Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Κι εγω κανένα απολύτως σύμπτωμα οπως και σε ολες μου τις μηδενικες χοριακες. Και ετσι συνεχίζεται η εγκυμοσυνη μου χωρις καθόλου συμπτώματα. Επισης επτά χρόνια προσπαθειών και επτα αρνητικών εξωσωματικών. Εγχυσεις δυο την εβδομαδα για εναν ολόκληρο χρόνο τωρα που πέτυχα. Μονο που ελενξαμε και τα έμβρυα με προεμφυτευτικο. Να εχεις κουράγιο και θα πετύχεις!

 

Just now, Nephelie είπε:

Γεια σου Αλεξανδρα αν το π ειναι ο γιατρος στο γεν τοτε εκει πετυχα εγώ ,δεν μου ανεφερε ποτε τις εγχυσεις..απο τα κοριτσια μονο οτι εχω διαβασει για αυτες,κ εγω 42 με διδυμα με απολυτως κανενα συμπτωμα απο την μερα της ετ και μετα..ουτε πρησμενο στηθος, πονακι ,κραμπα ουτε σταγονα ροζ καφε κοκκινο τιποτα απολυτως!!! το μονο συμπτωμα που ενοιωσα ειναι ζαλαδα κ κοπωση απο το τελος της 7ης εβδομαδας γιατί εχω στιγμα κ επεσε ο αιματοκριτης στο 28.το στηθος ειναι ελαχιστα πρησμενο ακομα κ σημερα που ειμαι  8+7 .σου ευχομαι πολυ καλή επιτυχια!!

Σας ευχαριστώ ολόψυχα για την απαντηση. Εύχομαι ο,τι καλύτερο σε σας και σε όλα τα κορίτσια! 

Just now, Joka είπε:

Καλως την!Εχουμε την ιδια ηλικια και ιδια χρόνια προσπαθειας.

Εγω αλλαξα περιπου 10 γιατρους και εκανα 5 διεγερσεις συν φυσικους και.τροποποιημενους.Ολα φυσιολογικα και σ εμας,ανεξήγητη υπογονιμοτητα μας ελεγαν ολοι οι γιατροι.

Επισκεφτηκα και το γιατρο σου βασικα για να δω αντιμετωπιση κι επιβεβαιωθηκε η εντυπωση που ειχα οποτε εφυγα τρεχοντας.Αφενως θεωρησα τραγικο να σου ζητανε να πληρωσεις 220 ευρω πριν μπεις για το ραντεβού,αφετέρου για να κανουμε εξωσωματικη μετα μου ειπε να κανω πρωτα λαπαροσκοπηση με 3000 κόστος και χωρις ενδειξεις!!Για το κεντρο με αυτα που γνωριζω δεν υπηρχε περιπτωση με το κλιμα, τις συνθηκες,τις "πρωτοποριακές" τεχνικές εκεί(εγχύσεις αντιβιωσης")που επικρατουν να κανω προσπαθεια εκει.

Πετυχα αλλου σ ενα πολύ ανθρώπινο και αξιοπρεπές κέντρο,με την πρωτη ετ βλαστοκυστεων,πηρα ελάχιστα φάρμακα κι ως τωρα εχω δοξα τω Θεω μια πολυ καλη εγκυμοσυνη.

Απο συμπτωματα δεν ειχα τιποτα το διαφορετικό,ημουν μάλιστα σιγουρη οτι δεν ειχε πετυχει.Σου ευχομαι λοιπον κι εσενα αυτη η προσπαθεια να ειναι η τυχερή!Ηρεμία και θετική σκεψη!!!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σου εύχομαι όλα τα καλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Alexandra7 είπε:

Καλησπέρα σε ολες σας. Θα ήθελα, μέσα απο την καρδιά μου να ευχαριστήσω κάθε μια από εσάς, που μου κρατήσατε συντροφιά αυτές τις εννιά βασανιστικές μέρες από την εμβρυομεταφορα μου ( 22 Ιουλίου με κατεψυγμένα έμβρυα τριών ημερών). Η χοριακη προβλέπεται την ερχόμενη Τρίτη και από την πρώτη μέρα δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα. ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ. Ούτε καν πρησμένη...Έιμαι  42 ετών και προσπαθώ από τα 35 μου χρόνια, με ο,τι αυτο συνεπάγεται...υστεροσκοπησεις, αλλαγή τριών κέντρων - κατέληξα στον Π. τελικά- 55 εγχύσεις αντιβίωσης χωρίς να φύγει η χρόνια φλεγμονή  που -μου είπαν - ότι είχα. Το κοστος το φαντάζεστε: ψυχολογικό και οικονομικό...Ψάχνω να πιαστώ από μια ελπίδα, που, ως γνωστόν, θα πεθάνει μάλλον την ερχόμενη Τρίτη και θα θέσω την πιο στερεοτυπική ερώτηση αυτού του τοπικ: Υπάρχει καμία κοπέλα με τα δικά μου χαρακτηριστικά, η οποια χωρίς ούτε ένα σύμπτωμα, τελικά να τα καταφερε; Σημειωτέον ότι με εξαίρεση τον Π, έκανα προσπάθειες χωρίς να μείνω έγκυος ούτε μια φορά... χωρίς να μπορεί να μου εξηγήσει κανείς το γιατί..Τέλος πάντων, σας είπα και ‘γώ με τη σειρά μου τον πόνο μου. Τον πόνο μιας γυναίκας που από μικρή, «ήξερα» ότι θα γίνω μητέρα και δυο και τριών, μη,σας πω, παιδιών. Καλή αντοχή στον επερχόμενο καύσωνα! 

 

 

 

 

 

 

Καλησπέρα και καλή καλή επιτυχία! Και εγώ στο ίδιο κέντρο είμαι. Ούτε εμένα μου ανέφερε κανένας τις εγχύσεις. Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα...τίποτα μα τίποτα...ούτε πρήξιμο, ούτε υπνηλία, ούτε κόπωση, ούτε στήθος, ούτε σταγόνα εμφύτευσης. Και η χοριακή μου ήταν τετραψήφια...οπότε μην χάνεις την πίστη σου...να είσαι αισιόδοξη!!!

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Καλησπέρα και καλή καλή επιτυχία! Και εγώ στο ίδιο κέντρο είμαι. Ούτε εμένα μου ανέφερε κανένας τις εγχύσεις. Δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα...τίποτα μα τίποτα...ούτε πρήξιμο, ούτε υπνηλία, ούτε κόπωση, ούτε στήθος, ούτε σταγόνα εμφύτευσης. Και η χοριακή μου ήταν τετραψήφια...οπότε μην χάνεις την πίστη σου...να είσαι αισιόδοξη!!!

Μου έδωσες πολύ θάρρος, να είσαι καλά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 said:

Κορίτσια μου πονάει η κοιλιά σας λόγω της προγεστερονης; Ή μόνο εγώ πονάω;

Καλημέρα,

Εγώ ένοιωθα ένα βάρος χαμηλά, και πριν και μετά την εμβρυομεταφορά. Δεν θα το περιέγραφα ως πόνο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Θυμάστε μου ποια μέρα ακριβώς εχετε χοριακη. 

Εγω έχω πόνο περιόδου απ όταν ξεκίνησα προγεστερονη. Το είχα και την προηγούμενη φορά βέβαια.

Όχι πόνους περιόδους δεν θα λεγα, αν κ κανονικά επειδή κάνω μικρούς κύκλους θα περίμενα μέχρι Κυριακή...

5/8 θα κάνω εγώ, Τέταρτη.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

Όχι πόνους περιόδους δεν θα λεγα, αν κ κανονικά επειδή κάνω μικρούς κύκλους θα περίμενα μέχρι Κυριακή...

5/8 θα κάνω εγώ, Τέταρτη.

Κοντευεις για να δούμε μακαρι να είναι τυχερος ο Αύγουστος 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Κοντευεις για να δούμε μακαρι να είναι τυχερος ο Αύγουστος 

Να δουμε ναι...μακάρι να είμαστε όλες τυχερες!!! κ με τη ζέστη δεν παλευεται, νομίζω όσο περνάνε οι μέρες η προγεστερονη δίνει πιο έντονες ενοχλήσεις....εγώ βάζω βασκλορ.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Moomin είπε:

Να δουμε ναι...μακάρι να είμαστε όλες τυχερες!!! κ με τη ζέστη δεν παλευεται, νομίζω όσο περνάνε οι μέρες η προγεστερονη δίνει πιο έντονες ενοχλήσεις....εγώ βάζω βασκλορ.

Μόνο βασκλορ;;;;;

αυτη τη φορά δεν μου έδωσε παρά μόνο outro k cyclacur.

Όταν λες ενοχλήσεις; Εννοεις την πίεση χαμηλά που έγραψες νωρίτερα. 

Οσο για την ζέστη ναι είναι θέμα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Μόνο βασκλορ;;;;;

αυτη τη φορά δεν μου έδωσε παρά μόνο outro k cyclacur.

Όταν λες ενοχλήσεις; Εννοεις την πίεση χαμηλά που έγραψες νωρίτερα. 

Οσο για την ζέστη ναι είναι θέμα. 

Ναι αυτό...παίρνω κ σαλοσπιρ..έπαιρνα κορτιζόνη κ αντιβίωση για λίγες μέρες.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin said:

Όχι πόνους περιόδους δεν θα λεγα, αν κ κανονικά επειδή κάνω μικρούς κύκλους θα περίμενα μέχρι Κυριακή...

5/8 θα κάνω εγώ, Τέταρτη.

Και εγώ κανονικά 5/8 θα πάω για χοριακή (λέω να το καθυστερήσω γιατί θα είναι η 9η ημέρα)

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Και εγώ κανονικά 5/8 θα πάω για χοριακή (λέω να το καθυστερήσω γιατί θα είναι η 9η ημέρα)

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

Γιατί να το καθυστερήσεις αφού τότε είπε ο γιατρός; Βλαστοκυστες δε βάλατε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...