Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

7 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Πώς κατάλαβες ότι ειναι μαστίτιδα; Και κυρίως τι έκανες;

Καλησπερα κοριτσια. Ανεβασα 39+ πυρετο, το στηθος μ το ενα ηταν πετρα κ πονουσε φριχτα. 

Πηρα τηλ τον γιατρο κ μ ειχε δωσει αντιβιωση συμβατη με το θηλασμο. Ζεστες κομπρεσες κ θηλασμος οσο μπορουσα. Εχουν περασει κ χρονια κ δε θυμαμαι λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 41 λεπτά , Alekk είπε:

Καλησπερα κοριτσια. Ανεβασα 39+ πυρετο, το στηθος μ το ενα ηταν πετρα κ πονουσε φριχτα. 

Πηρα τηλ τον γιατρο κ μ ειχε δωσει αντιβιωση συμβατη με το θηλασμο. Ζεστες κομπρεσες κ θηλασμος οσο μπορουσα. Εχουν περασει κ χρονια κ δε θυμαμαι λεπτομερειες

Ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου! Εγώ ακόμη είμαι με δέκατα, μέχρι 37,8 αλλά τα υπόλοιπα τα έχω όπως και πολυυυυυυ πόνο! 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου! Εγώ ακόμη είμαι με δέκατα, μέχρι 37,8 αλλά τα υπόλοιπα τα έχω όπως και πολυυυυυυ πόνο! 

Θα σου ελεγα να παρεις αμεσα το γιατρο σου μην καθεσαι να πονας. Επισης θυμηθηκα οτι εκανα πολυ μασαζ στο στηθος ειδικα οταν θηλαζε. Και θηλαζα κυριως απο το στηθος που πονουσε. Αν παρεις τον γιατρο σ ή τη μαια σου ρωτα για καποια ομοιοπαθητικα φαρμακα, φυτολάκα τα λενε. Με ειχαν βοηθησει πολυ. Περαστικα κοπελα μ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Λοιπόν εμείς πίνουμε mix 3 μεζούρες frisolac comfort και 1 μεζούρα frezy-lac Gold ευτυχώς κακά μου έχει στρώσει κάνει 2 με 3 φορές την μέρα όχι ότι δεν κοκκινίζει απλά δεν μου κάνει βότσαλα πλέων... Ρουθουνιζει αρκετά και μένα και της κάνω πρωί βράδυ όρο στην μύτη της δηλαδή το πρωί που καθαρίζουμε τα ματάκια ότι μένει στην μύτη της και το βράδυ που καθαρίζω με μπατονετα το πουλάκι της ότι μένει στην μύτη της.. Από πάνες παίρνω ακόμα pampers το χρυσό αλλά τώρα θα αλλάξω νούμερο θα πάμε στο 2 γιατί βλέπω την κόβει στα μπουτακια. Εγώ γέννησα 8 οκτωβριου και πάω για ευχές 16 οκτωβριου άρα εσύ 5 μέρες μετά στις 21 Οκτωβρίου. Αυτά νομίζω απάντησα σε όλα σου τα ερωτήματα.. Χα χα χα χα 

Ναι μου Απάντησε ς!σε ευχαριστώ πολύ! εντάξει εσείς είχατε θέμα με δυσκοιλιότητα. Εμένα μου τα κάνει κανονικά όποτε συνεχίζω το ναν. Όσο για τα pampers Εγώ είχα το 1 prenium κ συνέχεια όταν κατουρουσε γινόταν μούσκεμα παντού στην αρχή.

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου! Εγώ ακόμη είμαι με δέκατα, μέχρι 37,8 αλλά τα υπόλοιπα τα έχω όπως και πολυυυυυυ πόνο! 

Πέραστικα κοριτσι μου. Μήπως να πάρεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις;

πρίν από 50 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Γιατί 22 ,?? αφού έχουμε 5 μέρες διαφορά και εγώ παίρνω ευχές 16 αφού γέννησα 8 οκτωβριου 

Κ εγώ αυτή την απορια έχω ! 21 η 22 ? Μετραμε από την μερα που γεννησαμε η την επόμενη?

Την ίδια απορία έχω κ για το μωρό. Σήμερα κλείνει 4 εβδομάδες .είναι 28 η 29 μερών!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι μου Απάντησε ς!σε ευχαριστώ πολύ! εντάξει εσείς είχατε θέμα με δυσκοιλιότητα. Εμένα μου τα κάνει κανονικά όποτε συνεχίζω το ναν. Όσο για τα pampers Εγώ είχα το 1 prenium κ συνέχεια όταν κατουρουσε γινόταν μούσκεμα παντού στην αρχή.

Πέραστικα κοριτσι μου. Μήπως να πάρεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις;

Κ εγώ αυτή την απορια έχω ! 21 η 22 ? Μετραμε από την μερα που γεννησαμε η την επόμενη?

Την ίδια απορία έχω κ για το μωρό. Σήμερα κλείνει 4 εβδομάδες .είναι 28 η 29 μερών!

Τις ίδιες απορίες έχω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alekk είπε:

Θα σου ελεγα να παρεις αμεσα το γιατρο σου μην καθεσαι να πονας. Επισης θυμηθηκα οτι εκανα πολυ μασαζ στο στηθος ειδικα οταν θηλαζε. Και θηλαζα κυριως απο το στηθος που πονουσε. Αν παρεις τον γιατρο σ ή τη μαια σου ρωτα για καποια ομοιοπαθητικα φαρμακα, φυτολάκα τα λενε. Με ειχαν βοηθησει πολυ. Περαστικα κοπελα μ

Κάνω όσα μου έχετε προτείνει όλα τα κορίτσια και μπορώ να πω ότι είμαι λίγο καλύτερα! Ήταν πολύτιμες όλες οι συμβουλές σας!

πρίν από 42 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι μου Απάντησε ς!σε ευχαριστώ πολύ! εντάξει εσείς είχατε θέμα με δυσκοιλιότητα. Εμένα μου τα κάνει κανονικά όποτε συνεχίζω το ναν. Όσο για τα pampers Εγώ είχα το 1 prenium κ συνέχεια όταν κατουρουσε γινόταν μούσκεμα παντού στην αρχή.

Πέραστικα κοριτσι μου. Μήπως να πάρεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις;

Κ εγώ αυτή την απορια έχω ! 21 η 22 ? Μετραμε από την μερα που γεννησαμε η την επόμενη?

Την ίδια απορία έχω κ για το μωρό. Σήμερα κλείνει 4 εβδομάδες .είναι 28 η 29 μερών!

Μετράμε από την επόμενη μερα... Επίσης τα αγόρια παίρνουν ευχές στις 38 μέρες και τα κορίτσια στις 40!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Γιατί 22 ,?? αφού έχουμε 5 μέρες διαφορά και εγώ παίρνω ευχές 16 αφού γέννησα 8 οκτωβριου 

Και το δικό σου το έβγαλα ότι σαραντιζεις στις 17 για ξανά μέτρα μπορεί να έχω κάνει λαθος


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Κάνω όσα μου έχετε προτείνει όλα τα κορίτσια και μπορώ να πω ότι είμαι λίγο καλύτερα! Ήταν πολύτιμες όλες οι συμβουλές σας!

Μετράμε από την επόμενη μερα... Επίσης τα αγόρια παίρνουν ευχές στις 38 μέρες και τα κορίτσια στις 40!

Κοριτσι μ οτι θες εδω ειμαστε. Ειχα κανει ενδελεχη ερευνα για τον θηλασμο στο πρωτο. Ο θηλασμος ειναι δυσκολος και απαιτητικος αλλα αξιζει.

Βρε κοριτσια εγω εχω αλλο θεμα. Γεννησα πριν ενα μηνα παρα κατι μερες περιπου κι ακομα δεν εχω καθαρισει απο τα λοχεια. Καθε φορα δε που σφιγγομαι βγαζω κ κοκκινο αιμα. Να ανησυχησω λετε; Στην πρωτη μ γεννα δεν ηταν ετσι τα πραγματα. Οσες ειναι το δευτερο/τριτο σας παιδακι ποσο κανατε να καθαρισετε; Α και πονους εχω ακομα. Ξεχασα να θυμισω οτι γεννησα με καισαρικη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Alekk είπε:

Κοριτσι μ οτι θες εδω ειμαστε. Ειχα κανει ενδελεχη ερευνα για τον θηλασμο στο πρωτο. Ο θηλασμος ειναι δυσκολος και απαιτητικος αλλα αξιζει.

Βρε κοριτσια εγω εχω αλλο θεμα. Γεννησα πριν ενα μηνα παρα κατι μερες περιπου κι ακομα δεν εχω καθαρισει απο τα λοχεια. Καθε φορα δε που σφιγγομαι βγαζω κ κοκκινο αιμα. Να ανησυχησω λετε; Στην πρωτη μ γεννα δεν ηταν ετσι τα πραγματα. Οσες ειναι το δευτερο/τριτο σας παιδακι ποσο κανατε να καθαρισετε; Α και πονους εχω ακομα. Ξεχασα να θυμισω οτι γεννησα με καισαρικη.

Εγώ τον μεγάλο δεν τον είχα θηλάσει και τώρα είχα βοήθεια από μια μαία όσο ήμουν στο νοσοκομείο και από τη μαμά μου οπότε ότι διαβάζω και μαθαίνω και από εσάς! Εμένα τα λοχεια μου σταμάτησαν στις 50 μέρες και ειχα μέχρι τότε πόνους! Ούτε εγώ ήμουν έτσι στο πρώτο, μου είχαν σταματήσει πολύ νωρίς αλλά φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο το ότι δεν είχα θηλάσει... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ τον μεγάλο δεν τον είχα θηλάσει και τώρα είχα βοήθεια από μια μαία όσο ήμουν στο νοσοκομείο και από τη μαμά μου οπότε ότι διαβάζω και μαθαίνω και από εσάς! Εμένα τα λοχεια μου σταμάτησαν στις 50 μέρες και ειχα μέχρι τότε πόνους! Ούτε εγώ ήμουν έτσι στο πρώτο, μου είχαν σταματήσει πολύ νωρίς αλλά φαντάζομαι ότι παίζει ρόλο το ότι δεν είχα θηλάσει... 

Μια χαρα θα τα πας με το θηλασμο αφου αντεξες ως τωρα, εφυγαν τα δυσκολα, Θα φυγει και η ενοχληση στο στηθος και θα εισαι κομπλε. Ζεστα μπανια κ μασαζ!!!

Α ωραια, δεν ανησυχω τοτε. Εγω θηλασα κανονικα και στο πρωτο αλλα βλεπω μεγαλη διαφορα στα λοχεια τωρα. Νομιζω οτι παιζουν ρολο οι προηγουμενες γεννες. 

Σκεψου οτι πηρα και μιτροταν για συσπασεις γιατι η μητρα μ ειναι πολυ ταλαιπωρημενη καθως προσπαθησαμε να κανουμεvbac και δε μας εκατσε.

Τις τελευταιες μερες οταν θηλαζω καταλαβαινω συσπασεις ενω στην αρχη δεν ενιωθα, τωρα της θυμηθηκε της μητρας να μαζεψει;;; :roll:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έδιναν και mitrotan στο νοσοκομείο και τους έτρωγα διπλούς τους πόνους και όταν τους το είπα απάντησαν μόνο " αααααα ναι μωρε,εσύ θηλάζεις..." Το έχω βάλει πείσμα γιατί έχω και πολύ γάλα! Δεν σταματάω με τίποτα! Ευχαριστώ πολύ για όλα!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, χρησιμοποιει καμια σας θηλαστρο;Σε 2 βδομαδες θα γυρισω μαλλον στη δουλεια και μαλλον θα το χρειαστω..Αρχικα καθε ποτε το αποστειρωνουμε;

Αφου το αποστειρωσουμε περιμενουμε να στεγνωσει;

Το μπιμπερο του θηλαστρου δεν εχει πωμα..Βαζω απλα την πιπιλα του και το καπακι και το βαζω στο ψυγειο; 

Αντλω από το ενα στηθος, αποστειρωνω και μετα το βαζω στο αλλο και σε αλλο μπουκαλι;

Δυο φορες που επιχείρησα εβγαλα μονο 30 ml απο το ενα στηθος. 


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alekk είπε:

Κοριτσι μ οτι θες εδω ειμαστε. Ειχα κανει ενδελεχη ερευνα για τον θηλασμο στο πρωτο. Ο θηλασμος ειναι δυσκολος και απαιτητικος αλλα αξιζει.

Βρε κοριτσια εγω εχω αλλο θεμα. Γεννησα πριν ενα μηνα παρα κατι μερες περιπου κι ακομα δεν εχω καθαρισει απο τα λοχεια. Καθε φορα δε που σφιγγομαι βγαζω κ κοκκινο αιμα. Να ανησυχησω λετε; Στην πρωτη μ γεννα δεν ηταν ετσι τα πραγματα. Οσες ειναι το δευτερο/τριτο σας παιδακι ποσο κανατε να καθαρισετε; Α και πονους εχω ακομα. Ξεχασα να θυμισω οτι γεννησα με καισαρικη.

εγω εχω γεννησει στις 13.10 κ φοραω ακομα μικρη σερβιετα γτ εχω κιτρινα υγρα πλεον .κ μεχρι πριν 3 μερες  οταν πηγαινα τουαλετα ειχα κοκκινο αιμα στο χαρτι.. πονους δεν εχω παντως


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

εγω εχω γεννησει στις 13.10 κ φοραω ακομα μικρη σερβιετα γτ εχω κιτρινα υγρα πλεον .κ μεχρι πριν 3 μερες  οταν πηγαινα τουαλετα ειχα κοκκινο αιμα στο χαρτι.. πονους δεν εχω παντως

Εγώ πάντως που γεννησα 16/10 είμαι με κανονική σερβιέτα... Μέχρι κ χθες είχα αίμα κανονικό.. Βασικά είχα πολύ αίμα.. Και πόνους έχω ακόμα στην τομή από την καισαρική δεν τν νιώθω άνετα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...