Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Την άλλη Κυριακή ο αδερφός του άντρα μου θέλει να μας βγάλει εξω για φαγητό για την γιορτή του κ ο άντρας μου θέλει να πάρουμε μαζί μας και την μικρή εγώ διαφωνώ παααααρα πολύ δεν θέλω να την πάρω μαζί μου κ να την πάω σε κλειστό μέρος όσο κ αν το μαγαζί που θέλουν να πάμε είναι μεγάλο... Ο άντρας μου κλασσικά με θεωρεί υπερβολική.. Εσείς τι πιστεύεται ρε κορίτσια έχετε πάει με τα παιδιά σας για φαγητό?? 

Εμείς έχουμε βγει και για καφε και για φαγητό σε μέρος που δεν κάπνιζαν. Και σήμερα βγήκαμε. Βέβαια ειχε ωραία μέρα, το μαγαζί ήταν αρκετά ζεστό και κάτσαμε δίπλα σε παράθυρο που ανοίξαμε για καθαρο αερα. 

Βέβαια αν δεν αισθάνεσαι άνετα εξήγησε το και μην πιεζεσαι


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 6 λεπτά , Μαρία1430 είπε:

Εμείς έχουμε βγει και για καφε και για φαγητό σε μέρος που δεν κάπνιζαν. Και σήμερα βγήκαμε. Βέβαια ειχε ωραία μέρα, το μαγαζί ήταν αρκετά ζεστό και κάτσαμε δίπλα σε παράθυρο που ανοίξαμε για καθαρο αερα. 

Βέβαια αν δεν αισθάνεσαι άνετα εξήγησε το και μην πιεζεσαι

Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν θέλω να την πάω ακόμα κ το εξηγώ ρε συ κ αυτό που ακούν από τον άντρα μου αλλά και από τους γονείς του είναι ότι θέλω να μεγαλώσω την μικρή σε γυάλα.. Αν είναι δυνατόν ούτε 2 μηνών δεν είναι ούτε εμβόλιο δεν έχει κάνει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εγω θα πηγαινα... Αρκει να ηταν μη καπνιζοντων αυστηρα... Δε νομίζω πως αν ειναι μεγαλο μαγαζι θα έχετε θεμα... Δε χρειάζεται να πατε και σε κανένα να ειατε ο ενας πανω σ αλλο... Θα ειστε 2 μηνων... Τωρα βεβαια αυτη ειναι δικη μ γνωμη και σ αυτα τα θέματα ειμαι πιο χυμα... Γενικα εγω φοβαμαι την πολυ απομόνωση... Νομιζω κάνει περισσότερο κακο... 

Εγώ να σου πω την αλήθεια το φοβάμαι σε μαγαζί με κόσμο ακόμα και αν είναι μεγάλο γτ ο διπλανός μου μπορεί να είναι άρρωστος.. Αλλά συμφωνώ και για την απομόνωση πάρα πολύ εγώ θέλω να αρχίσω να τηξ βγάζω πιο συχνά έξω βόλτες αλλά είμαι μόνη μου τς πιο πολλές ώρες μένω στον 3ο όροφο χωρίς ασανσέρ και πρέπει να περιμένω πάντα κάποιον να μας κατεβάσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Μην εξαρτασαι τοσο απο τους αλλους... Παρε μαρσιπο και βαζε το παιδι μεσα για να κατεβασεις το καροτσι ή κατεβαζε πρωτα το καροτσι και μετα το μωρο, αν δεν μπορείς να αφησεις το καροτσι στο ισόγειο!!! 

Οσο για το να κολλησει κατι απο καποιον αλλο, αμ δεν βηξει ή φτερνιστει μεσα στη μούρη του μωρού, ειναι λιγο απιθανο να κολλησει κατι... Το εμβόλιο δεν εχει να κανει με την προστασία απο τις ιωσεις.. Βεβαια αν δεν νιωθεις εσυ ανετα, καλο ειναι να το συζητησεις, αλλα σκεψου και λιγο ψυχραιμα γενικα... Δε γινεται να αποξενωθεις απο ολους για να μην αρρωστησει το μωρο... Εμςνα η μικρή και με παιδακια βρεθηκαμε σ ιδιο σπιτι και με κοσμο κλπ κλπ κλπ απο λιγων ηνερων, απλα τα παιδιά δεν την πλησιαζαν καθόλου, την εβλεπαν απο μακριά, ενω οι ενηλικες απλα επλεναν χερια και την κραταγαν με πανα αν θελαν να την παρουν αγκαλιά!!! Γενικα να ξερεις, ειναι καλυτερη η επαφή απο νωρίς νε κοσμο και ερεθισματα γτ αναπτυσσουν αντισωματα!! 

  • Μου αρέσει 3

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μην εξαρτασαι τοσο απο τους αλλους... Παρε μαρσιπο και βαζε το παιδι μεσα για να κατεβασεις το καροτσι ή κατεβαζε πρωτα το καροτσι και μετα το μωρο, αν δεν μπορείς να αφησεις το καροτσι στο ισόγειο!!! 

Οσο για το να κολλησει κατι απο καποιον αλλο, αμ δεν βηξει ή φτερνιστει μεσα στη μούρη του μωρού, ειναι λιγο απιθανο να κολλησει κατι... Το εμβόλιο δεν εχει να κανει με την προστασία απο τις ιωσεις.. Βεβαια αν δεν νιωθεις εσυ ανετα, καλο ειναι να το συζητησεις, αλλα σκεψου και λιγο ψυχραιμα γενικα... Δε γινεται να αποξενωθεις απο ολους για να μην αρρωστησει το μωρο... Εμςνα η μικρή και με παιδακια βρεθηκαμε σ ιδιο σπιτι και με κοσμο κλπ κλπ κλπ απο λιγων ηνερων, απλα τα παιδιά δεν την πλησιαζαν καθόλου, την εβλεπαν απο μακριά, ενω οι ενηλικες απλα επλεναν χερια και την κραταγαν με πανα αν θελαν να την παρουν αγκαλιά!!! Γενικα να ξερεις, ειναι καλυτερη η επαφή απο νωρίς νε κοσμο και ερεθισματα γτ αναπτυσσουν αντισωματα!! 

Κάπως έτσι έχουμε λειτουργήσει κι εμείς. Εγω τον παίρνω και στο μαγαζί μας απο 19 ημερών που αρχίσαμε να βγαίνουμε πιο τακτικά. Βέβαια οι περισσότεροι μου λένε που παω το παιδί ότι είναι πολύ μικρό κτλ. Έτσι νιώθω έτσι κανω. 


iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Την άλλη Κυριακή ο αδερφός του άντρα μου θέλει να μας βγάλει εξω για φαγητό για την γιορτή του κ ο άντρας μου θέλει να πάρουμε μαζί μας και την μικρή εγώ διαφωνώ παααααρα πολύ δεν θέλω να την πάρω μαζί μου κ να την πάω σε κλειστό μέρος όσο κ αν το μαγαζί που θέλουν να πάμε είναι μεγάλο... Ο άντρας μου κλασσικά με θεωρεί υπερβολική.. Εσείς τι πιστεύεται ρε κορίτσια έχετε πάει με τα παιδιά σας για φαγητό?? 

 Όχι,εγώ δεν θα την έπαιρνα μαζί!μέχρι τα Χριστούγεννα δεν έχω σκοπό να την βγάλω έξω. τα Χριστούγεννα θα βγούμε κ θα πάμε από το αμάξι σε σπίτι κ αν έχει καλό καιρό κ βόλτα με το καρότσι. Όχι όμως μέσα σε μαγαζί με κόσμο στην καρδιά του χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Ασία είπε:

 Όχι,εγώ δεν θα την έπαιρνα μαζί!μέχρι τα Χριστούγεννα δεν έχω σκοπό να την βγάλω έξω. τα Χριστούγεννα θα βγούμε κ θα πάμε από το αμάξι σε σπίτι κ αν έχει καλό καιρό κ βόλτα με το καρότσι. Όχι όμως μέσα σε μαγαζί με κόσμο στην καρδιά του χειμώνα.

Κ τώρα που είπες Χριστούγεννα κ τότε θέλει να κάνουμε με τους συγγενής του που μαζεύονται 25 άτομα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marimarv είπε:

Κ τώρα που είπες Χριστούγεννα κ τότε θέλει να κάνουμε με τους συγγενής του που μαζεύονται 25 άτομα 

Καλώς τα νυχτοπουλια!! κορίτσι μου κανε οπως νιώθεις...άλλο να βγεις βόλτα με το καρότσι σε ανοιχτό χώρο, άλλο να πας σε ταβέρνες και μαζωξεις με συγγενείς!! εγώ σήμερα τον πήγα βόλτα με το καρότσι, είχε τέλεια μέρα,  ηλιο,  καθόλου αέρα.. ήταν πολύ ξεκούραστα! αυτές θα ειναι οι βόλτες μας μέσα στο χειμώνα.  και Χριστούγεννα σπίτι οι 3 μας! λίγη υπομονή και σε λίγο διάστημα θα κάνουμε πολλές μαζωξεις! συμφωνώ με @anemoni1989 μη φτάσουμε στο άλλο άκρο και είμαστε στην απομόνωση,  αλλά υπάρχουν ένα σωρό εναλλακτικές για να μη κλειστέις σπίτι! θα τους δείτε κ τους συγγενείς και τους φίλους σας όταν πρέπει!

 


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, bella32 είπε:

Καλώς τα νυχτοπουλια!! κορίτσι μου κανε οπως νιώθεις...άλλο να βγεις βόλτα με το καρότσι σε ανοιχτό χώρο, άλλο να πας σε ταβέρνες και μαζωξεις με συγγενείς!! εγώ σήμερα τον πήγα βόλτα με το καρότσι, είχε τέλεια μέρα,  ηλιο,  καθόλου αέρα.. ήταν πολύ ξεκούραστα! αυτές θα ειναι οι βόλτες μας μέσα στο χειμώνα.  και Χριστούγεννα σπίτι οι 3 μας! λίγη υπομονή και σε λίγο διάστημα θα κάνουμε πολλές μαζωξεις! συμφωνώ με @anemoni1989 μη φτάσουμε στο άλλο άκρο και είμαστε στην απομόνωση,  αλλά υπάρχουν ένα σωρό εναλλακτικές για να μη κλειστέις σπίτι! θα τους δείτε κ τους συγγενείς και τους φίλους σας όταν πρέπει!

 

Αυτό ακριβώς λέω κ εγώ ρε συ αλλά δεν καταλαβαίνει ο δικός μοθ δλδ πάρα είναι χαλαρός βρέφος έχουμε ακόμα κ θέλει να το τρέχει σε ταβέρνες κ πολυκοσμία.. Βόλτες με το καρότσι ναι φουλ όταν έχει κακές μέρες αφού σκέψου ότι όταν δεν μπορώ να την βγάλω βόλτα κ έχει καλή μέρα πάμε με την μικρή κ καθόμαστε στ μπαλκόνι.. Αλλά άλλο αυτό κ άλλο σε κλειστούς χώρους.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marimarv είπε:

Αυτό ακριβώς λέω κ εγώ ρε συ αλλά δεν καταλαβαίνει ο δικός μοθ δλδ πάρα είναι χαλαρός βρέφος έχουμε ακόμα κ θέλει να το τρέχει σε ταβέρνες κ πολυκοσμία.. Βόλτες με το καρότσι ναι φουλ όταν έχει κακές μέρες αφού σκέψου ότι όταν δεν μπορώ να την βγάλω βόλτα κ έχει καλή μετά πάμε με την μικρή κ καθόμαστε στ μπαλκόνι.. Αλλά άλλο αυτό κ άλλο σε κλειστούς χώρους.. 

Καλημερα. Να ξερεις οι αντρες ειναι λιγο στον κοσμο τους γιατι αλλος τραβαει το ζορι.Επιπλεον επηρεαζονται κι απο τη μανουλα τους συχνα.Εσυ ομως εισαι η μαμα του μωρου και θα κανεις αυτο που κρινεις εσυ σωστο.Παντως δυσκολα θα βρεις παιδιατρο να σου πει πανε το.Πιθανον να μη συμβει κατι αλλα το ρισκαρεις.Απλα να ξερεις οτι μεχρι 3 μηνων αν κολλησει κατι πας νοσοκομειο και εισαγωγη μια βδομαδα στην καλυτερη.Κι εγω νομιζα η παιδιατρος οταν εκανε τον πυρετο θα μου λεγε δωστου depon και βλεπουμε και ειχε μονο 37,7 και λιγο βηχα αλλα μας εστειλε νοσοκομειο.Τρελη ταλαιπωρια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Μην εξαρτασαι τοσο απο τους αλλους... Παρε μαρσιπο και βαζε το παιδι μεσα για να κατεβασεις το καροτσι ή κατεβαζε πρωτα το καροτσι και μετα το μωρο, αν δεν μπορείς να αφησεις το καροτσι στο ισόγειο!!! 

Οσο για το να κολλησει κατι απο καποιον αλλο, αμ δεν βηξει ή φτερνιστει μεσα στη μούρη του μωρού, ειναι λιγο απιθανο να κολλησει κατι... Το εμβόλιο δεν εχει να κανει με την προστασία απο τις ιωσεις.. Βεβαια αν δεν νιωθεις εσυ ανετα, καλο ειναι να το συζητησεις, αλλα σκεψου και λιγο ψυχραιμα γενικα... Δε γινεται να αποξενωθεις απο ολους για να μην αρρωστησει το μωρο... Εμςνα η μικρή και με παιδακια βρεθηκαμε σ ιδιο σπιτι και με κοσμο κλπ κλπ κλπ απο λιγων ηνερων, απλα τα παιδιά δεν την πλησιαζαν καθόλου, την εβλεπαν απο μακριά, ενω οι ενηλικες απλα επλεναν χερια και την κραταγαν με πανα αν θελαν να την παρουν αγκαλιά!!! Γενικα να ξερεις, ειναι καλυτερη η επαφή απο νωρίς νε κοσμο και ερεθισματα γτ αναπτυσσουν αντισωματα!! 

Μωρέ ναι κ εγώ εν μέρη συμφωνώ στ να είμαστε έξω κτλ αλλά Κυριακή που θέλουν να βγούμε κ μέσα στς γιορτές που όλα τα μαγαζιά έχουν πολύ κόσμο δεν μου φαίνεται πολύ σ σωστό για το παιδί γτ κυκλοφορούν πολλές ιωσεις. Αλλά ναι έχω πάρει μαρσιπο κ με το που φτιάξει ο καιρός πιάνει δουλειά.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marimarv είπε:

Κ τώρα που είπες Χριστούγεννα κ τότε θέλει να κάνουμε με τους συγγενής του που μαζεύονται 25 άτομα 

υπομονή να του πεις λίγο καιρό κ μετά όλο βόλτες θα είστε με την κόρη και όλο μαζώξεις με συγγενείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? Τα μωράκια σας πως είναι?? Εμείς έχουμε αρκετή μιξα και της κάνω φουλ όρο και είδη πάει καλύτερα.. Κορίτσια θέλω να πάρω μάρσιπος πείτε καμία καλή μάρκα οποία έχει πάρει?? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? Τα μωράκια σας πως είναι?? Εμείς έχουμε αρκετή μιξα και της κάνω φουλ όρο και είδη πάει καλύτερα.. Κορίτσια θέλω να πάρω μάρσιπος πείτε καμία καλή μάρκα οποία έχει πάρει?? 

καλημερα κορίτσι μου! αχ κ μεις με ορο στη μυτούλα είμαστε! τον λυπάμαι τον καημενουλη! πάντως βλέπω βελτίωση κγω! χτες μου έστειλε η κολλητή  μου το δικό της μαρσιπο.  είναι mei tai(δε ξέρω καν αν το γράφω σωστά) και το πήρε από babywearing.gr   (asteraki slings). ήταν απόλυτα ικανοποιημενη.  εγώ δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω.  στη σελίδα τους έχει πολλά βίντεο για τη σωστή τοποθέτηση.  μπορείς κ να θηλάσεις με αυτό! ελπίζω να με βολέψει κ εμένα!


Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε?? Τα μωράκια σας πως είναι?? Εμείς έχουμε αρκετή μιξα και της κάνω φουλ όρο και είδη πάει καλύτερα.. Κορίτσια θέλω να πάρω μάρσιπος πείτε καμία καλή μάρκα οποία έχει πάρει?? 

Με ορο φουλ και εμεις και η τσιριδα παει σύννεφο!!!! 

Εγω εχω παρει μει ται επισης, απο asteraki οπως λεει και η @bella32!  Εχε κατα νου πάντως πως ειναι πολυ ζεστό.. Εγω πχ για το καλοκαίρι σκοπεύω να παρω ενα sling που ειναι πιο ψιλό 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...