Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Ars,ευχαριστω πολυ!!Το μονο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι ,αν τα αντισωματα που εχω ειναι θετικα η αρνητικα.Επειδη παιζουν ρολο στην τιμη της TG.(ειναι 25,41)

.............................................................................................

Σονια κατω απο 30 θεωρουνται αρνητικα!! Αυτη τη πληροφορια μας την εδωσε το εργαστηριο στο 251 ΓΝΑ και μαλιστα γραπτως κατω απο την τιμη των anti tg το αναφερει ξεκαθαρα οτι τιμες κατω των 30 ειναι αρνητικες!!! Πιστευω οτι εισαι οκ!! Βεβαια επειδη εργαστηριο με εργαστηριο διαφερει καλο θα ηταν να εχεις και μια πληροφορηση απο το εργαστηριο που τις εκανες. Αν τις εκανες εντος νοσοκομειου οι ενδοκρινολογοι θα σε διαφωτισουν στο ραντεβου που εχεις. Ρωτησε τους ομως και πες μας αν ισχυει αυτο που ειπαν και σε μας δλδ οτι θεωρουνται αρνητικα τα anti tg με τιμες κατω των 30.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διαβάζω με ενδιαφέρον όλα όσα γράφετε. Χαιρομαι για όλους που οι εξετάσεις τους είναι καλες και ευχομαι σε όσους ειναι ετοιμοι για το ιωδιο καλη επιτυχια και όλα να πανε καλα.

Οι δικες μου μετρησεις ήταν TSH 110, TG 0.6 και υπόλειμμα 0,4 (4 μερες πριν τη ληψη του ιωδιου).

Την 2η μερα μετα την εξοδο μου απο το θαλαμο ξεκινησε ενας πυρετος για 6 μερες που μ εταλαιπωρησε πολυ. Όλοι οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το ιωδιο, χθες πηρα τα αποτελεσματα απο το ολοσωμο σπινθυρογράφημα οπου και αναφερει οτι παρακρατηθηκε ιωδιο απο το υπόλειμμα που ειχα. Τωρα πινω αντιβιωση, ο πυρετος και οι τρελοι πονοκεφαλοι εχουν υποχωρησει αλλα ο αιματοκριτης μου απο 31 που έχω σχεδον παντα έχει παει 27,6 και όλοι τρεμουν μη χρειαστω μετάγγιση....τι να πω ...εχω ταλαιπωρηθεί πολύ και ευχομαι όλα να γινουν ενα κακο όνειρο και να μη χρειαστεί ξανα ποτε να παρω ιωδιο και να φτασω σε βαρυ υποθυροειδισμο....όσο για το ψυχολογικο κομματι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου μετα απο όλα αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera sas kai shmera.

Xairomai polu pou me kalodexthkate sthn parea sas giati eilikrina apo ton martio pou exei ksekinhsei olh auth h peripeteia gia mena den exw vrei oute ena atomo pou na exei perasei kati paromoio k na me katalavainei.

barbie22 kalh epituxia!!!ola tha pane teleia!mhn anhsuxeis katholou,oi meres tha perasoun k oute pou tha to katalaveis gia pote ksemperdepses!

georgiamami & Ars o giatros mou eipe na kanw epanelegxo se 3 vdomades kai oxi se 4 , dld akoma nwritera.Den kserw giati.Isws thewrei pws einai arketo to diasthma gia na allaksei kati, pantws egw tha paw thn tetarth gia thn eksetash kai den exw niwsei kamia apolutws diafora.Oi zalades sunexizontai kai konteuw na trellathw.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια διαβάζω με ενδιαφέρον όλα όσα γράφετε. Χαιρομαι για όλους που οι εξετάσεις τους είναι καλες και ευχομαι σε όσους ειναι ετοιμοι για το ιωδιο καλη επιτυχια και όλα να πανε καλα.

Οι δικες μου μετρησεις ήταν TSH 110, TG 0.6 και υπόλειμμα 0,4 (4 μερες πριν τη ληψη του ιωδιου).

Την 2η μερα μετα την εξοδο μου απο το θαλαμο ξεκινησε ενας πυρετος για 6 μερες που μ εταλαιπωρησε πολυ. Όλοι οι γιατροι μου ειπαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι απο το ιωδιο, χθες πηρα τα αποτελεσματα απο το ολοσωμο σπινθυρογράφημα οπου και αναφερει οτι παρακρατηθηκε ιωδιο απο το υπόλειμμα που ειχα. Τωρα πινω αντιβιωση, ο πυρετος και οι τρελοι πονοκεφαλοι εχουν υποχωρησει αλλα ο αιματοκριτης μου απο 31 που έχω σχεδον παντα έχει παει 27,6 και όλοι τρεμουν μη χρειαστω μετάγγιση....τι να πω ...εχω ταλαιπωρηθεί πολύ και ευχομαι όλα να γινουν ενα κακο όνειρο και να μη χρειαστεί ξανα ποτε να παρω ιωδιο και να φτασω σε βαρυ υποθυροειδισμο....όσο για το ψυχολογικο κομματι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου μετα απο όλα αυτα!!!

Kitty οι τιμες που αναφερεις ειναι κατι παραπανω απο τελειες, εκτος αυτη του αιματοκριτη!!! Καλα ρε κοριτσι μου παντα 31 αιματοκριτη ειχες? Ειναι δυνατον? Δεν το ψαξες ποτε? Ενταξει η μεταγγιση δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου!! Ευχομαι συντομα να σαι καλυτερα και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα!!

Link to comment
Share on other sites

Kitty οι τιμες που αναφερεις ειναι κατι παραπανω απο τελειες, εκτος αυτη του αιματοκριτη!!! Καλα ρε κοριτσι μου παντα 31 αιματοκριτη ειχες? Ειναι δυνατον? Δεν το ψαξες ποτε? Ενταξει η μεταγγιση δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου!! Ευχομαι συντομα να σαι καλυτερα και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα!!

Εχω παντα 31 λογω του ότι εχω στιγμα μεσογειακης αναιμίας απο μικρή. Σε ευχαριστώ πολύ και μακαρι να πανε όλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Kittyme περαστικα σου ,μπορεις να καταναλωσεις συκωτι ?αν κανει τοτε θα σου κανει καλο ,ρωτησε τον γιατρο αν μπορεις να παρεις και συμπληρωμα σιδηρου

Κοριτσια να ρωτησω κατι τις πιο παλιες ..Πριστηκατε ολες στο προσωπο μετα το ιωδιο?

και αν πριστηκατε ολες για ποσο καιρο κρατησε το οιδημα?

Η xrysa μας χαθηκε :(

Ελπιζω να ειναι καλα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Kittyme,πιο τελειες εξετασεις για πριν το ιωδιο δεν εχω ξαναδει!!!Μπραβο!!Η TG τελεια(εγω ειχα 15) και η TSH στα υψη,για να γινει σωστη θεραπεια.Οσο για τον αιματοκριτη ειναι φυσιολογικο το 31 οταν εχεις το στιγμα.Κατα την διαρκεια της περιοδου,δεν παιρνεις 2 χαπια σιδηρου την ημερα?Εμενα χρονια η γυναικολογος , μου το επεβαλλε αυτο ,γιατι εχω αδειες αποθηκες.Εκεινο το 5θημερο ειναι που πρεπει να αναπληρωθει ο σιδηρος.Περαστικα!!

Για το ψυχολογικο,αλλα και το σωματικο κομματι ,ετσι ειμαστε μετα απο βαρυ υπο-θ.Χαλια!!Θα επανελθεις μετα απο κανενα μηνα,που θα εχει κατεβει η TSH.Και εγω τοτε δεν γνωριζα για ποιο λογο ημουν ετσι.Ενα κουρελι!!Οταν πηγε στο μηδεν,μια χαρα ολα!!Liveloula,ναι και το προσωπο μου πριστηκε και κιλα εβαλα,αλλα δεν θυμαμαι ποτε εφυγαν ολα αυτα.

gaz28και μας δεν μας καταλαβαινε κανεις και ουτε οι ιδιοι αυτα που συνεβαιναν στον εαυτο μας,γιατι οι γιατροι δεν σου εξηγουν πολλα!!Απο το διαδικτυο τα εμαθα ολα!!

Ισως περιμενει ο γιατρος σου να κατεβει κι αλλο η TSH.

Barbie22,σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να ειναι για παντα περαστικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναγια,ενταξει θα το ρωτησω αυτο.Ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!!Εψαχνα διαδικτυακα και δεν εβρισκα τιποτα!!

Σόνια εγώ αρκετά πριν τη Thyrogen είχα 23.2 και μου είχε πει ο γιατρός ότι τα θέλουμε κάτω από 20 για να είμαστε σίγουροι ότι μπορούμε να την προγραμματίσουμε αλλά επειδή δεν ήμουν πολύ πάνω από 20, μου έδωσε το οκ για να την κάνω. Την ημέρα που πήγα για να κάνω την πρώτη ένεση ήταν στα 15.

Όμως όντως είναι θέμα εργαστηρίου και γιατρού το όριο που θέτουν. Εγώ πιστεύω ότι είσαι μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...