Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

@pande μετά απο τόσο ταλαιπωρια που έχω περάσει και 8 παρακεντησεις, νομίζω πήρες την σωστή απόφαση. Και εγώ τέλος Σεπτεμβρίου θα μπω. Με το καλό και καλή ανναρωση να έχεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Stadim & @pande εύχομαι καλή επιτυχία στα χειρουργεία σας...Πραγματικά σαν επέμβαση δεν είναι τίποτα απολύτως,Δεν πονάει καθόλου!Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους και θα περιμένω νέα σας!

Link to comment
Share on other sites

@Nansi S. Σ'ευχαριστω πολύ. Θα σας ενημερώσω, εννοείται. Η βοηθεια που έχω δεχτεί από το συγκεκριμένο φόρουμ είναι πολυτιμη. Μετά το χειρουργείο (μέσα στο νοσοκομείο) θα ψάξω παρηγοριά κοντά σας. Χάχα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Stadim είπε:

@pande μετά απο τόσο ταλαιπωρια που έχω περάσει και 8 παρακεντησεις, νομίζω πήρες την σωστή απόφαση. Και εγώ τέλος Σεπτεμβρίου θα μπω. Με το καλό και καλή ανναρωση να έχεις. 

8 παρακεντησεις βρε θηριο;; Τι εδειξαν οι κυτταρολογικες;;

παντως για να ηρεμισουμε ολοι, σε οσους ενδοκρινολογουα και να πηγα (πανω απο 5 μεχρι να καταληξω σε εναν) σε οσους χειρουργους και να πηγα, σε οσους κυτταρολογουσβκαι να πηγα ολοι συμφωνουσαν σε ενα πραμα. Απο θυρωειδη δεν εχει πεθανει κανεις. Απο κατι αλλο θα πας λεγαν απο θυρωειδη οχι. Εντωμεταξυ να αναφερω για την ιστορια πως η μητερα μια φιλης μου 65 χρονων τωρα, πριν 30 χρονια της ειχε πρηστει ο λαιμος, την βαζουν κατω αφαιρουν θυρωειδη και βγηκε καρκινος σε βαρβατη μορφη. Της ειπαν να κανει ιωδιο. Εκεινη οχι μονο ιωδιο δεν εκανε αλλα ουτε και ξαναασχοληθηκε ποτε. Ελεγε αν ειναι να παω απο αυτο θα παω. Τωρα στα 65 της ειναι πιο καλα απο ποτε.!! Ισως να ξερετε πως ολες αυτες οι υπερπληροφοριες που λαμβανουμε λογω του ιντερνετ δεν μας κανουν και τοσο καλο. Μας αγχωνουν και μας στρεσαρουν χωρις λογο!!

Να στε οοολοι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

@pande ισχύουν όλα όσα είπες...απλά κάποιοι ταλαιπωρούνται λίγο περισσότερο και κάποιοι λιγότερο!το σημαντικότερο είναι η ψυχολογία μας και πως αντιμετωπιζουμε ότι μας έρχεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@pande ναι... 8 παρακεντησεις!!! Τι παίζουμε;;; χάχα. Από το 2009. Όλες οι παρακεντησεις εδειχναν καλοηθης οζος και γι αυτό τον λόγο δεν ήταν υπέρ οι γιατροί να αφαιρεθεί. Τώρα όμως όλοι με μια φωνή (πάλι καλά για να μη με μπερδέψουν) λένε ότι χρειάζεται πια αφαίρεση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! 
Νέα στην παρέα, αλλά παλιοί γνώριμοι με τον θυρεοειδή! :) 
Ύστερα από μία επέμβαση πριν από 20 περίπου χρόνια για ολική αφαίρεση και μετά τη χορήγηση ιωδίου 2 φορές στο παρελθόν, 
ήρθε η ώρα για τη δεύτερη επέμβαση μιας και ο παλιός καρκίνος, μετά από τόσα χρόνια, θυμήθηκε να κάνει μετάσταση σε λεμφαδένες! 
Έχω την ατυχία να έχει αποσυρθεί ο χειρουργός που απευθύνθηκα την πρώτη φορά και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, 
και έτσι βρίσκομαι στην αναζήτηση νέου. 
Μετά από αρκετή έρευνα, μου πρότειναν τον Ηλία Νικολόπουλο στο Ιατρικό Ψυχικού. 
Μίλησα και μαζί του στο τηλ. και το ένστικτό μου λειτούργησε πολύ θετικά 
Θα κλείσω και ραντεβού μαζί του (βρίσκομαι σε επαρχιακή πόλη), αλλά θέλω γνώμες. 
Έχει κάποια από εσάς εμπειρία από τον συγκεκριμένο χειρουργό; Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για το κόστος; Δεν σας κρύβω πως με καίει. 
Δεν ήθελα να τον ρωτήσω στο τηλ. αλλά καλό θα ήταν να ήμουν ενήμερη πριν μπω στη διαδικασία... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

ΥΓ. Η δεύτερη επιλογή μου είναι ο Σπύρος Μίχας. Δεν του έχω μιλήσει, αλλά ξέρω πως έκανε την ειδικότητά του με τον παλιό χειρουργό μου και μου τον σύστησε και ο ίδιος. 
Οτιδήποτε γνωρίζετε, είναι ευπρόσδεκτο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Likeraki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 
Νέα στην παρέα, αλλά παλιοί γνώριμοι με τον θυρεοειδή! :) 
Ύστερα από μία επέμβαση πριν από 20 περίπου χρόνια για ολική αφαίρεση και μετά τη χορήγηση ιωδίου 2 φορές στο παρελθόν, 
ήρθε η ώρα για τη δεύτερη επέμβαση μιας και ο παλιός καρκίνος, μετά από τόσα χρόνια, θυμήθηκε να κάνει μετάσταση σε λεμφαδένες! 
Έχω την ατυχία να έχει αποσυρθεί ο χειρουργός που απευθύνθηκα την πρώτη φορά και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, 
και έτσι βρίσκομαι στην αναζήτηση νέου. 
Μετά από αρκετή έρευνα, μου πρότειναν τον Ηλία Νικολόπουλο στο Ιατρικό Ψυχικού. 
Μίλησα και μαζί του στο τηλ. και το ένστικτό μου λειτούργησε πολύ θετικά 
Θα κλείσω και ραντεβού μαζί του (βρίσκομαι σε επαρχιακή πόλη), αλλά θέλω γνώμες. 
Έχει κάποια από εσάς εμπειρία από τον συγκεκριμένο χειρουργό; Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος για το κόστος; Δεν σας κρύβω πως με καίει. 
Δεν ήθελα να τον ρωτήσω στο τηλ. αλλά καλό θα ήταν να ήμουν ενήμερη πριν μπω στη διαδικασία... 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! 

ΥΓ. Η δεύτερη επιλογή μου είναι ο Σπύρος Μίχας. Δεν του έχω μιλήσει, αλλά ξέρω πως έκανε την ειδικότητά του με τον παλιό χειρουργό μου και μου τον σύστησε και ο ίδιος. 
Οτιδήποτε γνωρίζετε, είναι ευπρόσδεκτο. 

@Likeraki καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!Εχω απορίες...πως γίνεται μετά από 20 χρόνια Και 2 ιωδια να γίνει μετάσταση?όλο αυτό το διάστημα το παρακολουθουσατε?Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά τρομοκρατηθηκα λίγο!Τώρα όσον αφορά σε χειρουργό,Ο κύριος Βαμβακιδης ακούγεται πολύ και κυρίως στους λεμφαδένες,κόστος δε γνωρίζω πόσο παίρνει ο ίδιος αλλά το Ερρίκος Ντυνάν στο οποίο χειρουργει για τη νοσηλεία παίρνει 1000 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nansi S. είπε:

@Likeraki καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!Εχω απορίες...πως γίνεται μετά από 20 χρόνια Και 2 ιωδια να γίνει μετάσταση?όλο αυτό το διάστημα το παρακολουθουσατε?Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά τρομοκρατηθηκα λίγο!Τώρα όσον αφορά σε χειρουργό,Ο κύριος Βαμβακιδης ακούγεται πολύ και κυρίως στους λεμφαδένες,κόστος δε γνωρίζω πόσο παίρνει ο ίδιος αλλά το Ερρίκος Ντυνάν στο οποίο χειρουργει για τη νοσηλεία παίρνει 1000 ευρώ!

Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση, μονο που θα ηθελα πληροφοριες για τον συγκεκριμενο χειρουργο εφοσον εχει καποιος προσωπικη εμπειρια. 

Οσον αφορα το αλλο ερωτημα, για την ακριβεια ειναι 18 χρονια μιας και εκανα την επεμβαση το 2000 και τη μετασταση την ανακαλυψαμε περσι το 2018. Τα τελευταια 5 χρονια δεν εκανα εξετασεις και απ' οτι μου ειπαν οι γιατροι φαινεται λιγο 'παλιο' και πολυ πιθανο να ειναι εκει ακομα και αυτα τα 5 χρονια που δεν εχω εικονα. Στο πλαισιο γενικου ελεγχου, με καλη θυρεοσφαιρινη, ο γιατρος μου επεμενε και για υπερηχο και εκει φανηκε η υποτροπη, η τιμη δε που εβγαλε η παρακεντηση ηταν στον θεο. 

Υγ. Δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη, κουβεντα κανουμε και σιγουρα δεν χρειαζεται να τρομοκρατεισαι. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Likeraki είπε:

Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση, μονο που θα ηθελα πληροφοριες για τον συγκεκριμενο χειρουργο εφοσον εχει καποιος προσωπικη εμπειρια. 

Οσον αφορα το αλλο ερωτημα, για την ακριβεια ειναι 18 χρονια μιας και εκανα την επεμβαση το 2000 και τη μετασταση την ανακαλυψαμε περσι το 2018. Τα τελευταια 5 χρονια δεν εκανα εξετασεις και απ' οτι μου ειπαν οι γιατροι φαινεται λιγο 'παλιο' και πολυ πιθανο να ειναι εκει ακομα και αυτα τα 5 χρονια που δεν εχω εικονα. Στο πλαισιο γενικου ελεγχου, με καλη θυρεοσφαιρινη, ο γιατρος μου επεμενε και για υπερηχο και εκει φανηκε η υποτροπη, η τιμη δε που εβγαλε η παρακεντηση ηταν στον θεο. 

Υγ. Δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη, κουβεντα κανουμε και σιγουρα δεν χρειαζεται να τρομοκρατεισαι. Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες

Καλημέρα @Likeraki!Ίσως μας βοηθήσουν οι @pande και @Stadim μιας και έχουν δει τον συγκεκριμένο γιατρό...Εγώ έχω Μιλήσει μαζί του στο τηλ οπότε δεν έχω άλλη εικόνα!Ο Ενδοκρινολογος που σε παρακολουθεί σου έχει προτείνει κάποιον?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nansi S. είπε:

Καλημέρα @Likeraki!Ίσως μας βοηθήσουν οι @pande και @Stadim μιας και έχουν δει τον συγκεκριμένο γιατρό...Εγώ έχω Μιλήσει μαζί του στο τηλ οπότε δεν έχω άλλη εικόνα!Ο Ενδοκρινολογος που σε παρακολουθεί σου έχει προτείνει κάποιον?

Καλημερα! Ναι, ηξερε να μου πει αλλα στη Θεσ/νικη. Εγω ομως θελω Αθηνα.

Αλλωστε εχω σχεδον αποφασισει αυτον, απλα καποιες επιπλεον πληροφοριες θα μου ηταν χρησιμες. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Likeraki είπε:

Καλημερα! Ναι, ηξερε να μου πει αλλα στη Θεσ/νικη. Εγω ομως θελω Αθηνα.

Αλλωστε εχω σχεδον αποφασισει αυτον, απλα καποιες επιπλεον πληροφοριες θα μου ηταν χρησιμες. 

@Likeraki εύχομαι το καλύτερο και σε σένα...Να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις της υγείας σου!Θετική σκέψη και περαστικά σε όλους μας..

Link to comment
Share on other sites

@Likeraki κλεισε ενα ραντεβου για βαμβακιδη να παρεις μια εικονα μονη σου. Εχει χειρουργησει απιστευτα δυσκολα περιστατικα με λεμφαδενες. Επισης ειναι ο μονος που κανει προληπτικο λεμφαδενικο καθαρισμο πραγμα που σε οσους πηγα εγω μου ειπαν οτι απαγορευεται, και τωρα με τη περιπτωση σου επιβεβαιωνεται. Γιαυτο ο δικος μου ενδοκρινολογος λεει ενα πρωτο καλο χειρουργιο ειναι το πιο σημαντικο. Εγω θα χειρουργηθω τελος του μηνα οποτε θα μπορω τοτε να σου πω εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω με κάποια πληροφορία για τον συγκεκριμένο γιατρό, γιατί τα έφερε έτσι η τύχη και επισκέφθηκα άλλον όπου μου ενέπνευσε απόλυτη εμπιστοσύνη και αναμένω τηλέφωνο του για την ακριβή ημερομηνία του χειρουργείου. @Likeraki σου εύχομαι ότι καλύτερο και περιμένουμε νέα σου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα!Μόλις επιστρέψαμε από τον κ.Καλοβιδουρη όπου έκανε υπέρηχο και χαρτογράφηση λεμφαδενων ο αδερφός μου γιατί στις 16/09 μπαίνει για χειρουργείο ευτυχώς το δικό του κακό είναι μικρό και θα ξεμπερδέψει σχετικά εύκολα! @Likeraki θα σου πρότεινα να κάνεις μια επίσκεψη στον συγκεκριμένο ακτινολογο...Είναι ο κορυφαίος στην Ελλάδα και πολύ καλός σαν άνθρωπος!Θα σου μετρήσει με ακρίβεια τους λεμφαδένες και θα σε ενημερώσει πλήρως..Επειδή δεν έχει ραντεβού αν το αποφασίσεις εξήγησε την κατάσταση και θα σε εξυπηρετήσουν άμεσα...Εγώ έχω ραντεβού μαζί του τον Δεκέμβριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...