Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Δυστυχώς η ψυχολογία μας είναι το άλφα και το ωμέγα.σκεψου εγώ έχω περάσει θέματα υγείας και το μόνο που με ταρακούνησε δεν ήταν ούτε καν το χειρουργειο αλλά τώρα η θεραπεία που υποτίθεται είναι για καλό έτσι.οποτε είναι καθαρά η ψυχολογία μου.εχω αυτογνωσία δλδ ότι όλα μα όλα ξεκινάνε από κει.ολα όμως.και δεν το καταλαβαίνουμε για έναν λόγο.οταν καθόμαστε και ασχολούμαστε μόνιμα με κάτι και δνε αφήνουμε τον να ξεσπάσει η να εκφραστεί για διάφορα κάποια στιγμή όταν μένεις καιρό χωρίς δουλειά η σε αδράνεια γενικά στα σκάει άσχημα για πράγματα που είχες μέσα σου.εγω έχω πέσει σε αυτήν την περίσταση.το μυαλό μας μιλάει και αν δνε το ακούμε μετά βγαίνει σε ψυχοσωματικά και μετά μας μιλάει και το σώμα μας.εμενα η ψυχολογία μου σκέψου σκέφτεται ότι κάθε μέρα θα πεθάνω επειδή το ίδιο έπαθε ο πατέρας μου.ενω οργανικά πονάω κάνω εξετάσεις και δνε έχω τίποτα.και μην ξεχνάς οι ορμόνες ρυθμίζουν όλο σου το σώμα και ο θυρωειδης σου τώρα υπολειτουργει. Εάν όμως έχεις φρικαρει επειδή ότι και να σου πει κάποιος δεν θα ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ότι εξέταση σου λέει το μυαλό σου ότι θες να κανεις για να ηρεμείς.εγω μαγκονομαι από το στρες και πονάω ολόκληρη μετά ακόμα και τα δόντια μου και φτύνω αίμα από τα ουλα επειδή πιέζω τονε αυτό μου.οποτε ηρέμησε.προσπαθησε.κανε έναν διαλογισμό βοηθάει πολυ

 
  • Δυστυχώς η ψυχολογία μας είναι το άλφα και το ωμέγα.σκεψου εγώ έχω περάσει θέματα υγείας και το μόνο που με ταρακούνησε δεν ήταν ούτε καν το χειρουργειο αλλά τώρα η θεραπεία που υποτίθεται είναι για καλό έτσι.οποτε είναι καθαρά η ψυχολογία μου.εχω αυτογνωσία δλδ ότι όλα μα όλα ξεκινάνε από κει.ολα όμως.και δεν το καταλαβαίνουμε για έναν λόγο.οταν καθόμαστε και ασχολούμαστε μόνιμα με κάτι και δνε αφήνουμε τον να ξεσπάσει η να εκφραστεί για διάφορα κάποια στιγμή όταν μένεις καιρό χωρίς δουλειά η σε αδράνεια γενικά στα σκάει άσχημα για πράγματα που είχες μέσα σου.εγω έχω πέσει σε αυτήν την περίσταση.το μυαλό μας μιλάει και αν δνε το ακούμε μετά βγαίνει σε ψυχοσωματικά και μετά μας μιλάει και το σώμα μας.εμενα η ψυχολογία μου σκέψου σκέφτεται ότι κάθε μέρα θα πεθάνω επειδή το ίδιο έπαθε ο πατέρας μου.ενω οργανικά πονάω κάνω εξετάσεις και δνε έχω τίποτα.και μην ξεχνάς οι ορμόνες ρυθμίζουν όλο σου το σώμα και ο θυρωειδης σου τώρα υπολειτουργει. Εάν όμως έχεις φρικαρει επειδή ότι και να σου πει κάποιος δεν θα ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ότι εξέταση σου λέει το μυαλό σου ότι θες να κανεις για να ηρεμείς.εγω μαγκονομαι από το στρες και πονάω ολόκληρη μετά ακόμα και τα δόντια μου και φτύνω αίμα από τα ουλα επειδή πιέζω τονε αυτό μου.οποτε ηρέμησε.προσπαθησε.κανε έναν διαλογισμό βοηθάει πολυ

     
    •  

Θα συμφωνήσω όμως με την ΕΛΠΕ.βρες έναν καλό ένδοκρινολογο.εγω έχω αλλάξει 6 για να φτάσω να πω είμαι οκ.

Η ψυχολογία είναι το α και το ω κορίτσι μου !!!ολα μέσα στο μυαλό μας είναι!!!εμεις που έχουμε αυτοάνοσο ξεκινάει καθαρά από την κακή ψυχολογική κατάσταση!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 24/6/2020 at 11:37 ΠΜ, Eλπε είπε:

Είμαι λίγο καλύτερα πονάω και εγώ στην πλατη αλλά εγώ ακομη δεν έχω γεύση!πραγματικα δεν ξέρω τι γίνεται!!ποσο καιρό θα παρει;

Κορίτσι μου γλυκό σε καταλαβαίνω αλλά δεν πεθαίνεις από τον θυρεοειδή!εγω είχα θηλωδες καρκίνωμα θυρεοειδούς και είχε προχωρήσει και στους κεντρικούς λεμφαδένες και στο χειρουργείο 6 ώρες καθαρίσαμε λεμφαδενες και μπήκα για ιώδιο γιατί υπήρχε μια μικρή εστία ...ξέρω ότι ψυχολογικά όλο αυτό είναι πολύ δύσκολο όταν ακούς την λέξη καρκίνο αλλά να ξέρεις ότι δεν πεθαίνεις από αυτό.Ο καρκίνος του θυρεοειδή είναι ο πιο αντιμετωπίσιμος καρκίνος.βρες έναν καλό ενδοκρινολόγο να σε παρακολουθεί και όλα θα πάνε καλά..ότι θέλεις να με ρωτήσεις είμαι εδώ έχω περάσει παρά πολλά  με την υγεία μου και καταλαβαίνω απόλυτα την ψυχολογία σου!ρωτα με ότι θέλεις ..

Ελπε σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...και τα καλά σου λόγια. Πολλές φορές είναι πιο εύκολο να μιλήσεις σε ξένους παρά σε δικούς σου ανθρώπους. Η ζωή τα έφερε έτσι ώστε να χάσω τον μπαμπά μου στα 22 και την μαμά μου στα 34.Απο 2013 ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση με την υγεία μου κολονοσκοπησεις, ιατρικά των παιδιών μου κλπ με αποκορύφωμα αυτό που μου συνέβη τώρα καθώς και του άντρα μου θηροειδη και αυτός που περίμενουμε την βιοψία του. Δεν θέλω να κλαιγομαι ούτε να γίνομαι γραφική απλά με πιάνει το παράπονο..... Ετοιμάζομαι σιγά σιγά στις 14/7να κόψω και εγώ το Τ3 και να ξεκινήσω τη δίαιτα πριν το σπινθηρογραφημα και το ιώδιο που ακολουθεί. Από ότι διαβάζω είναι λίγο μανίκι η όλη κατάσταση και όχι τόσο εύκολο όσο το παρουσιάζουν..... Θα είμαι σε επαφή μόλις τελειώσετε και εσείς και είστε καλύτερα να κάνω και εγώ τις κλασσικές ερωτήσεις.... 

 

3 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Δυστυχώς η ψυχολογία μας είναι το άλφα και το ωμέγα.σκεψου εγώ έχω περάσει θέματα υγείας και το μόνο που με ταρακούνησε δεν ήταν ούτε καν το χειρουργειο αλλά τώρα η θεραπεία που υποτίθεται είναι για καλό έτσι.οποτε είναι καθαρά η ψυχολογία μου.εχω αυτογνωσία δλδ ότι όλα μα όλα ξεκινάνε από κει.ολα όμως.και δεν το καταλαβαίνουμε για έναν λόγο.οταν καθόμαστε και ασχολούμαστε μόνιμα με κάτι και δνε αφήνουμε τον να ξεσπάσει η να εκφραστεί για διάφορα κάποια στιγμή όταν μένεις καιρό χωρίς δουλειά η σε αδράνεια γενικά στα σκάει άσχημα για πράγματα που είχες μέσα σου.εγω έχω πέσει σε αυτήν την περίσταση.το μυαλό μας μιλάει και αν δνε το ακούμε μετά βγαίνει σε ψυχοσωματικά και μετά μας μιλάει και το σώμα μας.εμενα η ψυχολογία μου σκέψου σκέφτεται ότι κάθε μέρα θα πεθάνω επειδή το ίδιο έπαθε ο πατέρας μου.ενω οργανικά πονάω κάνω εξετάσεις και δνε έχω τίποτα.και μην ξεχνάς οι ορμόνες ρυθμίζουν όλο σου το σώμα και ο θυρωειδης σου τώρα υπολειτουργει. Εάν όμως έχεις φρικαρει επειδή ότι και να σου πει κάποιος δεν θα ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ότι εξέταση σου λέει το μυαλό σου ότι θες να κανεις για να ηρεμείς.εγω μαγκονομαι από το στρες και πονάω ολόκληρη μετά ακόμα και τα δόντια μου και φτύνω αίμα από τα ουλα επειδή πιέζω τονε αυτό μου.οποτε ηρέμησε.προσπαθησε.κανε έναν διαλογισμό βοηθάει πολυ

 
  • Δυστυχώς η ψυχολογία μας είναι το άλφα και το ωμέγα.σκεψου εγώ έχω περάσει θέματα υγείας και το μόνο που με ταρακούνησε δεν ήταν ούτε καν το χειρουργειο αλλά τώρα η θεραπεία που υποτίθεται είναι για καλό έτσι.οποτε είναι καθαρά η ψυχολογία μου.εχω αυτογνωσία δλδ ότι όλα μα όλα ξεκινάνε από κει.ολα όμως.και δεν το καταλαβαίνουμε για έναν λόγο.οταν καθόμαστε και ασχολούμαστε μόνιμα με κάτι και δνε αφήνουμε τον να ξεσπάσει η να εκφραστεί για διάφορα κάποια στιγμή όταν μένεις καιρό χωρίς δουλειά η σε αδράνεια γενικά στα σκάει άσχημα για πράγματα που είχες μέσα σου.εγω έχω πέσει σε αυτήν την περίσταση.το μυαλό μας μιλάει και αν δνε το ακούμε μετά βγαίνει σε ψυχοσωματικά και μετά μας μιλάει και το σώμα μας.εμενα η ψυχολογία μου σκέψου σκέφτεται ότι κάθε μέρα θα πεθάνω επειδή το ίδιο έπαθε ο πατέρας μου.ενω οργανικά πονάω κάνω εξετάσεις και δνε έχω τίποτα.και μην ξεχνάς οι ορμόνες ρυθμίζουν όλο σου το σώμα και ο θυρωειδης σου τώρα υπολειτουργει. Εάν όμως έχεις φρικαρει επειδή ότι και να σου πει κάποιος δεν θα ηρεμήσεις πήγαινε κάνε ότι εξέταση σου λέει το μυαλό σου ότι θες να κανεις για να ηρεμείς.εγω μαγκονομαι από το στρες και πονάω ολόκληρη μετά ακόμα και τα δόντια μου και φτύνω αίμα από τα ουλα επειδή πιέζω τονε αυτό μου.οποτε ηρέμησε.προσπαθησε.κανε έναν διαλογισμό βοηθάει πολυ

     
    •  

Θα συμφωνήσω όμως με την ΕΛΠΕ.βρες έναν καλό ένδοκρινολογο.εγω έχω αλλάξει 6 για να φτάσω να πω είμαι οκ.

Σίγουρα Ιωάννα η ψυχολογία είναι η σημαντικοτερη απλά πολλές φορές όταν τρέχεις δεν προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας γιατί υπάρχουν παιδιά, υποχρεώσεις κλπ Ζεις για αυτά να τα δεις να μεγαλώνουν και να γίνονται ανεξάρτητα και ευτυχισμένα. Σε όλο αυτόν τον αγώνα λοιπόν δεν προλαβαίνεις να ξαποστασεις είτε γιατί δεν υπάρχει βοήθεια, είτε γιατί είμαστε μόνοι.... και ναι το παραδέχομαι η απώλεια των δικών μου, μου στοίχισε πολύ..... Και με κράτησαν τα ζουζούνια μου δεν παραπονιέμαι, απλά η λέξη ΚΑΡΚΙΝΟΣ όταν και δύο τους φύγαν από αυτό με ισοπέδωσε, πανικοβληθηκα... Όλα θα γίνουν καλύτερα όμως, πρέπει να γίνουν, πρέπει να είμαστε δυνατοί προσπαθώ... ΕΎΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Ελπε σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...και τα καλά σου λόγια. Πολλές φορές είναι πιο εύκολο να μιλήσεις σε ξένους παρά σε δικούς σου ανθρώπους. Η ζωή τα έφερε έτσι ώστε να χάσω τον μπαμπά μου στα 22 και την μαμά μου στα 34.Απο 2013 ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση με την υγεία μου κολονοσκοπησεις, ιατρικά των παιδιών μου κλπ με αποκορύφωμα αυτό που μου συνέβη τώρα καθώς και του άντρα μου θηροειδη και αυτός που περίμενουμε την βιοψία του. Δεν θέλω να κλαιγομαι ούτε να γίνομαι γραφική απλά με πιάνει το παράπονο..... Ετοιμάζομαι σιγά σιγά στις 14/7να κόψω και εγώ το Τ3 και να ξεκινήσω τη δίαιτα πριν το σπινθηρογραφημα και το ιώδιο που ακολουθεί. Από ότι διαβάζω είναι λίγο μανίκι η όλη κατάσταση και όχι τόσο εύκολο όσο το παρουσιάζουν..... Θα είμαι σε επαφή μόλις τελειώσετε και εσείς και είστε καλύτερα να κάνω και εγώ τις κλασσικές ερωτήσεις.... 

 

Σίγουρα Ιωάννα η ψυχολογία είναι η σημαντικοτερη απλά πολλές φορές όταν τρέχεις δεν προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας γιατί υπάρχουν παιδιά, υποχρεώσεις κλπ Ζεις για αυτά να τα δεις να μεγαλώνουν και να γίνονται ανεξάρτητα και ευτυχισμένα. Σε όλο αυτόν τον αγώνα λοιπόν δεν προλαβαίνεις να ξαποστασεις είτε γιατί δεν υπάρχει βοήθεια, είτε γιατί είμαστε μόνοι.... και ναι το παραδέχομαι η απώλεια των δικών μου, μου στοίχισε πολύ..... Και με κράτησαν τα ζουζούνια μου δεν παραπονιέμαι, απλά η λέξη ΚΑΡΚΙΝΟΣ όταν και δύο τους φύγαν από αυτό με ισοπέδωσε, πανικοβληθηκα... Όλα θα γίνουν καλύτερα όμως, πρέπει να γίνουν, πρέπει να είμαστε δυνατοί προσπαθώ... ΕΎΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ 

 

Κορίτσι μου γλυκό ευχομαι όλα να σας πάνε καλά!!σε καταλαβαίνω απόλυτα Πως είναι να φροντίζεις όλους τους άλλους και όχι τον εαυτό σου..δεν έχω παιδάκια βέβαια αλλά πέρασα πολύ δύσκολα ένα διάστημα και όλα βγηκαν στην υγεία μου!!δεν υπήρχε εξέταση που να έκανα και να μην βρίσκαμε και κάτι στραβό!τοτε είχα και 2 αποβολές Ε τον πρώην αραβωνιαστικο μου !να μην μπορεί κανείς να καταλάβει ότι δεν είμαι καλά...και μετά ένας χωρισμός που με διέλυσε συναισθηματικά και βγηκαν όλα τα προβλήματα υγείας ...και ξαφνικά βρέθηκε ο άντρας μου και ήταν δίπλα μου σε όλο αυτόν το ‘‘δικό μου γολγοθα’’ που με στήριξε και με βοήθησε σε όλα και σιγά σιγά τα ξεπερνάω τα θέματα υγείας...πριν ένα χρόνο έκανα χειρουργείο και μετά από 3 μήνες παντρευτήκαμε ..θέλαμε παιδάκι και ξαφνικά εκεί που ξεκινήσαμε προσπάθειες μας λένε ότι πρέπει να κάνω ιώδιο..και άντε να περιμένω άλλον έναν χρόνο να μπω στην διαδικασία για παιδάκι..εμενα δύναμη μου είναι ο άντρας μου ..εσείς έχετε τα παιδάκια σας και ευχομαι μέσα από την ψυχή μου να μην το βιώνει αυτό κανένας...αλλά να ξέρετε είμαστε τυχερές μέσα στην ατυχία μας που είναι στον θυρεοειδή και είναι αντιμετωπισιμος και όχι κάπου άλλου !οτι χρειαστείς και ότι θέλεις να μοιραστείς εμείς είμαστε εδώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

Ελπε σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου...και τα καλά σου λόγια. Πολλές φορές είναι πιο εύκολο να μιλήσεις σε ξένους παρά σε δικούς σου ανθρώπους. Η ζωή τα έφερε έτσι ώστε να χάσω τον μπαμπά μου στα 22 και την μαμά μου στα 34.Απο 2013 ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση με την υγεία μου κολονοσκοπησεις, ιατρικά των παιδιών μου κλπ με αποκορύφωμα αυτό που μου συνέβη τώρα καθώς και του άντρα μου θηροειδη και αυτός που περίμενουμε την βιοψία του. Δεν θέλω να κλαιγομαι ούτε να γίνομαι γραφική απλά με πιάνει το παράπονο..... Ετοιμάζομαι σιγά σιγά στις 14/7να κόψω και εγώ το Τ3 και να ξεκινήσω τη δίαιτα πριν το σπινθηρογραφημα και το ιώδιο που ακολουθεί. Από ότι διαβάζω είναι λίγο μανίκι η όλη κατάσταση και όχι τόσο εύκολο όσο το παρουσιάζουν..... Θα είμαι σε επαφή μόλις τελειώσετε και εσείς και είστε καλύτερα να κάνω και εγώ τις κλασσικές ερωτήσεις.... 

 

Σίγουρα Ιωάννα η ψυχολογία είναι η σημαντικοτερη απλά πολλές φορές όταν τρέχεις δεν προλαβαίνουμε να ασχοληθούμε με τον εαυτό μας γιατί υπάρχουν παιδιά, υποχρεώσεις κλπ Ζεις για αυτά να τα δεις να μεγαλώνουν και να γίνονται ανεξάρτητα και ευτυχισμένα. Σε όλο αυτόν τον αγώνα λοιπόν δεν προλαβαίνεις να ξαποστασεις είτε γιατί δεν υπάρχει βοήθεια, είτε γιατί είμαστε μόνοι.... και ναι το παραδέχομαι η απώλεια των δικών μου, μου στοίχισε πολύ..... Και με κράτησαν τα ζουζούνια μου δεν παραπονιέμαι, απλά η λέξη ΚΑΡΚΙΝΟΣ όταν και δύο τους φύγαν από αυτό με ισοπέδωσε, πανικοβληθηκα... Όλα θα γίνουν καλύτερα όμως, πρέπει να γίνουν, πρέπει να είμαστε δυνατοί προσπαθώ... ΕΎΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΛΎΤΕΡΑ 

 

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες.απολυτα όμως.καλο είναι να δίνουμε όμως και λίγο ανάσα στο εαυτό μας.και σε μένα το λέω αυτό όχι μόνο σε σένα.λιγο μουσική χαλαρή.λιγο γαλήνη λίγο ηρεμία.εμενα όταν με πιάνουν κρίσεις αυτό κάνω για να σταματήσει αλλιώς είμαι να λιποθύμησω από το ζόρι μου.ακκμα και ψυχολόγο έκλεισα να πάω.μπηκα σε αυτόν τον κύκλο λοιπόν και εγώ πλεον.και μάλλον όλοι κάποια στιγμή το χρειαζόμαστε.και η αλήθεια είναι ότι ένα μάθημα είναι η ζωή και αρκεί να καταλαβαίνουμε τα μαθήματα μας και να είμαστε καλύτεροι άνθρωποι σαν εξέλιξη.γτ δυστυχώς έχουμε φτάσει σε σημείο εάν δνε το πάθεις δεν θα μάθεις που λένε.δεν σε καταλάβουν όλοι.και λογικό εν μέρη αφού αυτό που βιώνεις εσωτερικά εσύ δεν μπορεί να το νιώσει με τον ίδιο τρόπο ο άλλος.ο άλλος μόνο σε ακούει δεν σε νιώθει εάν γι'αυτό είναι άγνωστο αυτό το συναίσθημα.ολα καλά θα πάνε.ολα τέλεια.πειν κοιμηθώ λέω αυτό.εχω ένα τέλειο δυνατό σώματος και υγιές.και μετά κοιμάμαι.και όταν ξυπνάω το ίδιο.και όλα πάνε καλά σιγά σιγά.θελει λίγο χρονο.αυτο είναι όλο.λιγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2020 at 12:56 ΠΜ, Eλπε είπε:

Πόνους και εγώ έχω..αλλά κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός..εγώ έχω πόνο στο λαιμό όταν καταπίνω και δεν έχω γευση

ΕΛΠΕ σου έχει περάσει ο λαιμός καθόλου?εγώ ακόμα νιώθω λες και κάτι έχω μόνιμα στον λαιμό μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

ΕΛΠΕ σου έχει περάσει ο λαιμός καθόλου?εγώ ακόμα νιώθω λες και κάτι έχω μόνιμα στον λαιμό μου

Όχι τελείως..απλά νιώθω πολύ πρησμένη και η γεύση επίσης δεν έχει ερθει τελείως..απλά δεν έχω καθόλου διάθεση !!εχω και καθυστέρηση κάποια μερες..αλλά έχω πολύ πρήξιμο παρά πολυ..εσυ πως είσαι;πέρα από τον λαιμο

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Eλπε είπε:

Όχι τελείως..απλά νιώθω πολύ πρησμένη και η γεύση επίσης δεν έχει ερθει τελείως..απλά δεν έχω καθόλου διάθεση !!εχω και καθυστέρηση κάποια μερες..αλλά έχω πολύ πρήξιμο παρά πολυ..εσυ πως είσαι;πέρα από τον λαιμο

Κ εγώ δεν 3χω καθόλου όρεξη ακόμα με τις κρίσεις πανικού που δεν είχα ποτέ μου .και εμένα άργησαν 1 εβδομάδα να μου έρθουν.πονος πολύ στο σωμα.δλδ πποσο θα κρατήσει ακόμα?εσύ τι περνεις τώρα των 125 τ4?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Κ εγώ δεν 3χω καθόλου όρεξη ακόμα με τις κρίσεις πανικού που δεν είχα ποτέ μου .και εμένα άργησαν 1 εβδομάδα να μου έρθουν.πονος πολύ στο σωμα.δλδ πποσο θα κρατήσει ακόμα?εσύ τι περνεις τώρα των 125 τ4?

Εγώ παίρνω τ4 των 137..και Τετάρτη Σάββατο Κυριακή τ4 των 125

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eλπε είπε:

Εγώ παίρνω τ4 των 137..και Τετάρτη Σάββατο Κυριακή τ4 των 125

Γτ έτσι σου είπαν γτ?εμένα με έχει 125 στις 8 του μήνα μπαίνω στο 137 και μετά από έναν μήνα 150

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ιωάννα Ντουκα είπε:

Γτ έτσι σου είπαν γτ?εμένα με έχει 125 στις 8 του μήνα μπαίνω στο 137 και μετά από έναν μήνα 150

Έτσι τα έπαιρνα και πριν ..μπήκα στην θεραπεία που έκανα και πριν το ιώδιο ...έτσι μου είπε η γιατρος μου στο θεαγενειο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/6/2020 at 3:42 ΠΜ, Eλπε είπε:

Έτσι τα έπαιρνα και πριν ..μπήκα στην θεραπεία που έκανα και πριν το ιώδιο ...έτσι μου είπε η γιατρος μου στο θεαγενειο

Ααααα ...πως είσαι ψυχολογικα?

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΠΕ ΚΑΙ ΙΩΑΝΝΑ εύχομαι και στις δύο γρήγορη ανάρρωση και να επανέλθετε στην καθημερινότητα σας. Σας παρακολουθώ και μου κάνει εντύπωση το πόσο επίπονο είναι, το εμφάνιζαν πιο Normal.......Ξεκινάω και εγώ την διακοπή του Τ3 14/7 για να κάνω 27/7 μικρή δόση ιωδίου για το σπινθηρογράφημα και εισαγωγή μετά 4/8/20. Ας ρωτήσω λοιπόν με δόσεις, αν μπορείτε φυσικά, στις 14/7 που σταματάω το χάπι και ξεκινάω την διατροφή, από εκεί λογικά ξεκινάει το πρίξημο, ατονία ,υπνηλία....?

Στις 27/7 θα πάω για την μικρή δόση ιωδίου με χαπάκι είναι? το σπινθηρογράφημα γίνεται την ίδια μέρα? και να υποθέσω 3 μέρες μακριά από παιδιά και εγκύους 

Και τέλος ο καφές (φραπέ) γιατί δεν επιτρέπεται? Στο νοσοκομείο μου έδωσαν δύο σελίδες και είναι όλα λίγο επιγραμματικά. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια και για την ψυχολογική υποστήριξη και για την καθοδήγηση.

Για εσάς τώρα αφού κάνατε το ιώδιο και έχουν περάσει και μέρες από αυτό έχοντας ξεκινήσει την αγωγή σας γιατί σας ταλαιπωρεί ακόμα  

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

ΕΛΠΕ ΚΑΙ ΙΩΑΝΝΑ εύχομαι και στις δύο γρήγορη ανάρρωση και να επανέλθετε στην καθημερινότητα σας. Σας παρακολουθώ και μου κάνει εντύπωση το πόσο επίπονο είναι, το εμφάνιζαν πιο Normal.......Ξεκινάω και εγώ την διακοπή του Τ3 14/7 για να κάνω 27/7 μικρή δόση ιωδίου για το σπινθηρογράφημα και εισαγωγή μετά 4/8/20. Ας ρωτήσω λοιπόν με δόσεις, αν μπορείτε φυσικά, στις 14/7 που σταματάω το χάπι και ξεκινάω την διατροφή, από εκεί λογικά ξεκινάει το πρίξημο, ατονία ,υπνηλία....?

Στις 27/7 θα πάω για την μικρή δόση ιωδίου με χαπάκι είναι? το σπινθηρογράφημα γίνεται την ίδια μέρα? και να υποθέσω 3 μέρες μακριά από παιδιά και εγκύους 

Και τέλος ο καφές (φραπέ) γιατί δεν επιτρέπεται? Στο νοσοκομείο μου έδωσαν δύο σελίδες και είναι όλα λίγο επιγραμματικά. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια και για την ψυχολογική υποστήριξη και για την καθοδήγηση.

Για εσάς τώρα αφού κάνατε το ιώδιο και έχουν περάσει και μέρες από αυτό έχοντας ξεκινήσει την αγωγή σας γιατί σας ταλαιπωρεί ακόμα  

 

Ευχαριστουμε κορίτσι μου και σε σένα κουράγιο.με την διατροφή απλά γίνεσαι υποθυρωειδικη και πριζεσαι σιγά σιγά αλλά θα το νιώσεις ποιο έντονα μετά την θεραπεία.το σπινθηρογραφημα με το χάπι  δεν είναι απόλυτος τίποτα απλά στο κάνουν να δουν πόση δόση θα σου δώσουν μέσα στο δωμάτιο.πας μια μέρα στο δίνουν να το πιες και την επόμενη κάνεις το σπινθηρογραφημα.ο καφές δεν επιτρέπεται λογικά λόγο ζάχαρης η επειδή θα έχεις αρρυθμίες μπορεί από την καφεινη να ζαλιστεις αλλά δεν είμαι 100 σίγουρη γτ δεν πίνω καφέ.το ιώδιο δουλεύει 1 χρόνο μέσα στο σώμα σου για την καταστροφή υπολείμματων γι'αυτό και συνεχίζουν οι παρενέργειες.αν και σου λένε ότι αυτό κρατά 1 με 1.5 μήνα μέχρι να ξαναρχίσεις να σε ρυθμίζουν με τα χάπια.δλδ πιστεύω τέλη του μήνα αυτού να είμαστε οκ.τωρα βέβαια παίζει ρόλο και ο οργανισμός.εμενα πχ τώρα είναι ξερός και έχω φλεματα.ενω η ΕΛΠΕ δεν είχε γεύση π.χ δίνω.καλο κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ78 είπε:

ΕΛΠΕ ΚΑΙ ΙΩΑΝΝΑ εύχομαι και στις δύο γρήγορη ανάρρωση και να επανέλθετε στην καθημερινότητα σας. Σας παρακολουθώ και μου κάνει εντύπωση το πόσο επίπονο είναι, το εμφάνιζαν πιο Normal.......Ξεκινάω και εγώ την διακοπή του Τ3 14/7 για να κάνω 27/7 μικρή δόση ιωδίου για το σπινθηρογράφημα και εισαγωγή μετά 4/8/20. Ας ρωτήσω λοιπόν με δόσεις, αν μπορείτε φυσικά, στις 14/7 που σταματάω το χάπι και ξεκινάω την διατροφή, από εκεί λογικά ξεκινάει το πρίξημο, ατονία ,υπνηλία....?

Στις 27/7 θα πάω για την μικρή δόση ιωδίου με χαπάκι είναι? το σπινθηρογράφημα γίνεται την ίδια μέρα? και να υποθέσω 3 μέρες μακριά από παιδιά και εγκύους 

Και τέλος ο καφές (φραπέ) γιατί δεν επιτρέπεται? Στο νοσοκομείο μου έδωσαν δύο σελίδες και είναι όλα λίγο επιγραμματικά. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια και για την ψυχολογική υποστήριξη και για την καθοδήγηση.

Για εσάς τώρα αφού κάνατε το ιώδιο και έχουν περάσει και μέρες από αυτό έχοντας ξεκινήσει την αγωγή σας γιατί σας ταλαιπωρεί ακόμα  

 

Δεν έχουν όλες τα ίδια συμπτώματα ...εγώ όταν είχα κόψει τα χάπια για το σπινθηρογραφημα απλά είχα ατονία και ταχυκαρδία..αλλά αυτό που θα κανείς είναι σπινθηρογραφημα και όχι ραδιενεργό ιώδιο..ο καφές πιθανώς απαγορεύεται γιατί φέρνει ταχυκαρδιες..εμάς κας ταλαιπωρεί γιατί κάναμε ραδιενεργό ιώδιο..άλλο το σπινθηρογραφημα και άλλο το ραδιενεργό ιώδιο!μας έκαναν ακτινοβολία στην ουσία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...