Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Blondie 2020 είπε:

Και εμενα βημα βημα με παει. Εγω ειμαι 10 + 6. Μου εκλεισε αυχενικη κσι νιπτ την αλλη εβδομαδα. Αυχενικη με το Λιβανο.

Ασε το αγχος δεν παλευεται. Ξυπνησα μια μερα κ ειχα βγαλει κοκκινιλες παντου. Απο στρες μαλλον. Καθε μερα παρακαλαω να πανε ολα καλα. Για ολες τις κοπελες που εχουμε περασει τοσα. 

Όλα καλά θα πανε! Να μας ενημερώνεις για τα νεοτερανεότερα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Andri M said:

Τίποτα δεν μας χαλάει! Απλά λέμε στο υποθετικό σενάριο που θα έβλεπα πιτσιρίκες στο κέντρο, τί θα κοίταζα. Δεν θα κοίταζα εθνικότητα, ούτε χρώμα δέρματος :) 

Καλέ αν βγει έστω κάπου κοντά στα χρώματα της Φουρέιρα θα κάνω πάρτυ!!!! 

Όλα καλά θα πάνε! Προσπάθησε να το κουμαντάρεις όσο μπορείς το άγχος. Δεν έχει συμβεί κάτι, επομένως θα είναι όλα καλά! 

Καλός ο Λίβανος? Μπήκα στο site και βλέπω ότι συνεργάζεται και με το Ακεσώ και με το Γέννημα (του Μαντούδη). Εγώ έχω ακούσει για τον Πλούταρχο Κούρτη και από μία φίλη που την εμπιστεύομαι πολύ, για την Παπαγιάννη Βασιλική (είναι η σύζυγος του Μακράκη). Ο δικός μου γιατρός μου είπε ότι θα κάνω την αυχενική στο Γαία...Με βλέπω να κάνω και μία δεύτερη σαν τη Νεφέλη! Χαχαχα!

 

Ναι ειναι πολυ γνωστος αλλα εχω ακουσει οτι ειναι αποτομος οποτε θα ειμαι σουζα χα χα! Και ο Κουρτης εχω ακουσει οτι ειναι καλος. Ο,τι μας λενε οι γιατροι μας ομως! Νιπτ θα κανεις;

Just now, MaryH said:

Όλα καλά θα πανε! Να μας ενημερώνεις για τα νεοτερανεότερα

Φιλακια στη μπουμπου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Δεν μου έχει πει ακόμη τίποτα. Είμαι σήμερα 8+4 και έχω ραντεβού ξανά στις 6 Απριλίου. Τότε θα μου πει πότε να κλείσω το ραντεβού της αυχενικής! Απίστευτο μου φαίνεται που μιλάω για αυχενική! Αχ παναγία μου, βοήθα να πάνε όλα καλά! Όλα τα κορίτσια! Εσύ? Έχεις κλείσει ραντεβού για αυχενική? Με ποιόν θα την κάνεις?

Χαχαχα! Ναι, βασικά υπάρχει σκεπτικό, όλα τα κορίτσια μου φαίνονται ξέκ@@@λα, και μου είναι δύσκολο και να διακρίνω ποια έχουν ενηλικιωθεί και ποια όχι (αναφέρομαι σε αυτά που βλέπω στο δρόμο και στο πάρκο που βγάζω το σκυλάκι μου βόλτα). Είναι μόνιμη συζήτηση με τον καλό μου αυτή του ντυσίματος και του στησίματος... Επομένως, ξεπερνάω αυτό το στοιχείο. Ε, το επόμενο είναι η καθαριότητα, που είναι και η μισή αρχοντιά! Έτσι μας έλεγαν στο σχολείο! Χαχαχαχα!

Ναι πολλά είναι όπως τα περιγράφεις. Ευτυχως υπάρχουν κ οι εξαιρέσεις. 

Αμα κανείς κόρη θα την κυνηγάς. Χαχαχαχα 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ναι ειναι πολυ γνωστος αλλα εχω ακουσει οτι ειναι αποτομος οποτε θα ειμαι σουζα χα χα! Και ο Κουρτης εχω ακουσει οτι ειναι καλος. Ο,τι μας λενε οι γιατροι μας ομως! Νιπτ θα κανεις;

Φιλακια στη μπουμπου!!

Ρε συ κρυόκωλοι είναι οι περισσότεροι.

  • Χαχα 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Ναι ειναι πολυ γνωστος αλλα εχω ακουσει οτι ειναι αποτομος οποτε θα ειμαι σουζα χα χα! Και ο Κουρτης εχω ακουσει οτι ειναι καλος. Ο,τι μας λενε οι γιατροι μας ομως! Νιπτ θα κανεις;

Φιλακια στη μπουμπου!!

Θα της δώσω! Δε μου λες είδατε φυλο; Εμείς το είχαμε δει στην δέκατη εβδομάδα. Αλλιώς θα το δεις στην αυχενικη

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Θα της δώσω! Δε μου λες είδατε φυλο; Εμείς το είχαμε δει στην δέκατη εβδομάδα. Αλλιώς θα το δεις στην αυχενικη

Μας ειπε οτι μαλλον ειναι ενα κ ενα αλλα οχι 100% σιγουρα! Το γραφω κ ακομα δεν το πιστευω!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 είπε:

Μας ειπε οτι μαλλον ειναι ενα κ ενα αλλα οχι 100% σιγουρα! Το γραφω κ ακομα δεν το πιστευω!

Αχ τι ωραία ζευγαράκι! Κι εμενα έτσι μου είχε πει και  τελικά επεσε μέσα. Μπραβο κούκλα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Hope19 είπε:

Γεια σου κοριτσι κ σε σενα.ειμαι νεα στο φορουμ πιθανον το ψευδωνυμο να συμπίπτει με καποιο αλλο.τεσπα.χαρηκα πολυ παντως...λοιπον στο εμβρυολαμπ οπως ειπαμε ειμαι με τον χριστοφοριδη  ειχα κλεισει το ραντεβου αλλα στην συνάντηση ηταν κ η Μαρινα η Δημητρακη η οποια εξακολουθει να με παρακολουθει κ ειναι εκεινη πλεον η γιατρος μου..απο την οποια ομως ειμαι πολυ ευχαριστημενη..

Επειδη είχαμε μια σχετικη συζήτηση, αυτές οι βλαστοκυστες είναι από αρκετά ωαρια, πχ πάνω από 10 ή απλά εσείς τα πήγατε πολύ καλά. Γιατί λέγαμε ότι πλέον σχεδόν όλοι δίνουν 8-10 ωαρια και συνήθως προκύπτουν 4-5 βλαστοκυστες. Καλή επιτυχία. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Andri M είπε:

Κατάλαβα ότι ήταν λίγο ξέκ@@@λες, αλλά αυτό είναι δευτερεύον, εγώ έχω αλλού την περιέργεια...νομίζω θα κοιτούσα αν είναι λαδομένο το μαλλί, αν είναι βρώμικα τα νύχια, τέτοια πράγματα! Χαχαχαχαχα!

Τερμα λαδωμενο μαλλι... και κατι νυχια μακρυα! Δεν πειραζει μωρε!!! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Επειδη είχαμε μια σχετικη συζήτηση, αυτές οι βλαστοκυστες είναι από αρκετά ωαρια, πχ πάνω από 10 ή απλά εσείς τα πήγατε πολύ καλά. Γιατί λέγαμε ότι πλέον σχεδόν όλοι δίνουν 8-10 ωαρια και συνήθως προκύπτουν 4-5 βλαστοκυστες. Καλή επιτυχία. 

Ναι πηραμε 8 ωαρια.και βλαστοκυστες γινανε τα 7..οποτε ηταν καλο το αποτελεσμα...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

A, χαχα! Υπαρχει κ αλλη με το ιδιο ψευδωνυμο

Αρα εισαι με τον γιατρο μου, απλως σε παρακολουθει η Δημητρακη , η βοηθος του. Χαιρομαι που ο Χριστοφοριδης δινει πολλες βλαστοκυστες και τωρα, γιατι διαβαζα τελευταια για μια τσιγκουνια εμβρυων στο εμβρυολαμπ  σε αλλους γιατρουςπου ηταν πολυ λυπηρο. Εγω ειχα παρει εξι. Γενικως ημουν απολυτως ευχαριστημενη. Εισαι σε καλα χερια και θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη

Θα επειβεβαιωσω οτι το τουτουνακι κοριτσακι ειναι ιδια η μαμα της! Αγωνιστικους χαιρετισμους Τουτουνι μου!

Για αυτό Μαίρη μου ρώτησα και εγώ πόσα ωάρια. Πήρε τα κλασσικά τα 8-10 και απλά πήγανε σούπερ ή όπως τα κορίτσια μας πχ η Ραφαέλα πήρανε περισσότερα; Γιατί  αν πήρε πχ 8 ωαρια το πιο πιθανό είναι με 8 να έχεις το 50 % βλαστοκυστες.. Δηλαδή 4..Τωρα αν κάποιος πάει σούπερ και πάρει περισσότερες είναι η εξαίρεση και προφανώς το κέντρο θα σου "δώσει" τις βλαστοκυστες που πέτυχες.. 

Just now, Hope19 είπε:

Ναι πηραμε 8 ωαρια.και βλαστοκυστες γινανε τα 7..οποτε ηταν καλο το αποτελεσμα...

Δε ζητούσα κανένα τσουβάλι λίρες!! Πήγατε θαυμάσια και είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είναι η συνέχεια. 

Οπως μου είπε ο γιατρός μου τέτοιο ποσοστό (από τα 8 ωαρια, 7 βλαστοκυστες) συνήθως έχει το 5% των γυναικών. 

Και για να σου ανεβάσω το ηθικό η ξαδέρφη μου με πολλές αποβολες, ταλαιπωρία κλπ πετυχε με τη Δημητράκη. Πίνει νερο στο όνομα της. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Για αυτό Μαίρη μου ρώτησα και εγώ πόσα ωάρια. Πήρε τα κλασσικά τα 8-10 και απλά πήγανε σούπερ ή όπως τα κορίτσια μας πχ η Ραφαέλα πήρανε περισσότερα; Γιατί  αν πήρε πχ 8 ωαρια το πιο πιθανό είναι με 8 να έχεις το 50 % βλαστοκυστες.. Δηλαδή 4..Τωρα αν κάποιος πάει σούπερ και πάρει περισσότερες είναι η εξαίρεση και προφανώς το κέντρο θα σου "δώσει" τις βλαστοκυστες που πέτυχες.. 

Εμείς είχαμε δέκα ωάρια. Επειδή το εμβρυολογικο τους είναι πολύ καλό γονιμοποιήθηκαν τα οχτώ κ είχαμε έξι βλαστοκυστες.(κάθε μερα με ενημέρωναν για την εξέλιξη τους).

Το σπερμα μας απλώς καλό με κάποια θέματα ποσοτικά κυρίως κ κινητικότητας. Αν τα ωάρια είναι πολύ καλά το εργαστήριο το ίδιο κ το σπερμα μέτριο προς καλό μπορεί να έχεις πολλές βκαστοκυστες. Το θέμα είναι να έχεις ότι προκύψει κ όχι ταρίφα για να μοιραστούν κ να κονομησουν

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Για αυτό Μαίρη μου ρώτησα και εγώ πόσα ωάρια. Πήρε τα κλασσικά τα 8-10 και απλά πήγανε σούπερ ή όπως τα κορίτσια μας πχ η Ραφαέλα πήρανε περισσότερα; Γιατί  αν πήρε πχ 8 ωαρια το πιο πιθανό είναι με 8 να έχεις το 50 % βλαστοκυστες.. Δηλαδή 4..Τωρα αν κάποιος πάει σούπερ και πάρει περισσότερες είναι η εξαίρεση και προφανώς το κέντρο θα σου "δώσει" τις βλαστοκυστες που πέτυχες.. 

Δε ζητούσα κανένα τσουβάλι λίρες!! Πήγατε θαυμάσια και είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είναι η συνέχεια. 

Οπως μου είπε ο γιατρός μου τέτοιο ποσοστό (από τα 8 ωαρια, 7 βλαστοκυστες) συνήθως έχει το 5% των γυναικών. 

Και για να σου ανεβάσω το ηθικό η ξαδέρφη μου με πολλές αποβολες, ταλαιπωρία κλπ πετυχε με τη Δημητράκη. Πίνει νερο στο όνομα της. 

Χαχαχαχα να σαι καλά!! Αλλα για να καταλαβω..πηραμε 8 ωαρια απο δοτρια κ εγιναν τα 7 βλαστοκυστες..δλδ αυτο ειναι σπανιο? Αφου κ ωαριο κ σπερμα ειναι υγιη..τοσο δυσκολο να συμβει?( Ειμαι και λιγο αρχαρια γτ δεν ρωταω κ πολλα την γιατρο..οτι μαθαινω απο το φορουμ περισσοτερο..και παλι λιγα ξερω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εμείς είχαμε δέκα ωάρια. Επειδή το εμβρυολογικο τους είναι πολύ καλό γονιμοποιήθηκαν τα οχτώ κ είχαμε έξι βλαστοκυστες.(κάθε μερα με ενημέρωναν για την εξέλιξη τους).

Το σπερμα μας απλώς καλό με κάποια θέματα ποσοτικά κυρίως κ κινητικότητας. Αν τα ωάρια είναι πολύ καλά το εργαστήριο το ίδιο κ το σπερμα μέτριο προς καλό μπορεί να έχεις πολλές βκαστοκυστες. Το θέμα είναι να έχεις ότι προκύψει κ όχι ταρίφα για να μοιραστούν κ να κονομησουν

Στα 8 ωαρια οι 7 βλαστοκυστες είναι πολυ πάνω από το μέσο ορο. Εγώ δεν έχω ακούσει άλλη τέτοια περιπτωση.Ακόμη και τα 10 ωαρια  έχουν διαφορά από τα 8.Εγω πχ  τα 8 ωαρια τα θεωρώ λίγα. Το ότι προέκυψαν τόσες βλαστοκυστες δεν είναι το αναμενόμενο. Και τα ποσοστά που έγραψα είναι από συζήτηση για το embryolab. Είμαι σίγουρη ότι ούτε και  αυτοί περιμένουν συνήθως από τα 8 ωαρια 7 βλαστοκυστες.! Εννοείται αν προκύψουν, τι θα κάνουν, θα τα κρύψουν..Προφανώς θα τα πάρεις.Και τα κορίτσια τώρα τελευταία από Κούρτη - Παπαθανάκο που έγραψαν και σχολίαζαμε ότι είναι λίγα για τέτοιο νούμερο ωαρίων μιλούσαν. 

Τελοσπαντων για τη Hope19 όλα καλά. Αυτό έχει σημασία. 

Just now, Hope19 είπε:

Χαχαχαχα να σαι καλά!! Αλλα για να καταλαβω..πηραμε 8 ωαρια απο δοτρια κ εγιναν τα 7 βλαστοκυστες..δλδ αυτο ειναι σπανιο? Αφου κ ωαριο κ σπερμα ειναι υγιη..τοσο δυσκολο να συμβει?( Ειμαι και λιγο αρχαρια γτ δεν ρωταω κ πολλα την γιατρο..οτι μαθαινω απο το φορουμ περισσοτερο..και παλι λιγα ξερω...

Αν κανεις στατιστική (το έχω ψάξει σχετικά) πολύ  ελάχιστες  κοπέλες έχουν πάρει από 8   ωαρια πρόσεξε, όχι 10, 7 βλαστοκυστες. Με υγιές εννοείται σπέρμα σε καλά εργαστήρια πάντα.Μεγαλη σημασία προφανως έχει ο κύκλος της δοτριας. Ετυχες σε πολύ καλό. .Και αυτό να σου δίνει αισιοδοξία για τη συνέχεια. 

Εγω συνεχίζω να λέω ελπίζω να μην  αρχίσουν όλοι να καθιερωσουν από τα 10, τα 8 ωαρια.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Στα 8 ωαρια οι 7 βλαστοκυστες είναι πολυ πάνω από το μέσο ορο. Εγώ δεν έχω ακούσει άλλη τέτοια περιπτωση.Ακόμη και τα 10 ωαρια  έχουν διαφορά από τα 8.Εγω πχ  τα 8 ωαρια τα θεωρώ λίγα. Το ότι προέκυψαν τόσες βλαστοκυστες δεν είναι το αναμενόμενο. Και τα ποσοστά που έγραψα είναι από συζήτηση για το embryolab. Είμαι σίγουρη ότι ούτε και  αυτοί περιμένουν συνήθως από τα 8 ωαρια 7 βλαστοκυστες.! Εννοείται αν προκύψουν, τι θα κάνουν, θα τα κρύψουν..Προφανώς θα τα πάρεις.Και τα κορίτσια τώρα τελευταία από Κούρτη - Παπαθανάκο που έγραψαν και σχολίαζαμε ότι είναι λίγα για τέτοιο νούμερο ωαρίων μιλούσαν. 

Τελοσπαντων για τη Hope19 όλα καλά. Αυτό έχει σημασία. 

Αν κανεις στατιστική (το έχω ψάξει σχετικά) πολύ  ελάχιστες  κοπέλες έχουν πάρει από 8   ωαρια πρόσεξε, όχι 10, 7 βλαστοκυστες. Με υγιές εννοείται σπέρμα σε καλά εργαστήρια πάντα.Μεγαλη σημασία προφανως έχει ο κύκλος της δοτριας. Ετυχες σε πολύ καλό. .Και αυτό να σου δίνει αισιοδοξία για τη συνέχεια. 

Εγω συνεχίζω να λέω ελπίζω να μην  αρχίσουν όλοι να καθιερωσουν από τα 10, τα 8 ωαρια.. 

Ααα μαλιστα..ετσι  εξηγειται ο ενθουσιασμος της εμβρυολογου που με πηρε να με ενημερωσει,της γιατρου μου,των κοριτσιων εκει στο κεντρο..κ εγω νομιζα οτι ειναι η φυσιολογικη αντιδραση για να μου ανεβασουν την ψυχολογια και να αποδεχτω αυτο το αποτελεσμα ως εξαιρετικο...

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope19 είπε:

Ααα μαλιστα..ετσι  εξηγειται ο ενθουσιασμος της εμβρυολογου που με πηρε να με ενημερωσει,της γιατρου μου,των κοριτσιων εκει στο κεντρο..κ εγω νομιζα οτι ειναι η φυσιολογικη αντιδραση για να μου ανεβασουν την ψυχολογια και να αποδεχτω αυτο το αποτελεσμα ως εξαιρετικο...

Εξαιρετικά σπάνιο. Έχετε μάλλον και πάρα πολύ καλό σπέρμα.Θεωρητικα τα  8 ωαρια που σου έδωσαν είναι τα λιγότερα πιθανα.Εισαι ψιλό "ριγμενη". Σε εισαγωγικα το τονίζω. Να μην παρεξηγηθώ. Οι περισσότεροι λένε 8 με 10 ωαρια, ελπίζεις  σε 10,συμβιβάζεσαι με 9 και σου κακοφαινεται με 8.

Επίσης κάτι που διάβασα και το βρήκα λογικό, όλοι καταλαβαινουμε ότι τα μοιραζουνε. Θέλει και τύχη αυτά που θα τύχουν σε εμάς να είναι αυτά που θα δώσουν βλαστοκυστες, εγκυμοσύνη.. Γιατί από τα 20 πχ ωαρια δε θα μπορούν να δώσουν και τα 20 τέλειες βλαστοκυστες και το πιο σημαντικο  εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...