Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

@ririrena όλα καλά θα πάνε,Ένα ένα βήμα τη φορά,το πέρασαμε και ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι αλλά θα παλέψουμε πάλι!!Θα δρομολογήσεις το ιώδιο και σιγά σιγά θα ηρεμήσεις!!Μίλησες με τον πυρηνικό,Τι δόση είχες πάρει την πρώτη φορά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 13/3/2019 at 11:16 ΜΜ, Nansi S. είπε:

@ririrena καλησπέρα!!Εγώ είμαι 3 μήνες μετά το ιώδιο και με στενή παρακολούθηση...μπήκα με ένα μεγάλο υπόλειμμα για ραδιενεργό και πάντα υπάρχει η πιθανότητα να ξανακάνω!!Γνωρίζω πολλούς που έκαναν δεύτερη φορά και συγγενικό μου πρόσωπο και ξεμπέρδεψαν μια καλή!!Εύχομαι αυτή τη φορά να τελειώσεις...να έχεις υπομονή!! @gengko651 εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις τέλεια αποτελέσματα!!

Ευχαριστω πολυ. Μακαρι για ολες μας να πανε τα πραγματα καλα. 

 

On 14/3/2019 at 8:37 ΠΜ, ririrena είπε:

Nansi S.Ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση,εύχομαι και για σένα ότι καλύτερο με την πορεία της υγείας σου.gengko651 καλά αποτελέσματα να έχεις,εγώ πάντως κάτι υποψιάστηκα ότι δεν πάει καλά όταν έκανα το σπινθηρογράφημα στο ΠΑΓΝΗ στο Ηράκλειο γιατί με έβαλαν να πιω νερό και μετά με ξαναέβαλαν για περεταίρω έλεγχο αλλά όταν ρώταγα μου τα μασούσαν λίγο ενώ σε μία άλλη είπαν όλα καλά.Οπότε επειδή τα αποτελέσματα τα παίρνεις σε κάμποσες μέρες μετά μη διστάσεις να ρωτήσεις μετά την εξέταση και ότι βγει.

 

Ευχαριστω πολυ.Ευχομαι και σε σενα ολα να τελειωσουν συντομα.Εγω θα το κανω στο Θεαγενειο. Θα εχω υποψιν μου αυτα που γραφεις . Κι εγω εχω γνωρισει γυναικες εκει που επρεπε να κανουν δευτερη  φορα και ολα πηγαν καλα. Παντως απο τι εχω ακουσει ο καρκινος του θυροειδους δεν ειναι μεταστατικος γιαυτο ελπιζω πως καποια στιγμη θα τελειωνουμε μαυτο.. τις καλυτερες ευχες μου.

 

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2019 at 11:53 ΠΜ, Nansi S. είπε:

Γιατί σου έδωσαν μικρή δόση την πρώτη φορά?Οι πυρηνικοί θα κάνουν το καλύτερο,είμαι σίγουροι!

Καλημέρα,σορυ για την καθυστέρηση.Στο Μεταξά κάνουν πρώτα δοκιμαστικό με πολύ μικρή δόση για να προσδιορίσουν το υπόλειμμα και μετά ρυθμίζουν την κανονική.Ειχα διαβάσει όμως ότι αυτή η μέθοδος μπορεί να μην αφήσει την θεραπεία να λειτουργήσει σωστά, τώρα έχω υποψίες ότι αυτό μπορεί να έφταιξε .Είναι κάποιος που έχει πάει στο ΠΑΓΝΗ για ιώδιο να δώσει πληροφορίες για τα δωμάτια, κυρίως αν έχει παράθυρο γιατί έχω λίγο θέμα με το κλείσιμο και το Μεταξά το είχα επιλέξει γιατί είχε φοβερή θέα θάλασσα.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ririrena @gengko651 καλησπέρα,ελπίζω να είστε καλά!!Για το Παγνη δε ξέρω,Να ρωτήσεις στο νοσοκομείο να σου πουν για τα δωμάτια,Όπως και να έχει 2 μέρες είναι θα περάσουν κορίτσι μου...Να επικεντρωθείς στη θεραπεία σου και σε αυτά που πρέπει να κάνεις!!Επειδή γενικά δε ξέρω το ιστορικό σας κλπ απλά σας λέω να βάλετε τους δικούς σας να ψαχτουν...με αφορμή το δικό μου ανακάλυψε και ο αδερφός μου όζους και η Fna τον οδηγεί και αυτόν χειρουργείο!!

Link to comment
Share on other sites

Nansi S.Eυχαριστώ πολυ.Ηδη από πέρισυ πηγα τα παιδιά μου για εξετάσεις και δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι.Πάντως στην οικογένεια άλλες δύο αδερφές μου παρουσίασαν χασιμότο και παρακολουθούνται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!Αύριο πάω για μέτρηση θυρεοσφαιρινης και η αλήθεια είναι πως έχω αρκετό άγχος! @ririrena Πότε μπαίνεις για το ιώδιο? @gengko651 Πότε κάνεις τον έλεγχο σου!!Ελπίζω να είστε καλά και σωματικά και ψυχολογικά!

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2019 at 10:47 ΜΜ, Nansi S. είπε:

Καλησπέρα σε όλους!Αύριο πάω για μέτρηση θυρεοσφαιρινης και η αλήθεια είναι πως έχω αρκετό άγχος! @ririrena Πότε μπαίνεις για το ιώδιο? @gengko651 Πότε κάνεις τον έλεγχο σου!!Ελπίζω να είστε καλά και σωματικά και ψυχολογικά!

Καλημερα.Nansi S, μαλλον τωρα θα εχεις κανει την θυρεοσφαιρινη. Πως ειναι οι τιμες σου ? εγω εχω FT4 0.94 καιTSH 0.84.Τωρα πως ειμαι ψυχολογικα? ε τι να πω....εχω 4 μερες που εκοψα την Τ3 , με περιμενει ανηφορα μεχρι τις 12 Απριλιου. Εσυ πως νιωθεις?

 

Link to comment
Share on other sites

@gengko651 καλησπέρα!!Τις έκανα το Σάββατο αλλά τα αποτελέσματα θα τα πάρω Τετάρτη σε αναμονή με μεγάλο άγχος για το αν θα έχει πέσει!!Υπομονή λίγες μέρες και είμαι σίγουρη πως θα έχεις τέλεια αποτελέσματα,θα περιμένω με αγωνία να μάθω νέα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα γτ εχω αγχωθει..1 μαρτιου εκανα θεραπεια με ραδιενεργο ιωδιο. Εκανα εξετασει τωρα γτ ειχα πολλα συμπτωματα κουραση ζαλαδα μ κοβονται τα ποδια κ ειχα tsh 59.εχω ξεκινησει αγωγη ξερετε περιπου σε ποσο καιρο επανερχεσαι?μπορω να κανω κατι αλλο για τα συμπτωματα αυτα?εχει συμβει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποιος κινδυνος?ημουν υπερθυροειδικη πρωτη φορα βλεπω τετοια τιμη συνηθως ειχα 0 01!ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

 

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia mor Καλημέρα!!Για να μπήκες για ιώδιο θα είχες αρκετά υψηλή tsh,οπότε θέλει τον χρόνο της για να πέσει...Αν παίρνεις την σωστή δόση όπου να ναι θα πέσει εκεί που πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2019 at 10:22 ΠΜ, Anastasia mor είπε:

Καλημερα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματα γτ εχω αγχωθει..1 μαρτιου εκανα θεραπεια με ραδιενεργο ιωδιο. Εκανα εξετασει τωρα γτ ειχα πολλα συμπτωματα κουραση ζαλαδα μ κοβονται τα ποδια κ ειχα tsh 59.εχω ξεκινησει αγωγη ξερετε περιπου σε ποσο καιρο επανερχεσαι?μπορω να κανω κατι αλλο για τα συμπτωματα αυτα?εχει συμβει σε καποιον αλλον?υπαρχει καποιος κινδυνος?ημουν υπερθυροειδικη πρωτη φορα βλεπω τετοια τιμη συνηθως ειχα 0 01!ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας!

 

Καλημερα,ολα θα στρωσουν  σιγα σιγα υπομονη κι ηρεμη να εισαι. Μπορει να παρει και εξι μηνες καμια φορα περισσοτερο .Εγω εφτασα τα 100 tsh.και εκανα σχεδον ενα χρονο να επανελθω και τωρα ειμαι παλι σε διαδικασια  διατροφης για ολοσωμο σπινθηρογραφημα. Σου ευχομαι ολα να πανε καλα,και σε ολο τον κοσμο που παλευει με θεματα υγειας

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gengko651 είπε:

Καλημερα,ολα θα στρωσουν  σιγα σιγα υπομονη κι ηρεμη να εισαι. Μπορει να παρει και εξι μηνες καμια φορα περισσοτερο .Εγω εφτασα τα 100 tsh.και εκανα σχεδον ενα χρονο να επανελθω και τωρα ειμαι παλι σε διαδικασια  διατροφης για ολοσωμο σπινθηρογραφημα. Σου ευχομαι ολα να πανε καλα,και σε ολο τον κοσμο που παλευει με θεματα υγειας

 

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!!αγχωθηκα παρα πολυ με την tsh..ειναι πολλα τα συμπτωματα το χειροτερο ειναι το στομαχι δν μπορω να φαω απο καουρες κ ταση για εμετο.ολο μετανιωνω που το εκανα..κ παλι σ ευχαριστω πολυ.

Just now, Nansi S. είπε:

@Anastasia mor Καλημέρα!!Για να μπήκες για ιώδιο θα είχες αρκετά υψηλή tsh,οπότε θέλει τον χρόνο της για να πέσει...Αν παίρνεις την σωστή δόση όπου να ναι θα πέσει εκεί που πρέπει!

Καλημερα!σ ευχαριστω πολυ γιαβτην απαντηση σου!μπηκα για ιωδιο λογω graves υπερθυροειδισμος tsh 0.01..πριν το ιωδιο νομιζω ειχα παει γυρω στο 9..πηρα δοση 20mcr εκανα εξετασεις σε ενα μηνα κ εφτασε 59..τοοοοσο γρηγορα λεω??με τρομαξαν τοσο πολυ τα συμπτωματα το χειροτερο ειναι το στομαχι πολλη καουρα κ ταση για εμετο...χαλια.για να μην μιλησω για τα κλαμματα..τι να πω μακαρι ολοι μας να τα ξεπερναμε στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

@Anastasia mor μη μετανιώνεις,ήταν για καλό!!Δυστυχώς όταν η tsh δεν είναι εκεί που πρέπει υπάρχουν διάφορα συμπτώματα,Εγώ ας πούμε νόμιζα πραγματικά ότι θα τρελαθώ!!Υπομονή και θα επανελθεις! @gengko651 πλησιάζει η μέρα για το σπινθηρογραφημα εε?Να πάνε όλα καλά,Θα περιμένουμε τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...