Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Εγώ το νιώθω δεξιά κ αριστερά . όποτε έχει ξαπλώσει οριζόντια..

Εγώ βλέπω ότι κάθε μέρα έχω κ κάτι ενοχλήσεις.. Κ μου άρχισαν καθημερινά οι ανάγουλες κ  μάλλον έχω παλινδρόμηση πλέον γτ μεγάλωνει το μωρό..

Υπομονή...

Παρόμοιες ενοχλήσεις εχω...! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

τι όμορφα νέα κορίτσια μου.. μπράβο σε όσες είδατε τα  μπουμπουκάκια σας.. αχ τι καλά.. έτσι να προχωράμε.. 

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια έχει κάνει κάποια από εσάς σφραγισμα δοντιου στην εγκυμοσύνη??? 

δεν έχω ιδέα αλλά ο γιατρός απο την αρχή μου είχε πει ότι χρειαστεί να πάω.. θα σου βάλει ειδική αναισθησία που δεν έχει πρόβλημα το μωράκι σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Χάθηκα γιατί την Κυριακή έχουμε τα 40 του μπαμπά μου και τρέχουμε....... Λοιπόν σήμερα μπήκα επίσημα στον 8 και κάπως μου φαίνεται ότι σε ένα μήνα μπαίνω στον μήνα μου.. Εύχομαι όλες μας γερά μωράκια κορίτσια μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, irinikavala είπε:

τι όμορφα νέα κορίτσια μου.. μπράβο σε όσες είδατε τα  μπουμπουκάκια σας.. αχ τι καλά.. έτσι να προχωράμε.. 

δεν έχω ιδέα αλλά ο γιατρός απο την αρχή μου είχε πει ότι χρειαστεί να πάω.. θα σου βάλει ειδική αναισθησία που δεν έχει πρόβλημα το μωράκι σου.. 

Ευχαριστώ.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άλλο ένα βράδυ ξενύχτι... απο τις 5 προσπαθω να βολευτω..χαλάλι της ομως.. ευκαιρία να ψάξω στο νετ για ρουχαλάκια..

λοιπόν κορίτσια προσχθες κάναμε αγορες για το δωματιο της..φωτιστικά, κουρτίνες, μπανιερούλα κ σύστημα ενδοεποικινωνίας.. 

αυτό που δεν έχω ολοκληρώσει είναι τα ρουχαλάκια. έχω 3 κοντομάνικα σαν φανελάκια που κλείνουν στα μπουτάκια κ 3 ολόσωμα μακρυμάνικα με μέσα τις πατουσίτσες.. τι λέτε ότι χρειάζομαι.. ααα κ ένα φορμάκι σαν φόρεμα ίσως για την έξοδο απο το μαιευτήριο αν κ μάλλον θα είναι μεγάλο! ρώτησα ξανά αλλά όλο μπερδεύομαι.. κ από κουβερτούλα τι χρειαζόμαστε? μια φλισ πήρα μόνο.. από βδομάδα έχω αγορές μάλλον.. χαχα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , irinikavala είπε:

άλλο ένα βράδυ ξενύχτι... απο τις 5 προσπαθω να βολευτω..χαλάλι της ομως.. ευκαιρία να ψάξω στο νετ για ρουχαλάκια..

λοιπόν κορίτσια προσχθες κάναμε αγορες για το δωματιο της..φωτιστικά, κουρτίνες, μπανιερούλα κ σύστημα ενδοεποικινωνίας.. 

αυτό που δεν έχω ολοκληρώσει είναι τα ρουχαλάκια. έχω 3 κοντομάνικα σαν φανελάκια που κλείνουν στα μπουτάκια κ 3 ολόσωμα μακρυμάνικα με μέσα τις πατουσίτσες.. τι λέτε ότι χρειάζομαι.. ααα κ ένα φορμάκι σαν φόρεμα ίσως για την έξοδο απο το μαιευτήριο αν κ μάλλον θα είναι μεγάλο! ρώτησα ξανά αλλά όλο μπερδεύομαι.. κ από κουβερτούλα τι χρειαζόμαστε? μια φλισ πήρα μόνο.. από βδομάδα έχω αγορές μάλλον.. χαχα..

Τι τέλεια που είναι όλα αυτά που λες!!! Νομίζω είναι μια χαρά αυτά που πήρες!!! Εγώ από ρούχα έχω τα πάντα μόνο από εβδομάδα θέλω να πάω να πάρω μια βαλίτσα μερικά εσώρουχα για μένα και νυχτικα για μένα και να τελειώσω με την βαλίτσα να είναι έτοιμη... Κούνια και συρτάριερα μου ήρθαν και η ενδοποικινωνια!!!!! Ακόμα όμως μαζεύω το δεύτερο δωμάτιο γιατί το είχα αποθήκη.. Από εβδομάδα θα πάω να της πάρω και κουρτίνα λέω η με την Μίκη η με την φροζεν!!!!! Αλήθεια ρε κορίτσια σερβιέτες λοχίας θα πάρετε η πάνες βρακάκι για την κλινική??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!! Ηρθε το καροτσι μας ειμαι ενθουσιασμένη!!!!!! Ηρθε και η βαλιτσα που παράγγειλα για να παρω στο μαιευτήριο!!!! Θα ξεκινήσω να τη φτιάχνω!!! Μου εχουν μεινει μονο οι αγορες απο φαρμακείο!!! Και η οργάνωση καθως τελικα πρωτα ο Θεός θα μεινουμε Αθήνα μεχρι την 9η ημέρα!!! @irinikavala εγω σκέφτομαι να αγορασω κανενα φορμακι ακομα για νεογέννητο εχω 5 σετακια θα χρειαστώ λογικα κ αλλα... τωρα απο κουβερτακι μαλλον θα παρω μαζι μ ενα χοντρουλικο και ενα ποιο λεπτο και βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Παρόμοιες ενοχλήσεις εχω...! 

Ποση υπομονή θα κάνουμε πια...

Κορίτσια μου Καλημέρα! Εγώ έχω τόσες δουλειές κ όμως είμαι διακοπές...ευτυχώς το σπίτι μου το έβαψε ο μπαμπά ς κ Μόλις γυρίσω έχω μετακομίση .. Τι καλά που έχετε ψωνίσει ρουχαλάκια. Κ εγώ έχω πάρει Αλλά για διάφορες ηλικίες. 0-3,3-6 Και 6-9!! Βασικά πήρα ότι μου άρεσε!!! Κουβερτούλες έχω 2 κ πανες αγκαλιές.πικε θα πάρετε;

Έχω να πάρω πολλά ακόμα βέβαια,ας γράψει καποια μια λίστα για αρχή τι χρειαζόμαστε.

Κ επίσης τι θα πάρετε; σερβιετες ; βρακακια τενα; γράψε μου μάρκα γτ δεν εχω ιδέα. Επίσης τι κρεμες χρειαζόμαστε για το μωρό;

  • Μου αρέσει 2

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααα κοριτσια, πως ειστε σημερα?

Εμενα ηρθε η ντουλαπα του μπεμπη, οποτε μου φαινεται τερμα τα ψέματα και οι αναβολες, πρεπει να φυγει η βιβλιοθηκη απο την κρεβατοκαμαρα μας να τακτοποιηθει σιγα σιγα ο παιδαρος!!!

Ποσο χαιρομαι που ολες παραλαμβανετε τα μωρουδιακα σας... Ανυπομονω κι εγω

@Μάντη τι μεγεθος βαλιτσας θα παρεις στο μαιευτηριο? καμπινας ή το λιγο πιο μεγαλο?

@ada32 η μαια μου ειπε οτι για τις μερες του μαιευτηριου δεν χρειαζομαι τπτ γτ τα προμηθευει η κλινικη. Οποτε θα δω τι θα βολεψει εκει και θα στειλω τον καλο μου απεναντι στο φαρμακειο να μου παρει οτι χρειαστω απο σερβιετες κτλ. Γενικα εγω δεν ειχα ποτε τρελες αιμορραγιες στην περιοδο, ουτε και μετα την αποξεση. Ημουν παντα με απλες σερβιετες. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο ή αν θα παιξουν καποιο ρολο και οι αντιπηκτικες που κανω. Οσον αφορα το μωρο, νομιζω μια κρεμουλα για την αλλαγη της πανας θελουμε. Ας μας πουν οι πιο ειδικες

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Ποση υπομονή θα κάνουμε πια...

Κορίτσια μου Καλημέρα! Εγώ έχω τόσες δουλειές κ όμως είμαι διακοπές...ευτυχώς το σπίτι μου το έβαψε ο μπαμπά ς κ Μόλις γυρίσω έχω μετακομίση .. Τι καλά που έχετε ψωνίσει ρουχαλάκια. Κ εγώ έχω πάρει Αλλά για διάφορες ηλικίες. 0-3,3-6 Και 6-9!! Βασικά πήρα ότι μου άρεσε!!! Κουβερτούλες έχω 2 κ πανες αγκαλιές.πικε θα πάρετε;

Έχω να πάρω πολλά ακόμα βέβαια,ας γράψει καποια μια λίστα για αρχή τι χρειαζόμαστε.

Κ επίσης τι θα πάρετε; σερβιετες ; βρακακια τενα; γράψε μου μάρκα γτ δεν εχω ιδέα. Επίσης τι κρεμες χρειαζόμαστε για το μωρό;

Καλά κανεις και πήγες διακοπουλες!  Εγω δεν ξερω ποσο κομμάτια χρειαζόμαστε απο το καθε νούμερο ποσα να παρω για νεογέννητο;;; κορμακια 56 νουμερο πηρα 6 μακριμανικα 3 κοντομάνικο... και μετα πηρα 62 νούμερο καμια 15αρια... απο φορμακια πηρα για νεογέννητο 4 ολοσωμα και 2 σετακια παντελονακι μπλουζάκι και πηρα και 3 φορμακια λιγο ποιο μεγαλα... πανες αγκαλιας πηρα 7 φανελενιες και 3 λεπτές τι αλλο να παρω;;;

2 ώρες πρίν, Μαρία1430 είπε:

Καλησπερααααα κοριτσια, πως ειστε σημερα?

Εμενα ηρθε η ντουλαπα του μπεμπη, οποτε μου φαινεται τερμα τα ψέματα και οι αναβολες, πρεπει να φυγει η βιβλιοθηκη απο την κρεβατοκαμαρα μας να τακτοποιηθει σιγα σιγα ο παιδαρος!!!

Ποσο χαιρομαι που ολες παραλαμβανετε τα μωρουδιακα σας... Ανυπομονω κι εγω

@Μάντη τι μεγεθος βαλιτσας θα παρεις στο μαιευτηριο? καμπινας ή το λιγο πιο μεγαλο?

@ada32 η μαια μου ειπε οτι για τις μερες του μαιευτηριου δεν χρειαζομαι τπτ γτ τα προμηθευει η κλινικη. Οποτε θα δω τι θα βολεψει εκει και θα στειλω τον καλο μου απεναντι στο φαρμακειο να μου παρει οτι χρειαστω απο σερβιετες κτλ. Γενικα εγω δεν ειχα ποτε τρελες αιμορραγιες στην περιοδο, ουτε και μετα την αποξεση. Ημουν παντα με απλες σερβιετες. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο ή αν θα παιξουν καποιο ρολο και οι αντιπηκτικες που κανω. Οσον αφορα το μωρο, νομιζω μια κρεμουλα για την αλλαγη της πανας θελουμε. Ας μας πουν οι πιο ειδικες

Καλοριζικη η ντουλαπιτσα σας!!!  Καμπινας αγόρασα τα χωραει ανετα μεσα ολα αυτα που ειχε η λιστα οτι θα χρειαστώ! Οσο για σερβιέτες εγω θα παρω ενα πακετο always νύχτας και βλεπουμε εχει να αγορασω και μεσα στο μαιευτήριο οτι χρειαστώ! 

Πανες πηρατε καθόλου;;;; να παρω;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

@irinikavala κ εμένα ο ύπνος έχει  μαρτυριο.. Μόλις ξαπλώσω στο πλάι αρχίζει το μωρό να με κλωτσάει πολύ κ πλέον καμια φορά δυνατά λόγω ότι είναι οριζόντια στην κοιλιά μου.άσε που ξύπναω κάθε φορά που αλλάζω πλευρά γτ παίρνω κ το μαξιλάρι να το βάλω στα πόδια.σηκώνομαι 2 φορές να Κατουρησω.. Πλέον βρέπω ότι δεν μπορώ να φάω κ Όσο θέλω για να χόρτα σω. Πρεπει να τρώω λίγο κ πιο συχνά..γτ έχω αναγουλες συνεχεια..ασε που περπαταω το βράδυ κ πονάω από κάτω. Εντάξει εγκυμοσύνη=ταλαιπωρία...

πρίν από 6 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλά κανεις και πήγες διακοπουλες!  Εγω δεν ξερω ποσο κομμάτια χρειαζόμαστε απο το καθε νούμερο ποσα να παρω για νεογέννητο;;; κορμακια 56 νουμερο πηρα 6 μακριμανικα 3 κοντομάνικο... και μετα πηρα 62 νούμερο καμια 15αρια... απο φορμακια πηρα για νεογέννητο 4 ολοσωμα και 2 σετακια παντελονακι μπλουζάκι και πηρα και 3 φορμακια λιγο ποιο μεγαλα... πανες αγκαλιας πηρα 7 φανελενιες και 3 λεπτές τι αλλο να παρω;;;

Καλοριζικη η ντουλαπιτσα σας!!!  Καμπινας αγόρασα τα χωραει ανετα μεσα ολα αυτα που ειχε η λιστα οτι θα χρειαστώ! Οσο για σερβιέτες εγω θα παρω ενα πακετο always νύχτας και βλεπουμε εχει να αγορασω και μεσα στο μαιευτήριο οτι χρειαστώ! 

Πανες πηρατε καθόλου;;;; να παρω;;;

Τέλεια.. Άρα κ εγώ 62 θα πάρω.. Η αλήθεια είναι ότι πήρα κατι μικρουλικα κ όλη μου είπαν να τα αλλάξω. Κ τα άλλαξα. Έχω πάρει κ εγώ παντελονακια κ πρεπει να πάρω ολοσωμα βελουτέ κ μπλουζάκια. Πάρε καμία κουβερτούλα αν δεν σου έχουν πάρει δωρο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

@irinikavala κ εμένα ο ύπνος έχει  μαρτυριο.. Μόλις ξαπλώσω στο πλάι αρχίζει το μωρό να με κλωτσάει πολύ κ πλέον καμια φορά δυνατά λόγω ότι είναι οριζόντια στην κοιλιά μου.άσε που ξύπναω κάθε φορά που αλλάζω πλευρά γτ παίρνω κ το μαξιλάρι να το βάλω στα πόδια.σηκώνομαι 2 φορές να Κατουρησω.. Πλέον βρέπω ότι δεν μπορώ να φάω κ Όσο θέλω για να χόρτα σω. Πρεπει να τρώω λίγο κ πιο συχνά..γτ έχω αναγουλες συνεχεια..ασε που περπαταω το βράδυ κ πονάω από κάτω. Εντάξει εγκυμοσύνη=ταλαιπωρία...

Τέλεια.. Άρα κ εγώ 62 θα πάρω.. Η αλήθεια είναι ότι πήρα κατι μικρουλικα κ όλη μου είπαν να τα αλλάξω. Κ τα άλλαξα. Έχω πάρει κ εγώ παντελονακια κ πρεπει να πάρω ολοσωμα βελουτέ κ μπλουζάκια. Πάρε καμία κουβερτούλα αν δεν σου έχουν πάρει δωρο.

Εγω βελουτε λεω να μην παρω γτ κανουν χνουδια στα χερακια τους... εχω μονο 1... καλα εκανες και τα άλλαξες για νεογέννητο αντε να μπουν για 1 μηνα το πολυυυυ!!! Κουβερτούλα εχω παρει μια για πορτ μπεμπέ χοντρουλα και μου εκαναν δωρο μια  πλεκτη χειροποίητη σαν πικε! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω βελουτε λεω να μην παρω γτ κανουν χνουδια στα χερακια τους... εχω μονο 1... καλα εκανες και τα άλλαξες για νεογέννητο αντε να μπουν για 1 μηνα το πολυυυυ!!! Κουβερτούλα εχω παρει μια για πορτ μπεμπέ χοντρουλα και μου εκαναν δωρο μια  πλεκτη χειροποίητη σαν πικε! 

Κομπλε εισαι. Λες για τα βελουτέ.. ??Εινσι όμορφα κ χοντρα για αυτό έλεγα..θα το σκεφτώ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κουβέρτα πικε θα έχω γιατί δεν νομίζω ότι θα κάνει κρύο κορίτσια μου!! Αχ τι ωραία που είναι αυτά τα ψώνια που κάνουμε τώρα!!! Και εγώ όταν περπατάω πόνο από κάτω κάποιες φορές!!!! Το άλλο Σάββατο έχω γιατρό για να δούμε τι θα μου πει πως το βλέπει το μωράκι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...