Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Εξαιρετικά σπάνιο. Έχετε μάλλον και πάρα πολύ καλό σπέρμα.Θεωρητικα τα  8 ωαρια που σου έδωσαν είναι τα λιγότερα πιθανα.Εισαι ψιλό "ριγμενη". Σε εισαγωγικα το τονίζω. Να μην παρεξηγηθώ. Οι περισσότεροι λένε 8 με 10 ωαρια, ελπίζεις  σε 10,συμβιβάζεσαι με 9 και σου κακοφαινεται με 8.

Επίσης κάτι που διάβασα και το βρήκα λογικό, όλοι καταλαβαινουμε ότι τα μοιραζουνε. Θέλει και τύχη αυτά που θα τύχουν σε εμάς να είναι αυτά που θα δώσουν βλαστοκυστες, εγκυμοσύνη.. Γιατί από τα 20 πχ ωαρια δε θα μπορούν να δώσουν και τα 20 τέλειες βλαστοκυστες και το πιο σημαντικο  εγκυμοσυνη.

Μαλισταααα .δλδ μεσα στο ριξιμο που εφαγα σταθηκα  τυχερη!!! Που να ξερα..με διαφωτισες παντως και πηρα μια ιδεα για το πως γινεται η ,"μοιρασια".ας ελπισω για αυτο το ενα το μοναδικο που θα γατζωθει μεσα μου και θα πανε ολα καλα..σε ευχαριστω ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, νικηαντωνια81 said:

Ναι πολλά είναι όπως τα περιγράφεις. Ευτυχως υπάρχουν κ οι εξαιρέσεις. 

Αμα κανείς κόρη θα την κυνηγάς. Χαχαχαχα 

Ρε συ κρυόκωλοι είναι οι περισσότεροι.

Αν κάνω κόρη και καλοκαίρι φοράει στην πόλη τα καυτά σορτσάκια με ενισχυμένο σουτιέν και μπουστακι αποκαλυπτικό..., θα την κυνηγάει ο σύζυγος και εγώ θα κυνηγάω αυτόν! Χαχαχα!

Just now, decemberlove said:

Τερμα λαδωμενο μαλλι... και κατι νυχια μακρυα! Δεν πειραζει μωρε!!! 

Πωωω...κατάλαβα! Ε, δεν πειράζει,και πάλι νεαρά κορίτσια = νεαρά και δυνατά αυγά! 

 

Just now, Hope19 said:

Μαλισταααα .δλδ μεσα στο ριξιμο που εφαγα σταθηκα  τυχερη!!! Που να ξερα..με διαφωτισες παντως και πηρα μια ιδεα για το πως γινεται η ,"μοιρασια".ας ελπισω για αυτο το ενα το μοναδικο που θα γατζωθει μεσα μου και θα πανε ολα καλα..σε ευχαριστω ❤️

Τα πήγατε όντως εξαιρετικά και θα δεις που θα τα καταφέρετε!!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Στα 8 ωαρια οι 7 βλαστοκυστες είναι πολυ πάνω από το μέσο ορο. Εγώ δεν έχω ακούσει άλλη τέτοια περιπτωση.Ακόμη και τα 10 ωαρια  έχουν διαφορά από τα 8.Εγω πχ  τα 8 ωαρια τα θεωρώ λίγα. Το ότι προέκυψαν τόσες βλαστοκυστες δεν είναι το αναμενόμενο. Και τα ποσοστά που έγραψα είναι από συζήτηση για το embryolab. Είμαι σίγουρη ότι ούτε και  αυτοί περιμένουν συνήθως από τα 8 ωαρια 7 βλαστοκυστες.! Εννοείται αν προκύψουν, τι θα κάνουν, θα τα κρύψουν..Προφανώς θα τα πάρεις.Και τα κορίτσια τώρα τελευταία από Κούρτη - Παπαθανάκο που έγραψαν και σχολίαζαμε ότι είναι λίγα για τέτοιο νούμερο ωαρίων μιλούσαν. 

Τελοσπαντων για τη Hope19 όλα καλά. Αυτό έχει σημασία. 

Αν κανεις στατιστική (το έχω ψάξει σχετικά) πολύ  ελάχιστες  κοπέλες έχουν πάρει από 8   ωαρια πρόσεξε, όχι 10, 7 βλαστοκυστες. Με υγιές εννοείται σπέρμα σε καλά εργαστήρια πάντα.Μεγαλη σημασία προφανως έχει ο κύκλος της δοτριας. Ετυχες σε πολύ καλό. .Και αυτό να σου δίνει αισιοδοξία για τη συνέχεια. 

Εγω συνεχίζω να λέω ελπίζω να μην  αρχίσουν όλοι να καθιερωσουν από τα 10, τα 8 ωαρια.. 

Σ εμενα μου είχαν πει ότι δίνουν λίγα φάρμακα ήπια διεγερση κ γι αυτό γύρω στα δέκα ωαρια. Αν είναι καλό το υλικό μπορεί να δώσει πολλές βλαστοκυστες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Σ εμενα μου είχαν πει ότι δίνουν λίγα φάρμακα ήπια διεγερση κ γι αυτό γύρω στα δέκα ωαρια. Αν είναι καλό το υλικό μπορεί να δώσει πολλές βλαστοκυστες

Το ίδιο λένε σε όλα τα κέντρα. Για να δικαιολογησουν που δίνουν πχ 8.Επειδη το συζήτησα αναλυτικα και με ήπια σχετικά φαρμακα δότριες τόσο μικρές δίνουν σίγουρα το λιγότερο 16 πχ ωαρια. Αποκλείεται 

8 ωαρια μια 24 χρόνων με αμη σούπερ. Και δεν ξέρω αν ακουστω τσιγκούνα, αλλά εγω ξαναλέω αλλο το 10 αλλο το 8.Μπορει αυτό να στερησει μια τρίτη προσπάθεια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Το ίδιο λένε σε όλα τα κέντρα. Για να δικαιολογησουν που δίνουν πχ 8.Επειδη το συζήτησα αναλυτικα και με ήπια σχετικά φαρμακα δότριες τόσο μικρές δίνουν σίγουρα το λιγότερο 16 πχ ωαρια. Αποκλείεται 

8 ωαρια μια 24 χρόνων με αμη σούπερ. Και δεν ξέρω αν ακουστω τσιγκούνα, αλλά εγω ξαναλέω αλλο το 10 αλλο το 8.Μπορει αυτό να στερησει μια τρίτη προσπάθεια. 

Όμως κ η Άννα η δότρια μας είχε πει ότι έδωσε δέκα νομίζω ωάρια. Σίγουρα πολλοί λένε ψέμματα κ τα μοιράζουν. Τι να πω δεν ξερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 43 λεπτά , Hope19 είπε:

Μαλισταααα .δλδ μεσα στο ριξιμο που εφαγα σταθηκα  τυχερη!!! Που να ξερα..με διαφωτισες παντως και πηρα μια ιδεα για το πως γινεται η ,"μοιρασια".ας ελπισω για αυτο το ενα το μοναδικο που θα γατζωθει μεσα μου και θα πανε ολα καλα..σε ευχαριστω ❤️

Καλή επιτυχία ! Πόσο καιρό κάνανε να βρούνε τη δότρια ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hope19 είπε:

Ααα μαλιστα..ετσι  εξηγειται ο ενθουσιασμος της εμβρυολογου που με πηρε να με ενημερωσει,της γιατρου μου,των κοριτσιων εκει στο κεντρο..κ εγω νομιζα οτι ειναι η φυσιολογικη αντιδραση για να μου ανεβασουν την ψυχολογια και να αποδεχτω αυτο το αποτελεσμα ως εξαιρετικο...

Κι εμενα όταν με είχε πάρει η εμβρυολογος κ μου ανακοίνωσε έξι γελούσαν κ τ αυτιά της. Κι εγω ήμουν άσχετη κ δεν καταλάβαινα γιατί χαίρεται Χαχα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Κι εμενα όταν με είχε πάρει η εμβρυολογος κ μου ανακοίνωσε έξι γελούσαν κ τ αυτιά της. Κι εγω ήμουν άσχετη κ δεν καταλάβαινα γιατί χαίρεται Χαχα!

Χαχαχαχα το ιδιο!!!

Just now, thalasa είπε:

Καλή επιτυχία ! Πόσο καιρό κάνανε να βρούνε τη δότρια ;

Σε ευχαριστω!!! 3 μιση μηνες κανανε...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 hours ago, Andri M said:

Κατάλαβα ότι ήταν λίγο ξέκ@@@λες, αλλά αυτό είναι δευτερεύον, εγώ έχω αλλού την περιέργεια...νομίζω θα κοιτούσα αν είναι λαδομένο το μαλλί, αν είναι βρώμικα τα νύχια, τέτοια πράγματα! Χαχαχαχαχα!

Καλέ η φυλή των Ιλλυριών έχει φοβερό DNA.. το λουσιμο κ τα νυχια διορθώνονται :-)

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

@Hope 2019  πολύ καλό το αποτέλεσμα!!!  Είναι σούπερ  οι 7 βλαστοκύστες!!! Αντε με το καλό να υποδεχτείς τα εμβρυάκια σου:wub: Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! 

@SONIA79 σε ευχαριστω παρα πολυ !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2021 at 7:37 ΜΜ, Andri M είπε:

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες! Οπλίσου με υπομονή και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Όταν είναι σίγουρος, θα σε προχωρήσει και θα πας πολύ καλά!!

7 βλαστοκύστες είναι πολύ καλό αποτέλεσμα! Έχεις σίγουρα 3 προσπάθειες! Θα ήθελες να μας πεις σε ποιό κέντρο και με ποιό γιατρό είσαι?

Παιδιά εμένα δεν θα με χάλαγε να μπορούσα να δω κάποιες δότριες! Έτσι, να έχω μία εικόνα! Και μην είσαι σίγουρη ότι η θεία σου ένιωσε άσχημα. Εγώ δεν θα αισθανόμουν άσχημα. Θα τις κοίταζα προσεκτικά, κυρίως για να δω αν είναι περιποιημένες. Η εθνικότητά τους δεν θα με πείραζε καθόλου, ειδικά έτσι όπως τις παρουσίασες!! Ξέρεις το ανέκδοτο με το "η δικιά μας είναι καλύτερη" ? Κάπως έτσι θα το έβλεπα :) 

Κορίτσια ειμαι στην παρέα σας από τον Δεκέμβριο νομίζω και ειμαι δότρια! Είχαμε κάνει μια συζήτηση τότε για απορίες που είχα κ εγώ και εσείς. Όποιος θέλει μπορεί να βρει τα όσα είχαμε πει. Επίσης οποία θέλει οτιδήποτε άλλο είμαι στη διάθεσή σας! Σας φιλώ! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...