Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Παμε καλα ;;;; Σου ειπε τέτοιο πράγμα;;;

 Τι γιατρος ειναι αυτός απαισιόδοξος καταστροφολογος;

Είναι ό εξωσωματικος μου Ναι μου το είπε έτσι ωμά χωρίς σκέψη χωρίς συναίσθημα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μανία Μου είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα! Έκανε χθες την πρώτη χοριακη κ βγήκε 205 .Σήμερα όμως ξεπρηστηκε τελείως το στηθος μου σαν να μην τρέχει τίποτα. Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε είναι κακό σημάδι...Σας έχει τύχει? Τι πιστεύετε λέτε για παλλιδρομη? Έχω στεναχωρηθεί πολύ....

Ουδεμία σχέση ! Το στήθος πρηζεται ξεπρηζεται σε όλη τη κύηση . Μου θύμισες μια φίλη μου που το έλεγε από μόνη της αυτό και της έλεγα πως έτσι συνέβαινε σε μένα και σε άλλες τόσες φίλες και γνωστές ....

να  χαρείς την εγκυμοσύνη σου κοπέλα μου σου εύχομαι !! Συγχαρητήρια !!! 

  • Μου αρέσει 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μανία Μου είπε:

Είναι ό εξωσωματικος μου Ναι μου το είπε έτσι ωμά χωρίς σκέψη χωρίς συναίσθημα.

Γραψε ποιος , εντάξει δεν ειναι αυτη στάση γιατρου.

 Άμα επεφτε η χοριακη τι θα σου έλεγε πέσε κι εσυ απο το μπαλκόνι;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γραψε ποιος , εντάξει δεν ειναι αυτη στάση γιατρου.

 Άμα επεφτε η χοριακη τι θα σου έλεγε πέσε κι εσυ απο το μπαλκόνι;

 

Just now, Μανία Μου είπε:

Είναι ό εξωσωματικος μου Ναι μου το είπε έτσι ωμά χωρίς σκέψη χωρίς συναίσθημα.

Αν δεν θες γράψε μόνο τα αρχικά, μια χαρά είναι η χοριακη σου κ να μη στενοχωριεσαι χωρίς λόγο σε παρακαλώ...καλούς διπλασιασμους!


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moomin είπε:

 

Αν δεν θες γράψε μόνο τα αρχικά, μια χαρά είναι η χοριακη σου κ να μη στενοχωριεσαι χωρίς λόγο σε παρακαλώ...καλούς διπλασιασμους!

 Σ'ευχαριστώ πολύ! ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσια!!

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είχαν απαντήσεις θετικές και εύχομαι καλά αποτελέσματα και σε όλες εμάς που περιμένουμε ακόμα!

Πριν μισή ώρα έκανα την χοριακή και έως τις 5-6 που θα έχω τα αποτελέσματα, πως περνάνε οι ώρες??? 

Δουλεύω μεν οπότε έχω να ασχοληθώ αλλά δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα! και είπα να έρθω εδώ να πω τον πόνο μου, γιατί μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε... 

Διαβάζω για ανησυχίες με φουσκώματα, ξεπρήσματα στήθους, πονάκια κτλ, και νιώθω ότι δεν είμαι μόνη μου σε αυτό το ταξίδι. Και εγώ το ίδιο, με το παραμικρό τράβηγμα, πονάκι, λεω τι έγινε? ειναι εκεί ακόμα? μεγαλώνουν? 

Η ψυχολογία μια πάνω μια κάτω, νεύρα επίσης, νυστάζω και συνέχεια. Δεν μπορώ άλλο, ήμουν αρκετά coοl αυτες τις μέρες αλλα απο χθες έχω φάει φρίκη, δεν μπορώ άλλο την αναμονή, κουράστηκα. 

Θέλω να καπνίσω 350 τσιγάρα εντωμεταξύ!

Ξυπνάω και απο τα χαράματα μόνη μου, πριν το ξυπνητήρι, μια ομορφιά γενικότερα....

Η κοιλιά μου πονάει απο τις ενέσεις, είναι γεμάτη μελανιές. Και πολύ γκρίνια έχω... 

όλες κάπως έτσι νιώθετε ή είμαι υπερβολική? 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Simonaki είπε:

Kαλημέρα κορίτσια!!

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είχαν απαντήσεις θετικές και εύχομαι καλά αποτελέσματα και σε όλες εμάς που περιμένουμε ακόμα!

Πριν μισή ώρα έκανα την χοριακή και έως τις 5-6 που θα έχω τα αποτελέσματα, πως περνάνε οι ώρες??? 

Δουλεύω μεν οπότε έχω να ασχοληθώ αλλά δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα! και είπα να έρθω εδώ να πω τον πόνο μου, γιατί μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε... 

Διαβάζω για ανησυχίες με φουσκώματα, ξεπρήσματα στήθους, πονάκια κτλ, και νιώθω ότι δεν είμαι μόνη μου σε αυτό το ταξίδι. Και εγώ το ίδιο, με το παραμικρό τράβηγμα, πονάκι, λεω τι έγινε? ειναι εκεί ακόμα? μεγαλώνουν? 

Η ψυχολογία μια πάνω μια κάτω, νεύρα επίσης, νυστάζω και συνέχεια. Δεν μπορώ άλλο, ήμουν αρκετά coοl αυτες τις μέρες αλλα απο χθες έχω φάει φρίκη, δεν μπορώ άλλο την αναμονή, κουράστηκα. 

Θέλω να καπνίσω 350 τσιγάρα εντωμεταξύ!

Ξυπνάω και απο τα χαράματα μόνη μου, πριν το ξυπνητήρι, μια ομορφιά γενικότερα....

Η κοιλιά μου πονάει απο τις ενέσεις, είναι γεμάτη μελανιές. Και πολύ γκρίνια έχω... 

όλες κάπως έτσι νιώθετε ή είμαι υπερβολική? 

 

Καλημέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Ναι λογικά είναι όλα...όπως λέω εγώ οι πινκ πονκ σκέψεις!! Λίγη υπομονή ακόμα και σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!

  • Μου αρέσει 1

xuBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Μανία Μου είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα! Έκανε χθες την πρώτη χοριακη κ βγήκε 205 .Σήμερα όμως ξεπρηστηκε τελείως το στηθος μου σαν να μην τρέχει τίποτα. Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε είναι κακό σημάδι...Σας έχει τύχει? Τι πιστεύετε λέτε για παλλιδρομη? Έχω στεναχωρηθεί πολύ....

ότι πιο τραγικό... μα τι άνθρωπος.. καμία ενσυναίσθηση ? 

Εγώ πάντως στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που παλλινδρόμησε, είχα ένα πολύ έντονο πόνο στο χέρι, μερικές φορές δνε μπορουσα να το σηκώσω καν. Έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποια άλλη ? 

Οταν ειχα ρωτησει μετα τον γυναικολόγο μου, μου είπε οτι ήταν τυχαίο αλλά εγώ τον έχω τον φόβο μην με πονέσει ξανά, το έχω συνδέσει έτσι, σωστό ή λάθος... 

Just now, nadiaki165 είπε:

Καλημέρα και καλή επιτυχία σου εύχομαι!! Ναι λογικά είναι όλα...όπως λέω εγώ οι πινκ πονκ σκέψεις!! Λίγη υπομονή ακόμα και σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!:):)

πινκ πονκ σκεψεις.. μ' άρεσει! χεχε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Simonaki said:

Kαλημέρα κορίτσια!!

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όσες είχαν απαντήσεις θετικές και εύχομαι καλά αποτελέσματα και σε όλες εμάς που περιμένουμε ακόμα!

Πριν μισή ώρα έκανα την χοριακή και έως τις 5-6 που θα έχω τα αποτελέσματα, πως περνάνε οι ώρες??? 

Δουλεύω μεν οπότε έχω να ασχοληθώ αλλά δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα! και είπα να έρθω εδώ να πω τον πόνο μου, γιατί μόνο εσείς μπορείτε να με καταλάβετε... 

Διαβάζω για ανησυχίες με φουσκώματα, ξεπρήσματα στήθους, πονάκια κτλ, και νιώθω ότι δεν είμαι μόνη μου σε αυτό το ταξίδι. Και εγώ το ίδιο, με το παραμικρό τράβηγμα, πονάκι, λεω τι έγινε? ειναι εκεί ακόμα? μεγαλώνουν? 

Η ψυχολογία μια πάνω μια κάτω, νεύρα επίσης, νυστάζω και συνέχεια. Δεν μπορώ άλλο, ήμουν αρκετά coοl αυτες τις μέρες αλλα απο χθες έχω φάει φρίκη, δεν μπορώ άλλο την αναμονή, κουράστηκα. 

Θέλω να καπνίσω 350 τσιγάρα εντωμεταξύ!

Ξυπνάω και απο τα χαράματα μόνη μου, πριν το ξυπνητήρι, μια ομορφιά γενικότερα....

Η κοιλιά μου πονάει απο τις ενέσεις, είναι γεμάτη μελανιές. Και πολύ γκρίνια έχω... 

όλες κάπως έτσι νιώθετε ή είμαι υπερβολική? 

 

Καλημέρα και σου εύχομαι να έχεις υπέροχα νέα σήμερα!:)

αυτό το ριμάδι το τσιγάρο και εγώ από εχτές πολύ το σκέφτομαι αλλά αντιστέκομαι! 

όλα αυτά που λες τα περνάμε όλες και είμαστε μαζί σου! προσπάθησε να κάνεις happy thoughts και αν το επιτρέπει η δουλειά σου να βάλεις ακουστικά και να ακούς χαλαρωτική μουσική ενώ εργάζεσαι. 

καλά τα διαγνωστικά κέντρα τι έχουν πάθει? πόσες ώρες για να βγάλουν μία χοριακή? 

εγώ επειδή έχω μόνιμα τενοντίτιδα, όταν μένω έγκυος είναι το πρώτο που καμπανάκι. κάτι γίνεται με τις ορμόνες και το επιδεινώνουν. δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάτι παρόμοιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Konna! είπε:

Καλημέρα και σου εύχομαι να έχεις υπέροχα νέα σήμερα!:)

αυτό το ριμάδι το τσιγάρο και εγώ από εχτές πολύ το σκέφτομαι αλλά αντιστέκομαι! 

όλα αυτά που λες τα περνάμε όλες και είμαστε μαζί σου! προσπάθησε να κάνεις happy thoughts και αν το επιτρέπει η δουλειά σου να βάλεις ακουστικά και να ακούς χαλαρωτική μουσική ενώ εργάζεσαι. 

καλά τα διαγνωστικά κέντρα τι έχουν πάθει? πόσες ώρες για να βγάλουν μία χοριακή? 

εγώ επειδή έχω μόνιμα τενοντίτιδα, όταν μένω έγκυος είναι το πρώτο που καμπανάκι. κάτι γίνεται με τις ορμόνες και το επιδεινώνουν. δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάτι παρόμοιο

Σε ευχαριστώ πολύ !! :):)

Άσε και πάω και σε γνωστούς μου που έχουν το κέντρο και μου λέει το νωρίτερο στις 5! αχ....

Είχα έντονο πόνο που ξεκινούσε από ώμο αν θυμάμαι καλά, γενικά δεν έχω πρόβλημα με το χέρι μου, πονούσε μόνο τότε πολύ έντονα κάποιες στιγμές και ειλικρινά φοβάμαι μην το ξανανιώσω, αν και δνε νομιζω να είχε και καμιά σχέση τελικά με την όλη φάση..

Σίγουρα οι ορμόνες και τα φάρμακα που παίρνουμε ποιος ξέρει τι κουσούρια μπορεί να βγάλουμε χαχα, αλλά ο δρόμος της επιτυχίας για εμάς έχει πολλά από αυτά δυστυχώς! 

Είμαι τυχερή και δουλεύω απο το σπίτι, οπότε σε δύσκολη στιγμή, πάω ξαπλωνω για λίγο στο κρεβάτι και παίρνω αγκαλίά την Bella στην σκυλίτσα μου και πιάνουμε διάλογο του στυλ, να Bella εδώ μπορεί να είναι το αδερφάκι σου και τέτοια χεχεχε. :-P:-P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Simonaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ !! :):)

Άσε και πάω και σε γνωστούς μου που έχουν το κέντρο και μου λέει το νωρίτερο στις 5! αχ....

Είχα έντονο πόνο που ξεκινούσε από ώμο αν θυμάμαι καλά, γενικά δεν έχω πρόβλημα με το χέρι μου, πονούσε μόνο τότε πολύ έντονα κάποιες στιγμές και ειλικρινά φοβάμαι μην το ξανανιώσω, αν και δνε νομιζω να είχε και καμιά σχέση τελικά με την όλη φάση..

Σίγουρα οι ορμόνες και τα φάρμακα που παίρνουμε ποιος ξέρει τι κουσούρια μπορεί να βγάλουμε χαχα, αλλά ο δρόμος της επιτυχίας για εμάς έχει πολλά από αυτά δυστυχώς! 

Είμαι τυχερή και δουλεύω απο το σπίτι, οπότε σε δύσκολη στιγμή, πάω ξαπλωνω για λίγο στο κρεβάτι και παίρνω αγκαλίά την Bella στην σκυλίτσα μου και πιάνουμε διάλογο του στυλ, να Bella εδώ μπορεί να είναι το αδερφάκι σου και τέτοια χεχεχε. :-P:-P

 

 

Αχχχχχ όλες μα όλες έτσι είμαστε... Σκαμπανεβάσματα στη διάθεσή και στις σκέψεις. Οι αναμονες απίστευτες σε κάθε αποτέλεσμα. Ευτυχώς εδώ σαν επαρχία επειδή δεν δουλεύουν τα απογεύματα μέχρι 1500 μονάδες τα βγάζουν ως το μεσημέρι. 

Εμένα με τα πονακια που έχω επειδή είναι μόνο από τη μια πλευρά φοβάμαι πολύ μην έγινε καμία στραβή με εξωμητριο. Άκου πόσο πολύ μπορεί να παραλογιζομαι λέει η λογική αλλά το ηλιθιο ανήσυχο πνεύμα μου με αναστατώνει 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 είπε:

Εμένα με τα πονακια που έχω επειδή είναι μόνο από τη μια πλευρά φοβάμαι πολύ μην έγινε καμία στραβή με εξωμητριο. Άκου πόσο πολύ μπορεί να παραλογιζομαι λέει η λογική αλλά το ηλιθιο ανήσυχο πνεύμα μου με αναστατώνει 

ωχ.. και εγώ έχω τέτοια πονάκια απο χθες και με βάζεις σε σκέψεις τώρα....

δεν μπορώ άλλο, είμαι μέσα στα νεύρα και την γκρίνια... :wacko:

αν δεν ειχα δουλειά θα έπεφτα για ύπνο να περνουσαν οι ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία1430 said:

Εγώ το πήρα το αποτέλεσμα... Από 92,9 πήγε 189,69.

Έγινε ο διπλασιασμός οκ αλλά μου φαίνεται ότι πάει με το στανιο

Μια χαρά είναι!

Συγχαρητήρια!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...