Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Anastasia_paris είπε:

Κορίτσια μου χάθηκα το ξέρω αλλά τρέχω όλη μέρα... Μια τα μωρά, μια η μετακόμιση τι να πρώτο προλάβω... Έχασα καμία 5 6 σελίδες από τα νέα σας, θα τα διαβάσω κάποια στιγμή... Εμείς έχουμε άλλο πρόβλημα τώρα και είμαι να σκάσω... Πάμε τον Ιωάννη μου για χειρουργείο στους ορχεις.... Σήμερα πήγαμε σε παιδοχειρουργο και μας είπε δε γλιτώνουμε την επέμβαση... Έκπτωτος ο ένας ορχεις και μάλλον θα κανουμε και τον άλλον ο οποίος ναι μεν είναι κάτω αλλά έχει την τάση να ανεβαίνει, το άλλος είναι πλέον μόνιμα επάνω στην βουβωνικη χώρα... Θα πάω και για δεύτερη γνώμη αλλά απ ότι φαίνεται θα γίνει.... Επιπλέον η μικρή ξύπνησε χθες το πρωί με κατακόκκινο ματάκι με τσιμπλες και βάζουμε κολιριο, και στον μπεμπη πρέπει να κάνουμε επανεξέταση τον ακουστικό έλεγχο γιατί έπιασε με το ζόρι 2 συχνότητες από το δεξί αυτάκι... Κατά τα άλλα την άλλη εβδομάδα ελπίζω να τελειώσω με το σπίτι γιατί το νοίκι τρέχει και δεν έχουμε μπει ακόμα.. Με τον σύζυγό μια καλά μια σκατα, είναι και στα μαχαίρια με την μάνα μου και δεν ξέρω τι να κάνω.... Ωραία περνάω τελικά.... Σορρυ για το σεντονι, και προκαταβολικά σορρυ αν αργήσω πολύ να απαντήσω σε ότι στείλετε... @Cath3rine φίλη μου το είδα το μήνυμα σου αλλά δεν μπορούσα να στείλω εκείνη την ώρα, θα σε πάρω αύριο τηλ μόλις βρω χρόνο... 

 

Καλημερα φιλενάδα... Σε καμια ωρα θα μαι στα μερη σου!! Περαστικά σας... Υπομονή... Κι ενα γνωστό μας παιδακι έκανε αυτη την επέμβαση που λες για τους όρχεις στο ιπποκράτειο.. Σ εναν πολύ καλό παιδοχειρουργο .εκει πήγα κ τον δικο μ για τον χαλινο!!ολα θα πάνε καλα! Σ έπεσαν κ μαζεμένα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου σήμερα εχει ήλιο.. Οποτε βγήκαμε βολτούλα.. Πήγαμε σε εμπορικό κ με το που μπήκαμε στο πρώτο μαγαζι μας βγάλαν έξω γτ εκαναν άσκηση εκκένωσης σε περίπτωση πυρκαγιάς..η οποια ειχε διάρκεια 1,5 ωρα.. δλδ ελεος ουτε ενα παπούτσι δεν προλάβαμε κ γυρίσαμε σπίτι.. Περιττό να πω οτι ειχαν κλείσει κ το πάρκινγκ κ παρκαραμε εξω μ φυσικά δεν είχε ράμπα ν ανεβασω το καρότσι ..νευραααα.. 

Το απόγευμα έχουμε εμβόλιο.. Το δεύτερο μας.. Ε και θα κανουμε κ μια βόλτα!! 

Εσεις τι κάνετε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cath3rine είπε:

Κοριτσια μου σήμερα εχει ήλιο.. Οποτε βγήκαμε βολτούλα.. Πήγαμε σε εμπορικό κ με το που μπήκαμε στο πρώτο μαγαζι μας βγάλαν έξω γτ εκαναν άσκηση εκκένωσης σε περίπτωση πυρκαγιάς..η οποια ειχε διάρκεια 1,5 ωρα.. δλδ ελεος ουτε ενα παπούτσι δεν προλάβαμε κ γυρίσαμε σπίτι.. Περιττό να πω οτι ειχαν κλείσει κ το πάρκινγκ κ παρκαραμε εξω μ φυσικά δεν είχε ράμπα ν ανεβασω το καρότσι ..νευραααα.. 

Το απόγευμα έχουμε εμβόλιο.. Το δεύτερο μας.. Ε και θα κανουμε κ μια βόλτα!! 

Εσεις τι κάνετε;;; 

Ατυχιαααα.....εμεις βγηκαμε βολτουλα στο χωριο σηκωσα και λιγο την πλατη του καροτσιου να βλεπει εξω καλα τρελαθηκεεε ολο γελουσε μιλουσε ενω αλλες φορες απλα καθοταν οταν φτασαμε σπιτι να φανταστειτε εκλεγε πρωτη φορα! Αυριο παμε για το εμβολιο εχουμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας να δω πως θα το πιει....την αντιβιωση μεσα στο γαλα της την εβαζα δεν το πινει αλλιως το φτυνει! 

Σημερα ηρθε το φορεμα και τα παπουτσια της π ειχα παραγγειλει για την βαφτιση! Τι γλυκουλιαααα!!!! Αυτα θα τα βαλει οταν θα πηγαινουμε στην εκκλησια για μετα την βαφτιση θα της παρω αλλο σετακι παπουτσια,φορεμα!

Το βραδυ δεν ξυπνησε για φαγητο μια κ καλη σηκωθηκε 7η ωρα το πρωι! Φτου φτου φτου....φτυστε μας!!!! 

Αυτα τα λιγα νεα μας!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ατυχιαααα.....εμεις βγηκαμε βολτουλα στο χωριο σηκωσα και λιγο την πλατη του καροτσιου να βλεπει εξω καλα τρελαθηκεεε ολο γελουσε μιλουσε ενω αλλες φορες απλα καθοταν οταν φτασαμε σπιτι να φανταστειτε εκλεγε πρωτη φορα! Αυριο παμε για το εμβολιο εχουμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας να δω πως θα το πιει....την αντιβιωση μεσα στο γαλα της την εβαζα δεν το πινει αλλιως το φτυνει! 

Σημερα ηρθε το φορεμα και τα παπουτσια της π ειχα παραγγειλει για την βαφτιση! Τι γλυκουλιαααα!!!! Αυτα θα τα βαλει οταν θα πηγαινουμε στην εκκλησια για μετα την βαφτιση θα της παρω αλλο σετακι παπουτσια,φορεμα!

Το βραδυ δεν ξυπνησε για φαγητο μια κ καλη σηκωθηκε 7η ωρα το πρωι! Φτου φτου φτου....φτυστε μας!!!! 

Αυτα τα λιγα νεα μας!!!!

Αχ τι καλά που κοιμάστε!! Φτου φτου φτου! Εμείς πήγαμε για καφεδάκι τέλεια μέρα σήμερα! Χτες είχαμε πάει θάλασσα και ήπιαμε τον καφέ μας εκει. 

Εγώ το καρότσι του το σηκώνω εδώ και 2βδομαδες ένα τσακ και έχει ξετρελαθεί, όλο μιλάει γελάει, πίνει και αυτός καφέ χάχα! 

Κάναμε και εμείς την περασμένη εβδομάδα της γαστρεντεριτιδας όλα οκ, μόνο λίγο διάρροια μπορεί να σου κάνει και όχι απαραίτητα. Εμάς μας το έδωσε με σύριγγα το εμβόλιο λογικά έτσι θα σας το δώσει και εσάς. 

  • Μου αρέσει 1

 

U9Tvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στις μανουλες! Να σας ρωτησω κατι Κοριτσια,σκεφτομαι να απεχω λιγο απο τα γαλακτοκομικά γιατί ο μπεμπης ηδη εχει προβληματάκια με το εντερο συν μια κριση κολικων χθες που δεννθελω να ξαναζήσω. Το θεμα ειναι αυτα που πειράζουν ειναι τα αγελαδινα η ολα?? Κατσικίσιο τυρι ας πουμε ειναι εξίσου επιβαρυντικό?  Αν ξερει κάποια κοπελα ας μου πει. Ηδη δεν τρωω οσπρια και λαχανικα και δυσκολεύομαι στο τι θα φαω. Χαμομηλι επισης κανει να πινω? Επινα κακαο αλλα ουτε αυτο κανει και το σταμάτησα 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ατυχιαααα.....εμεις βγηκαμε βολτουλα στο χωριο σηκωσα και λιγο την πλατη του καροτσιου να βλεπει εξω καλα τρελαθηκεεε ολο γελουσε μιλουσε ενω αλλες φορες απλα καθοταν οταν φτασαμε σπιτι να φανταστειτε εκλεγε πρωτη φορα! Αυριο παμε για το εμβολιο εχουμε κ το ποσιμο της γραστεντεριτιδας να δω πως θα το πιει....την αντιβιωση μεσα στο γαλα της την εβαζα δεν το πινει αλλιως το φτυνει! 

Σημερα ηρθε το φορεμα και τα παπουτσια της π ειχα παραγγειλει για την βαφτιση! Τι γλυκουλιαααα!!!! Αυτα θα τα βαλει οταν θα πηγαινουμε στην εκκλησια για μετα την βαφτιση θα της παρω αλλο σετακι παπουτσια,φορεμα!

Το βραδυ δεν ξυπνησε για φαγητο μια κ καλη σηκωθηκε 7η ωρα το πρωι! Φτου φτου φτου....φτυστε μας!!!! 

Αυτα τα λιγα νεα μας!!!!

Ειναι ωραια η βολτα τρελενονται και εμεις βγηκαμε βολτιτσα και τωρα κοιματε να  ηρεμησω και εγω λιγο. Ωραιο το φόρεμα τελικα τι νούμερο πηρες; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kathyv25 είπε:

Αχ τι καλά που κοιμάστε!! Φτου φτου φτου! Εμείς πήγαμε για καφεδάκι τέλεια μέρα σήμερα! Χτες είχαμε πάει θάλασσα και ήπιαμε τον καφέ μας εκει. 

Εγώ το καρότσι του το σηκώνω εδώ και 2βδομαδες ένα τσακ και έχει ξετρελαθεί, όλο μιλάει γελάει, πίνει και αυτός καφέ χάχα! 

Κάναμε και εμείς την περασμένη εβδομάδα της γαστρεντεριτιδας όλα οκ, μόνο λίγο διάρροια μπορεί να σου κάνει και όχι απαραίτητα. Εμάς μας το έδωσε με σύριγγα το εμβόλιο λογικά έτσι θα σας το δώσει και εσάς. 

Δεν το πινει κ εγω με συρογγα ειχα ξεκινησει να της δινω το ντεπον αλλα τπτ μακαρι να με αφησει να της το βαλω στο γαλα ή στο τσαι οπως μ ειχε πει για το ντεπον κ την αντιβιωση!!!

Δεν ειχα σκεφτει να το σηκωσω νομιζα θα γλιστραει κατω αλλα οχι .....αντε να παμε να τελειωνει κ αυτο....ναι κοιμαται καλα συνηθως ξυπναει 1φορα απο τις 4-5:30 αναλογως τα κεφια της....αλλαολη μερα 2μισαωρα κοιμαται μονο σπαστα αλλα χαλαλι δεν πηραζει....

Just now, Alex. Arap είπε:

Ειναι ωραια η βολτα τρελενονται και εμεις βγηκαμε βολτιτσα και τωρα κοιματε να  ηρεμησω και εγω λιγο. Ωραιο το φόρεμα τελικα τι νούμερο πηρες; 

Αχχχ ασε κοπελα μ η εταιρια στο συγκεκριμενο π ηθελα ειχε μονο 74(6-12μηνων) ελειπε το 80(12-18μηνων) π θελαμε κανονικα κ ειχε μετα το 86(18-24μηνων) κ παρηγγειλα το 74 ηρθε.... το εκωψα με το ματι εγω μικρο για τοτε π το θελω σε 3μιση μηνες της το δοκιμαζω κ τι να δω ειχε κενο σε φαρδος πανω στο μπουστο 1εκ ακομα;;:huh: κ σε μακρος της ηταν ηδη στον αστραγαλο....παιρνω τηλ κ τους λεω το κ το μικρο μας ειναι μ λεει η κοπελα ποσο μηνων ειναι το μωρακι σας της λεω 3 μα μ λεει το συγκεκριμενο ειναι μεχρι 12μηνων τι να κανουμε της λεω μας ειναι ισα ισα τωρα,,,σε 3μηνες πως θα το βαλει...μ λεει μαλλον ειναι τσουποτουλικο το μωρακι σας....λεω τεσπα μπορω να το αλλαξω δεν ειχα κοψει καρτελακια κλπ αφου το ειδα οτι ηταν μικρο ναι μ λεει ποιο νουμερο θελετε κ της λεω το επομενο διαθεσιμο νουμερο μ λεει το 86(18-24μηνων) λοιπον; Ναι της λεω σημερα μ ηρθε το καινουργιο....καλο το βλεπω αυτο....δικιο ειχες...τα παπουτσακια τωρα της ειναι μεγαλα αλλα μεχρι τον ιουλιο πιστευω θα της ειναι καλα...ε δεν χρειαζεται να της ειναι κ ισα ισα!!!το 18νουμερακι της πηρα!

Αλλα τελειο το φορεματακι πιο ωραιο απο την φοτο!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Δεν το πινει κ εγω με συρογγα ειχα ξεκινησει να της δινω το ντεπον αλλα τπτ μακαρι να με αφησει να της το βαλω στο γαλα ή στο τσαι οπως μ ειχε πει για το ντεπον κ την αντιβιωση!!!

Δεν ειχα σκεφτει να το σηκωσω νομιζα θα γλιστραει κατω αλλα οχι .....αντε να παμε να τελειωνει κ αυτο....ναι κοιμαται καλα συνηθως ξυπναει 1φορα απο τις 4-5:30 αναλογως τα κεφια της....αλλαολη μερα 2μισαωρα κοιμαται μονο σπαστα αλλα χαλαλι δεν πηραζει....

Αχχχ ασε κοπελα μ η εταιρια στο συγκεκριμενο π ηθελα ειχε μονο 74(6-12μηνων) ελειπε το 80(12-18μηνων) π θελαμε κανονικα κ ειχε μετα το 86(18-24μηνων) κ παρηγγειλα το 74 ηρθε.... το εκωψα με το ματι εγω μικρο για τοτε π το θελω σε 3μιση μηνες της το δοκιμαζω κ τι να δω ειχε κενο σε φαρδος πανω στο μπουστο 1εκ ακομα;;:huh: κ σε μακρος της ηταν ηδη στον αστραγαλο....παιρνω τηλ κ τους λεω το κ το μικρο μας ειναι μ λεει η κοπελα ποσο μηνων ειναι το μωρακι σας της λεω 3 μα μ λεει το συγκεκριμενο ειναι μεχρι 12μηνων τι να κανουμε της λεω μας ειναι ισα ισα τωρα,,,σε 3μηνες πως θα το βαλει...μ λεει μαλλον ειναι τσουποτουλικο το μωρακι σας....λεω τεσπα μπορω να το αλλαξω δεν ειχα κοψει καρτελακια κλπ αφου το ειδα οτι ηταν μικρο ναι μ λεει ποιο νουμερο θελετε κ της λεω το επομενο διαθεσιμο νουμερο μ λεει το 86(18-24μηνων) λοιπον; Ναι της λεω σημερα μ ηρθε το καινουργιο....καλο το βλεπω αυτο....δικιο ειχες...τα παπουτσακια τωρα της ειναι μεγαλα αλλα μεχρι τον ιουλιο πιστευω θα της ειναι καλα...ε δεν χρειαζεται να της ειναι κ ισα ισα!!!το 18νουμερακι της πηρα!

Μια χαρα θα της ειναι μεγεια σας θα ειναι κουκλα το κοριτσι!!!! Μπομπονιερες καρτες εχεις βρει τι θεμα θα εχεις; 

  • Ευχαριστώ 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex. Arap είπε:

Μια χαρα θα της ειναι μεγεια σας θα ειναι κουκλα το κοριτσι!!!! Μπομπονιερες καρτες εχεις βρει τι θεμα θα εχεις; 

Λοιπον θα τα ανεβασω λιγα λιγα σε φοτο!!!! Φορεμα παπουτσια νυφικο προσκλητηρια π εχω βρει ηδη!!!

2dtd6h5.jpg

http://i65.tinypic.com/1124bib.jpg[/IMG

http://i63.tinypic.com/2ldae00.jpg[/IMG]

Τα της μικρης μακαρι να το εκανα σωστα κ να τα εμφανισει

@Alex. Arap τα βλεπεις; αν οχι να μην προσπαθησω για τα υπολοιπα!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Λοιπον θα τα ανεβασω λιγα λιγα σε φοτο!!!! Φορεμα παπουτσια νυφικο προσκλητηρια π εχω βρει ηδη!!!

2dtd6h5.jpg

http://i65.tinypic.com/1124bib.jpg[/IMG

http://i63.tinypic.com/2ldae00.jpg[/IMG]

Τα της μικρης μακαρι να το εκανα σωστα κ να τα εμφανισει

@Alex. Arap τα βλεπεις; αν οχι να μην προσπαθησω για τα υπολοιπα!

Πολυ ωραια ειναι και το φορεματακι και τα παπουτσακια!!!!! Φαίνονται μια χαρα. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

IMG

Δειγμα απο το προσκλητηριο π μ στειλαν δωρεαν να δω την τυπωση και το υλικο ,,αλλο κειμενακι θα γραψουμε επανω!

 IMG%5D

Ειπαμε για να μην επιβαρυνουμε το νονο να παρουμε εμεις τα βαφτιστηκα αυτος μονο το χρυσαφικο....

IMG%5D

IMG%5D

IMG%5D

Το σετακι π θα βαλει μετα την βαφτιση!!!

Just now, Alex. Arap είπε:

Πολυ ωραια ειναι και το φορεματακι και τα παπουτσακια!!!!! Φαίνονται μια χαρα. 

Ξεχασα να βαλω την παραθεσηηη!!!

Just now, loyloy είπε:

Βρε κοριτσια οταν λετε οτι ανεβασατε τη πλατη στη βολτα στο πορτ μπεμπε εννοειτε ή τα βαζετε ηδη στο κανονικο?

Αν εννοεις για το αμαξι εγω την εχω στο καθισματακι της ενα μηνα τωρα αν εννοεις στο καροτσι....σκετο καροτσι απλο εχω εγω π μοιαζει με καλαθουνα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

IMG

Δειγμα απο το προσκλητηριο π μ στειλαν δωρεαν να δω την τυπωση και το υλικο ,,αλλο κειμενακι θα γραψουμε επανω!

 IMG%5D

Ειπαμε για να μην επιβαρυνουμε το νονο να παρουμε εμεις τα βαφτιστηκα αυτος μονο το χρυσαφικο....

IMG%5D

IMG%5D

IMG%5D

Το σετακι π θα βαλει μετα την βαφτιση!!!

Ξεχασα να βαλω την παραθεσηηη!!!

Αν εννοεις για το αμαξι εγω την εχω στο καθισματακι της ενα μηνα τωρα αν εννοεις στο καροτσι....σκετο καροτσι απλο εχω εγω π μοιαζει με καλαθουνα!!!

Μια πριγκίπισσα θα ειναι το κοριτσι μπραβο παρα πολυ ωραια!!!! 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...