Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Fay_ said:

      Καλημερα κορίτσι μου! Καλά είμαι δεν έχω ξαναδεί. Πολύ πολύ ελαχιστο στο σκούπισμα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!! 
      Εσυ πως είσαι; 

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      10 minutes ago, Blue Velvet said:

      Καλημέρα κορίτσι μου,πως είσαι σήμερα ?

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Ρώτησα τον γιατρό, αν θα ...φέγγω!!! μα δεν μου απάντησε, χαμογέλασε μόνο!!!!! ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!

ΧΑ!!!!ΧΑ!ΧΑ!!!!!

ΧΑΙΡΕΤΏ.

Εμένα μου είπε ο φίλος μου στο τηλέφωνο "Λάμπεις μωρό μου, λάμπεις;" και του λέω "Κι εσύ λάμπεις Μπάμπη μου!" κατά το ανέκδοτο:

Ήταν ένας ο οποίος κάθε βράδυ πήγαινε στο μαγαζί που τραγουδούσε ο Λάμπης Λιβιεράτος και οπότε φώναζε από κάτω

-Γεια σου Μπάμπη, είσαι και ο πρώτος Μπάμπη, είσαι ο νούμερο ένα.

Την επόμενη πάλι τα ίδια.

-Α, ρε Μπάμπη, είσαι ο Θεός μου, δώστα όλα Μπάμπη

Αφού αυτό γινόταν συνεχώς πηγαίνει με τρόπο δίπλα του ο Λάμπης

και του λέει:

-Λάμπης.

-Κι εσύ λάμπεις ρε Μπάμπη!

Άντε για να γελάσουμε και λίγο.:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ γιατι δεν προλαβαινω. Σημερα που βαφομουνα ειδα στον καθρεφτη το λαιμο μου πρησμενο. Παλαιοτερα ειχα υπερθυροειδισμο, πηρα χαπια για 6 μηνες και απο τοτε ηταν ολα καλα. Εχουν περασει περιπου 5 χρονια. Τωρα μετα τη γεννα φοβαμαι μηπως δημιουργηθηκε κανα προβλημα. Γιατι πρηστηκε ομως? εχω φοβηθει και το ραντεβου μου ειναι την αλλη βδομαδα

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω διαβασει ολα τα ποστ γιατι δεν προλαβαινω. Σημερα που βαφομουνα ειδα στον καθρεφτη το λαιμο μου πρησμενο. Παλαιοτερα ειχα υπερθυροειδισμο, πηρα χαπια για 6 μηνες και απο τοτε ηταν ολα καλα. Εχουν περασει περιπου 5 χρονια. Τωρα μετα τη γεννα φοβαμαι μηπως δημιουργηθηκε κανα προβλημα. Γιατι πρηστηκε ομως? εχω φοβηθει και το ραντεβου μου ειναι την αλλη βδομαδα

Η εγκυμοσυνη σιγουρα διαταρασσει τις ορμονες του θυρ. Σ αυτο το διαστημα δεν τις παρακολουθουσες?????? Το οτι πρηστηκε ο λαιμος σου μπορει να οφειλεται σε κιλα που πιθανον πηρες το τελευταιο διαστημα αλλα και σε καποια βρογχοκηλη. Εφοσον την αλλη βδομαδα εχεις ραντεβου με το γιατρο σου, κανε υπομονη να σε εξετασει και να σου πει εκεινος τι ακριβως συμβαινει. Οτι και ναι ειναι, ..... θα ξερεις και θα το αντιμετωπισεις.

Περιμενουμε νεα σου απο το γιατρο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας. εκανα σημερα tsh και βγηκε 68,9 και δεν βρισκω τη γιατρο μου εχει καταστραφει ο θυροειδης ? κινδυνευω μεχρι το ραντεβου?

Ωπα...Ωπα!!!! Για στασου ρε κοπελια!!!!! Τι πανικος ειναι αυτος????? ΟΧΙ, δεν καταστραφηκε ο θυρ με TSH 68,9 αλλα σιγουρα χρειαζεσαι χαπακι για να κατεβει.Εχεις υποθυρεοειδισμο!!! Δεν παθαινεις κατι σοβαρο μεχρι το ραντεβου αλλα μην τρελαθεις και σε δουλειες και καταναλωνεις ...ενεργεια.....ασκοπα!!!

Υποψιαζομαι καποια βρογχοκηλη αλλα εχε υπομονη μεχρι την επισκεψη στον ειδικο γιατρο (εμεις ...... ειμαστε ασθενεις).

Το πιο πιθανο ειναι να σου κανει και υπερηχο για να εχετε ολοκληρωμενη εικονα. Μην ανησυχεις παντως. Οι παθησεις του θυρ....... αντιμετωπιζονται.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιoanna,καλημερα!!Μην αγχωνεσαι και μην πανικοβαλλεσαι!!Οπως σωστα ειπε η Georgiamammi ενας υπο-θ/σμος φαινεται να`ναι με τοσο ψηληTSH και θα παρεις πρωτα θυροξινη(ο γιατρος θα σου πει φυσικα τι θα κανεις,εμεις εμπειρικα μιλαμε!!).Δεν παθαινεις τιποτα μεχρι την αλλη εβδομαδα,γιατι απλως θα θελει μια ρυθμιση και σιγουρα εναν υπερηχο.Ολα αντιμετωπιζονται και θα δεις οτι θα πανε καλα!!:)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα καταλαβαινετε το αγχος, εχω μωρο και θελω να το χαρω και φοβαμαι μηπως συμβει κατι. Δε με νοιαζει να παρω φαρμακα αρκει ν αντιμετωπιζετε και να μη θελει κανα χειρουργειο

Link to comment
Share on other sites

iguanna σε ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες.Είμαι στην αναμονή για το ιώδιο και είχα πολλές απορίες γύρω από αυτο αλλά φρόντισες εσύ να μου λυθούν αρκετές!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα καταλαβαινετε το αγχος, εχω μωρο και θελω να το χαρω και φοβαμαι μηπως συμβει κατι. Δε με νοιαζει να παρω φαρμακα αρκει ν αντιμετωπιζετε και να μη θελει κανα χειρουργειο

Ιωαννα, ηρεμησε και περιμενε να δεις τι θα σου πει ο γιατρος σου. Και φυσικα θα χαρεις το μωρο σου. Μη βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου. Οσο για το χειρουργειο, πρωτιστως ευχομαι να μη χρειαστει αλλα ΑΝ χρειαστει να μπεις, δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Ειναι μια επεμβαση ρουτινας και σε μια δυο μερες εισαι στο σπιτακι σου χωρις προβλημα. Ενταξει ενα ψιλοτραβηγμα στο λαιμο θα το εχεις για μια βδομαδουλα αλλα μετα ολα ΟΚ. Και παλι το λεω ΑΝ χρειαστει να κανεις χειρουργειο........ Χαλαρωσε και ......απολαυσε το παιδακι σου. Καθε μερα που περναει, δεν ξαναγυριζει και ποτε μα ποτε το μωρο σου δε θα ειναι ιδιο με την προηγουμενη μερα.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


vagia papa, προφανως εχεις λαβει απαντησεις απο μελος της παρεας μας και .....αποφασισες να ερθεις κοντα μας. Σε καλωσοριζω και ευχομαι .......οτι υπαρχει να ειναι περαστικο. Αν θελεις, μπορεις να μοιραστεις την περιπτωση σου και μαζι μας. Χαρα μας να σε βοηθησουμε σε οτι μπορουμε. :P


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

iguanna σε ευχαριστώ πολύ για τις αναλυτικές πληροφορίες.Είμαι στην αναμονή για το ιώδιο και είχα πολλές απορίες γύρω από αυτο αλλά φρόντισες εσύ να μου λυθούν αρκετές!!Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλους μας!!!

Πραγματικά σου λέω αυτά που μου είπες με έκαναν να πω οτι άξιζε να γράψω τόσα κι άλλα τόσα, γιατί κι εγώ έψαχνα από μήνες πληροφορίες για τη διαδικασία και δεν έβρισκα τίποτα, και τρόμαζα με κάποια που διάβαζα και με έβριζαν όλοι που τα διάβαζα. Ελπίζω αυτά που σας έγραψα να είναι όσο γίνεται πιο κοντά και στη δική σας περίπτωση και να ξέρετε πάνω κάτω τι σας περιμένει και να μην αγχώνεστε χωρίς λόγο. Σου εύχομαι καλή διαμονή εκεί μέσα, δεν είναι ό,τι πιο ευχάριστο αλλά με πολύ τηλέφωνο και σειρούλες και βιβλία και σταυρόλεξα θα περάσουν οι 2 μερούλες. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα σε όλους και όλες , αν και περασμένη ώρα.Έχω λίγο καιρό να γράψω αλλά σας παρακολουθώ καθημερινά . Iguanna πιστεύω το μήνυμα σου είναι χρλησιμο για όλους μας .Εγω πάω καλύτερα νομίζω , η Tsh από 6 που ήταν 2 εβδομαδες μετά το χειρουργείο τώρα είναι 2,78 και βλέπουμε.Το μόνο παράξενο είναι ότι μετά το χειρουργείο έχω έντονο πόνο τους μαστούς από τη 10η ημέρα της περιόδου και μέχρι την επόμενη έμμηνο ρύση , βέβαια έχω κυστες και 2 ινοαδενώματα (τα οποία σκέφτομαι να τα βγάλω ,να μηνα φήσω τίποτα πάνω μου μπας και σωθώ ...) αλλά και πριν τα είχα και δεν πονούσα.Είχε καποια από εσας τετοια συμπτώματα ?φιλιά και καλό καλοκαίρι να έχουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στη γιατρο γιατι μολις ακουσε το 68,9 της tsh εφριξε, θεωρει ακομα οτι μπορει να εγινε λαθος. Βρηκε θυροειδιτιδα που μπορει να ειναι και της λοχειας. μου εγραψε κι αλλες εξετασεις που θα κανω αυριο και να ξεκινησω euthyvox των 50 και τακτικη παρακολουθηση, δεν μου ειπε τιποτα για οζους

Link to comment
Share on other sites

Ιοαnna καλησπερα!!Πολυ καλα εκανες και πηγες σε γιατρο γιατι οντως η TSH ειναι σε πολυ ψηλα επιπεδα!Αλλα ολα θα στρωσουν αφου σε ξεκινησε θυροξινη.Ρωτησε την αν θα πρεπει να κανεις υπερηχο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...