Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες,

kisi: Σε ευχαριστώ πολύ ειληκρινα και εσένα και τις άλλες κοπελες που μου εξηγησες τις εμπειρίες σου και ευχομαι να πανε ολα καλα για όλους μας!!!!!!!!!!!!!!!

maris: Καλως ορισες maris στην παρεα. Κατα τη γνώμη μου δεν νομίζω ότι πρέπει να σε προβληματίζει το οτι δεν θα πάρεις ιωδιο τωρα που τα ψαχνω και εγω εχω ακουσει πολυ κοσμο που ενω ειχε βρεθει κακοηθεια ηταν μικρο το σημειο και δεν χρειαστηκε να παρουν και μαλιστα περασαν χρονια και δεν αντιμετοπισαν κατι αλλο,οποτε μην ανησυχεις.εγω το ιωδιο θα το παρω σε μια ιδιωτικη κλινικη δεν ξερω αν πρεπει να την αναφερω δημοσια;

iana-maris: εμενα κοριστια ο οζος ηταν 2,8 εκατοστα τωρα η αληθεια ειναι οτι με εχουν μπερδεψει λιγο γιατι στη βιοψια μου λένε ότι στο 1,8 εκατοστα ηταν το θηλωδες οπότε ειναι αρκετα μεγαλο το σημείο επισεις μου λένε ότι διηθει την καψα του λοβου και οτι στον υπολοιπο οζο αναγνωριζονται μικρες δορυφορες εστιες χωρις να αναφερει αριθμο. το μονο παρηγορο είναι ότι δεν ειχα στον υπολοιπο θυρωειδη κατί ουτε στους λεμφαδενες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΛΕΝΑ δεν ξερω την ιστορια σου αλλα χαιρομαι πολυ που υπαρχει καποια που τελειωσε με αυτην την υποθεση και ακουγεται και ενα ευχαριστο νεο,δινει δυναμη σε όλες μας.Να εισαι παντα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

maris: Καλως ορισες maris στην παρεα. Κατα τη γνώμη μου δεν νομίζω ότι πρέπει να σε προβληματίζει το οτι δεν θα πάρεις ιωδιο τωρα που τα ψαχνω και εγω εχω ακουσει πολυ κοσμο που ενω ειχε βρεθει κακοηθεια ηταν μικρο το σημειο και δεν χρειαστηκε να παρουν και μαλιστα περασαν χρονια και δεν αντιμετοπισαν κατι αλλο,οποτε μην ανησυχεις.εγω το ιωδιο θα το παρω σε μια ιδιωτικη κλινικη δεν ξερω αν πρεπει να την αναφερω δημοσια;

iana-maris: εμενα κοριστια ο οζος ηταν 2,8 εκατοστα τωρα η αληθεια ειναι οτι με εχουν μπερδεψει λιγο γιατι στη βιοψια μου λένε ότι στο 1,8 εκατοστα ηταν το θηλωδες οπότε ειναι αρκετα μεγαλο το σημείο επισεις μου λένε ότι διηθει την καψα του λοβου και οτι στον υπολοιπο οζο αναγνωριζονται μικρες δορυφορες εστιες χωρις να αναφερει αριθμο. το μονο παρηγορο είναι ότι δεν ειχα στον υπολοιπο θυρωειδη κατί ουτε στους λεμφαδενες.

Καλημέρα και από μένα στην παρέα!!

DANCER ευχαριστώ ειλικρινά για τη βοήθεια! Ναι είναι παρήγορο πράγματι το ότι ήταν καθαροί οι λεμφαδένες και ο υπόλοιπος θυροειδής. Δεν ξέρω αν μπορούμε να το αναφέρουμε δημόσια, ας μας διαφωτίσει κάποιος.. Αν μπορεις στείλε μου π.μ. Ευχαριστώ και πάλι και περαστικά μας!!!!

Α, όσον αφορά το θέμα καθυστέρησης, είμαι το ζωντανό παράδειγμα..έχω μια βδομάδα καθυστέρηση.. προφανώς επηρεάζει ... ας μας πουν και οι υπόλοιπες κοπέλες, και γώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ΛΕΝΑ δεν ξερω την ιστορια σου αλλα χαιρομαι πολυ που υπαρχει καποια που τελειωσε με αυτην την υποθεση και ακουγεται και ενα ευχαριστο νεο,δινει δυναμη σε όλες μας.Να εισαι παντα καλα .

Σε διαβεβαιω πως δεν υπαρχει μονο μια/ενας που τελειωσε με αυτην την υποθεση αλλα ΠΟΛΛΕΣ / ΠΟΛΛΟΙ!!!!!

Ολοι οι γιατροι το λενε οτι ο καρκινος του θυροειδη ειναι απο τις ιασιμες μορφες καρκινου σχεδον κατα 100%. Χαρακτηριστικα αναφερεται : αν θα εχεις μια μορφη καρκινου στο σωμα σου, να ....ευχεσαι να ειναι στο θυροειδη. Φυσικα οσο πιο γρηγορα διαγνωσθει, οπως και σε ολες φυσικα τις μορφες καρκινου, τοσο γρηγοροτερα / αποτελεσματικοτερα θεραπευεται.

μηπως γνωριζει η έχει τύχει σε καποια εάν μετα το χειρουργειο είχε καθυστερηση στον κυκλο ;

Εγω ειχα οχι ομως αμεσως μετα την αφαιρεση αλλα μετα απο ενα χρονο που ταλαιπωρηθηκα λογω ελλειπους δοσης θυροξινης και κατασταση υποθυροειδισμου επι αρκετο διαστημα. Εκαναν τρελο παρτυ οι ορμονες μου και διαταραχτηκε ολο το ...ορμονολογικο μου συστημα και οχι μονο. Τωρα εχω καθε 2 κυκλους, εναν ανωορηκτικο.


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maris : πολυ ευχαριστως να σου στειλω και να σου πω και για την γιατρο μου που είναι πολυ καλη αμα θες κατι αλλα θες να με καθοδηγησεις πως στελνουν πμ γιατι ειμαι λιγο ασχετη χιχιχιχι.Ερωτηση εμενα μου εδωσαν την κρεμα elicin για να την βαζω στην τομη εσενα ποια σου εδωσαν;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ένα έχω καταλάβει: Αν χαλάσει κάτι στο θυρεοειδή και πάρεις χάπι, μπορεί οι ορμόνες να είναι σε φυσιολογικά επίπεδα, αλλά ο μεταβολισμός μαμιέται.

Εγώ ήμουν πάντα αδύνατη, από 47 έως 52-53 κιλά. Τώρα, ενώ κρατάω τις ορμόνες σε καλά /χαμηλά επίπεδα, πρέπει πραγματικά να υποσιτίζομαι για να διατηρούμαι στα 55-55,5.

Αν δεν κρατηθώ και φάω κάποια μέρα 2 γεύματα αντί για ένα και ένα παγωτό π.χ. (εννοείται ότι πρωινά, δεκατιανά κλπ είναι τελείως αδιανόητα), τότε πρέπει τις επόμενες 3-4 μέρες να κάνω δίαιτα για να χάσω τα έξτρα!....

Καλημέρα katrin! Να ρωτήσω και τί ύψος έχεις? Τα 55 κιλά μια χαρά δεν είναι? Η αλήθεια είναι ότι πριν χειρουργηθώ ήμουν 57 κιλά και 3 βδομάδες μετά 59 (ύψος 1.73)! Βέβαια έχω κόψει και το τσιγάρο, όπότε παίζει ρόλο και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

georgiamami: Ναι όντως εχω ακουσει και εγω πολλες περιπτωσεις αλλα χαιρομαι παντα όταν ακουω μια καινουργια δινει παντα ελπιδα και αισιοδοξία . Οσο για τον κυκλο φανταζομαι τι εχεις περασει και ποσο εκνευριστικη και κουραστικη θα ηταν η διαδικασια.Θα κοιταξω να ενημερωσω την ενδοκρινολογο μου γρηγορα μπας και γλιτωσω κατι απο αυτην την ταλαιπωρια.Καλα ειναι δυνατον να μην μπορουν να σε ρυθμισουν με τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

maris : πολυ ευχαριστως να σου στειλω και να σου πω και για την γιατρο μου που είναι πολυ καλη αμα θες κατι αλλα θες να με καθοδηγησεις πως στελνουν πμ γιατι ειμαι λιγο ασχετη χιχιχιχι.Ερωτηση εμενα μου εδωσαν την κρεμα elicin για να την βαζω στην τομη εσενα ποια σου εδωσαν;

Σε ευχαριστώ πολύ, το θέμα είναι ότι έπεσες σε άλλη άσχετη από δώ!!! Βοήθεια κανείς παιδιά? Κάτσε να το ψάξω λίγο.. :D

Link to comment
Share on other sites

maris : πολυ ευχαριστως να σου στειλω και να σου πω και για την γιατρο μου που είναι πολυ καλη αμα θες κατι αλλα θες να με καθοδηγησεις πως στελνουν πμ γιατι ειμαι λιγο ασχετη χιχιχιχι.Ερωτηση εμενα μου εδωσαν την κρεμα elicin για να την βαζω στην τομη εσενα ποια σου εδωσαν;

Το βρήκα! Όπως είναι το post αριστερά εκεί που λέει το όνομα του χρήστη πάτα αριστερό κλικ και θα σου βγαλει κάποιες επιλογές μία εκ των οποίων είναι η αποστολή προσωπικού μηνύματος και θα σου ανοίξει ενα κουτάκι σαν αυτό που γράφουμε δημόσια και θα γράψεις.. Ναι σε ευχαριστώ στείλε μου αν μπορεις!

Εμένα μου έδωσε μία που λέγεται ''Stratamed'' - Γέλη σιλικόνης για πρόληψη και θεραπεία ουλών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Maris,σε ευχαριστω για τις ευχες σου και συ να`σαι παντα καλα!!Οσο για τον λεμφαδενα που ρωτησες,ηθελαν οι γιατροι πριν λιγους μηνες να μου κανουν παρακεντηση και βιοψια.Οσες φορες τους ρωτησα τι σημαινει ολο αυτο,μου ειπαν οτι ειναι κατι που παντα θα τους ανησυχει και θα το παρακολουθουμε!!Καταλαβαινεις λοιπον εγω πως νιωθω!!Τελος παντων,το παρακολουθουν και ευτυχως δεν εκαναν ακομα τιποτα!!!

Dancer και εγω ειχα και εχω προβληματα με τον κυκλο,δεν ξερω βεβαια αν ειναι απο την αφαιρεση του θυρεοειδη.Παιζουν ομως ρολο αν διαταραχτουν κι αυτες οι ορμονες!!Απο τον υπο-θ/σμο στον υπερ,τοσες φορες στη περιπτωση μου, δεν ειναι ευκολο να προσαρμοστει ο οργανισμος!!!

Link to comment
Share on other sites

DANCER χίλια ευχαριστώ! Σου έχω στείλει π.μ. για να μάθεις να τα διαβάζεις κιόλας... Θα πας από τα ''Βοηθήματα'' στο πάνω μέρος της σελίδας δεξιά και σου ανοιγουν κάτι επιλογές κια λέει ''προσωπικά μηνύματα'' και έτσι μεταφέρεσαι αυτόματα στα εισερχόμενα μηνύματα που έχεις! Για δοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

sonia μου απο οτι βλεπω σε εχουν ταλαιπωρησει πολύ απλά πρεπει να το δεις σαν κατι που απλα πρεπει να τσεκαρεις συχνα και τιποτα παραπανω. καταλαβαινω πως μπορει να αισθανεσαι γιατι και εγω που δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα σκεφτομαι οτι ακομα και αν ολα τελειωσουν καλα μπορει να μου μεινει ο φοβος για παντα αλλα από την άλλη σκεφτομαι οτι ετσι δεν προχωρας και την ζωη πρεπει να την αντιμετοπιζουμε χωρις φοβο για το τι μπορει να γινει μετα(τα λεω για να τα ακουσουμε ολοι μας ) . απ΄οτι καταλαβα για τον κυκλο μαλλον θα ταλαιπωρηθω λιγο .δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

sonia μου απο οτι βλεπω σε εχουν ταλαιπωρησει πολύ απλά πρεπει να το δεις σαν κατι που απλα πρεπει να τσεκαρεις συχνα και τιποτα παραπανω. καταλαβαινω πως μπορει να αισθανεσαι γιατι και εγω που δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομα σκεφτομαι οτι ακομα και αν ολα τελειωσουν καλα μπορει να μου μεινει ο φοβος για παντα αλλα από την άλλη σκεφτομαι οτι ετσι δεν προχωρας και την ζωη πρεπει να την αντιμετοπιζουμε χωρις φοβο για το τι μπορει να γινει μετα(τα λεω για να τα ακουσουμε ολοι μας ) . απ΄οτι καταλαβα για τον κυκλο μαλλον θα ταλαιπωρηθω λιγο .δεν πειραζει

Καλά τα λες DANCER , το θέμα είναι ότι από τη στιγμή που μπαίνεις στο χορό...χορεύεις!!! Εμένα με έχει φάει το άγχος όλο αυτό το καιρό..το οποίο δεν οδηγεί πουθενά, αλλά δεν είναι εύκολο να το αντιμετωπίσεις κιόλας! Αλλά πάντα θα με τρώει μέσα μου μην τύχει κάτι άλλο στο μέλλον..:(

Για τον κύκλο ναι προβλέπεται ταλαιπωρία μάλλον...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...