Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Kalhspera sas kai shmera.

Xairomai polu pou me kalodexthkate sthn parea sas giati eilikrina apo ton martio pou exei ksekinhsei olh auth h peripeteia gia mena den exw vrei oute ena atomo pou na exei perasei kati paromoio k na me katalavainei.

barbie22 kalh epituxia!!!ola tha pane teleia!mhn anhsuxeis katholou,oi meres tha perasoun k oute pou tha to katalaveis gia pote ksemperdepses!

georgiamami & Ars o giatros mou eipe na kanw epanelegxo se 3 vdomades kai oxi se 4 , dld akoma nwritera.Den kserw giati.Isws thewrei pws einai arketo to diasthma gia na allaksei kati, pantws egw tha paw thn tetarth gia thn eksetash kai den exw niwsei kamia apolutws diafora.Oi zalades sunexizontai kai konteuw na trellathw.....

Θυμησέ μας πόσες μέρες έχουν περάσει από το ιώδιο...κσι τι δόση θυροξίνης παίρνεις;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ars εμανα πριν την ενεση ηταν 28,49 και μετα 25,41.Η Ναγια λεει οτι ο γιατρος τους ειπε οτι κατω απο 30 αντισωματα ειναι αρνητικα,οποτε ο.κ.

Οταν υπαρχουν θετικα αντισωματα,δηλ. πανω απο 30 ,τοτε η TG δεν δειχνει σωστες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Ars εμανα πριν την ενεση ηταν 28,49 και μετα 25,41.Η Ναγια λεει οτι ο γιατρος τους ειπε οτι κατω απο 30 αντισωματα ειναι αρνητικα,οποτε ο.κ.

Οταν υπαρχουν θετικα αντισωματα,δηλ. πανω απο 30 ,τοτε η TG δεν δειχνει σωστες τιμες.

Ναι, το διάβασα (ότι στη Νάγια έδωσαν ως όριο το 30) για αυτό σου λέω μάλλον είναι θέμα εργαστηρίου και γιατρού.

Don't worry! Τώρα τι σου είπαν, μια φορά το χρόνο εξετάσεις; ή ακόμη δεν σε έχει δει ενδοκρινολόγος;

Link to comment
Share on other sites

Θυμησέ μας πόσες μέρες έχουν περάσει από το ιώδιο...κσι τι δόση θυροξίνης παίρνεις;;

To iwdio to ekana 19 Maiou,exoun perasei akrivws duo mhnes.Amesws meta to iwdio ksekinhsa euthyrox twn 100 kai edw kai 3 evdomades pairnw twn 150.Den kserw....pws sas fainetai?Einai dunaton na mhn exw epanelthei?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ars,οχι δεν με εχουν δει ακομα οι γιατροι.Στις 4 Αυγουστου.

gaz28,δεν ξερω.Επειδη μας εγραψες οτι εχεις TSH 11,εχεις ακομα υποθυρεοειδισμο.Γι αυτο ισως περιμενουν ακομα,για να κατεβει κι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,παντως εγω ημουν παρα πολυ χαλια,εν συγκρισει με αλλους ασθενεις.Αργησα πολυ να συνελθω και να ξεπρηστω!!Ειχα παρα πολλους καθημερινους πονοκεφαλους,καταθλιψη,κρισεις πανικου,γι αυτο και αυτη τη φορα μου εκαναν Thyrogen,γιατι θα επιδεινωνοταν η κατασταση.Ολα αυτα απο την διακοπη θυροξινης!!!Τωρα ειμαι μια χαρα,ευτυχως δεν ειναι μονιμες καταστασεις!!

Βεβαια ειχα περασει μεσα σε εναμισυ χρονο τρεις βαρεις υπο-θ με διακοπη Τ4 (Up take,θεραπεια ιωδιου και ολοσωμο) και πανω που πηγαινα να συνελθω ,ξανα απο την αρχη!!

Κανε λιγο υπομονη μηπως στρωσεις με την αυξηση των μιλιγκραμ.Θελει αρκετο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,παντως εγω ημουν παρα πολυ χαλια,εν συγκρισει με αλλους ασθενεις.Αργησα πολυ να συνελθω και να ξεπρηστω!!Ειχα παρα πολλους καθημερινους πονοκεφαλους,καταθλιψη,κρισεις πανικου,γι αυτο και αυτη τη φορα μου εκαναν Thyrogen,γιατι θα επιδεινωνοταν η κατασταση.Ολα αυτα απο την διακοπη θυροξινης!!!Τωρα ειμαι μια χαρα,ευτυχως δεν ειναι μονιμες καταστασεις!!

Βεβαια ειχα περασει μεσα σε εναμισυ χρονο τρεις βαρεις υπο-θ με διακοπη Τ4 (Up take,θεραπεια ιωδιου και ολοσωμο) και πανω που πηγαινα να συνελθω ,ξανα απο την αρχη!!

Κανε λιγο υπομονη μηπως στρωσεις με την αυξηση των μιλιγκραμ.Θελει αρκετο χρονο.

sonia64 etsi akrivws k egw!tis teleutaies evdomades me taxupalmies,zalades kourah,sunexh klammata kai kriseis panikou...einai aforhto....skefthka mhpws episkeftw kapoion psuxiatro,pisteueis tha voithouse?

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη δεν ηξερα γιατι μου συνεβαιναν ολα αυτα,δεν εκανα κατι.Ηταν καθαρα θεμα υποθυρ/μου!!Και ειναι φυσικο ολο αυτο ,οταν οι ανθρωποι συνηθως εχουν TSH μεχρι το πολυ 4 και εμεις φτανουμε ατα 120,ειναι δυνατον να ειμαστε καλα????Τρελαινεται ο οργανισμος και αρρωσταινει.Ψυχικα και σωματικα!!!Θα περασει ομως οταν παει κοντα στο μηδεν,μην ανησυχεις.

Ο ψυχιατρος θα σε πλακωσει στα αντικαταθλιπτικα.Εμενα μου εδιναν στο νοσοκομειο ελαφρια ηρεμιστικα-αγχολυτικα και λιγο με βοηθησαν.Καλυτερα να πας σε εναν ενδοκρινολογο να σου πει τι θα σε βοηθουσε,γιατι η αιτια ειναι η υψηλη TSH.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


oses fores to suzhthsa me ton endokrinologo mou eipe pws h TSH 11 den diakaiologei tetoies zalades k atonia...O purhnikos apo thn allh eipe pws einai logiko na aisthanomai etsi.....Tha me trellanoun, o enas etsi o allos alliws....telospantwn, pisteuw tha fanei se liges meres stis eksetaseis ean ftaiei to psuxologiko h ontws h TSH.

S euxaristw polu!

Link to comment
Share on other sites

gaz και εγώ διαφωνώ με την επιλογή του ψυχιάτρου. Πιστεύω πως εάν δεν είχες προηγούμενο ιστορικό με ζαλάδες, κρίσεις πανικού κτλ. ίσως είναι παρενέργειες του ιωδίου. Εμένα μου ξεκίνησαν διάφορα 2 μήνες μετά το ιώδιο για τα οποία ακόμη δεν έχω βρει λύση. Αν ο συγκεκριμένος ενδοκρινολόγος σου λέει ότι δεν είναι από το ιώδιο ή από την όλη ταλαιπωρία που πέρασες, δοκίμασε να πας σε κάποιον άλλο ή πήγαινε σε έναν παθολόγο και ζήτα να σου γράψει γενικό τσεκ-απ (αφού του εξηγήσεις το πως έγιναν τα πράγματα).

Κ εγώ δεν έχω βρει ακόμη τον γιατρό που θα ρίξει μια προσεκτική ματιά στο ιστορικό μου. Παρόλα αυτά μην χάνεις το κουράγιο σου. Αν διεσθάνεσαι ότι όλα αυτά ξεκίνησαν μετά το ιώδιο και αν η Tsh σου έκανε καιρό να πέσει, τότε είναι πολύ πιθανό να ευθύνεται η ταλαιπωρία αυτή. Επέμεινε στο να ψάχνεις την αιτία και μην ακούς αυτά περι ψυχιατρικού θέματος γιατί και εγώ όταν είχα πρωτοπάει σε ενδοκρινολόγο -καθηγητή Πανεπιστημίου-και του ζητούσα να μου γράψει εξετάσεις γαι τον θυρεοειδή επειδή νοιώθω κάποιες ενοχλήσεις, μόνο από την ψηλάφηση συμπέρανε ότι δεν έχω απολύτως τίποτα και αρνήθηκε να μου γράψει εξετάσεις. Πρότεινε όμως να επισκεφτώ ψυχίατρο... o.O

Ε στην επόμενη επίσκεψη σε άλλον γιατρό βρήκαμε τα καθέκαστα....

Link to comment
Share on other sites

gaz και εγώ διαφωνώ με την επιλογή του ψυχιάτρου. Πιστεύω πως εάν δεν είχες προηγούμενο ιστορικό με ζαλάδες, κρίσεις πανικού κτλ. ίσως είναι παρενέργειες του ιωδίου. Εμένα μου ξεκίνησαν διάφορα 2 μήνες μετά το ιώδιο για τα οποία ακόμη δεν έχω βρει λύση. Αν ο συγκεκριμένος ενδοκρινολόγος σου λέει ότι δεν είναι από το ιώδιο ή από την όλη ταλαιπωρία που πέρασες, δοκίμασε να πας σε κάποιον άλλο ή πήγαινε σε έναν παθολόγο και ζήτα να σου γράψει γενικό τσεκ-απ (αφού του εξηγήσεις το πως έγιναν τα πράγματα).

Κ εγώ δεν έχω βρει ακόμη τον γιατρό που θα ρίξει μια προσεκτική ματιά στο ιστορικό μου. Παρόλα αυτά μην χάνεις το κουράγιο σου. Αν διεσθάνεσαι ότι όλα αυτά ξεκίνησαν μετά το ιώδιο και αν η Tsh σου έκανε καιρό να πέσει, τότε είναι πολύ πιθανό να ευθύνεται η ταλαιπωρία αυτή. Επέμεινε στο να ψάχνεις την αιτία και μην ακούς αυτά περι ψυχιατρικού θέματος γιατί και εγώ όταν είχα πρωτοπάει σε ενδοκρινολόγο -καθηγητή Πανεπιστημίου-και του ζητούσα να μου γράψει εξετάσεις γαι τον θυρεοειδή επειδή νοιώθω κάποιες ενοχλήσεις, μόνο από την ψηλάφηση συμπέρανε ότι δεν έχω απολύτως τίποτα και αρνήθηκε να μου γράψει εξετάσεις. Πρότεινε όμως να επισκεφτώ ψυχίατρο... o.O

Ε στην επόμενη επίσκεψη σε άλλον γιατρό βρήκαμε τα καθέκαστα....

H alitheia einai pws den mporw na empisteutw 100 ton giatro mou,aisthanomai san na mhn dinei k polu shmasia s auta pou tou lew....Esu Ars ti sumptwmata eixes 2 mhnes meta to iwdio????

Link to comment
Share on other sites

Barbie καλή τύχη για αύριο και εύχομαι όλα να πάνε τελεια.

Φυσικά θα χαρούμε να μαθαίνουμε νέα σου όποτε μπορείς.

Kittyme ελπίζω τα πολύ δύσκολα να πέρασαν

Πως είσαι τώρα?

gaz28 καλως μας ήρθες!

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα

Εμενα gaz γνωριζεις την γνωμη μου ,δεν θεωρω οτι ο ψυχιατρος σε "πλακωνει"

στα χαπια οταν δεν τα χρειαζεσαι ,ο καλος γιατρος γνωριζει ποτε χρειαζεσαι

πραγματικα θεραπεια.Καλο ειναι να πας στον πυρινικο να το συζητησετε και αν

αισθανεσαι την αναγκη να πας σε ψυχιατρο πηγαινε ,να ακουσεις την γνωμη του ...

Παντα γραφω συμφωνα με εμενα ,τι θα εκανα αν ημουν στην θεση σου ...

Οτι χρειαστεις στειλε πμ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...