Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

gaz28,πιστευω οτι πηγαν ολα καλα με την θεραπεια σου και το ιωδιο θα καταστρεψει ο,τι εχει απομεινει και δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα.Οσο για αυτα που εχεις,μπορει να ειναι απο τον βαρυ υπο-θ/σμο,γιατι κι εγω ημουν ετσι και κρατησε αρκετο καιρο.Υπομονη μεχρι να παει η TSH κοντα στο μηδεν και θα νιωσεις καλυτερα!!

Πηρα τα αποτελεσματα και πιστευω οτι ειναι πολυ καλα!!Eσεις τι λετε?Δεν βρηκα γιατρο ,θα τα δουνε οι ενδοκριν. στης 4 Αυγουστου.

Πριν την THYROGEN

HTG 0,35

TG-AB 28,49

TSH 0,19

Mετα την THYROGEN

HTG 0,21

TG-AB 25,41

TSH 25

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

gaz ταλαιπωρήθηκες και εσυ αρκετα βλέπω...ως ψυχολογος της παρέας σκέφτομαι μήπως αυτη τη περίοδο περνάς κάποιο άγχος στη ζωή σου και μηπως οι ζάλαδες και οι πονοκεφαλοι είναι απο εκει? οι εξετάσεις σου τι λενε?

Link to comment
Share on other sites

sonia64 den exw tis prwtes eksetaseis twra mprosta mou alla thumamai oti h TSH einai sto 11 kai o purinikos mou eipe pws prepei na to katevasoume giati eimai upothuroeidikh.Einai loipon dunaton ola auta ta sumptwmata na einai apo ton upothuroeidismo?Alitheia eixes k esu tetoia?Ti aisthanosoun?

barbie 22 to mono agxos pou exw auth thn epoxh einai h peripeteia pou perasa apo ton Martio alla pote den imoun etsi,oute kan otan mou anakoinwsan to karkinwma.Koritsia den kserw ti na kanw,eimai apelpismenh, exw arxisei na mhn exw oreksh gia tpt kai na fovamai na vgw gia enan aplo kafe logw tis zaladas.

Link to comment
Share on other sites

gaz στον καρκίνο του θυρ δίνουν μεγαλες δοσεις θυροξινης για να κρατησουν τον οργανισμο σε υπερθυροειδισμο- ειναι η φαση της αποθεραπειας και γινεται για να αποφευχθουν τυχον υποτροπες στο μελλο...ετσι μου είπε ο ενδοκρ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

barbie mou ta eipe k emena o giatros auta alla epeidh eimai kainourgia sto thema den exw katalavei akoma pws leitourgei akrivws.....Thn epomenh evdomada tha kanw pali eksetaseis kathws pairnw to 150 edw kai 3 evdomades gia na doume mhpws veltiwthikan oi times....Ti na pw,elpizw kapoia stigmh na fugoun oi zalades,den pisteua pote pws mporei o thuroeidhs na sou dhmiourghsei tetoia themata...atimo pragma

Link to comment
Share on other sites

gaz μου εχει ταλαιπωρία ο θυροειδης , το ζω και εγω αυτό αλλά τουλάχιστον δεν απειλειται η ζωή μας ουτε χρειαζεται να κάνουμε φορες χημειοθεραπειεσ κτλ που κάνουν αλλοι....Ευχομαι να ερθει μια μερα που και αλλες μορφες καρκίνου θα είναι τοσο αντιμετωπισημες οπως και ο θυροειδ. Ειμαι αισιοδοξη πως οταν μειωθει κιαλλο η ΤSH θα υποχωρήσουν τα συμπτωματα......υπομονη!!!

Εχω και εγω μια Τsh τωρα που μιλαμε 55!!!!! μπαινω τη δευτερα για ιωδιο!!!! σερνομαι ωρες ωρες!!!!!Εσυ που εκανες ιωδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ontws xreizetai upomonh apla me exei piasei to parapono auth thn epoxh....Einai polu swsto auto pou les oti den apeileitai h zwh mas kai einai to shmantikotero se telikh analush...Auto prepei na to upenthumizoume ston eauto mas kathimerina.... To iwdio to ekana sto Papagewrgiou sth Thessalonikh giati edw zw. Aplh diadikasia,den pisteuw na agxwnesai.....proswpika ksekourasthka apo thn douleia k phra kai to lap top mazi mou k evlepa olh thn hmera tainies kai akouga mousikh....Emeina 3 hmeres mesa....Esu pou tha to kaneis???

Link to comment
Share on other sites

Gia tis parenergeies anarwtiemai k egw akoma opws katalavaineis,dld an oi zalades einai apo ekei...Pantws otan pairneis to xapi den aisthanesai apolutws tpt...Gia thn aktinovolia tha sou kanoun metrhsh kathe mera,polles fores thn hmera.Egw meta emeina sto idio spiti me thn aderfh mou apla prospathousa na mhn eimaste sto idio dwmatio kai se kontinh apostash gia panw apo 1 wra.Odhgies den sou edwsan?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


gaz28 περαστικα σου ,ευχομαι γρηγορα να επανελθεις οπως ησουν πριν

Θα χρειαστω καποιες πληροφοριες για το παπαγεωργιου αν γινεται απαντησε μου

μεσω πμ ...

Sonia χαρηκα πααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααρα πολυ με τα νεα σου

μπραβο παντα ευαχριστα να ακουμε εδω μεσα ,οι τιμες μου φενονται αψογες:)

Link to comment
Share on other sites

gaz28,πιστευω οτι πηγαν ολα καλα με την θεραπεια σου και το ιωδιο θα καταστρεψει ο,τι εχει απομεινει και δεν θα υπαρξει κανενα προβλημα.Οσο για αυτα που εχεις,μπορει να ειναι απο τον βαρυ υπο-θ/σμο,γιατι κι εγω ημουν ετσι και κρατησε αρκετο καιρο.Υπομονη μεχρι να παει η TSH κοντα στο μηδεν και θα νιωσεις καλυτερα!!

Πηρα τα αποτελεσματα και πιστευω οτι ειναι πολυ καλα!!Eσεις τι λετε?Δεν βρηκα γιατρο ,θα τα δουνε οι ενδοκριν. στης 4 Αυγουστου.

Πριν την THYROGEN

HTG 0,35

TG-AB 28,49

TSH 0,19

Mετα την THYROGEN

HTG 0,21

TG-AB 25,41

TSH 25

Σονια ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!!!! Νομιζω οτι θεωρεισαι πλεον ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΝΟΣΟΥ!!!! Τα συγχαρητηρια μου και εις ανωτερα!!!! Χαιρομαι παρα πολυ για σενα, καιρος να ησυχασεις τελειως!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και τις αιματολογικές σημερα για την εισαγωγη στο νοσοκομειο τη Δευτέρα :

TSH 55,26

FT4 O.40

TG 1.15

Anti-TG 1.45

τΟ μονο που με προβλημάτισε λίγο ειναι τα αυξημένα λεμφοκύτταρα 48% (Φ.Τ 20-40). Εχουν καμια σχέση με τον μεταβολισμο αυτα?

Βarbie πολυ πολυ καλες εξετασεις. Η tg σου φοβερη!!!! Να ξερεις οτι την κοιτανε πριν το ιωδιο. ''Δειχνει'' την ολη κατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Liveloula και ναγια σας ευχαριστω!!

gaz28 μπορει να ειναι απο τον υπο-θ.Εγω δεν ειχα ζαλαδες,αλλα πονοκεφαλους.Να ρωτησεις γιατρο,μην το αφηνεις ετσι.Μηπως πεφτει η πιεση σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...