Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εμένα θηλάζει συνήθως μια ώρα. Κάποιες φορές  λίγες μισή ωρα αλλά αυτό που γράφεις ότι μπορεί να φάει λίγο να αφήσει και μετά να ξαναζητησει  το έχω πάθει κι εγώ. Επίσης κι εγώ έχω χάσει τον μπούσουλα με τις σημειώσεις που κρατάω με τις ώρες του τρώει και κοιμάται.  Χαλί μαύρο!!

Έβγαλα τα επιθέματα. Με τρομάξατε! Αλλά είναι χάλια η αίσθηση όταν βρεχεσαι  με γάλατα!

Έξω κι εγώ πάντα με μαντήλι θηλάζω και δε φαίνεται ποτέ τίποτα. Επίσης έχω μάρσιπο μει  ται και είναι φοβερός! Είναι και πανινος και δε σκάει το μωρό και μπορείς να θηλάσεις Χωρίς να φαίνεται τίποτα. Δεν το έχω δοκιμάσει.  Αύριο θα κάνω ένα πείραμα στο σπίτι γιατί δεν έχω δοκιμάσει ποτέ όρθιο θηλασμό. (Το μωρό δλδ να είναι σε όρθια θεση)

Επίσης μην αγχώνεσαι τόσο με το ρέψιμο μετά από θηλασμό. Κάποιοι λένε ότι δεν χρειάζεται καθόλου. Λαμε το 10'. Εξ άλλου όλα τα μωράκια όταν θέλουν να ρευτουν και είναι ξαπλωμενα έχουν γκρινιτσα οπότε τα σηκώνεις και ρευονται !!

Μωρε΄αγχώθηκα  με το ρεψιμο γιατί μου κάνεικαι  κρυφη παλινδρομηση τελικα και ταλαιπωριεται..ποναει την ωρα που τρωει μερικες φορες που μαλλον του ανεβαινει το γαλα ..ξεκινησαμε με βαρια καρδια σιροπι......δε θελω να ταλαιπωριεται....

Καλα εκανες με τα επιθεματα! δοκιμασε τα κοχυλια που σου εγραψε το κορίτσι πανω εγω ξεχαστηκα τελειως και δεν το ανεφερα! διαβασα το σχόλιο της @katsif και ξεθαψα κατι κοχυλια της chicco που μου εχουν δώσει..ειναι μεγαλη ανακουφιση να μπορεις να ντυθεις χωρις να λερωνεσαι..!!!

Πως πήγε το πειραμα με το μάρσιπο;; θα το δοκιμασω κι εγω καποια στιγμη μεσα στις επομενες ημερες..

Σας τυχαινει να κλαινε την ωρα που τρωνε; να αφηνουν το στηθος και να κλαινε και να προσπαθουν να το ξαναπιασουν; μου ειπαν οτι προκειται για δυσφαγία..ποναει η ψυχη μου να τον βλεπω να κανει ετσι..εχω την αισθηση οτι θελει να φαει αλλα δεν τον αφηνει ο πονος...:/ 


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Μωρε΄αγχώθηκα  με το ρεψιμο γιατί μου κάνεικαι  κρυφη παλινδρομηση τελικα και ταλαιπωριεται..ποναει την ωρα που τρωει μερικες φορες που μαλλον του ανεβαινει το γαλα ..ξεκινησαμε με βαρια καρδια σιροπι......δε θελω να ταλαιπωριεται....

Καλα εκανες με τα επιθεματα! δοκιμασε τα κοχυλια που σου εγραψε το κορίτσι πανω εγω ξεχαστηκα τελειως και δεν το ανεφερα! διαβασα το σχόλιο της @katsif και ξεθαψα κατι κοχυλια της chicco που μου εχουν δώσει..ειναι μεγαλη ανακουφιση να μπορεις να ντυθεις χωρις να λερωνεσαι..!!!

Πως πήγε το πειραμα με το μάρσιπο;; θα το δοκιμασω κι εγω καποια στιγμη μεσα στις επομενες ημερες..

Σας τυχαινει να κλαινε την ωρα που τρωνε; να αφηνουν το στηθος και να κλαινε και να προσπαθουν να το ξαναπιασουν; μου ειπαν οτι προκειται για δυσφαγία..ποναει η ψυχη μου να τον βλεπω να κανει ετσι..εχω την αισθηση οτι θελει να φαει αλλα δεν τον αφηνει ο πονος...:/ 

το ξερω ειναι δυσκολο να ποναει το μωρακι κ να μην μπορεις να το βοηθησεις,αλλα θα ηρεμησει μεγαλωνοντας

αυτα που λες συνηγορουν σε γοπ

εχεις δοκιμασει να κοψεις τα γαλακτοκομικα;καμια φορα ειναι πιο ηπια τα συμπτωματα αν το κανεις

θα βοηθησει παρα πολυ κ το μαι ται να το θηλαζεις ορθιο κ να μενει ετσι μεχρι να ρευτει

για το βραδυ σε καποιες περιπτωσεις η ξαπλωτη σταση,ξαπλωμενοι κ οι δυο κοιλια με κοιλια,δ δημιουργει προβλημα,αλλα εξαρταται απο την ενταση του προβληματος.η κλιση στο στρωμα βοηθαει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , vikib είπε:

το ξερω ειναι δυσκολο να ποναει το μωρακι κ να μην μπορεις να το βοηθησεις,αλλα θα ηρεμησει μεγαλωνοντας

αυτα που λες συνηγορουν σε γοπ

εχεις δοκιμασει να κοψεις τα γαλακτοκομικα;καμια φορα ειναι πιο ηπια τα συμπτωματα αν το κανεις

θα βοηθησει παρα πολυ κ το μαι ται να το θηλαζεις ορθιο κ να μενει ετσι μεχρι να ρευτει

για το βραδυ σε καποιες περιπτωσεις η ξαπλωτη σταση,ξαπλωμενοι κ οι δυο κοιλια με κοιλια,δ δημιουργει προβλημα,αλλα εξαρταται απο την ενταση του προβληματος.η κλιση στο στρωμα βοηθαει

Εχω κοψει τα παντα εκτος απο το κατσικισιο τυρι.. λες να κοψω και αυτο;;

Αυτο το μεγαλώνοντας προσπαθω να σκέφτομαι αλλα δεν ξερω ποσο θα κρατησει.. εχω ακουσει και για 6 μηνο..αλλα μεχρι τοτε τι κανουμε..

Θα δοκιμασω και το μει ται να δούμε! Οντως στην ξαπλωτη σταση που τον εχω απο χθες το βραδυ δεν δυσκολευεται τοσο αλλα επειδη εχω πολυ γαλα και ειναι λαιμαργος προχθες τα ιδια μου κανε..να δουμε και στην ορθια τι θα κανουμε αν και δεν εχω μεγαλες προσδοκιες επειδη εχω μεγαλη ροη και φοβαμαι θα του κατεβαινει παλι απότομα..

Εχω απογοητευτει λιγο.. το ενα προβλημα μετα το αλλο εμφανιζονται και υποφέρει ο μικρουλης..

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Μωρε΄αγχώθηκα  με το ρεψιμο γιατί μου κάνεικαι  κρυφη παλινδρομηση τελικα και ταλαιπωριεται..ποναει την ωρα που τρωει μερικες φορες που μαλλον του ανεβαινει το γαλα ..ξεκινησαμε με βαρια καρδια σιροπι......δε θελω να ταλαιπωριεται....

Σας τυχαινει να κλαινε την ωρα που τρωνε; να αφηνουν το στηθος και να κλαινε και να προσπαθουν να το ξαναπιασουν; μου ειπαν οτι προκειται για δυσφαγία..ποναει η ψυχη μου να τον βλεπω να κανει ετσι..εχω την αισθηση οτι θελει να φαει αλλα δεν τον αφηνει ο πονος...:/ 

Ειμαι μανουλα τ Μαιου... Κ εμενα μ το κανει αυτο το μωρακι μου.. Εχω κι εγω υπερπαραγωγη κ ταλαιπωρουμαστε...  Θα σου στειλω σε μηνυμα ενα αρθρο..

Εγω θηλαζω πολλες φορες ξαπλωμενη στο πλαι.  Επισης εχω παρατηρησει οτι ακομα κ αν δεν τρωει ξαπλωτος,οταν βαλω το πιστολακι ηρεμει κ τρωει...Τι σιροπι δινεις;


jfgBp3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evaki_ είπε:

Εχω κοψει τα παντα εκτος απο το κατσικισιο τυρι.. λες να κοψω και αυτο;;

Αυτο το μεγαλώνοντας προσπαθω να σκέφτομαι αλλα δεν ξερω ποσο θα κρατησει.. εχω ακουσει και για 6 μηνο..αλλα μεχρι τοτε τι κανουμε..

Θα δοκιμασω και το μει ται να δούμε! Οντως στην ξαπλωτη σταση που τον εχω απο χθες το βραδυ δεν δυσκολευεται τοσο αλλα επειδη εχω πολυ γαλα και ειναι λαιμαργος προχθες τα ιδια μου κανε..να δουμε και στην ορθια τι θα κανουμε αν και δεν εχω μεγαλες προσδοκιες επειδη εχω μεγαλη ροη και φοβαμαι θα του κατεβαινει παλι απότομα..

Εχω απογοητευτει λιγο.. το ενα προβλημα μετα το αλλο εμφανιζονται και υποφέρει ο μικρουλης..

Σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

κοψ'το δοκιμαστικα κ βλεπεις

αν οχι νωριτερα,συνηθως στο εξαμηνο με τις στερεες το προβλημα σταματαει

αν με το που ξεκιναει το θηλασμο πεταγεται το γαλα,μπορεις λιγο πριν τον βαλεις να βγαζεις λιγο σε ενα πανακι,να του ερχεται πιο ηπια

επισης αλλη μια σταση που βολευει ειναι εσυ ανασκελα κ το μωρο ξαπλωμενο μπρουμυτα πανω σου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Μωρε΄αγχώθηκα  με το ρεψιμο γιατί μου κάνεικαι  κρυφη παλινδρομηση τελικα και ταλαιπωριεται..ποναει την ωρα που τρωει μερικες φορες που μαλλον του ανεβαινει το γαλα ..ξεκινησαμε με βαρια καρδια σιροπι......δε θελω να ταλαιπωριεται....

Καλα εκανες με τα επιθεματα! δοκιμασε τα κοχυλια που σου εγραψε το κορίτσι πανω εγω ξεχαστηκα τελειως και δεν το ανεφερα! διαβασα το σχόλιο της @katsif και ξεθαψα κατι κοχυλια της chicco που μου εχουν δώσει..ειναι μεγαλη ανακουφιση να μπορεις να ντυθεις χωρις να λερωνεσαι..!!!

Πως πήγε το πειραμα με το μάρσιπο;; θα το δοκιμασω κι εγω καποια στιγμη μεσα στις επομενες ημερες..

Σας τυχαινει να κλαινε την ωρα που τρωνε; να αφηνουν το στηθος και να κλαινε και να προσπαθουν να το ξαναπιασουν; μου ειπαν οτι προκειται για δυσφαγία..ποναει η ψυχη μου να τον βλεπω να κανει ετσι..εχω την αισθηση οτι θελει να φαει αλλα δεν τον αφηνει ο πονος...:/ 

Και εμενα ετσι κανει ...καμια φορα ουαν τρωει..ειυε στηθος ειτε μπιμπερο κανει σαν ποναει και το αφηνει υστερα το ξανα θελει...τωρα η κιλιτσα ειναι.γοπ ειναι..δν ξερω.. σε λιγες μερες που θα παμε παοδιατρο θα το δουμε ....

πρίν από 1 λεπτό , vikib είπε:

κοψ'το δοκιμαστικα κ βλεπεις

αν οχι νωριτερα,συνηθως στο εξαμηνο με τις στερεες το προβλημα σταματαει

αν με το που ξεκιναει το θηλασμο πεταγεται το γαλα,μπορεις λιγο πριν τον βαλεις να βγαζεις λιγο σε ενα πανακι,να του ερχεται πιο ηπια

επισης αλλη μια σταση που βολευει ειναι εσυ ανασκελα κ το μωρο ξαπλωμενο μπρουμυτα πανω σου

Αυτην την σταση την φοβαμαι και δν ξερω πως γινετε..λογο οτι εχω πολυ μεγαλο στηθος και πολυ γαλα ...και πως περνει ανασα βρε παιδι μ ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Και εμενα ετσι κανει ...καμια φορα ουαν τρωει..ειυε στηθος ειτε μπιμπερο κανει σαν ποναει και το αφηνει υστερα το ξανα θελει...τωρα η κιλιτσα ειναι.γοπ ειναι..δν ξερω.. σε λιγες μερες που θα παμε παοδιατρο θα το δουμε ....

Αυτην την σταση την φοβαμαι και δν ξερω πως γινετε..λογο οτι εχω πολυ μεγαλο στηθος και πολυ γαλα ...και πως περνει ανασα βρε παιδι μ ???

παντα μιλαμε για σταση θηλασμου,δ εννοω οτι θα κοιμηθεις ετσι με το μωρο

ισα ισα θεωρω οτι σε μεγαλο στηθος βολευει παρα πολυ,εχωντας μεγαλο στηθος,γτ οταν εισαι ξαπλωμενη το στηθος "απλωνει" κατα καποιον τροπο

κ φυσικα με τοσο μικρα μωρακια παντα προσεχεις κ υποστηριζεις το κεφαλι για να το βοηθησεις να θηλασει κ να ειναι ανοιχτοι οι αεραγωγοι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , vikib είπε:

παντα μιλαμε για σταση θηλασμου,δ εννοω οτι θα κοιμηθεις ετσι με το μωρο

ισα ισα θεωρω οτι σε μεγαλο στηθος βολευει παρα πολυ,εχωντας μεγαλο στηθος,γτ οταν εισαι ξαπλωμενη το στηθος "απλωνει" κατα καποιον τροπο

κ φυσικα με τοσο μικρα μωρακια παντα προσεχεις κ υποστηριζεις το κεφαλι για να το βοηθησεις να θηλασει κ να ειναι ανοιχτοι οι αεραγωγοι

Εε καλα για σταση θηλασμου ...εε ειπαμε οχι να κοιμηθουμε και ετσι...χαχαχαχχαχα ...θα την δοκιμασω μια αυτην την σταση ....να σε ρωτησω εσυ που ξερεις τοσα για τον θηλασμο ??? Μονο απο την δικια σ εμπειρια η το εχεις ψαξει παρα πανω...??? Γτ σε βλεπω πολυ ενημερη....

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα κορίτσια μου την Τετάρτη! Μια μπεμπα μελαχρινή ίδια ο μπαμπάς της με κατακόκκινα χειλακια, 2730kg-48cm, οι μεγάλοι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 16.30 και γεννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο στις 22.25 με την χρήση της απαισιας βεντουζας γτ ήταν τυλιγμενη από τον λωρο στα πλευρά της και δεν φαινόταν με αποτέλεσμα εγώ να σπρωχνω και να μην βγαίνει, άρχισαν να πέφτουν οι παλμοι της και ευτυχώς είδε εγκαίρως ο γιατρός το τυλιγμα και έβαλε βεντουζα και την τράβηξε... Έκανα και μια αιμορραγία μετά γτ είχα δύο κιρσους στο αιδιο εσωτερικά και σπάσανε οπότε συν τα επιπλέον ραμματα λόγω της βεντουζας και των κιρσων ήρθε και έδεσε η εμπειρία χαχα Με παιδευει πολύ και εμένα ο θηλασμός γτ ήδη μου έχει κάνει πληγές και ποναω πάρα πολύ!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας, θα διαβάσω και τα μνματα σας μόλις συνέλθω εντελώς. Φιλιά σε όλες!

Υ. Γ. @Diana. ναι στο πανεπιστημιακο... 

  • Μου αρέσει 3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Εε καλα για σταση θηλασμου ...εε ειπαμε οχι να κοιμηθουμε και ετσι...χαχαχαχχαχα ...θα την δοκιμασω μια αυτην την σταση ....να σε ρωτησω εσυ που ξερεις τοσα για τον θηλασμο ??? Μονο απο την δικια σ εμπειρια η το εχεις ψαξει παρα πανω...??? Γτ σε βλεπω πολυ ενημερη....

καρ μαρ να σου ζησει!

αρχισα να ενημερωνομαι οταν ημουν στην πρωτη εγκυμοσυνη στον 6ο,μεχρι τοτε νομιζα οτι τα μωρα θηλαζουν ενα εξαμηνο,αν τους φτανει χωρις συμπληρωμα,κ μετα φρουτοκεμα,κρεατοχορτοσουπα,κρεμα κ γαλα μπουκαλι πρωι-βραδυ

γενικα μ αρεσει πολυ το διαβασμα,οποτε απο τοτε οτι βρισκω σχετικο το διαβαζω οσο μπορω

κατα βαση μεσω εμπειριας,γι αυτο εχω γνωμη για πραγματα που εχω περασει

με βοηθησε παρα πολυ το βιβλιο της πατσουρου,κ το φορουμ parents.org πρεπει να εχω διαβασει ολα τα θεματα του θηλασμου

οπως κ η σελιδα mitrikosthilasmos κ τα αρθρα του παπαβεντση

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1)fani_ 16/05/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

2)Aggeliki22 31/05/18  3920kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

3)aspa80 05/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

4)Farmakotriftena 19/05/18  3250kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

5)annaefin 02/06/18  3080kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

6)evaki_ 01/06/18  4080kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

7)Chrimai 11/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

8)katsif 06/06/18  2630kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!! 

9)mamSof 23/05/18  3000kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

10)Melody90 23/05/18  3900kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

11)Lina27  Π.Η.Τ.   17-6-2018 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

12)Sunshine84 09/06/18  3800kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!

13)J3nny Π.Η.Τ.  19-6-2018

14)Lia21 10/06/18  ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

15)orianna Π.Η.Τ.   21-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

16)Diana. 08/06/18  2830kg ΑΓΟΡΑΚΙ!!!

17)KarMar84 20/06/18  2730kg ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!

18)Korina12    Π.Η.Τ.   26/06/18    ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

19)elena**  Π.Η.Τ.   30-6-2018   ΑΓΟΡΑΚΙ!!! 

20)iwanna24 03/06/18  3000kΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!


Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γεννησα κορίτσια μου την Τετάρτη! Μια μπεμπα μελαχρινή ίδια ο μπαμπάς της με κατακόκκινα χειλακια, 2730kg-48cm, οι μεγάλοι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 16.30 και γεννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο στις 22.25 με την χρήση της απαισιας βεντουζας γτ ήταν τυλιγμενη από τον λωρο στα πλευρά της και δεν φαινόταν με αποτέλεσμα εγώ να σπρωχνω και να μην βγαίνει, άρχισαν να πέφτουν οι παλμοι της και ευτυχώς είδε εγκαίρως ο γιατρός το τυλιγμα και έβαλε βεντουζα και την τράβηξε... Έκανα και μια αιμορραγία μετά γτ είχα δύο κιρσους στο αιδιο εσωτερικά και σπάσανε οπότε συν τα επιπλέον ραμματα λόγω της βεντουζας και των κιρσων ήρθε και έδεσε η εμπειρία χαχα Με παιδευει πολύ και εμένα ο θηλασμός γτ ήδη μου έχει κάνει πληγές και ποναω πάρα πολύ!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας, θα διαβάσω και τα μνματα σας μόλις συνέλθω εντελώς. Φιλιά σε όλες!

Υ. Γ. @Diana. ναι στο πανεπιστημιακο... 

Να σου ζησει η μπεμπουλα σου! Και σε είχα μεγάλη αγωνία!  Μπραβο φιλεναδα!

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

καρ μαρ να σου ζησει!

αρχισα να ενημερωνομαι οταν ημουν στην πρωτη εγκυμοσυνη στον 6ο,μεχρι τοτε νομιζα οτι τα μωρα θηλαζουν ενα εξαμηνο,αν τους φτανει χωρις συμπληρωμα,κ μετα φρουτοκεμα,κρεατοχορτοσουπα,κρεμα κ γαλα μπουκαλι πρωι-βραδυ

γενικα μ αρεσει πολυ το διαβασμα,οποτε απο τοτε οτι βρισκω σχετικο το διαβαζω οσο μπορω

κατα βαση μεσω εμπειριας,γι αυτο εχω γνωμη για πραγματα που εχω περασει

με βοηθησε παρα πολυ το βιβλιο της πατσουρου,κ το φορουμ parents.org πρεπει να εχω διαβασει ολα τα θεματα του θηλασμου

οπως κ η σελιδα mitrikosthilasmos κ τα αρθρα του παπαβεντση

Της πατσουρου που το βρήκες βρε θηρίο?  Είναι είδος προς εξαφάνιση. ....

Εμεις κορίτσια πήραμε παιδιατρο χτες γιατί βγάζει κάτι γουλιες και της είπαμε βάρος κλπ και είναι ευχαριστημένη. Οπότε φτου φτου ίσως καταφέρουμε με βυζι μόνο.  Με έχει διαλύσει όμως ε.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Γεννησα κορίτσια μου την Τετάρτη! Μια μπεμπα μελαχρινή ίδια ο μπαμπάς της με κατακόκκινα χειλακια, 2730kg-48cm, οι μεγάλοι πόνοι ξεκίνησαν κατά τις 16.30 και γεννησα με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο στις 22.25 με την χρήση της απαισιας βεντουζας γτ ήταν τυλιγμενη από τον λωρο στα πλευρά της και δεν φαινόταν με αποτέλεσμα εγώ να σπρωχνω και να μην βγαίνει, άρχισαν να πέφτουν οι παλμοι της και ευτυχώς είδε εγκαίρως ο γιατρός το τυλιγμα και έβαλε βεντουζα και την τράβηξε... Έκανα και μια αιμορραγία μετά γτ είχα δύο κιρσους στο αιδιο εσωτερικά και σπάσανε οπότε συν τα επιπλέον ραμματα λόγω της βεντουζας και των κιρσων ήρθε και έδεσε η εμπειρία χαχα Με παιδευει πολύ και εμένα ο θηλασμός γτ ήδη μου έχει κάνει πληγές και ποναω πάρα πολύ!! Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις ευχές σας, θα διαβάσω και τα μνματα σας μόλις συνέλθω εντελώς. Φιλιά σε όλες!

Υ. Γ. @Diana. ναι στο πανεπιστημιακο... 

Μπραβο μπραβο...να σ ζησει και καλοτυχο....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...