Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μετά την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Just now, *Μυρτώ είπε:

Μόλις μίλησα!!! Είναι θετικό! 77 η χοριακή μου! Μου φαίνεται μικρή! Μου είπε ότι είναι οκ ο γιατρός και να την επαναλάβω τη Δευτέρα! Είναι η 9η μέρα από ετ βλαστοκυστες! Τι λέτε κι εσείς;

Καταρχήν συγχαρητήρια! Για 9η μέρα καλή φαίνεται, αλλά όχι ότι έχω καμία μεγάλη εμπειρία...Σήμερα σου είχε πει ο γιατρός να κάνεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Troia είπε:

Καταρχήν συγχαρητήρια! Για 9η μέρα καλή φαίνεται, αλλά όχι ότι έχω καμία μεγάλη εμπειρία...Σήμερα σου είχε πει ο γιατρός να κάνεις; 

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι μια θετικότατη χοριακή (καλά θυμάμαι σωστά;)! 

Ναι σήμερα μου είπαν, 14 μέρες μετά την ωοληψια και 9 από ετ βλαστοκυστη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι μια θετικότατη χοριακή (καλά θυμάμαι σωστά;)! 

Ναι σήμερα μου είπαν, 14 μέρες μετά την ωοληψια και 9 από ετ βλαστοκυστη!

 

 

Σε ευχαριστώ! Ναι, καλά θυμάσαι, αύριο έχω εγώ. Ρωτάω επειδή κι εγώ έβαλα βλαστοκύστες και ο γιατρός μου είπε να κάνω στις 11 μέρες από την εμβρυομεταφορά (κανονικά ήθελε στις 12, αλλά λόγω Κυριακής μου είπε να πάω αύριο). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι, καλά θυμάσαι, αύριο έχω εγώ. Ρωτάω επειδή κι εγώ έβαλα βλαστοκύστες και ο γιατρός μου είπε να κάνω στις 11 μέρες από την εμβρυομεταφορά (κανονικά ήθελε στις 12, αλλά λόγω Κυριακής μου είπε να πάω αύριο). 

Με το καλό!!! Η αλήθεια είναι ότι κάπου το πήρε το μάτι μου ότι, αν και έκανες νωρίτερα ετ από μένα, έχεις χοριακή αργότερα!

Έχω την εντύπωση ότι η χοριακή γίνεται 14 μέρες μετά την ωοληψία no matter what! Τι να πω; 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Με το καλό!!! Η αλήθεια είναι ότι κάπου το πήρε το μάτι μου ότι, αν και έκανες νωρίτερα ετ από μένα, έχεις χοριακή αργότερα!

Έχω την εντύπωση ότι η χοριακή γίνεται 14 μέρες μετά την ωοληψία no matter what! Τι να πω; 

 

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά 17/11. Τι να σου πω, κι εμένα η πρώτη μου είναι, δεν ξέρω...Μάλιστα μου είπε ο γιατρός ότι λόγω βλαστοκυστών μου λέει 12η μέρα, αν ήταν έμβρυα 3 ημερών, θα έπρεπε να πάω στις 14 από εμβρυομεταφορά...Για μένα οι 14 μέρες από την ωοληψία έχουν περάσει, σήμερα είμαι στην 15η μέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Μυρτώ είπε:

Μόλις μίλησα!!! Είναι θετικό! 77 η χοριακή μου! Μου φαίνεται μικρή! Μου είπε ότι είναι οκ ο γιατρός και να την επαναλάβω τη Δευτέρα! Είναι η 9η μέρα από ετ βλαστοκυστες! Τι λέτε κι εσείς;

Συγχαρητηρια !!!Καλούς διπλασιασμούς!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Με το καλό!!! Η αλήθεια είναι ότι κάπου το πήρε το μάτι μου ότι, αν και έκανες νωρίτερα ετ από μένα, έχεις χοριακή αργότερα!

Έχω την εντύπωση ότι η χοριακή γίνεται 14 μέρες μετά την ωοληψία no matter what! Τι να πω; 

 

Συγχαρητηρια καλή εγκυμοσύνη να εχεις!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά 17/11. Τι να σου πω, κι εμένα η πρώτη μου είναι, δεν ξέρω...Μάλιστα μου είπε ο γιατρός ότι λόγω βλαστοκυστών μου λέει 12η μέρα, αν ήταν έμβρυα 3 ημερών, θα έπρεπε να πάω στις 14 από εμβρυομεταφορά...Για μένα οι 14 μέρες από την ωοληψία έχουν περάσει, σήμερα είμαι στην 15η μέρα...

Εγώ έκανα ετ στις 18/11! Κι εμένα είναι η πρώτη φορά με βλαστοκυστη!

Τις 2 προηγούμενες ήταν με έμβρυα 3 ημερών! Η μία ήταν πριν 3 χρόνια, δεν θυμάμαι μέρες, αλλά θυμάμαι πολύ μεγαλύτερη χοριακή από αυτή! Η άλλη, πριν έναν μήνα, ήταν 0, αλλά πάλι ήταν 14 μέρες από την ωοληψία όχι την ετ!

Δεν βαριέσαι!!! Θετικές να είναι, να αυξάνονται ικανοποιητικά κι ας τις κάνουμε νωρίτερα ή αργότερα!

 

Just now, Katerina13 είπε:

Συγχαρητηρια !!!Καλούς διπλασιασμούς!!!

Σε ευχαριστώ τις πολύ! Θετική χοριακή και σε σένα!

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Συγχαρητηρια καλή εγκυμοσύνη να εχεις!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να ακούσουμε αύριο και ωραία, θετικά νέα κι από σένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Μυρτώ είπε:

Μόλις μίλησα!!! Είναι θετικό! 77 η χοριακή μου! Μου φαίνεται μικρή! Μου είπε ότι είναι οκ ο γιατρός και να την επαναλάβω τη Δευτέρα! Είναι η 9η μέρα από ετ βλαστοκυστες! Τι λέτε κι εσείς;

συγχαρητηρια Καλούς διπλασιασμούς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Σε ευχαριστώ! Ναι, καλά θυμάσαι, αύριο έχω εγώ. Ρωτάω επειδή κι εγώ έβαλα βλαστοκύστες και ο γιατρός μου είπε να κάνω στις 11 μέρες από την εμβρυομεταφορά (κανονικά ήθελε στις 12, αλλά λόγω Κυριακής μου είπε να πάω αύριο). 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα αύριο! Καλά εμένα μου είπε 14 μέρες μετά την ετ (βλαστοκυστες)!! Την προηγούμενη φορά το τήρησα, αυτή τη φορά δε ξέρω αν θα το κάνω. Δε ξέρω γιατί δε μου λέει νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kalaleme είπε:

Εύχομαι καλά αποτελέσματα αύριο! Καλά εμένα μου είπε 14 μέρες μετά την ετ (βλαστοκυστες)!! Την προηγούμενη φορά το τήρησα, αυτή τη φορά δε ξέρω αν θα το κάνω. Δε ξέρω γιατί δε μου λέει νωρίτερα

Πολλοί γιατροί το προτιμούν για να αποφύγουν τις χαμηλές χιριακες κ το στρες που προκαλούν.στις 14 μέρες έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.εχει λογική...αλλο αν εμείς δεν μπορούμε να περιμένουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, natassaki2006 είπε:

Πολλοί γιατροί το προτιμούν για να αποφύγουν τις χαμηλές χιριακες κ το στρες που προκαλούν.στις 14 μέρες έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο.εχει λογική...αλλο αν εμείς δεν μπορούμε να περιμένουμε!!

Εν μέρει το καταλαβαίνω,αλλά αν κάτι πήγε να γίνει κ τελικά δεν έγινε θα ήθελα να το ξέρω! Εννοώ, αν στην 9η μέρα έχω μια σχετική χαμηλή χοριακη θα υποπτευτω ότι τουλαχιστον έγινε εμφύτευση..  αντιθέτως, αν κάνω το πρώτο τεστ  την 14η μέρα και δω μια τιμή κάτω από 1, δε θα μπορώ να ξέρω έστω αν κάτι ξεκινησε αλλά δεν προχώρησε κι έτσι με τις μέρες η τιμή έπεσε κι άλλο. Εκτός αν το έχω στο μυαλό μου εντελως λάθος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Μυρτώ συγχαρητήρια γλυκό μου κορίτσι, καλούς διπλασιασμούς να έχεις.

Με το καλό οι υπόλοιπες κοπέλες, μέσα απο την καρδιά μου.

Δυστυχώς εγώ, έχω αρνητική χοριακή

  • Λυπημένη/-ος 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελισώ είπε:

@Μυρτώ συγχαρητήρια γλυκό μου κορίτσι, καλούς διπλασιασμούς να έχεις.

Με το καλό οι υπόλοιπες κοπέλες, μέσα απο την καρδιά μου.

Δυστυχώς εγώ, έχω αρνητική χοριακή

Λυπάμαι πολυ κοριτσι μου....πίστευα πως θα θα είσαι εσυ!!!!!!δε ξερω αν το έχεις πει...έχεις αλλα καταψυξη???

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...