Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, mariagb είπε:

Γειά σου. Μετά το ιώδιο αν θυμάμαι καλά πρέπει να περάσει 1 έτος και μετά να μπεις σε  εγκυμοσύνη.

Ναι μου το επιβεβαίωσε και η γιατρός μου πριν λίγο!εχει κάνει κάποια κοπέλα;πήγαν όλα καλά μετά;έκανε παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερεσαι στην θεραπεία με ραδιενεργό ιώδιο έκανα εγώ πριν 3 χρόνια. Δεν είναι είναι κάτι σοβαρό. Το μόνο που θέλει ειναι η απομόνωση από αλλους μετά και Ιδιαίτερα από παιδιά για λίγο. Θα κάνεις εσύ; Τι είχες;  Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εδώ κάνουν παιδάκια μετά από χημειοθεραπειες. Το ιώδιο αποβάλλεται από τον οργανισμό με τα υγρά και σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariagb είπε:

Αν αναφερεσαι στην θεραπεία με ραδιενεργό ιώδιο έκανα εγώ πριν 3 χρόνια. Δεν είναι είναι κάτι σοβαρό. Το μόνο που θέλει ειναι η απομόνωση από αλλους μετά και Ιδιαίτερα από παιδιά για λίγο. Θα κάνεις εσύ; Τι είχες;  Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα. Εδώ κάνουν παιδάκια μετά από χημειοθεραπειες. Το ιώδιο αποβάλλεται από τον οργανισμό με τα υγρά και σύντομα.

Θηλωδεςκαρκινωμα του θυρεοειδούς.Έκανα αφαίρεση και κεντρικό λεμφαδένα κι καθαρισμό.και τώρα μου είπαν να κάνω ραδιενεργό ιώδιο το οποίο θα μείνω 2 μέρες μέσα στο νοσοκομείο και μετά 15 μέρες σε απομόνωση σπίτι!μου είπαν ότι μετά τον ένα χρόνο μπορώ να ξεκινήσω για παιδάκι!εχεις κάνει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι πριν 3 Χρόνια.  Και εγώ εκανα και αριστερά λεμφαδενικό καθαρισμό μαζί με αφαίρεση θυροειδη και κεντρικούς λεμφαδενες. Όλα καλά! το σημαντικό είναι να έγινε σωστά το χειρουργειο και ο καθαρισμός. Το ιώδιο πότε θα το κανεις; Συνήθως 3 μηνες μετά το κάνουν. Παιδί δεν έκανα μετά είχα από πριν ενα αγορακι. Δεν εκανα ομως δεύτερο γιατί μετα το χρόνο ήμουν 42 και δεν ήθελα να κανω αλλο .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας.θελω να μοιραστώ και εγώ κάτι.εχω κάνει το χειρουργείο για τον θυρωειδη είχα υποθυρεοειδισμό από τον Φεβρουάριο και μου δώσανε καπάκια να περνώ Τ3 των 25 ασβέστιο και βιταμίνη D3 .επειδή θα μπω για θεραπεία ιωδίου  να πάρω την πρόσληψη αρχές του μήνα και μετά από κάτι μέρες να μπω μέσα για θεραπεία μου έκοψαν τα χάπια ,προσπαθώ να κάνω την διατροφή που σου λένε να κάνεις και νιώθω αρκετά αδύναμη και νυστάζω συνέχει και δεν μου διευκρινησαν  τι ακριβώς από φαγητά πρέπει να τρώω εκτός από αυτά που έχω ψάξει μόνη μου στο ίντερνετ.γαλακτομικα κόκκινες χρωστικές αλάτι και ιώδιο ,επειδη έχω και παλινδρόμηση ταυτόχρονα και πρόβλημα με την δυσκοιλιότητα τα κόπρανα μου είναι λίγα και πράσινα συνέχεια διότι λογικα είναι επειδή το χάπι που επερνα είχε νάτριο το οποίο σου απαγορεύουν μέχρι την θεραπεία.θελω να μου πείτε την εμπειρία σας γαι την θεραπεία ένα το έχει κάνει κανείς από σας.και αν νιώθατε και εσείς το ίδιο και ένα ξέρετε τι ακριβώς από φαγητά εκτός ρύζι λαχανο άσπραδι αυγού που τα ξέρω εάν κάνει κάτι άλλο.και γενικά είμαι λίγο στρεσαρισμενη

Just now, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Καλησπέρα σας.θελω να μοιραστώ και εγώ κάτι.εχω κάνει το χειρουργείο για τον θυρωειδη είχα υποθυρεοειδισμό από τον Φεβρουάριο και μου δώσανε καπάκια να περνώ Τ3 των 25 ασβέστιο και βιταμίνη D3 .επειδή θα μπω για θεραπεία ιωδίου  να πάρω την πρόσληψη αρχές του μήνα και μετά από κάτι μέρες να μπω μέσα για θεραπεία μου έκοψαν τα χάπια ,προσπαθώ να κάνω την διατροφή που σου λένε να κάνεις και νιώθω αρκετά αδύναμη και νυστάζω συνέχει και δεν μου διευκρινησαν  τι ακριβώς από φαγητά πρέπει να τρώω εκτός από αυτά που έχω ψάξει μόνη μου στο ίντερνετ.γαλακτομικα κόκκινες χρωστικές αλάτι και ιώδιο ,επειδη έχω και παλινδρόμηση ταυτόχρονα και πρόβλημα με την δυσκοιλιότητα τα κόπρανα μου είναι λίγα και πράσινα συνέχεια διότι λογικα είναι επειδή το χάπι που επερνα είχε νάτριο το οποίο σου απαγορεύουν μέχρι την θεραπεία.θελω να μου πείτε την εμπειρία σας γαι την θεραπεία ένα το έχει κάνει κανείς από σας.και αν νιώθατε και εσείς το ίδιο και ένα ξέρετε τι ακριβώς από φαγητά εκτός ρύζι λαχανο άσπραδι αυγού που τα ξέρω εάν κάνει κάτι άλλο.και γενικά είμαι λίγο στρεσαρισμενη

Επίσης θέλω να πω ότι έχω πόνους στη. Πλάτη  στο στήθος στα ούλα  και νιώθω κοπωση αρκετή αλλά αυτά είναι το θέμα ότι στα λένε και στην παλινδρόμηση.επιης θέλω να πω κιόλας εγώ μετά το χειρουργείο έχω ξεπριστει πολύ και έχω χάσει 2 κιλά.με το ιώδιο τα ξαναπερνεις μετΑ?και είναι ποιο δύσκολο να τα χάσεις μετά.?η πρόσληψη όταν σου λένε να πας και μετά από κάτι μέρες να πας για θεραπεία ποια είναι.παω στις 1/6 που έχω την πρόσληψη μου κάνουν σπινθήρογραφημα και μετά στις 5/6 που λέει το χαρτί μπαίνω στο κρεβάτι?και το τελευταίο και το κυριότερο υπάρχει κοστοσ για τους ανασφάλεια τους στο δημόσιο?παιδιά σορυ για τις τόσες ερωτήσεις ειλικρινά απλά ανγχονομαι αυτό

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Καλησπέρα σας.θελω να μοιραστώ και εγώ κάτι.εχω κάνει το χειρουργείο για τον θυρωειδη είχα υποθυρεοειδισμό από τον Φεβρουάριο και μου δώσανε καπάκια να περνώ Τ3 των 25 ασβέστιο και βιταμίνη D3 .επειδή θα μπω για θεραπεία ιωδίου  να πάρω την πρόσληψη αρχές του μήνα και μετά από κάτι μέρες να μπω μέσα για θεραπεία μου έκοψαν τα χάπια ,προσπαθώ να κάνω την διατροφή που σου λένε να κάνεις και νιώθω αρκετά αδύναμη και νυστάζω συνέχει και δεν μου διευκρινησαν  τι ακριβώς από φαγητά πρέπει να τρώω εκτός από αυτά που έχω ψάξει μόνη μου στο ίντερνετ.γαλακτομικα κόκκινες χρωστικές αλάτι και ιώδιο ,επειδη έχω και παλινδρόμηση ταυτόχρονα και πρόβλημα με την δυσκοιλιότητα τα κόπρανα μου είναι λίγα και πράσινα συνέχεια διότι λογικα είναι επειδή το χάπι που επερνα είχε νάτριο το οποίο σου απαγορεύουν μέχρι την θεραπεία.θελω να μου πείτε την εμπειρία σας γαι την θεραπεία ένα το έχει κάνει κανείς από σας.και αν νιώθατε και εσείς το ίδιο και ένα ξέρετε τι ακριβώς από φαγητά εκτός ρύζι λαχανο άσπραδι αυγού που τα ξέρω εάν κάνει κάτι άλλο.και γενικά είμαι λίγο στρεσαρισμενη

Επίσης θέλω να πω ότι έχω πόνους στη. Πλάτη  στο στήθος στα ούλα  και νιώθω κοπωση αρκετή αλλά αυτά είναι το θέμα ότι στα λένε και στην παλινδρόμηση.επιης θέλω να πω κιόλας εγώ μετά το χειρουργείο έχω ξεπριστει πολύ και έχω χάσει 2 κιλά.με το ιώδιο τα ξαναπερνεις μετΑ?και είναι ποιο δύσκολο να τα χάσεις μετά.?η πρόσληψη όταν σου λένε να πας και μετά από κάτι μέρες να πας για θεραπεία ποια είναι.παω στις 1/6 που έχω την πρόσληψη μου κάνουν σπινθήρογραφημα και μετά στις 5/6 που λέει το χαρτί μπαίνω στο κρεβάτι?και το τελευταίο και το κυριότερο υπάρχει κοστοσ για τους ανασφάλεια τους στο δημόσιο?παιδιά σορυ για τις τόσες ερωτήσεις ειλικρινά απλά ανγχονομαι αυτό

 

Καλημέρα,καταρχάς κανείς ένα σπινθηρογραφημα που δεν θα μείνεις μέσα στο νοσοκομείο!πας αρχικά την μια μέρα σου κάνουν εξετάσεις και άου δίνουν ένα χαπάκι και φεύγεις σπίτι σου απομονωμένη μακριά από εγκύους και παιδιά ,και μετά από 2-3 μέρες πας σου κάνουν την εξέταση και φεύγεις ..έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο!δεν έμεινα μέσα στο νοσοκομείο!αυτη η εξέταση είναι το σπινθηρογραφημα!το έκανα πρόσφατα και ξέρω!η λήψη ραδιενεργού ιωδίου είναι κάτι άλλο!μενεις μέσα 2-3 μέρες στο νοσοκομείο και μετά 15 μέρες στο σπιτι μακριά από όλους!αυτο θα το κάνω  σε 10 μέρες!οσο για τα κιλά ναι μετά το χειρουργείο Χάνεις κάποια κιλά αλλά χωρίς χάπια είναι λογικό να πρηζεσαι ξανά!η κόπωση οφείλεται στο ότι δεν παίρνεις τα χάπια σου επειδή θα κανεις σπινθηρογραφημα!αυτο το σπινθηρογραφημα θα σου δείξει αν έχεις υπόλοιματα από το χειρουργείο!αν δεν υπάρχει κάτι και είσαι καθαρή τότε δεν θα κανείς ραδιενεργό ιώδιο!οσο για την διατροφή τρώω μόνο μαγειρευτά στο σπίτι μόνο με αλάτι Ιμαλαΐων!και προσέχω όχι τυριά,κασέρια,γάλα που έχει  λίγη ποσότητα Αλατιού μπορούμε να πίνουμε !σε κάλυψα;

Just now, Eλπε είπε:

Καλημέρα,καταρχάς κανείς ένα σπινθηρογραφημα που δεν θα μείνεις μέσα στο νοσοκομείο!πας αρχικά την μια μέρα σου κάνουν εξετάσεις και άου δίνουν ένα χαπάκι και φεύγεις σπίτι σου απομονωμένη μακριά από εγκύους και παιδιά ,και μετά από 2-3 μέρες πας σου κάνουν την εξέταση και φεύγεις ..έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο!δεν έμεινα μέσα στο νοσοκομείο!αυτη η εξέταση είναι το σπινθηρογραφημα!το έκανα πρόσφατα και ξέρω!η λήψη ραδιενεργού ιωδίου είναι κάτι άλλο!μενεις μέσα 2-3 μέρες στο νοσοκομείο και μετά 15 μέρες στο σπιτι μακριά από όλους!αυτο θα το κάνω  σε 10 μέρες!οσο για τα κιλά ναι μετά το χειρουργείο Χάνεις κάποια κιλά αλλά χωρίς χάπια είναι λογικό να πρηζεσαι ξανά!η κόπωση οφείλεται στο ότι δεν παίρνεις τα χάπια σου επειδή θα κανεις σπινθηρογραφημα!αυτο το σπινθηρογραφημα θα σου δείξει αν έχεις υπόλοιματα από το χειρουργείο!αν δεν υπάρχει κάτι και είσαι καθαρή τότε δεν θα κανείς ραδιενεργό ιώδιο!οσο για την διατροφή τρώω μόνο μαγειρευτά στο σπίτι μόνο με αλάτι Ιμαλαΐων!και προσέχω όχι τυριά,κασέρια,γάλα που έχει  λίγη ποσότητα Αλατιού μπορούμε να πίνουμε !σε κάλυψα;γενικά μην αγχώνεσαι !ειναι ότι χειρότερο για τον θυρεοειδή αυτό!εγω στο δημόσιο δεν πλήρωσα τίποτα!πηγα στο θεαγενειο μου άνοιξαν καρτέλα και συνεχιζω εκεί και το ραδιενεργό ιώδιο αρχές του μήνα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Καλημέρα,καταρχάς κανείς ένα σπινθηρογραφημα που δεν θα μείνεις μέσα στο νοσοκομείο!πας αρχικά την μια μέρα σου κάνουν εξετάσεις και άου δίνουν ένα χαπάκι και φεύγεις σπίτι σου απομονωμένη μακριά από εγκύους και παιδιά ,και μετά από 2-3 μέρες πας σου κάνουν την εξέταση και φεύγεις ..έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο!δεν έμεινα μέσα στο νοσοκομείο!αυτη η εξέταση είναι το σπινθηρογραφημα!το έκανα πρόσφατα και ξέρω!η λήψη ραδιενεργού ιωδίου είναι κάτι άλλο!μενεις μέσα 2-3 μέρες στο νοσοκομείο και μετά 15 μέρες στο σπιτι μακριά από όλους!αυτο θα το κάνω  σε 10 μέρες!οσο για τα κιλά ναι μετά το χειρουργείο Χάνεις κάποια κιλά αλλά χωρίς χάπια είναι λογικό να πρηζεσαι ξανά!η κόπωση οφείλεται στο ότι δεν παίρνεις τα χάπια σου επειδή θα κανεις σπινθηρογραφημα!αυτο το σπινθηρογραφημα θα σου δείξει αν έχεις υπόλοιματα από το χειρουργείο!αν δεν υπάρχει κάτι και είσαι καθαρή τότε δεν θα κανείς ραδιενεργό ιώδιο!οσο για την διατροφή τρώω μόνο μαγειρευτά στο σπίτι μόνο με αλάτι Ιμαλαΐων!και προσέχω όχι τυριά,κασέρια,γάλα που έχει  λίγη ποσότητα Αλατιού μπορούμε να πίνουμε !σε κάλυψα;

Ναι μου παν ότι θα μείνω μέσα για δύο μερες.αρα έχει σχέση με την εξεταση δλδ του σπινθηρογραφηματος?.η αλήθεια είναι με τα φαγητά όχι χαχαχαχαχαχαχχαχαχα.τρως δλδ οτιδήποτε εκτός απλα από γαλακτομικα ότι είναι κόκκινο σοκολάτες κρόκο αυγού σόγια αλάτι ιώδιο.αυτα να μην φάω.και γαι να τα αποφύγω που δεν με νοιάζει το αλάτι στο φαι έτσι και αλλιώς δεν έβαζα αλλά τρώω μόνο ρύζι πχ σκέτο χωρίς τίποτα μπανάνα μόνο και αχλάδι γτ διάβασα οτιτ α αλλά έχουν πολύ ιώδιο πορτοκάλι δεν μπορώ για το στομάχι μου.πατατα βραστή τρώω ποπ κορν που τα κάνω μόνη λάχανο ρόκα και ασπράδι αυγού.αυτα τρώω μόνο.επισης η εξέταση μου έβγαλε οτι ο θυρωειδης έχει πάει 7.80 με όριο 4.50.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Ναι μου παν ότι θα μείνω μέσα για δύο μερες.αρα έχει σχέση με την εξεταση δλδ του σπινθηρογραφηματος?.η αλήθεια είναι με τα φαγητά όχι χαχαχαχαχαχαχχαχαχα.τρως δλδ οτιδήποτε εκτός απλα από γαλακτομικα ότι είναι κόκκινο σοκολάτες κρόκο αυγού σόγια αλάτι ιώδιο.αυτα να μην φάω.και γαι να τα αποφύγω που δεν με νοιάζει το αλάτι στο φαι έτσι και αλλιώς δεν έβαζα αλλά τρώω μόνο ρύζι πχ σκέτο χωρίς τίποτα μπανάνα μόνο και αχλάδι γτ διάβασα οτιτ α αλλά έχουν πολύ ιώδιο πορτοκάλι δεν μπορώ για το στομάχι μου.πατατα βραστή τρώω ποπ κορν που τα κάνω μόνη λάχανο ρόκα και ασπράδι αυγού.αυτα τρώω μόνο.επισης η εξέταση μου έβγαλε οτι ο θυρωειδης έχει πάει 7.80 με όριο 4.50.

Δεν έχω καταλάβει!τι σου είπαν ότι θα κανείς;σπινθηρογραφημα η ραδιενεργό ιώδιο;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Δεν έχω καταλάβει!τι σου είπαν ότι θα κανείς;σπινθηρογραφημα η ραδιενεργό ιώδιο;

Μου είπαν να πάω 1 του μήνα να μου δώσουν την κάψουλα να ξαναπάω την επόμενη και μετά την Παρασκευή να μπω μέσα για δύο μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Μου είπαν να πάω 1 του μήνα να μου δώσουν την κάψουλα να ξαναπάω την επόμενη και μετά την Παρασκευή να μπω μέσα για δύο μερες

Είσαι σίγουρη ότι θα μπεις μέσα;γιατί στο σπινθηρογραφημα δεν μένεις μέσα Στο νοσοκομείο αλλά στο σπίτι την ημέρα που θα σου δώσουν το χάπι και βγαίνεις για να σου κάνουν την εξέταση !το έκανα εγώ πριν 3 μήνες!σε πιο νοσοκομείο το έκανες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Μου είπαν να πάω 1 του μήνα να μου δώσουν την κάψουλα να ξαναπάω την επόμενη και μετά την Παρασκευή να μπω μέσα για δύο μερες

Αυτό λέω μου είπαν να πάω 1/6 να πάω να μου δώσουν το χάπι να πάω ξανά την επόμενη.και μετά Παρασκευή να μπω για δύο μέρες μέσα για την θεραπεία. Στο Μεταξά

Just now, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Αυτό λέω μου είπαν να πάω 1/6 να πάω να μου δώσουν το χάπι να πάω ξανά την επόμενη.και μετά Παρασκευή να μπω για δύο μέρες μέσα για την θεραπεία. Στο Μεταξά

Και στο χαρτί γράφει πρόσληψη 1/6 για την κάψουλα επόμενη μέρα ξανά.και 5/6 ξεκινάει η θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Αυτό λέω μου είπαν να πάω 1/6 να πάω να μου δώσουν το χάπι να πάω ξανά την επόμενη.και μετά Παρασκευή να μπω για δύο μέρες μέσα για την θεραπεία. Στο Μεταξά

Και στο χαρτί γράφει πρόσληψη 1/6 για την κάψουλα επόμενη μέρα ξανά.και 5/6 ξεκινάει η θεραπεία.

Εγώ θα πάω 3 Ιουνίου για ραδιενεργό ιώδιο θα μείνω μέσα 2-3 μέρες και μετά θα είμαι σπίτι για 15 μέρες!Και από όσο γνωρίζω γιατί ρωτησα και άλλου δεν μου είπαν άλλη διαδικασία ..εκτός αν είναι σπινθηρογραφημα και όχι ραδιενεργό ιώδιο..τι να πω δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

On 19/7/2019 at 4:01 ΜΜ, Nansi S. είπε:

@Simone1996 τα αντισώματα μου ήταν πάντα καλά!Εμένα με αγχώνει η θυρεοσφαιρινη που δεν έχει πέσει εκεί που θέλουμε!Θα ηρεμήσω μέχρι τον Δεκέμβριο και ότι μου είπε ο Καλοβιδουρης!!Αν θέλετε πείτε μου και το όνομα του Ενδοκρινολογος.. 

Paidia na rwthsw kati genika gt eimai kai egw na mpw gsi to iwdio mesa thb paraskeuh.ayta pou sou kovoun xapi meta sou arxizoun ena na deis pws pas meta mporei na sto allaksoun h na sto kopsoun pali gia ligo exw diavasei se omoiopatjitikh selida oti dhmiourgoun themata sthn kardia.gt mia mporei na exeis aruthmies mia taxukardies mia varukardies.kai etsi kapws oi ormones kiolas anevokatevainoun......

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Paidia na rwthsw kati genika gt eimai kai egw na mpw gsi to iwdio mesa thb paraskeuh.ayta pou sou kovoun xapi meta sou arxizoun ena na deis pws pas meta mporei na sto allaksoun h na sto kopsoun pali gia ligo exw diavasei se omoiopatjitikh selida oti dhmiourgoun themata sthn kardia.gt mia mporei na exeis aruthmies mia taxukardies mia varukardies.kai etsi kapws oi ormones kiolas anevokatevainoun......

Αχ να δεις πόσες ταχυκαρδίες έχω...υπομονη και πρέπει να είσαι ηρεμη όσο μπορείς..εγώ Τετάρτη θα μπω μέσα για το ιώδιο ..οι ορμόνες άσε τρέλα!!!το τι πρήξιμο Εχω δεν λέγεται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...