Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , ada32 είπε:

ναι δεν το ειπα για να κρινω καμια.. λοιπον εγω βρηκα μια κοντα στο σπιτι που ειναι κ μεσω εοππυ  κ πηγαμε οταν το  μωρο ηταν 28 μερων. μου φανηκε καλη , το εξετασε κ με ρωτησε αν το θηλαζω  κ μου εδωσε συμβουλες να επιμενω οσομπορω κ οτι μπορει να κουραστω αλλα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο. κ μου ειπε να παμε παλι οταν σαραντησει να το ξανα δει. ( βαρος κτλ) . θα δω πως θα παει αλλα εμεινα ικανοιημενη με 1 φορα που πηγαμε. 

εγω γεννησα στο νοσοκομειο κ φαινεται εκει κανουν εξετασεις διαφορες για ασθενειες κ ελλειψεις στα νεογνα. το χαρτι που μας εστειλαν ειναι απο το ινστιτουτο υγειας του παιδιου κ γραφει οτι εχει ελεγχθει για ολες τις ασθενειες κ οτι πιθανον να εχει ελλειψη του ενζυμου g6pd. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο που το δικο μου μωρο ηταν κ στην μενν για καποιες μερες..

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι επειδή περιμένω το  πρώτο μου  παιδάκι και δεν έχω ιδέα  από αυτα... στον παιδίατρο  πότε το πάμε  πρώτη φορα; Και μετά συνήθως κάθε  πότε πηγαίνουμε;;

Και σε αυτήν την παιδίατρο που είναι με ΕΟΠΥΥ ειναι εύκολο να κλείσεις ραντεβού γιατί σε άλλες ειδικότητες που έχω επιχειρήσει κατά καιρούς να κλείσω ραντεβού σου λένε μετά από ένα μήνα και... και όταν λες ΕΟΠΥΥ εννοείς φαντάζομαι ότι δεν πληρώνεις καθόλου επίσκεψη σωστά;

Σόρρυ που σας ζαλίζω!!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

1 hour ago, bella32 είπε:

@Marimarv έχεις δίκιο,  τώρα θυμήθηκα ότι μας είχαν πάρει κ μας αίμα κ αν ήταν κατι θα μας έστελναν στο σπίτι φάκελο.  είχε βγει εντελώς από τη μνήμη μου.  εντάξει,  θα κάνετε επαναληπτικές και θα σου πει παραπάνω λεπτομέρειες η  παιδίατρος . να ξέρεις ποια φάρμακα είναι αυτά,  γτ για τα κουκιά, εντάξει,  ποιος τα τρώει ! όταν έχεις νεώτερα ενημέρωσε! 

Καλά ναι για τα κουκιά το τελευταίο που με πειράζει εινσι... Απλά κάτι έλεγε κ για αναιμία.. Δεν διάβασα πολλά γτ θα δω την γιατρό αύριο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

ναι δεν το ειπα για να κρινω καμια.. λοιπον εγω βρηκα μια κοντα στο σπιτι που ειναι κ μεσω εοππυ  κ πηγαμε οταν το  μωρο ηταν 28 μερων. μου φανηκε καλη , το εξετασε κ με ρωτησε αν το θηλαζω  κ μου εδωσε συμβουλες να επιμενω οσομπορω κ οτι μπορει να κουραστω αλλα ειναι οτι καλυτερο για το μωρο. κ μου ειπε να παμε παλι οταν σαραντησει να το ξανα δει. ( βαρος κτλ) . θα δω πως θα παει αλλα εμεινα ικανοιημενη με 1 φορα που πηγαμε. 

εγω γεννησα στο νοσοκομειο κ φαινεται εκει κανουν εξετασεις διαφορες για ασθενειες κ ελλειψεις στα νεογνα. το χαρτι που μας εστειλαν ειναι απο το ινστιτουτο υγειας του παιδιου κ γραφει οτι εχει ελεγχθει για ολες τις ασθενειες κ οτι πιθανον να εχει ελλειψη του ενζυμου g6pd. 

δεν ξερω αν παιζει ρολο που το δικο μου μωρο ηταν κ στην μενν για καποιες μερες..

Του έκανα κι εγώ την εξέταση για τις ασθένειες, ήταν προαιρετική στην ιδιωτική κλινικη. Θα ρωτήσω τη παιδίατρο αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες. 

πρίν από 15 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι επειδή περιμένω το  πρώτο μου  παιδάκι και δεν έχω ιδέα  από αυτα... στον παιδίατρο  πότε το πάμε  πρώτη φορα; Και μετά συνήθως κάθε  πότε πηγαίνουμε;;

Και σε αυτήν την παιδίατρο που είναι με ΕΟΠΥΥ ειναι εύκολο να κλείσεις ραντεβού γιατί σε άλλες ειδικότητες που έχω επιχειρήσει κατά καιρούς να κλείσω ραντεβού σου λένε μετά από ένα μήνα και... και όταν λες ΕΟΠΥΥ εννοείς φαντάζομαι ότι δεν πληρώνεις καθόλου επίσκεψη σωστά;

Σόρρυ που σας ζαλίζω!!!!

Εμάς ήρθε σπίτι πρώτη φορά η παιδίατρος, 2 μέρες αφού γυρίσαμε από τη κλινική. Όταν ήταν το μωρό 6 ημερών. Τον εξέτασε,μέτρησε βάρος και ύψος, και μετά μιλήσαμε αρκετά για το μωρό και για το θηλασμό. Από τότε έρχεται κάθε εβδομάδα να μετρήσουμε το βάρος του για να δούμε αν είναι εντάξει με το θηλασμό . Θα έρθει πάλι αυτή την εβδομάδα κ αν είναι εντάξει, λογικά θα τη δούμε πάλι τον επόμενο μήνα!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Έχεις βρει από τώρα παιδίατρο?


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Μην αγχώνεσαι κοριτσακι μου και εμένα στον μεγάλο μου είχαν στείλει για πιθανή έλλειψη ενζύμου. Κάναμε εξετασεις στον 6 μήνα αν θυμάμαι καλά και δεν είχε τελικά... 

αχ ωραια , αρα μπορει να μην εχει τιποτα τελικα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Natasoula85 said:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι επειδή περιμένω το  πρώτο μου  παιδάκι και δεν έχω ιδέα  από αυτα... στον παιδίατρο  πότε το πάμε  πρώτη φορα; Και μετά συνήθως κάθε  πότε πηγαίνουμε;;

Και σε αυτήν την παιδίατρο που είναι με ΕΟΠΥΥ ειναι εύκολο να κλείσεις ραντεβού γιατί σε άλλες ειδικότητες που έχω επιχειρήσει κατά καιρούς να κλείσω ραντεβού σου λένε μετά από ένα μήνα και... και όταν λες ΕΟΠΥΥ εννοείς φαντάζομαι ότι δεν πληρώνεις καθόλου επίσκεψη σωστά;

Σόρρυ που σας ζαλίζω!!!!

Με το καλό κορίτσι μου το μωράκι σου!

Εμείς φωνάξαμε παιδίατρο να την δει μόλις βγήκαμε από την κλινική και μετά την είδε στις 40 μερές. Όταν κλείνει τους 2 μήνες κάνει και το πρώτο του εμβόλιο που είναι εξαπλό. Μετά θα σας λέει εκείνη κάθε πότε πρέπει να το βλέπει.

Για τον εοππυ δεν έχω ιδέα αλλά υπάρχουν ιδιώτες που είναι συμβεβλημένοι και σου γράφουν τα φάρμακα και τα εμβόλια αλλά πληρώνεις επίσκεψη. Επίσης κάποιοι έρχονται και στο σπίτι και έιναι καλύτερο αυτό όταν είναι πολύ μωρακια

  • Ευχαριστώ 1

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , bella32 είπε:

κορίτσια μου βγήκαν οι αιματολογικές και η τιμή της άμεσης χολερυθρινης είναι τσιμπημενη..ωστόσο το μωρό μου δεν έχει πυρετό,  δεν έχει λευκά κακακια ούτε σκούρα τσισα και δεν έχει θυρεοειδή ( αυτά με ρώτησε η παιδίατρος). μου είπε σε 7 μέρες να κάνω επαναληπτική κ αν αλλάξει το οτιδήποτε στο μεσοδιάστημα  να την πάρω τηλ. δεν επείγει λέει νοσήλεια αλλά θέλει παρακολούθηση.  εγώ μόλις άκουσα τη λέξη νοσηλεία που κοπηκαν τα γόνατα.  κάτι έχει με τη χολή του κ δεν ξέρω και πρέπει να περιμένω τόσες μέρες να κάνω επαναληπτική..μου είπε ακόμη πιο συχνό θηλασμό γτ βοηθάει στην αντιμετώπιση.. με έχει πάρει από κάτω..

να μην σε παιρνει απο κατω. βαζε το στο στηθος οσο μπορεις περισσοτερο κ θα δεις οτι θα πεσει η τιμη .

πρίν από 22 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτήσω κάτι επειδή περιμένω το  πρώτο μου  παιδάκι και δεν έχω ιδέα  από αυτα... στον παιδίατρο  πότε το πάμε  πρώτη φορα; Και μετά συνήθως κάθε  πότε πηγαίνουμε;;

Και σε αυτήν την παιδίατρο που είναι με ΕΟΠΥΥ ειναι εύκολο να κλείσεις ραντεβού γιατί σε άλλες ειδικότητες που έχω επιχειρήσει κατά καιρούς να κλείσω ραντεβού σου λένε μετά από ένα μήνα και... και όταν λες ΕΟΠΥΥ εννοείς φαντάζομαι ότι δεν πληρώνεις καθόλου επίσκεψη σωστά;

Σόρρυ που σας ζαλίζω!!!!

φυσικα κ δεν μας ζαλιζεις ! ολες για αυτο γραφουμε εδω για να μαθουμε πραγματα. να σου πω τι εκανα εγω.

εψαξα ποιοι παιδιατροι ειναι κοντα στην περιοχη μου  μεσω εοππυ. διαλεξα μια που μου αρεσε.  πλεον για να πας σε παιδιατρο μεσω εοππυ πρεπει να διαλεξεις κ να κανεις αιτηση για οικογενειακο παιδιατρο κ μετα πας. πως γινεται αυτο? εφοσον εχεις γεννησει , με το αμκα του παιδιου κ τους κωδικους taxisnet τους δικους σου , μπαινεις στην σελιδα του οικογενειακου γιατρου , συμπληρωνεις στοιχεια κ βαζεις διευθυνση κ σου βγαζει τους διαθεσιμους παιδιατρους. διαλεγεις οποιον θες. εκτυπωνεις  την αιτηση ,φωτ. ταυτοτητα κ εκκαθαρ. , παιρνεις τηλ τον παιδιατρο κ του λες ποτε εχει ραντεβου να πας γτ τον εχεις επιλεξει ως οικογενειακο παιδιατρο. δεν πληρωνεις τιποτα σε καθε επισκεψη, κ τα εμβολια αυτος στα κανει εννοειται δωρεαν. εμενα μου εκλεισε την επομενη μερα κιολας. δεν νομιζω να καθυστερουν πλεον τοσο πολυ γτ αλλαξε το συστημα.

εγω επειδη το ειχα στην μενν μια βδομαδα , το πηγα οταν εγινε 28 μερων γτ τοτε βολεψε κιολας κ θα το ξανα παω οταν σαραντησει  κ μετα 2 μηνων για εμβολιο

πρίν από 25 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Του έκανα κι εγώ την εξέταση για τις ασθένειες, ήταν προαιρετική στην ιδιωτική κλινικη. Θα ρωτήσω τη παιδίατρο αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες. 

Εμάς ήρθε σπίτι πρώτη φορά η παιδίατρος, 2 μέρες αφού γυρίσαμε από τη κλινική. Όταν ήταν το μωρό 6 ημερών. Τον εξέτασε,μέτρησε βάρος και ύψος, και μετά μιλήσαμε αρκετά για το μωρό και για το θηλασμό. Από τότε έρχεται κάθε εβδομάδα να μετρήσουμε το βάρος του για να δούμε αν είναι εντάξει με το θηλασμό . Θα έρθει πάλι αυτή την εβδομάδα κ αν είναι εντάξει, λογικά θα τη δούμε πάλι τον επόμενο μήνα!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Έχεις βρει από τώρα παιδίατρο?

τοτε λογικα θα εκαναν κ για αυτη την ελλειψη.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Anastasia05 είπε:

Του έκανα κι εγώ την εξέταση για τις ασθένειες, ήταν προαιρετική στην ιδιωτική κλινικη. Θα ρωτήσω τη παιδίατρο αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες. 

Εμάς ήρθε σπίτι πρώτη φορά η παιδίατρος, 2 μέρες αφού γυρίσαμε από τη κλινική. Όταν ήταν το μωρό 6 ημερών. Τον εξέτασε,μέτρησε βάρος και ύψος, και μετά μιλήσαμε αρκετά για το μωρό και για το θηλασμό. Από τότε έρχεται κάθε εβδομάδα να μετρήσουμε το βάρος του για να δούμε αν είναι εντάξει με το θηλασμό . Θα έρθει πάλι αυτή την εβδομάδα κ αν είναι εντάξει, λογικά θα τη δούμε πάλι τον επόμενο μήνα!

Πότε έχεις ΠΗΤ? Έχεις βρει από τώρα παιδίατρο?

25/12 έχω ΠΗΤ και λέω να αρχίσω να ψάχνω σιγά σιγά γιατί δεν έχω κάποιον να μου προτείνει οπότε θα βρω έναν στην τύχη και βλέπουμε!

πρίν από 53 λεπτά , ada32 είπε:

να μην σε παιρνει απο κατω. βαζε το στο στηθος οσο μπορεις περισσοτερο κ θα δεις οτι θα πεσει η τιμη .

φυσικα κ δεν μας ζαλιζεις ! ολες για αυτο γραφουμε εδω για να μαθουμε πραγματα. να σου πω τι εκανα εγω.

εψαξα ποιοι παιδιατροι ειναι κοντα στην περιοχη μου  μεσω εοππυ. διαλεξα μια που μου αρεσε.  πλεον για να πας σε παιδιατρο μεσω εοππυ πρεπει να διαλεξεις κ να κανεις αιτηση για οικογενειακο παιδιατρο κ μετα πας. πως γινεται αυτο? εφοσον εχεις γεννησει , με το αμκα του παιδιου κ τους κωδικους taxisnet τους δικους σου , μπαινεις στην σελιδα του οικογενειακου γιατρου , συμπληρωνεις στοιχεια κ βαζεις διευθυνση κ σου βγαζει τους διαθεσιμους παιδιατρους. διαλεγεις οποιον θες. εκτυπωνεις  την αιτηση ,φωτ. ταυτοτητα κ εκκαθαρ. , παιρνεις τηλ τον παιδιατρο κ του λες ποτε εχει ραντεβου να πας γτ τον εχεις επιλεξει ως οικογενειακο παιδιατρο. δεν πληρωνεις τιποτα σε καθε επισκεψη, κ τα εμβολια αυτος στα κανει εννοειται δωρεαν. εμενα μου εκλεισε την επομενη μερα κιολας. δεν νομιζω να καθυστερουν πλεον τοσο πολυ γτ αλλαξε το συστημα.

εγω επειδη το ειχα στην μενν μια βδομαδα , το πηγα οταν εγινε 28 μερων γτ τοτε βολεψε κιολας κ θα το ξανα παω οταν σαραντησει  κ μετα 2 μηνων για εμβολιο

τοτε λογικα θα εκαναν κ για αυτη την ελλειψη.

Αυτό με τον οικογενειακό γιατρό το κάναμε για μας σε παθολόγο και μας έκλεισε ραντεβού μονο για να του πάμε τα χαρτιά, όχι για εξέταση, ένα μήνα αφού κάναμε την αίτηση... Ίσως με τον παιδίατρο να είναι διαφορετικά τι να πω... 


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Natasoula85 είπε:

25/12 έχω ΠΗΤ και λέω να αρχίσω να ψάχνω σιγά σιγά γιατί δεν έχω κάποιον να μου προτείνει οπότε θα βρω έναν στην τύχη και βλέπουμε!

Αυτό με τον οικογενειακό γιατρό το κάναμε για μας σε παθολόγο και μας έκλεισε ραντεβού μονο για να του πάμε τα χαρτιά, όχι για εξέταση, ένα μήνα αφού κάναμε την αίτηση... Ίσως με τον παιδίατρο να είναι διαφορετικά τι να πω... 

ισως παιζει ρολο η περιοχη οπου εισαι. εμενα κ ο παθολογος μου εκλεισε ραντεβου την ιδια μερα. κ ειμαι κ στην θεσ/νικη.παρε τηλ απο τωρα εναν παιδιατρο που σε ενδιαφερει κ ρωτα τον για διαθεσιμοτητα

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Κοπέλα μου μην φοβάσε με τη μυτούλα θα το γυρίσεις στο πλάι σε ευθεία θέση βάλτο στο κρεβάτι και θα του ριξει από το ένα Ρούθουνι και να βγει ο όρος από το άλλο για να ξεβουλωσει και μετά το γυρνάς από την άλλη και πάλι το Ιδιο. Όσο περισσότερο όρο τους  κάνεις τόσο καλύτερα είναι γιατί δεν μπουκώνουν και δεν αρωσταινουν. Τρώει τρώει και θέλει πάλι τα ίδια κάνει και η δικιά μου και είναι 6 μηνών. Μην νομίζεις ότι τρώνε όλη την ώρα στο στήθος παίζουν χαζεύουν πιπίλανε γιαυτό θέλει συνέχεια έτσι και η δικιά μου είναι στο παιδί αλλά τρώνε σε 5 λεπτά. Εγώ όταν ήταν 1 μηνών τρώγαμε 40 λεπτα από το κάθε στήθος φαντάσου. Εμένα μόλις την είδε όταν θηλάζει  η κοπέλα στο μαιευτήριο που ήταν υπεύθυνη θηλασμόυ μου λέει θα σε πευευσει στο φαγητό και λέω τι λέει δεν πάει καλά και έλα που είναι Αλήθεια μέχρι τώρα λίγο λίγο τρώμε. Βάρος περνετε; 

ευχαρστω ! θα του βαλω ορο οπσδηποτε γτ ειναι αρκετα μπουκωμενο το καημενο μου. κ εμεις θελουμε ενα μισαωρο σιγουρα στο στηθος. σε 3 βδομαδες πηρε 1 κιλο με θηλασμο  κ συμπληρωμα το βραδυ 90 μλ. πλεον του κανω 120 μλ το βραδυ γτ μου ειπε η παιδιατρος οτι πρεπει να αφηνει λιγο για να καταλαβεις οτι χορτασε. ε εμενα ο δικος το στραγγιζει κ πινει κ απο μενα παλι !! 

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ada32 είπε:

ισως παιζει ρολο η περιοχη οπου εισαι. εμενα κ ο παθολογος μου εκλεισε ραντεβου την ιδια μερα. κ ειμαι κ στην θεσ/νικη.παρε τηλ απο τωρα εναν παιδιατρο που σε ενδιαφερει κ ρωτα τον για διαθεσιμοτητα

ευχαρστω ! θα του βαλω ορο οπσδηποτε γτ ειναι αρκετα μπουκωμενο το καημενο μου. κ εμεις θελουμε ενα μισαωρο σιγουρα στο στηθος. σε 3 βδομαδες πηρε 1 κιλο με θηλασμο  κ συμπληρωμα το βραδυ 90 μλ. πλεον του κανω 120 μλ το βραδυ γτ μου ειπε η παιδιατρος οτι πρεπει να αφηνει λιγο για να καταλαβεις οτι χορτασε. ε εμενα ο δικος το στραγγιζει κ πινει κ απο μενα παλι !! 

Ναι πρέπει να αφήνουν λιγάκι. Αλλά πρόσεχε μην τον μπουκωσεις γιατί δεν έχουν αίσθηση κορεσμού μου το είχε πει ο γιατρός όταν της έκανα υπέρυχο για το στομάχι. Τους αρέσει το στήθος γιαυτό το ξανά πιάνει να νανουριστει λιγάκι!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nightwish είπε:

Χρησιμοποιώ θήλαστρο από την αρχή σχεδόν. Θα αποστειρώνεις το μπουκαλάκι μετά από κάθε χρήση αφού το έχεις πλύνει πρώτα. Εγώ πολλές φορές το χρησιμοποιούσα ενώ ήταν ακόμα βρεγμένο - δε νομίζω να παίζει ρόλο...

Ναι απλά το κλείνεις και το βάζεις στο ψυγείο. Και προσπάθησε να το καταναλώνει το μωρό σε ένα 24ωρο καλύτερα...

Αντλείς πρώτα από το ένα στήθος για ένα τέταρτο και μετά αντλείς από το άλλο. Δεν χρειάζεται αποστείρωση πριν τελειώσεις και από τα δύο στήθη!

Μια χαρά είναι τα 30ml από το ένα!!! Εγώ συνήθως (πέρα από το πρώτο της ημέρας) βγάζω 30ml και από τα δύο!!!

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!!Τελικα το πρωι βγαζω 90 μλ απο το ενα στηθος..σημερα αποθηκευσα 150 μλ σε σακουλακι στην καταψυξη!η πρωτη μου αποθηκεσυη..για να δουμε πως θα παει..


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/11/2018 at 9:33 ΠΜ, bella32 είπε:

καλημερα μαντη μου! ωχ αλήθεια; δοκίμασες πλύσεις με ορό να καθαρίσει η μυτούλα;

εμενα ρουθουνιζει κ όλο νομίζω ότι έχει βουλωμενγ μύτη.. προχτές κάναμε διάφορες αιματολογικές κ περιμένω ακόμη αποτέλεσμα. @Marimarv @ada32 τι είναι αυτο το ένζυμο; η παιδίατρος θα μας δει σε 10 μέρες.  θα τη ρωτήσω τότε!

κορίτσια, μου είπε κ ο γυναικολόγος να κάνω το αντιγριπικο..σήμερα θα το κάνει ο άντρας μου..εγώ ακόμη αμφιταλαντεύομαι

Πηγαμε παιδίατρο και εχει λιγο κοκκινο λαιμό... ελπιζω να μην κανει πυρετο...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Μάντη είπε:

Πηγαμε παιδίατρο και εχει λιγο κοκκινο λαιμό... ελπιζω να μην κανει πυρετο...

Ωχ έλα ρε συ.. Ελπίζω όχι το γλυκουλι.. Από κιλά πως είστε? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Πηγαμε παιδίατρο και εχει λιγο κοκκινο λαιμό... ελπιζω να μην κανει πυρετο...

Ωχ μωρε το γλυκουλι.. Τι σας ειπε ο γιατρός??? 

Πλυσεις με ορο κάνουμε και εμεις καθημερινά, ρουθουνιζει δε ρουθουνιζει.. Κλαίει λίγο αλλά δε χαμπαριαζω!!! Είναι για καλο της, οποτε δε συγκινουμε!!! :p


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ωχ μωρε το γλυκουλι.. Τι σας ειπε ο γιατρός??? 

Πλυσεις με ορο κάνουμε και εμεις καθημερινά, ρουθουνιζει δε ρουθουνιζει.. Κλαίει λίγο αλλά δε χαμπαριαζω!!! Είναι για καλο της, οποτε δε συγκινουμε!!! :p

δεν έρχεσαι κ από δω να μου δείξεις πως γίνονται αυτές οι πλύσεις;;; χαχαχα! μάλλον θα τις χρειαστούμε κμεις κ δεν έχω κάνει ποτέ!! ούτε καν σε μένα!!!

  • Μου αρέσει 1

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Πηγαμε παιδίατρο και εχει λιγο κοκκινο λαιμό... ελπιζω να μην κανει πυρετο...

Περαστικά στο μικρουλι σου, μακάρι να μην είναι κάτι. Πόσων ημερών είναι το νινι σου? 


Q1jtp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...