Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eternity είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχω καιρό να μπω στο φόρουμ, χαιρετώ τα νέα κορίτσια και εύχομαι τα καλύτερα σε όλες! Είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομεταφορα κατεξυγμενων βλαστοκυστεων. Εχω πολλές γνώσεις όσο αφορά το κομμάτι της ωοληψιας, στην εμβρυομεταφορα ειδικά κατεψυγμένων, έχω πολλές απορίες. Για παράδειγμα 2η ημέρα του κύκλου έκανα οιστραδιολη και είναι 67.Θεωρειται υψηλή? Να ακυρώσω τη διαδικασία? Έκανα και υπέρηχο και δεν υπάρχει κύστη. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι θέλει προσοχή στην εμβρυομεταφορα. Είναι η τελευταία μου προσπάθεια και δε θέλω να πάω με ο, τι να ναι συνθήκες. 

      Καλησπέρα! Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου. Η πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία είναι άμεσα συνεδεμένη με την οιστραδιόλη. Δύο εμβρυομεταφορές ακυρώσαμε γιατί ήταν ανεβασμένη η τιμή, 87 και 110. Τελικά ξεκίνησα arvecap για καταστολή γιατί δεν πήγαινε άλλο. Τώρα ήρθε η ώρα και θα προχωρήσω με ακριβώς την ίδια τιμή που έχεις κι εσύ, 67!! Ο γιατρός που με παρακολουθεί στη μονάδα μου είπε ότι το επιθυμητό είναι μέχρι 60, ωστόσο δεν είδαμε κύστη σε υπέρηχο οπότε έκρινε ότι το 67 είναι οκ. Εμπιστεύσου τον γιατρό σου και τις οδηγίες του. Εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά ❤

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

 

 

 

 

Anna Kal   

Anna Kal

Οι εγκυούλες μας!!!!!!

 

1.Bluesea: ΠΗΤ 01/04/2018 !!!

2.maria1988: ΠΗΤ 02/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

3.  Anna Kal. : ΠΗΤ 03/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

4.Vivian1986: ΠΗΤ 11/04/2018 !!!

5.Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018 !!!

6.second_time_mom:ΠΗΤ 19/04/2018-ΑΓΟΡΙ!!!

7.grouse82: ΠΗΤ 20/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

8.Σωτηρία,80:ΠΗΤ 20/04/2018-ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

9.  stalitsa82: ΠΗΤ 25/04/2018 !!!

10.fereniki: ΠΗΤ 28/04/2018 !!!

 

Με το καλο κορίτσια μου!!!!

 

Καλημερα κοριτσια μου Ria μου σε βαζω ξανα σε ειχα βαλει οταν προτομπηκες αλλα εξαφανιστηκες χαχα!!Guinevere μου καθε φορα αανυπομονώ ολο κ περισσότερο για τον υπέρηχο:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατι εχω κανει λαθος κ με εχει σε αποκρυψη...πφφ

Οι εγκυούλες μας!!!!!!

 

1.Bluesea: ΠΗΤ 01/04/2018 !!!

2.maria1988: ΠΗΤ 02/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

2.RiaSM:ΠΗΤ 02/04/2018!!!

3.  Anna Kal. : ΠΗΤ 03/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

4.Vivian1986: ΠΗΤ 11/04/2018 !!!

5.Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018 !!!

6.second_time_mom:ΠΗΤ 19/04/2018-ΑΓΟΡΙ!!!

7.grouse82: ΠΗΤ 20/04/2018-ΑΓΟΡΙ !!!

8.Σωτηρία,80:ΠΗΤ 20/04/2018-ΚΟΡΙΤΣΙ!!!

9.  stalitsa82: ΠΗΤ 25/04/2018 !!!

10.fereniki: ΠΗΤ 28/04/2018 !!!

 

Με το καλο κορίτσια μου!!!!

 

Καλημερα κοριτσια μου Ria μου σε βαζω ξανα σε ειχα βαλει οταν προτομπηκες αλλα εξαφανιστηκες χαχα!!Guinevere μου καθε φορα αανυπομονώ ολο κ περισσότερο για τον υπέρηχο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα. Να σας κανω μια ερώτηση; Εσείς το άλφα τεστ το κάνατε; Είναι για χρωμόσωματικες ανωμαλίες και αυτό αλλά είναι ξεπερασμένο αφού έχει αντικατασταθεί από την αυχενική και το παπ Α. Είναι και αυτό στατιστικό και όχι διαγνωστικό αλλά κάποιοι το κάνουν ακόμα. 

On 31/10/2017 at 4:26 ΜΜ, Σωτηρία ,80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!Εγω αύριο θα κανω τροφοβλαστη.Μια τιμη στην τρισωμια 18 δεν αρεσε στην γυναικολόγο μου.Και σε εμάς εννοείται.Εχω αναγκη την θετικη σας σκέψη!!!:)

Σε ποια εξέταση είδε την τιμή; Στην αυχενική; Η έκανες το Α τεστ; Όπως και να χει εύχομαι να είναι απλά για να σιγουρευτείς ότι όλα είναι καλά! 

Link to comment
Share on other sites

@Anna Kal και εγώ ανυπομονώ κάθε φορά και αγωνιώ λες και είναι η πρώτη!!! 

@maria1988 την έχω ακούσει αλλα πλεον γίνεται οταν δεν προλαβεις την αυχενικη. Και στην β επιπέδου θα ελέγξουν πάλι για χρωμοσωμικες από όσο ξέρω.


nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, maria1988 είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα. Να σας κανω μια ερώτηση; Εσείς το άλφα τεστ το κάνατε; Είναι για χρωμόσωματικες ανωμαλίες και αυτό αλλά είναι ξεπερασμένο αφού έχει αντικατασταθεί από την αυχενική και το παπ Α. Είναι και αυτό στατιστικό και όχι διαγνωστικό αλλά κάποιοι το κάνουν ακόμα. 

Σε ποια εξέταση είδε την τιμή; Στην αυχενική; Η έκανες το Α τεστ; Όπως και να χει εύχομαι να είναι απλά για να σιγουρευτείς ότι όλα είναι καλά! 

Καλησπερα Μαρία κ εγω δεν την εκανα γιατι οπως ειπες εχει αντικατασταθεί απο την αυχενικη κ την παπ Α.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Anna Kal είπε:

Καλησπερα Μαρία κ εγω δεν την εκανα γιατι οπως ειπες εχει αντικατασταθεί απο την αυχενικη κ την παπ Α.:)

Κορίτσια τελικα δεν εκανα τροφοβλαστη,λογω θέσης πλακούντα.Και στο Κέντρο που πηγα ειπαν οτι μπορεί να μην χρειαστεί αμνιο.γτ η τρισωμια 18 εχει ενδειξεις πολλες στην Αυχενική.και Εγώ δεν εχω καμία.απλα ηταν κακη τιμη της papp a.Μας τρομοκρατησε η γυναικολόγος.Εννοείται οτι αύριο εχω ραντεβού με αλλον.καληνύχτα σας!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Σωτηρία ,80 είδες που τσαμπα αγχωθηκες; Μια χαρα θα πανε ολα!! Μια δευτερη γνωμη δεν ειναι ποτε κακη ιδεα! Περιμενουμε νεα σου! 

@Anna Kal Χαιρομαι που ειμαι παλι στη λιστα!! 

:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Σωτηρία ,80 είπε:

Κορίτσια τελικα δεν εκανα τροφοβλαστη,λογω θέσης πλακούντα.Και στο Κέντρο που πηγα ειπαν οτι μπορεί να μην χρειαστεί αμνιο.γτ η τρισωμια 18 εχει ενδειξεις πολλες στην Αυχενική.και Εγώ δεν εχω καμία.απλα ηταν κακη τιμη της papp a.Μας τρομοκρατησε η γυναικολόγος.Εννοείται οτι αύριο εχω ραντεβού με αλλον.καληνύχτα σας!!!

Αχ αυτοι οι γιατροι οταν φερνουν τον πανικο μας τρελαινουν..Τιποτα δεν εχει το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι!Καλα θα κανεις περιμένουμε νεα σου:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Anna Kal είπε:

Αχ αυτοι οι γιατροι οταν φερνουν τον πανικο μας τρελαινουν..Τιποτα δεν εχει το μωρακι σου μια χαρα θα ειναι!Καλα θα κανεις περιμένουμε νεα σου:)

Καλημέρα! Βασικά με τρομοκράτησε.και σκεφτόμουν πως κ σοβαρο προβλημα να ειχα σε μια έγκυο δεν μιλας ετσι.γτ δεν μιλαμε Για ποσοστο 1προς40 αλλα εχω,ενα ποσοστό 1προς480.η Αυχενική διαφάνεια ειναι πεντακαθαρη.εγω πιστεύω πως το νινι είναι καλά!Σήμερα το βράδυ εχω ραντεβού με αλλο γυναικολόγο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς,

χθες έκανα μια βλακεία!! Έκανα πανοραμική ακτινογραφία Γτ είχα φρικτούς πόνους στους φρονιμητες μου! Και μετά σκέφτηκα ότι είμαι έγκυος !! Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να μην αγχώνομαι Γτ η ακτινογραφία είναι στο κεφάλι!! Έχετε ακούσει παρόμοια περίπτωση Γτ ψιλό αγχώθηκα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξερω κοριτσι μου αλλα για να σ ειπε ο γιατρος σου ολα καλα θα ειναι μην αγχωνεσαι

:)

4 ώρες πρίν, grouse82 είπε:

Γεια σας και από εμάς,

χθες έκανα μια βλακεία!! Έκανα πανοραμική ακτινογραφία Γτ είχα φρικτούς πόνους στους φρονιμητες μου! Και μετά σκέφτηκα ότι είμαι έγκυος !! Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να μην αγχώνομαι Γτ η ακτινογραφία είναι στο κεφάλι!! Έχετε ακούσει παρόμοια περίπτωση Γτ ψιλό αγχώθηκα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε; 

Σωτηρία όλα καλά θα είναι κορίτσι μου. Κάποιοι γιατροί είναι ιδανικοί να πανικοβαλλουν. Περιμένουμε νέα από τον νέο γιατρό.

Grouse82 δε γνωρίζω αλλά όπως είπε η Άννα, αφου ο γιατρός σου είπε να μην ανησυχείς ολα ειναι καλα.

Εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε και επόμενο υπέρηχο στην β επιπεδου που πρεπει να κλεισω. Δηλαδή θα κανω μήνα να το δω ουφφφφ

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε; 

Σωτηρία όλα καλά θα είναι κορίτσι μου. Κάποιοι γιατροί είναι ιδανικοί να πανικοβαλλουν. Περιμένουμε νέα από τον νέο γιατρό.

Grouse82 δε γνωρίζω αλλά όπως είπε η Άννα, αφου ο γιατρός σου είπε να μην ανησυχείς ολα ειναι καλα.

Εμείς καλά είμαστε μεγαλώνουμε και επόμενο υπέρηχο στην β επιπεδου που πρεπει να κλεισω. Δηλαδή θα κανω μήνα να το δω ουφφφφ

Καλημερα κ απο μας σημερα το παρακανα 11 σηκωθηκα χαχα κ ο γιος μου ουτε που ακουστηκε το πουλακι μου :)εχουν φθινοπωρινές διακοπες ,απο Δευτερα σχολειο παλι...Ολα καλα κυλάνε σ μας.εσεις πως ειστε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χαίρομαι να διαβάζω ότι όλα σας πάνε καλά!!!

Εγώ Δευτέρα θα πάω γιατρό (να δούμε και το φύλο επιτέλους) αλλά γενικά αγχώνομαι πάντα κάθε φορά πριν πάω ... Θέλω να είναι όλα καλά! Έχουν σταματήσει και οι αναγουλες και νιώθω πολύ καλά σε σημείο που ανησυχώ αν είναι φυσιολογικό κι αν είναι καλά το μωρό μου.

Το παθαίνετε κι εσείς αυτό;;;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, grouse82 είπε:

Γεια σας και από εμάς,

χθες έκανα μια βλακεία!! Έκανα πανοραμική ακτινογραφία Γτ είχα φρικτούς πόνους στους φρονιμητες μου! Και μετά σκέφτηκα ότι είμαι έγκυος !! Πήρα τηλ τον γιατρό μου και μου είπε να μην αγχώνομαι Γτ η ακτινογραφία είναι στο κεφάλι!! Έχετε ακούσει παρόμοια περίπτωση Γτ ψιλό αγχώθηκα;

Καλημερα ,επειδη ειμαι οδοντιατρος θα σου πω οτι συνηθως δ ενδεικνυται να κανουμε ακτινογραφιες στην εγκυμοσυνη καθαρα προληπτικα εκτος αν ειναι αναγκη !,επισης η πανοραμικη εχει μικροτερη ακτινοβολια απο την θωρακος πχ κ επειδη γινεται στο κεφαλι η ακτινοβολια που διαχεεται φτανει το πολυ μεχρι το στηθος οποτε μην αγχωνεσαι !

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...