Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Εγώ πήγα γυναικολόγο σήμερα και τζίφος, με κοίταξε από κάτω και μου είπε ότι ο τραχηλος είναι πέτρα και δεν περνάει ούτε καρφίτσα...! Ήξερα βέβαια ότι ανατομικα είμαι "κλειστή" αλλά δεν έχω και συσπασεις ακόμα :sad: εν τω μεταξύ του λέω τρομάρα μου ήθελα να γεννησω και χωρίς επισκληριδιο, εδώ με το δάχτυλο και τα είδα όλα και του εσφιγγα το μπράτσο χαχα 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , KarMar84 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Εγώ πήγα γυναικολόγο σήμερα και τζίφος, με κοίταξε από κάτω και μου είπε ότι ο τραχηλος είναι πέτρα και δεν περνάει ούτε καρφίτσα...! Ήξερα βέβαια ότι ανατομικα είμαι "κλειστή" αλλά δεν έχω και συσπασεις ακόμα :sad: εν τω μεταξύ του λέω τρομάρα μου ήθελα να γεννησω και χωρίς επισκληριδιο, εδώ με το δάχτυλο και τα είδα όλα και του εσφιγγα το μπράτσο χαχα 

Η πρωτη φορα ποναει..μετα δεν νιωθεις τιποτα.

Ανοσια θα εχεις εκεινη την ωρα.

Αντε υπομονη...

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, katsif είπε:

Για τις θηλες εγώ πήρα λανολινη. Θαυματουργή! Όσο γι τις στάσεις,  στο αριστερό ράγκμπι και στο δεξί αγκαλιά! 

Κι εγω εφοδιαστικα λανολινη   ..οντως θαυματουργη!!!!! Αν και για προχωρημενη πληγη με καπαλο δεν μου κανε πολλα και εβαλα εν τελεο την κρεμα που μου συστησε η παιδιατρος και θελει ξεβγαλμα..

Νονιζα οτι μόνο εμενα βολεύεται σε διαφορετικες στασεις σε καθε στηθος!! Αγκαλια εννοεις την κλασική σταση θηλασμου ε;;

8 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@evaki_ εμένα με βολεύει ο θηλασμός   αγκαλιά και από τα δύο και κάνω και πολλούς ξαπλωτους θηλασμους ειδικά βραδινές ώρες και παίρνω έναν υπνάκο.  Που μακάρι να ήταν και power nap δλδ. 

Νοίκιασα και θήλαστρο.  Μέχρι τέλος του μήνα.  Κι εκεί που έλεγα ότι δεν μου φτάνουν οι ωρες... Τώρα με το θήλαστρο είναι 100 φορές  χειρότερα. Αντλώ μετά από κάθε θηλασμό για 8' . Έχω πάρει διπλής άντλησης.  Το θέμα είναι πως δε βλέπω διαφορά και πάλι.. .

Βγάλω το πολύ 20ml και από το στήθος που έχω θηλάσει ζήτημα αν βγάζω 5ml. Οπότε τα 20 είναι από το άλλο στήθος.  Δεν θα τα καταφέρω... τα πάντα έχω κάνει για να.μπορεσω να θηλάσω αποκλειστικό το μωρό μου αλλά ολα πάνε χάλια. 

Κοριτσι μην απογοητευεσαι!! Αρχικα το θήλαστρο ειναι διπλης αντλησης η διπλης φασης;; το διπλων  φασεων μιμείται ακριβως την θηλαστικη κινηση του μωρου απ οτι μας ειχε πει η μαια στα μαθηματα ανωδυνου και βοηθαει και στην παραγωγη.. ψαξτο λιγο!! 

Απο κει και περα μη σε παιρνει απο κατω.. εαν παρολες τις προσπαθειες δεν τα καταφερεις για αποκλειστικό θηλασμο δεν εγινε και τπτ.. σημασια εχει να ειναι γερα και υγιη τα μωρα μας, οπως και αν τρώνε ! Ας μη μας γίνει εμμονή ..γιατι ειναι εύκολο να πεσεις σε αυτο το τριπακι και να νιωθεις τυψεις..

Αν εισαι εσυ καλα θα ναι και το μωρο σου! Με συμβουλο μιλησες;

Σορρυ αν επαναλαμβανω ερωτησεις γιατι δεν εχω προλβει να διαβάσω οοολα τα προηγουμενα μηνυματα..


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Κι εγω εφοδιαστικα λανολινη   ..οντως θαυματουργη!!!!! Αν και για προχωρημενη πληγη με καπαλο δεν μου κανε πολλα και εβαλα εν τελεο την κρεμα που μου συστησε η παιδιατρος και θελει ξεβγαλμα..

Νονιζα οτι μόνο εμενα βολεύεται σε διαφορετικες στασεις σε καθε στηθος!! Αγκαλια εννοεις την κλασική σταση θηλασμου ε;;

Κοριτσι μην απογοητευεσαι!! Αρχικα το θήλαστρο ειναι διπλης αντλησης η διπλης φασης;; το διπλων  φασεων μιμείται ακριβως την θηλαστικη κινηση του μωρου απ οτι μας ειχε πει η μαια στα μαθηματα ανωδυνου και βοηθαει και στην παραγωγη.. ψαξτο λιγο!! 

Απο κει και περα μη σε παιρνει απο κατω.. εαν παρολες τις προσπαθειες δεν τα καταφερεις για αποκλειστικό θηλασμο δεν εγινε και τπτ.. σημασια εχει να ειναι γερα και υγιη τα μωρα μας, οπως και αν τρώνε ! Ας μη μας γίνει εμμονή ..γιατι ειναι εύκολο να πεσεις σε αυτο το τριπακι και να νιωθεις τυψεις..

Αν εισαι εσυ καλα θα ναι και το μωρο σου! Με συμβουλο μιλησες;

Σορρυ αν επαναλαμβανω ερωτησεις γιατι δεν εχω προλβει να διαβάσω οοολα τα προηγουμενα μηνυματα..

Α δεν έχω ίδιες αν είναι και διπλής φάσης. Της medela το symphony  Νοίκιασα..

Απογοητεύτηκα και με τη σύμβουλο.  Υποτίθεται πήρα καλές σύστασης γι' αυτήν και μια σωστή επικοινωνία μαζί της δεν μπορώ να έχω. Τη μια έχει δουλειά και δεν μπορούμε να μιλήσουμε την άλλη σεμινάρια. Της έστειλα και μήνυμα χθες και απάντηση δεν πήρα. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γέννησα τη Δευτέρα 11/06 ακριβώς τη μέρα της ΠΗΤ στις 40 εβδομάδες.

μετά από ένα κουράστικό σκ αρχισα να έχω πονάκια ξημερώματα Δευτέρας....περιμένα μερικές ώρες και πήγα μαιευτήριο.

Στις 9 το πρωί βγήκε η μπουμπού πιστή στο ραντεβού της.

Ο τοκετός περίεργος...δε μου έβαλε ωκυτοκίνη και οι πόνοι ήταν πολύ καλά ανεκτοί, περίπατος θα έλεγα σε σχέση με τις άλλες φορές που μου είχαν βάλει πόνους.

Αλλά χωρίς ωκυτοκίνη πήγαιναμε αρκετά αργά...είχε κολλήσει η διαστολή στο 9 αρκετή ώρα και έβαλε τη χερούκλα του ο γιατρός να βοηθήσει τη κατάσταση

την ώρα που είχα σύσπαση...το έκανε αυτό αρκετές φορές γιατί μπήκα με διαστολή 7 στην αίθουσα ωδινών και έλεγχε συνέχεια και με διέλυσε.

 

Στις εξωθήσεις ακολούθησε άλλη διαδικασία από τις άλλες φορές και με μπερδεψε και με αποσυντόνισε με αποτέλεσμα να κολλήσει κι εκεί λίγο το πράγμα.

Εγώ να ουρλίαζω και να δίνω σόου από φωνές στο μαιευτήριο. Παιδεύτηκα πάρα πολύ να τη βγάλω.

 

Είχα ξενυχτίσει όλη νύχτα και δεν είχα δύναμη καθόλου στις εξωθήσεις να σπρώξω, δε μπορούσα να τη βγάλω...τελικά μετά από 3 με 4 προσπάθειες δε ξέρω πως αλλά βγήκε

ένας κορίτσαρος 3800!

είναι πολύ όμορφή και την έχουμε ερωτευτεί.

 

εγώ είμαι τελείως διαλυμένη από τη γέννα...ήταν και μεγάλο το μωρό και πονάει όλο μου σώμα...πονάω παντού

και ράμματα άπο κάτω, πλευρά κοιλιά πλάτη στομάχι....όλα ταρακουνήθηκαν και θα κάνουν καιρό να μπουν στη θέση τους.

 

Περπατάω σαν ξεχαρβαλωμένη....αργά αργά και όλα πονάνε.

 

επίσης νιώθω ακόμα εξαντλημένη, ατονία και χωρίς σωματική ενέργεια...εντάξει δε κοιμάμαι και πολυ με 4-5 ωρες υπνο τη μέρα...

 

μετά από θηλασμό 3ων παιδιών χωρίς προβληματα, η μπεμπα είχε αλλη γνώμη ...με πονάει πάρα πολύ κάθε φορά που θηλάζει... μου έκανε ραγάδες και μελανίες και στις 2 θηλές...

ήρθαν όλοι οι σύμβουλοι θηλασμού όταν ήμουν στο μαιευτήριο ....νομίζω ότι έχει μικρό στομά...της αρέσει να θηλάζει στην άκρη ...δε ξέρω πως το κάνει αλλά με πονάει πάρα πολύ

έχασε αρκετό βάρος και βγήκαμε 3500 απο το μαιευτήριο αλλά δεν έκανε ίκτερο...

 

κοιμάται πάρα πολύ και δεν ξυπνάει...πρωτοφανές για μένα...χτες μου έκανε 5 ώρο και από το μαιευτήριο έκανε 4ώρο...βασικά εγώ τη ξυπνάω με το ζόρι να φάει...

το μόνο που έχει στάνταρ...το βράδυ κοιμάται μετά τις 2...από τις 10 μέχρι τις 3 μένει ξύπνια...την υπόλοιπη ώρα κοιμάται ...ξυπνάει τρώει και νάνι πάλι.

 

Χτες Παρασκευή βγήκαμε από το μαιευτήριο...στο Έλενα κάθεσαι 4 24ώρα.

Τα λόχεια που ρωτάτε ναι μυρίζουν είδικα τα τελευταία τα μαύρα...υπομονή...εμένα στο πρώτο είχαν κρατήσει 40 μέρες!

  • Μου αρέσει 4

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 09/06/18  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ.  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

18)Korina12    Π.Η.Τ.   26/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

19)elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

20)iwanna24 03/06/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

 

 

@chrimai να σας ζήσει ο κοριτσαρος! Υγιής και τυχερή να είναι! 


Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, chrimai είπε:

γέννησα τη Δευτέρα 11/06 ακριβώς τη μέρα της ΠΗΤ στις 40 εβδομάδες.

μετά από ένα κουράστικό σκ αρχισα να έχω πονάκια ξημερώματα Δευτέρας....περιμένα μερικές ώρες και πήγα μαιευτήριο.

Στις 9 το πρωί βγήκε η μπουμπού πιστή στο ραντεβού της.

Ο τοκετός περίεργος...δε μου έβαλε ωκυτοκίνη και οι πόνοι ήταν πολύ καλά ανεκτοί, περίπατος θα έλεγα σε σχέση με τις άλλες φορές που μου είχαν βάλει πόνους.

Αλλά χωρίς ωκυτοκίνη πήγαιναμε αρκετά αργά...είχε κολλήσει η διαστολή στο 9 αρκετή ώρα και έβαλε τη χερούκλα του ο γιατρός να βοηθήσει τη κατάσταση

την ώρα που είχα σύσπαση...το έκανε αυτό αρκετές φορές γιατί μπήκα με διαστολή 7 στην αίθουσα ωδινών και έλεγχε συνέχεια και με διέλυσε.

 

Στις εξωθήσεις ακολούθησε άλλη διαδικασία από τις άλλες φορές και με μπερδεψε και με αποσυντόνισε με αποτέλεσμα να κολλήσει κι εκεί λίγο το πράγμα.

Εγώ να ουρλίαζω και να δίνω σόου από φωνές στο μαιευτήριο. Παιδεύτηκα πάρα πολύ να τη βγάλω.

 

Είχα ξενυχτίσει όλη νύχτα και δεν είχα δύναμη καθόλου στις εξωθήσεις να σπρώξω, δε μπορούσα να τη βγάλω...τελικά μετά από 3 με 4 προσπάθειες δε ξέρω πως αλλά βγήκε

ένας κορίτσαρος 3800!

είναι πολύ όμορφή και την έχουμε ερωτευτεί.

 

εγώ είμαι τελείως διαλυμένη από τη γέννα...ήταν και μεγάλο το μωρό και πονάει όλο μου σώμα...πονάω παντού

και ράμματα άπο κάτω, πλευρά κοιλιά πλάτη στομάχι....όλα ταρακουνήθηκαν και θα κάνουν καιρό να μπουν στη θέση τους.

 

Περπατάω σαν ξεχαρβαλωμένη....αργά αργά και όλα πονάνε.

 

επίσης νιώθω ακόμα εξαντλημένη, ατονία και χωρίς σωματική ενέργεια...εντάξει δε κοιμάμαι και πολυ με 4-5 ωρες υπνο τη μέρα...

 

μετά από θηλασμό 3ων παιδιών χωρίς προβληματα, η μπεμπα είχε αλλη γνώμη ...με πονάει πάρα πολύ κάθε φορά που θηλάζει... μου έκανε ραγάδες και μελανίες και στις 2 θηλές...

ήρθαν όλοι οι σύμβουλοι θηλασμού όταν ήμουν στο μαιευτήριο ....νομίζω ότι έχει μικρό στομά...της αρέσει να θηλάζει στην άκρη ...δε ξέρω πως το κάνει αλλά με πονάει πάρα πολύ

έχασε αρκετό βάρος και βγήκαμε 3500 απο το μαιευτήριο αλλά δεν έκανε ίκτερο...

 

κοιμάται πάρα πολύ και δεν ξυπνάει...πρωτοφανές για μένα...χτες μου έκανε 5 ώρο και από το μαιευτήριο έκανε 4ώρο...βασικά εγώ τη ξυπνάω με το ζόρι να φάει...

το μόνο που έχει στάνταρ...το βράδυ κοιμάται μετά τις 2...από τις 10 μέχρι τις 3 μένει ξύπνια...την υπόλοιπη ώρα κοιμάται ...ξυπνάει τρώει και νάνι πάλι.

 

Χτες Παρασκευή βγήκαμε από το μαιευτήριο...στο Έλενα κάθεσαι 4 24ώρα.

Τα λόχεια που ρωτάτε ναι μυρίζουν είδικα τα τελευταία τα μαύρα...υπομονή...εμένα στο πρώτο είχαν κρατήσει 40 μέρες!

Να σου ζει η μπεμπα ..γερη και δυνατη....τεταρτο και δυσκολευτικες πωωω ..μετα λενε ο επομενος τοκετος ειναι πιο ευκολος ..μουφα τελικα εεε ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Εγω γεννησα 9/6 προγραμματισμένα ένα κοριτσάκι 3800!

Το δυσκολο ειναι πως το γλυκούλι μου εφτασε 3400. Προσπαθησα για αποκλειστικό θηλασμό με όλη μου την αγάπη και την καρδιά αλλα το παιδάκι δεν χορταίνει. Χάνει βάρος και κάθε δύο μέρες ελέγχουμε τον ίκτερο καθώς ειναι στα όρια. Ετσι εδω και δυο μέρες θηλάζω και δινουμε μία με δύο φορες συμπλήρωμα τη μέρα.

Για να ειμαι ειλικρινης ένιωσα μια ματαίωση μέσα μου γιατι το προσπάθησα αρκετα. Τεσσερις μερες στο μαιευτηριο δν κοιμηθηκα σχεδον καθολου παρεχοντας απλόχερα στο παιδάκι μου τη δυνατότητα να θηλάζει.Οι μαιες μου έλεγαν τρωει μπραβο και όλο καθε μέρα έχανε γραμμάρια.

 

Δεν ξερω αν ειναι κ ψυχολογια της λεχώνας αλλα νιωθω μια θλιψη στην καρδια μου αφενως γιατι δεν καταφερα να θηλασω αποκλειστικά, αφετέρου γιατι σκεφτομαι οτι παιδεψα το παιδακι μου και το έκανα να πεινάει. Ειναι κ η κουραση κακος συμβουλος, ειναι και αυτός ο βροχερός καιρός με αποτέλεσμα να νιωθω πεσμένη.

Βεβαια οταν κοιταω το κοριτσακι μου όλα ομορφαινουν αλλά θα ήθελα να νιωθω κάπως καλυτερα ώστε να μπορω να χαρω αυτες τις τοσο μοναδικες στιγμές περισσότερο.

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Sunshine84 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγω γεννησα 9/6 προγραμματισμένα ένα κοριτσάκι 3800!

Το δυσκολο ειναι πως το γλυκούλι μου εφτασε 3400. Προσπαθησα για αποκλειστικό θηλασμό με όλη μου την αγάπη και την καρδιά αλλα το παιδάκι δεν χορταίνει. Χάνει βάρος και κάθε δύο μέρες ελέγχουμε τον ίκτερο καθώς ειναι στα όρια. Ετσι εδω και δυο μέρες θηλάζω και δινουμε μία με δύο φορες συμπλήρωμα τη μέρα.

Για να ειμαι ειλικρινης ένιωσα μια ματαίωση μέσα μου γιατι το προσπάθησα αρκετα. Τεσσερις μερες στο μαιευτηριο δν κοιμηθηκα σχεδον καθολου παρεχοντας απλόχερα στο παιδάκι μου τη δυνατότητα να θηλάζει.Οι μαιες μου έλεγαν τρωει μπραβο και όλο καθε μέρα έχανε γραμμάρια.

 

Δεν ξερω αν ειναι κ ψυχολογια της λεχώνας αλλα νιωθω μια θλιψη στην καρδια μου αφενως γιατι δεν καταφερα να θηλασω αποκλειστικά, αφετέρου γιατι σκεφτομαι οτι παιδεψα το παιδακι μου και το έκανα να πεινάει. Ειναι κ η κουραση κακος συμβουλος, ειναι και αυτός ο βροχερός καιρός με αποτέλεσμα να νιωθω πεσμένη.

Βεβαια οταν κοιταω το κοριτσακι μου όλα ομορφαινουν αλλά θα ήθελα να νιωθω κάπως καλυτερα ώστε να μπορω να χαρω αυτες τις τοσο μοναδικες στιγμές περισσότερο.

 

Να σου ζησει το μωρο δυνατο και γερο...καλοτυχο....

Οσο.για τον θηλασμο μην σε περνει απο κατω..δν επαθε τπτ..που του εδωσες συμπληρωμα ..μην νιωθεις τυψεις ...αμα ηξερες θα εκανες το σωστο..δν το εκανες επιτιδες ουτε ηθελες να χασει βαρος ...προσπαθησε να ηρεμησεις γτ το μωρο σ αισθανεται οτι αισθανεσε και εσυ...τι να κανουμε δν ειναι ευκολο το να εισαι μανα ..και να καταλαβενεις με την μια τι θελει το μωρο πως ειναι ..και τ λπ.....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 09/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ.  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

18)Korina12    Π.Η.Τ.   26/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

19)elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

20)iwanna24 03/06/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

 

@Sunshine84 να σας ζήσει!! Υγεία και τύχη να έχει το κορίτσι σου! 

@Lina27 @J3nny @orianna @Korina12 @Elena** τι γίνεται κορίτσια;;;; μόνο εμείς μείναμε! 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 09/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84   Π.Η.Τ.  25/06/18   ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

18)Korina12    Π.Η.Τ.   26/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

19)elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

20)iwanna24 03/06/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

 

@Sunshine84 να σας ζήσει!! Υγεία και τύχη να έχει το κορίτσι σου! 

@Lina27 @J3nny @orianna @Korina12 @Elena** τι γίνεται κορίτσια;;;; μόνο εμείς μείναμε! 

Εμεις μείναμε... αααχ .. Εγω σημερα παλι στο μαιευτηριο με πονους περιοδου ΕΝΤΟΝΟΥΣ και συσπασεις ανα 10 λεπτα  αλλα τζιφος.. το παιδι πολυ ψηλα ακομα, τραχηλος πετρα και καμια ενδειξη τοκετου..  περασαν και οι πονοι μετα απο 2 ωρες.. Δευτερα παλι γιατρο να δουμε grade πλακουντα, υπερηχο,nst  κτλ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Korina12 είπε:

Εμεις μείναμε... αααχ .. Εγω σημερα παλι στο μαιευτηριο με πονους περιοδου ΕΝΤΟΝΟΥΣ και συσπασεις ανα 10 λεπτα  αλλα τζιφος.. το παιδι πολυ ψηλα ακομα, τραχηλος πετρα και καμια ενδειξη τοκετου..  περασαν και οι πονοι μετα απο 2 ωρες.. Δευτερα παλι γιατρο να δουμε grade πλακουντα, υπερηχο,nst  κτλ...

Τουλάχιστον κάτι ξεκινάει, υπομονή και έρχεται πιστεύω... Εγώ καμία ένδειξη, ούτε πόνους ούτε συσπασεις τπτ και ραντεβού την Παρασκευή ξανά... Πιστεύω αν μέχρι την άλλη Κυριακή δεν γίνει τπτ θα με βάλει μέσα από βδομάδα... Χθες που με κοίταξε μου είπε δεν περνάει ούτε καρφίτσα και αν μου σπάσουν τα νερά μη χαρώ καν... 


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , KarMar84 είπε:

Τουλάχιστον κάτι ξεκινάει, υπομονή και έρχεται πιστεύω... Εγώ καμία ένδειξη, ούτε πόνους ούτε συσπασεις τπτ και ραντεβού την Παρασκευή ξανά... Πιστεύω αν μέχρι την άλλη Κυριακή δεν γίνει τπτ θα με βάλει μέσα από βδομάδα... Χθες που με κοίταξε μου είπε δεν περνάει ούτε καρφίτσα και αν μου σπάσουν τα νερά μη χαρώ καν... 

Πολυ αισιοδοξος ο γιατρος σου!!χαχαχαχα!!  Και μεχρι τελους να φτασουμε την φαγαμε και την ουρα!! Τιποτα δεν εμεινε.. σε λιγες μερες θα τα κανουμε και εμεις αγκαλιτσες!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.

καταρχας να ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησαν.

@Korina12 @KarMar84 k εγω κοριτσια μια απο τα ιδια.τραχηλος κλειστος.ουτε πονους ουτε τιποτα.

οταν με τσεκαρε απο κατω με δαχτυλα πονεσα.και του λεω ποναει και μου κανει πως θα γεννησεις;;;

οντως κοριτσια πως τα καταφερατε;!!

προστοπαρων με εχει βαλει να κανω περπατημα και βαθια καθισματα για να βοηθησουν.

 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...