Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, katrin* είπε:

Καλέ πολύ νωρίς περπάτησε, 9 μηνών :shock:!!εμένα μια βδομάδα αφότου χρονισε...για να δούμε οι μικροί ταρζαν τώρα τι θα κάνουν!!

Άσχετο αλλά οι Αθηναίες πήγατε σε κανένα χριστουγεννιάτικο χωριό?περισυ είχαμε πάει τη μικρή μας στο mec Παιανίας αλλά φέτος θέλω να την πάω κάπου αλλού, αν έχετε καμία ιδέα να προτείνετε πείτε μου!

Ωραίο είναι στην Τεχνόπολη η επέλαση των ξωτικών. Είναι ωραία μεν αλλά πανάκριβα. Συγκεκριμένα είναι 6ευρω είσοδος ανά ατομο και μόνο για παιδιά κάτω των 3ων ετών δεν πληρώνεις. Και από κει και πέρα σε οποιο παιχνίδι μπει το παιδί πληρώνεις 2,5 και 3 ευρω. Έχει πάρα πολλά παιχνίδια. Λούνα παρκ δλδ. Μετά υπάρχει το Christmas fantasy στο παλαιό Φάληρο στο γήπεδο Ξιφασκίας. Εκεί έχει εισιτήριο με 10€ αλλά νομίζω δεν πληρώνεις τίποτε άλλο και έχει διαφορά εκεί μέσα. Εγώ σήμερα θα πάω την κόρη μου θέατρο σε χριστουγενιατικη παράσταση διαδραστική.

@Alex. Arap θα του φτιάξω μπιφτέκια βάζοντας μέσα τα λαχανικά (όχι αυγό γιατί θα του το εισάγω στον 8ο) θα τα ψήσω και θα βάλω αλουμινόχαρτο από πάνω για να μην μου κάνουν κρουστα πάνω πάνω να είναι δλδ μαλακό όλο το μπιφτέκι. Επίσης πήρα και σηκωτακια κοτόπουλου και τα εβρασα για σήμερα. Αυτά είναι αφρός πολύ μαλακά και επειδή του αρέσουν κομματάκια εμένα να τα τρώει λογικά θα του αρέσουν ια δείξει.

@katrin* 9 μηνών Ναι πάρα πολύ νωρίς. Έχω βίντεο που είναι 10 μηνών και χορεύει όχι απλά περπατάει. Μπορεί να πήρε από εμένα κι εγώ γρήγορα περπάτησα και τελικά έκανα πρωταθλητισμό στα 800. Αχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, evaki_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Μανούλες Μαΐου καλά κάνετε και γράφετε και εδώ να χουμε αλληλεπίδραση στο θέμα!! 

Εγώ είμαι να σκάσω..μου έπεσε από το κρεβάτι ο μικρός..τον είχα στο κάτω μέρος και κράταγα κόντρα με τα γόνατα μου στα πόδια του..γυρναγε γυρω γυρω αλλα τον ήλεγχα..ξαφνικά σηκώνω το κεφάλι να ξεπιαστώ για 2 δευτερόλεπτα, ακούω μπουπ και δεν έχω συνειδητοποιήσει τι έχει γίνει...κοιτάω στο κρεβάτι πουθενά το μωρό..κάνω ένα ΙΙΙΙΙΙΙ και μάλλον τρόμαξε με καθυστέρηση και με το πέσιμο και με μένα και άρχισε να κλαίει..έκλαψε 1 λεπτό και ησύχασε μετά..ήταν και η ωρα να τον ταίσω και να κοιμηθεί οπότε ηρέμησε γρήγορα και με το στήθος χαλάρωσε ολότελα..χαρούμενος ήταν εκείνη την ώρα πριν τον βάλω για ύπνο..και η παιδίατρος μου είπε πως σπάνια πέφτουν τόσο άσχημα που να κάνουν εσωτερικό τραύμα..αλλά επειδή έχω χεστεί πάνω μου θα τον παρακολουθώ όλη μέρα να δω τη διάθεση του...εύχομαι να μην έχει πάθει τπτ ο μικρούλης μου...2 δευτερόλεπτα ρε κορίτσια..και ήμουν και δίπλα του...πόσο άσχημα νιώθω....δεν θα το αντέξω να πάθει τπτ μα το Θεό και να φταίω εγώ....

Άρχισε να γυρνάει και στον ύπνο του ανάσκελα, και νααααααα το κλάμα επειδή δε μπορεί να γυρισει πίσω όπως βρίσκει στην κούνια...προσπαθεί να μποσουλήσει και σηκώνει το στέρνο σαν να κάνει πουσαπς και μετά τον κώλο..του στρώνω πάνω στο χαλι μια κουβέρα με τα παιχνίδια κάθε μέρα και περνάει σίγουρα 1,5 ωρίτσα μέσα στη μέρα έτσι για να ξεπιάνεται και απο το καρεκλακι μια που το πάρκο ουτε να το δει αυτές τις με΄ρες..κάτι τον πιάνει...εσάς στέκονται μόνα τους 6,5 μηνών; εμένα γίνεται 7 σε μια εβδομάδα και στέκεται μόνο με βοήθεια (καθιστός εννοώ οχι ορθιος)..είχαμε παιδίατρο εχθές για το εμβόλιο και με ρώτησε αν στέκεται μόνος του καθιστός και αγχώθηκα λίγο..μήπως πρέπει κάτι να κάνω να τον βοηθήσω που δεν κάνω; εσείς τι κάνετε;; και με μαξιλάρια που τον έβαζα στον καναπέ πριν λίγο καιρό δεν στεκόταν έπεφτε μπροστά..

Μην ανχονεσε για το πότε θα κάτσει εμένα από την μία μέρα στην άλλη την μια μέρα δεν μπορούσα και ακριβώς την επόμενη καθότε μια χαρά. Τίποτα μην κάνεις μην τον ζοριζεις θα τα κάνει και εγώ ανχονομουν αλλά δεν έπρεπε τελικά γιατί μάλλον τους το περναμε. 

 

 

πρίν από 16 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ωραίο είναι στην Τεχνόπολη η επέλαση των ξωτικών. Είναι ωραία μεν αλλά πανάκριβα. Συγκεκριμένα είναι 6ευρω είσοδος ανά ατομο και μόνο για παιδιά κάτω των 3ων ετών δεν πληρώνεις. Και από κει και πέρα σε οποιο παιχνίδι μπει το παιδί πληρώνεις 2,5 και 3 ευρω. Έχει πάρα πολλά παιχνίδια. Λούνα παρκ δλδ. Μετά υπάρχει το Christmas fantasy στο παλαιό Φάληρο στο γήπεδο Ξιφασκίας. Εκεί έχει εισιτήριο με 10€ αλλά νομίζω δεν πληρώνεις τίποτε άλλο και έχει διαφορά εκεί μέσα. Εγώ σήμερα θα πάω την κόρη μου θέατρο σε χριστουγενιατικη παράσταση διαδραστική.

@Alex. Arap θα του φτιάξω μπιφτέκια βάζοντας μέσα τα λαχανικά (όχι αυγό γιατί θα του το εισάγω στον 8ο) θα τα ψήσω και θα βάλω αλουμινόχαρτο από πάνω για να μην μου κάνουν κρουστα πάνω πάνω να είναι δλδ μαλακό όλο το μπιφτέκι. Επίσης πήρα και σηκωτακια κοτόπουλου και τα εβρασα για σήμερα. Αυτά είναι αφρός πολύ μαλακά και επειδή του αρέσουν κομματάκια εμένα να τα τρώει λογικά θα του αρέσουν ια δείξει.

@katrin* 9 μηνών Ναι πάρα πολύ νωρίς. Έχω βίντεο που είναι 10 μηνών και χορεύει όχι απλά περπατάει. Μπορεί να πήρε από εμένα κι εγώ γρήγορα περπάτησα και τελικά έκανα πρωταθλητισμό στα 800. Αχαχαχ

Έφτιαξα μια μέρα γιουβαρλακια αλλά δεν ήταν νόστιμα δεν μ άρεσαν ταφαγε αλλά κάτι δεν μου άρεσε γιατί τα δοκιμάζω αν δεν μου αρέσουν εμένα δεν της τα δίνω γιατί δεν θέλω να αηδιάσει. Θα τα κάνω τα μπιφτέκια αντί για φρυγανιά θα βάλω βρωμη θα έχουν ωραία γεύση πυστευω. 

 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2018 at 9:55 ΠΜ, katrin* είπε:

 

Άσχετο αλλά οι Αθηναίες πήγατε σε κανένα χριστουγεννιάτικο χωριό?περισυ είχαμε πάει τη μικρή μας στο mec Παιανίας αλλά φέτος θέλω να την πάω κάπου αλλού, αν έχετε καμία ιδέα να προτείνετε πείτε μου!

Πήγαμε στο χριστουγεννιάτικο χωριό στο Ελληνικο, στο κλειστό γήπεδο.

Είχε 12 ευρώ το άτομο, αλλά έμπαινες σε όλα τα παιχνίδια (μικροί μεγάλοι) όσες φορές ήθελες. Εκτός από τα συγκρουόμενα που σου δίνουν ένα εισιτήριο ανά άτομο. Και τη σκοποβολή και το ψάρεμα όπου κερδίζεις δώρο. Πήγαμε την περασμένη Κυριακή και καθίσαμε 5 ώρες χωρίς να καταλάβουμε πώς πέρασε η ώρα. Είχε δωμάτιο θηλασμού, αλλαξιέρα και δεν σ επηρεάζουν οι καιρικές συνθήκες γιατί είναι κλειστό. Ο γιος μου ξετρελάθηκε. Κατά τις 8.00 είχε παράσταση δωρεάν σε κανονική σκηνή με αμφιθεατρικά καθίσματα κτλ. Είδαμε εκείνη τη μέρα τους ξαναζού που τραγούδησαν όλα τα σχετικά τραγούδια: καμήλα, σκαντζόχοιρο κτλ. Είχε κι έναν αξιοπρεπέστατο Άγιο Βασίλη , ξυλοπόδαρους και ο χώρος όπως έχει στολιστεί, είναι παραμυθένιος. Εμένα μου άρεσε πάντως. Μπορεί να τα σκάσαμε αλλά μια φορά πηγαίνεις τον χρόνο, σκεφτήκαμε. Το πιο σημαντικό είναι ότι δεν ξεπαγιάζεις, δε βρέχεσαι , δε σε χτυπάει ο αέρας. Γιατί και χθες πήγαμε στο παιδικό αλλου φαν παρκ και ξεπαγιάσαμε.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Θα τα κάνω τα μπιφτέκια αντί για φρυγανιά θα βάλω βρωμη θα έχουν ωραία γεύση πυστευω. 

 

Χμ... δεν το σκέφτηκα για τη βρώμη.. έξυπνη ιδέα. Χθες τα έφτιαξα όμως και απλά δεν έβαλα τπτ. Κρίμα.. την επόμενη φορά θα βάλω βρώμη

23 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημερα κοριτσακι.Καλως ηρθες στο κλαμπ.Βλεπω νωρις ξεκινησε και η δικη σου .Εμενα 7 μηνων μπουσουλησε.8 μηνων αρχισε να σηκωνεται.Τωρα 9,5 στεκεται μονος του και κανει βηματακια αν τον πιανεις.Και γυρω γυρω στο παρκο ,την κουνια,τα τραπεζια..ειναι το αγαπημενο μας.Τωρα θελει συνεχεια απο πανω τους.Ευτυχως παιζει λιγο στο παρκο και κανω καμια δουλεια

Πωπω κουραγιο εισαι και εγκυουλα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Χμ... δεν το σκέφτηκα για τη βρώμη.. έξυπνη ιδέα. Χθες τα έφτιαξα όμως και απλά δεν έβαλα τπτ. Κρίμα.. την επόμενη φορά θα βάλω βρώμη

Πωπω κουραγιο εισαι και εγκυουλα...

Καλημέρα Ναι είναι σαν να βάζεις φρυγανιά αλλά βάζεις βρωμη. Σήμερα θα φάμε κοτοπουλάκι με χυλοπίτες αντε να δούμε θα τις θέλει αλλά είναι σπιτικές είναι νοστιμες. 

  • Χαχα 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Χρόνια πολλά. Καλά εσύ το μπεμπακι σου; 

 

 

Εμείς τα ίδια ξενύχτι κάθε βράδυ. Δεν άλλαξε τίποτα.. Εσείς πως είστε κοριτσι;;

Αδιαθετησα και νομίζω είμαι στα όρια του αποθηλασμου. Το μωρό δεν θέλει καθόλου στήθος και το στήθος μου νιώθω ότι δεν γεμίζει με γάλα.. Ετσι είστε κάθε μήνα κοριτσια;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Εμείς τα ίδια ξενύχτι κάθε βράδυ. Δεν άλλαξε τίποτα.. Εσείς πως είστε κοριτσι;;

Αδιαθετησα και νομίζω είμαι στα όρια του αποθηλασμου. Το μωρό δεν θέλει καθόλου στήθος και το στήθος μου νιώθω ότι δεν γεμίζει με γάλα.. Ετσι είστε κάθε μήνα κοριτσια;;

Καλημέρα εμείς ευτυχώς το  βράδυ κοιμάτε. Και την ημέρα παίζει κάθετε ευτυχώς η πολύ γκρίνια έχει περάσει. Εγώ θηλάζω πρωί βράδυ μόνο και δίνω και λίγο συμπληρωμα.  Εγώ αδιάθετησα 40 ημερών όταν έχω περίοδο δεν είναι ότι δεν έχω γάλα αλλά έχει λιγότερη ροή και νευριαζει μου έχουν πει ότι χαλάει και λίγο η γεύση γιαυτό νευριαζει και δεν θέλει να φαΐ και δαγκωνει και στρηβει τι θηλή. Έτσι γίνετε κάθε μήνα το στήθος. Ξενο δεν πειναει καθόλου; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex. Arap είπε:

Καλημέρα εμείς ευτυχώς το  βράδυ κοιμάτε. Και την ημέρα παίζει κάθετε ευτυχώς η πολύ γκρίνια έχει περάσει. Εγώ θηλάζω πρωί βράδυ μόνο και δίνω και λίγο συμπληρωμα.  Εγώ αδιάθετησα 40 ημερών όταν έχω περίοδο δεν είναι ότι δεν έχω γάλα αλλά έχει λιγότερη ροή και νευριαζει μου έχουν πει ότι χαλάει και λίγο η γεύση γιαυτό νευριαζει και δεν θέλει να φαΐ και δαγκωνει και στρηβει τι θηλή. Έτσι γίνετε κάθε μήνα το στήθος. Ξενο δεν πειναει καθόλου; 

Πω πω κάθε μήνα αυτό θα έχω δλδ; ξένο όχι δεν δίνω. Σπάνιες φορές θα δώσω όμως. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Πω πω κάθε μήνα αυτό θα έχω δλδ; ξένο όχι δεν δίνω. Σπάνιες φορές θα δώσω όμως. 

Αστα αυτό θα γίνετε θα τσαντίζεται που τα βρησκουν τόσα νεύρα δεν ξέρω. Μπορεί να θέλει και λίγο ξενο γιατί έχουν μεγαλώσει και θέλουν πιο πολύ γάλα δεν τα πιάνει όπως με το φαγητο. Ευτυχώς εμένα τρώει και δεν την νοιάζει για γάλα. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...

Χρόνια πολλά...να χαιρόμαστε τα παιδιά μας.

Εγώ αρρώστησα και πέρασα τέλεια...

Σήμερα φεύγουμε ταξίδι και πάμε στους δικούς μου!

Πόσα πια πράγματα χρειάζονται;!

Ημαρτον!

Κατά τα άλλα η μπέμπα πλέον δεν κοιμάται όπως παλιά...ζοριζεται...ξυπνάει...θέλει αγκαλιά.

Γενικά, άλλαξε πολύ εδώ και δύο μήνες.

Χτες είχαμε βγει με τον άντρα μου και ήταν με γιαγιά και παππου...κοιμήθηκε και κάποια στιγμή ξύπνησε και ούρλιαζε μαμά μαμά μαμά...γενικά, το μαμά το έχουμε...

Από κίνηση κτλ δεν.. Κολλα το κάνει ..δίνει το χέρι δηλαδή δεν κολλάει...και κάθεται πλέον χωρίς στήριξη...

Αυτά τα νέα μας...

Άντε και το 2019 να κοιμούνται λίγο περισσότερο!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια...χρόνια πολλά !!! εμείς εδώ συνεχίζουμε να μην κοιμόμαστε το βράδυ..κάθε μέρα και χειρότερα...έχει φτάσει να ξυπνάει και στο 15λεπτο αν τον ακουμπήσω εγώ στην κούνια..αν τον αφήνει ο άντρας μου κοιμάται παραπάνω...έχει αρχίσει να σηκώνει τα χέρια για να τον άρεις αγκαλιά..φωνάζει έτσι και μείνει μόνος του στο δωμάτιο 5 στις 10 φορές...σήμερ αμου ξύπνησε και με ρουθουνισμα, καταρροή και βήχει...τώρα φτερνίζεται κιόλας...ελπίζω αν έχει αρρωστήσει που αυτό υποψιάζομαι να την γλιτώσει ελαφρά..δε θα τ αντέξω πάλι τα ίδια..το χουμε ξαναπέι..συν οτι σε 2 εβδομάδες πάμε στους κουμπάρους μας που περιμένουν μωρό και θα πρέπει να ακυρώσω το ταξίδι αν είμαστε άρρωστοι...

από φαγητό τελικα μάλλον τον στουμπώνει ο συνδυασμός μήλο και πατάτα στην ίδια μέρα...από λαχανικά και φρούτα τι έχετε δώσει?? χρειάζομαι ιδέες...έχω δώσει προς ώρας πατάτα, κολοκύθι, καρότο, μπρόκολο, κολοκύθα κίτρινη, κρεμμύδι και από φρούτα έχει ΄φάει μήλο, αχλάδι, πορτοκάλι, δαμάσκηνα, μπανάνα. Από κρέας τρώμε μοσχάρι, κουνέλι και σήμερα φάγαμε και κότα από το χωριό...α επίσης του έβαλα και βρώμη στο πρωινό..και λίγη κανέλα..μάλλον αύριο θα φάει αρακά και σε 3 μέρες θα του βάλω και φακή...το γιαούρτι λέω να το ξεκινήσω σε καμια 10αρια μέρες για βραδινό γιατί θα ναι εύκολο να το βρούμε και στις διακοπές και να τρώει για βράδυ αν είμαστε έξω...

@iwanna24 αυτό με τα πράγματα είναι μια μεγάλη αλήθεια..εγώ από τώρα άρχισα να σκέφτομαι γιατί θα μαστε με αεροπλάνο και τρέμω μη ξεχάσω τπτ...

@Farmakotriftena κάθε μήνα σχεδόν έτσι ήμαστε εμείς..γκρίνια λόγω της μικρότερης ροής του γάλακτος..ειδικά την πρώτη φορά που αδιαθέτησα μιλάμε για μάχη ..κάθε 5 λεπτά το πολύ άλλαζα στήθος ..εναλλάξ αυτό για καμια ώρα ..και πάλι νευρίαζε και έκλαιγε γιατί δεν χόρταινε..τα είχα δει όλα τη πρώτη φορά..λόγω υπερπαραγωγής ποτέ δεν είχα αγχωθεί για το αν χορταίνει το παιδί..καταλαβα εκείνες τις μέρες τις μαμάδες που ακούω οτιαισθάνονται άσχημα επειδή δεν έχουν πολύ γάλα...δράμα..ευτυχώς κάθε φορά επανέρχεται γιατί κι εγώ νομιζα πως πάμε για απογαλακτισμό..

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

@evaki_ Φαντάσου εσύ που έχεις υπερπαραγωγή!! Εγώ νομίζω πως απλά δεν έχω γάλα! Το στήθος μου έχει μικρύνει και είναι μαλακό. Ελπίζω από αύριο να επανέλθει αλλιώς πραγματικά οδευω στον αποθηλασμο. Εντωμεταξύ πολύ αίμα !! Νομίζω θα χρειαστώ μετάγγιση σε λίγο χαχαχα δεν είχα ξανά ποτέ τόσο αίμα στη ζωή μου . Ούτε καν στα λοχεια. Απαπααπ. Την λαχταρούσε κιόλας την ρουφιανα. Δεν τη θέλω τελικά. Καλά ήμουν χωρίς αυτήν!

@iwanna24 να περάσετε τέλεια!!

@Alex. Arap μάλλον θα δώσω και λίγο ξενο γιατί δεν παλεύεται η γκρίνια του 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, evaki_ είπε:

Γεια σας κορίτσια...χρόνια πολλά !!! εμείς εδώ συνεχίζουμε να μην κοιμόμαστε το βράδυ..κάθε μέρα και χειρότερα...έχει φτάσει να ξυπνάει και στο 15λεπτο αν τον ακουμπήσω εγώ στην κούνια..αν τον αφήνει ο άντρας μου κοιμάται παραπάνω...έχει αρχίσει να σηκώνει τα χέρια για να τον άρεις αγκαλιά..φωνάζει έτσι και μείνει μόνος του στο δωμάτιο 5 στις 10 φορές...σήμερ αμου ξύπνησε και με ρουθουνισμα, καταρροή και βήχει...τώρα φτερνίζεται κιόλας...ελπίζω αν έχει αρρωστήσει που αυτό υποψιάζομαι να την γλιτώσει ελαφρά..δε θα τ αντέξω πάλι τα ίδια..το χουμε ξαναπέι..συν οτι σε 2 εβδομάδες πάμε στους κουμπάρους μας που περιμένουν μωρό και θα πρέπει να ακυρώσω το ταξίδι αν είμαστε άρρωστοι...

από φαγητό τελικα μάλλον τον στουμπώνει ο συνδυασμός μήλο και πατάτα στην ίδια μέρα...από λαχανικά και φρούτα τι έχετε δώσει?? χρειάζομαι ιδέες...έχω δώσει προς ώρας πατάτα, κολοκύθι, καρότο, μπρόκολο, κολοκύθα κίτρινη, κρεμμύδι και από φρούτα έχει ΄φάει μήλο, αχλάδι, πορτοκάλι, δαμάσκηνα, μπανάνα. Από κρέας τρώμε μοσχάρι, κουνέλι και σήμερα φάγαμε και κότα από το χωριό...α επίσης του έβαλα και βρώμη στο πρωινό..και λίγη κανέλα..μάλλον αύριο θα φάει αρακά και σε 3 μέρες θα του βάλω και φακή...το γιαούρτι λέω να το ξεκινήσω σε καμια 10αρια μέρες για βραδινό γιατί θα ναι εύκολο να το βρούμε και στις διακοπές και να τρώει για βράδυ αν είμαστε έξω...

@iwanna24 αυτό με τα πράγματα είναι μια μεγάλη αλήθεια..εγώ από τώρα άρχισα να σκέφτομαι γιατί θα μαστε με αεροπλάνο και τρέμω μη ξεχάσω τπτ...

@Farmakotriftena κάθε μήνα σχεδόν έτσι ήμαστε εμείς..γκρίνια λόγω της μικρότερης ροής του γάλακτος..ειδικά την πρώτη φορά που αδιαθέτησα μιλάμε για μάχη ..κάθε 5 λεπτά το πολύ άλλαζα στήθος ..εναλλάξ αυτό για καμια ώρα ..και πάλι νευρίαζε και έκλαιγε γιατί δεν χόρταινε..τα είχα δει όλα τη πρώτη φορά..λόγω υπερπαραγωγής ποτέ δεν είχα αγχωθεί για το αν χορταίνει το παιδί..καταλαβα εκείνες τις μέρες τις μαμάδες που ακούω οτιαισθάνονται άσχημα επειδή δεν έχουν πολύ γάλα...δράμα..ευτυχώς κάθε φορά επανέρχεται γιατί κι εγώ νομιζα πως πάμε για απογαλακτισμό..

Μπορεις να βαλεις ακτινίδιο λ στη Φρουτοκρεμα για να μπορεί να κάνει κακά της. Εγώ της βάζω και σπανάκι και κανει κακα της αμέσως χωρίς δυσκολία. Η βρωμη κάνει δυσκοιλιότητα δεν θέλει πολύ σφιχτή να της βάζει μέσα και αχλάδι. Εγώ της έχω πάρει και ένα δημητριακό κεχρί το λένε το βράζω με τη βρώμη και το φρούτο της αρέσει πολύ. Το γιαουρτάκι σχετο θα το δώσεις; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...