προσπάθεια μου; συγνώμη αν γίνομαι κουραστική 

@Καντι πιστεύεις αν την κάνω στο καπάκι να μην έχει επιτυχία; 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγχωθει τρελά. Έκανα εμβρυομεταφορα στις 15 Ιουνίου 3 μοριδιων. Την. Δευτέρα θα κάνω την χοριακη. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα παρά μόνο λίγα πινάκια χαμηλά και αυτά μόνο όταν έκανα κάτι. Σήμερα όμως έχω ένα πρήξιμο και περισσότερα πινάκια και ένα βάρος χαμηλά. Παίρνω τρία utra τρεις φορές την ημέρα και το ένα από το στόμα..ααα 43 είμαι.  Η δεύτερη προσπάθεια μου.. την πρώτη την είχα πάρει αψηφιστα.. αυτή όμως ..! Εσείς τι λέτε?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fouli είπε:

Έχω αγχωθει τρελά. Έκανα εμβρυομεταφορα στις 15 Ιουνίου 3 μοριδιων. Την. Δευτέρα θα κάνω την χοριακη. Δεν είχα κανένα σύμπτωμα παρά μόνο λίγα πινάκια χαμηλά και αυτά μόνο όταν έκανα κάτι. Σήμερα όμως έχω ένα πρήξιμο και περισσότερα πινάκια και ένα βάρος χαμηλά. Παίρνω τρία utra τρεις φορές την ημέρα και το ένα από το στόμα..ααα 43 είμαι.  Η δεύτερη προσπάθεια μου.. την πρώτη την είχα πάρει αψηφιστα.. αυτή όμως ..! Εσείς τι λέτε?

 

Εγώ λεω να προσπαθησειςνα  μην αγχωνεσαι.ουτως ή αλλως θα αγχωθεις φουλ στη χοριακη.αραξε τωρα κ ψυχραιμια.κ που αγχωμεσαι τι θα καταλαβεις; Ισα ισα χειροτερα χαλάς το συστημα σου.Μπορεις κ αυριο να μαθεις πηγαινοντας σε ενα νοσοκομειο αν δεν μπορεις να το ελεγξεις..εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα αλλα δε πηρα πολλα χαπια κ ειχα θετικο.Κ εγώ 42.στις 2 προηγουμενες αποτυχημενες ειχα πολλα πονακια και αισθανομουν και εγκυος κανονικοτατα αλλα τοτε ηταν απο τα πολλα φαρμακα που ειχα παρει.Ειμαι σιγουρη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Εγώ λεω να προσπαθησειςνα  μην αγχωνεσαι.ουτως ή αλλως θα αγχωθεις φουλ στη χοριακη.αραξε τωρα κ ψυχραιμια.κ που αγχωμεσαι τι θα καταλαβεις; Ισα ισα χειροτερα χαλάς το συστημα σου.Μπορεις κ αυριο να μαθεις πηγαινοντας σε ενα νοσοκομειο αν δεν μπορεις να το ελεγξεις..εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα αλλα δε πηρα πολλα χαπια κ ειχα θετικο.Κ εγώ 42.στις 2 προηγουμενες αποτυχημενες ειχα πολλα πονακια και αισθανομουν και εγκυος κανονικοτατα αλλα τοτε ηταν απο τα πολλα φαρμακα που ειχα παρει.Ειμαι σιγουρη.

Καφέ υγρά ή κάτι παρόμοιο σου έτυχαν στις προηγούμενες? 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...