Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Αχ Μαίρη μου κι όμως!! 

Πίστεψε με 

Αυτό το μανούλα μανουλίτσα που άκουγα έκαμψε πολλές αντιστάσεις, ενδοιασμούς κ φοβους

Μόλις γεννήθηκε κ την είδα, ξεχάστηκαν όλα!!! 

Πόσο δίκιο ειχατε

Απλά δεν υπάρχει καν 

Επίσης, φοβόμουν για την τομή πριν, πως θα ναι  πως θα φαίνεται κλπ

Εκτός αυτου ο γιατρός μας έκανε εξαιρετική δουλειά, δε με ενδιαφέρει απλά. Του είπα καθόμουν να με σκίσετε άλλες δέκα φορές!!! Γι αυτό το πλάσμα! 

 

Εννοείται! Σιγά μη σκάμε για την τομή. Αξίζει κάθε πόνος γι αυτά τα πλασματάκια. Έρωτας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ. 

Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιώ τα μπιμπερό Dr Brown's και η μικρούλα μου δε ρεύεται η ρεύεται μετά από ώρα η μέσα στην Καλαθουνα της. Την έχω σε ανάκληση. Η παιδίατρος μας έδωσε τις σταγόνες biogaia με προβιοτικα και d. Σήμερα και εχθές, μετά από τις σταγόνες κ ενώ μου Ρεύτηκε, την έβαλα στην Καλαθουνα κι έβγαλε γουλιά. 

Συγκεκριμένα σήμερα, ήμουν τουαλέτα Κ ο πατέρας μου την πρόσεχε, είχε φάει, είχε ρευτει κ την ειχα στο σαλόνι σε ανάκληση ξαφνικά ακούω ένα πω πω, τρέχω, πάω βλέπω τον πατέρα μου να την κρατάει, την είχε σηκώσει κ τη γύρισε ανάποδα, του έβγαλε γουλιά. 

Έχω σκάσει, η παιδίατρος λέει να μην ανησυχώ, μερικά παιδάκια όπως η δικιά μου δυσκολεύονται στην αρχή. 

Είμαι δύο μέρες αυπνη

Ξαγρυπνώ τη νύχτα να την προσεχω

Έχει συμβεί σε κάποια, πιστεύω είναι από σταγόνες οι γουλιές 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ. 

Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιώ τα μπιμπερό Dr Brown's και η μικρούλα μου δε ρεύεται η ρεύεται μετά από ώρα η μέσα στην Καλαθουνα της. Την έχω σε ανάκληση. Η παιδίατρος μας έδωσε τις σταγόνες biogaia με προβιοτικα και d. Σήμερα και εχθές, μετά από τις σταγόνες κ ενώ μου Ρεύτηκε, την έβαλα στην Καλαθουνα κι έβγαλε γουλιά. 

Συγκεκριμένα σήμερα, ήμουν τουαλέτα Κ ο πατέρας μου την πρόσεχε, είχε φάει, είχε ρευτει κ την ειχα στο σαλόνι σε ανάκληση ξαφνικά ακούω ένα πω πω, τρέχω, πάω βλέπω τον πατέρα μου να την κρατάει, την είχε σηκώσει κ τη γύρισε ανάποδα, του έβγαλε γουλιά. 

Έχω σκάσει, η παιδίατρος λέει να μην ανησυχώ, μερικά παιδάκια όπως η δικιά μου δυσκολεύονται στην αρχή. 

Είμαι δύο μέρες αυπνη

Ξαγρυπνώ τη νύχτα να την προσεχω

Έχει συμβεί σε κάποια, πιστεύω είναι από σταγόνες οι γουλιές 

Και η μικρή μου ρεύεται δύσκολα. Κι έβγαζε απ την αρχή γουλιές. Συχνά εμετούς ακόμη κ τώρα. Μην ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μαίρη μου φοβάμαι τον υπνο

Μη μου πάθει τπτ

ολα τα μωρα βγαζουv γουλιτσες. Δεv ειvαι αvησυχιτικο. μοvο με ρουκετα πρεπει vα ειδοποιησεις παιδιατρο. Αv τηv αφηvεις ορθια vα ρευτει 20-25 λεπτα δεv παθαιvει τιποτα στοv υπvο ακομα κvα υπαρχει γουπιτσα ξερει κ τηv βγαζει μοvη της. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

ολα τα μωρα βγαζουv γουλιτσες. Δεv ειvαι αvησυχιτικο. μοvο με ρουκετα πρεπει vα ειδοποιησεις παιδιατρο. Αv τηv αφηvεις ορθια vα ρευτει 20-25 λεπτα δεv παθαιvει τιποτα στοv υπvο ακομα κvα υπαρχει γουπιτσα ξερει κ τηv βγαζει μοvη της. 

Δε μου ρεύεται 

Αυτό είναι το θεμα

Πχ μπορεί να περάσει 1και μισή ώρα Κ να μη ρευτει


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δε μου ρεύεται 

Αυτό είναι το θεμα

Πχ μπορεί να περάσει 1και μισή ώρα Κ να μη ρευτει

δεv ρερευοvται καθε φορα ειvαι φυσιολογικο. ομως αv τηv εχεις ορθια μιση ωρα εισαι ασφαλης. Δοκιμαζε επισης διαφορες θεσεις ρεψιματος κ αλλαζε της θεσεις ωστε vα πιεζετε καλητερα η κοιλιτσα . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2021 at 12:52 ΜΜ, anoulious είπε:

Καλημέρα. Μπράβο. Καλή συνέχεια.

Εγώ παίρνω πολύ κουράγιο από εσένα όταν μου λένε ποτέ  επιτέλους θα τα παρατήσω. 

 

Εγώ πάντως έχω μοιραστεί την εμπειρία μου με φίλες μου που με νιώθουν και μόνο με αυτές. Ούτε οικογένεια, ούτε πεθερικά. Τώρα αρχίζω σιγά σιγά να το λέω. Έξω από το χορό, όλοι είναι εξπέρ. Άννα μου, μόνο εσύ ξέρεις αν θέλεις να τα παρατήσεις ή όχι. Θα κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου, οι αντοχές σου, το ένστικτό σου... Αυτό που δε θα σου αφήσει καμία αμφιβολία για το αν έκανες ο,τι μπορούσες. Μην ακούς κανένα, παρά μόνο τη φωνή σου και το γιατρό που εμπιστεύεσαι. 

On 6/4/2021 at 1:07 ΜΜ, MaryH είπε:

Μπράβο κούκλα μου πολύ χαίρομαι!! Τα καταφερεσ τελικά. Είδατε φυλο;

Ο γιατρός είδε, αλλά του είπαμε να μη μας το πει. Ίσως στην επόμενη εξέταση... Ήταν πολύ μεγάλη η συγκίνηση που βρισκόμουν. Δεν άντεχα άλλη πληροφορία!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Σε ευχαριστώ κοπελα μου να σαι καλά! 

Τώρα κοιτάζω τα κουπόνια που μας έδωσαν από το Μ για να της πάρω παιχνιδάκια. 

Εσύ σε τι φάση είσαι?? 

Εγώ στην αναμονή για την αυχενική είμαι!  Θα πάω στις 13/04 να την κάνω.  Χθες είδα το μωράκι μου μεγάλωσε και γίναμε 4,5 ολόκληρα εκατοστά.  Σήμερα είμαι 11w3d.  Η αλήθεια είναι ότι είμαι αγχωμένη αλλά θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 6

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Αχ Τουτουνακι μου πόσο δίκιο έχεις!! 

Η δική μου μικρή σοπράνο με κρατά ξαγρυπνη κι ακόμη θυμάμαι την ημέρα του θετικού. 

Δεν το πιστεύω απλά....περασε πολύ γρήγορα ο καιρος

Η μικρή μου έχει μαγουλάκια για φαγωμα

Στο μπούτι υστερούμε λίγο, είναι ψηλόλιγνο για τα καλλιστεία 

Το λέω στον άντρα μου Κ με κοιτάει ετσι:angry:

Είδα κ τα κορίτσια εχθές, τα απέναντι 

Μεγάλωσαν τα πουλάκια μου!!! :x

Σε λίγο καιρό θα βγαίνουν μπαλκόνι πάλι. Τέτοια εποχή πέρυσι τα χάζευα κ πήρα την απόφαση. 

@Thia1985 Τώρα το είδα! Να σου ζήσει!!!! Να τη χαίρεστε! Να είναι πάντα γερή και δυνατή, χαρούμενη, ευτυχισμένη και καλότυχη! Να είστε και εσείς καλά και να την καμαρώνετε! Πότε γέννησες κορίτσι;  Πως είναι η μπεμπούλα σου; ... οκ διάβασα σοπράνο ... ν είναι καλά και ας είναι!

Κορίτσια με το καλό και στα δικά σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

Εγώ στην αναμονή για την αυχενική είμαι!  Θα πάω στις 13/04 να την κάνω.  Χθες είδα το μωράκι μου μεγάλωσε και γίναμε 4,5 ολόκληρα εκατοστά.  Σήμερα είμαι 11w3d.  Η αλήθεια είναι ότι είμαι αγχωμένη αλλά θέλω να πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά!!! 

Με το καλό! 

Σε καταλαβαινω απολυτα

Μεγάλο μαξιλάρι η αυχενικη 

1 hour ago, angel23 είπε:

@Thia1985 Τώρα το είδα! Να σου ζήσει!!!! Να τη χαίρεστε! Να είναι πάντα γερή και δυνατή, χαρούμενη, ευτυχισμένη και καλότυχη! Να είστε και εσείς καλά και να την καμαρώνετε! Πότε γέννησες κορίτσι;  Πως είναι η μπεμπούλα σου; ... οκ διάβασα σοπράνο ... ν είναι καλά και ας είναι!

Κορίτσια με το καλό και στα δικά σας!

Γέννησα 29.03 με προγραμματισμένη καισαρική 

Καλά είναι Κ με λαχταραει

Να τώρα την τάισα κ περιμένω να ρευτει

Νιώθω άλλη σιγουριά όταν το κάνει άλλα δεν το βλέπω 

Πέρα από μικρή σοπράνο είναι Κ πεισματάρα, κλαίει για αγκαλιά κι όταν την παίρνω σκάει ένα χαμόγελο του στυλ χεχε σε κατάφερα!! 

Το κάνει Κ στη μητέρα μου αυτό 

  • Μου αρέσει 5

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Κορίτσια μου ευχαριστώ πολύ. 

Να σας ρωτήσω, χρησιμοποιώ τα μπιμπερό Dr Brown's και η μικρούλα μου δε ρεύεται η ρεύεται μετά από ώρα η μέσα στην Καλαθουνα της. Την έχω σε ανάκληση. Η παιδίατρος μας έδωσε τις σταγόνες biogaia με προβιοτικα και d. Σήμερα και εχθές, μετά από τις σταγόνες κ ενώ μου Ρεύτηκε, την έβαλα στην Καλαθουνα κι έβγαλε γουλιά. 

Συγκεκριμένα σήμερα, ήμουν τουαλέτα Κ ο πατέρας μου την πρόσεχε, είχε φάει, είχε ρευτει κ την ειχα στο σαλόνι σε ανάκληση ξαφνικά ακούω ένα πω πω, τρέχω, πάω βλέπω τον πατέρα μου να την κρατάει, την είχε σηκώσει κ τη γύρισε ανάποδα, του έβγαλε γουλιά. 

Έχω σκάσει, η παιδίατρος λέει να μην ανησυχώ, μερικά παιδάκια όπως η δικιά μου δυσκολεύονται στην αρχή. 

Είμαι δύο μέρες αυπνη

Ξαγρυπνώ τη νύχτα να την προσεχω

Έχει συμβεί σε κάποια, πιστεύω είναι από σταγόνες οι γουλιές 

Κι εγώ για τον μπέμπη μου αυτά τα μπιμπερο έχω, βοηθάνε πολύ στους κολικούς!!! Όσο για τη γουλιτσα μην ανησυχείς συμβαίνουν αυτά! Κι εμένα όταν δεν ρευτουν στην αγκαλιά μου ρευονται στα κουνακια τους. Το μόνο που προσέχω είναι να τα έχω στο πλάι. Και τώρα που είμαστε 3 μηνών και δεν στεκόμαστε σε μια θέση, προσέχω να είναι στο πλάι το Κεφαλακι τους. Έτσι και γουλιτσα να βγάλουν δεν πνίγονται... Μανούλα μου γλυκιά πρέπει να ξεκουράζεσαι!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Dream_on είπε:

Εγώ πάντως έχω μοιραστεί την εμπειρία μου με φίλες μου που με νιώθουν και μόνο με αυτές. Ούτε οικογένεια, ούτε πεθερικά. Τώρα αρχίζω σιγά σιγά να το λέω. Έξω από το χορό, όλοι είναι εξπέρ. Άννα μου, μόνο εσύ ξέρεις αν θέλεις να τα παρατήσεις ή όχι. Θα κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου, οι αντοχές σου, το ένστικτό σου... Αυτό που δε θα σου αφήσει καμία αμφιβολία για το αν έκανες ο,τι μπορούσες. Μην ακούς κανένα, παρά μόνο τη φωνή σου και το γιατρό που εμπιστεύεσαι. 

Ο γιατρός είδε, αλλά του είπαμε να μη μας το πει. Ίσως στην επόμενη εξέταση... Ήταν πολύ μεγάλη η συγκίνηση που βρισκόμουν. Δεν άντεχα άλλη πληροφορία!!

Ότι φυλο κ να είναι δεν έχει σημασία.,,Αρκεί που είναι καλά το μωράκι.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...