Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Να σου πω το χειρότερο; Εγω ήξερα ότι ήταν η τελευταία μου προσπάθεια. Τελευταία όμως. Δεν υπήρχαν αλλά χρήματα, ο μαστολογος μου είχε πει όχι για 4η προσπάθεια, ο αντρας μου ήταν κάθετα αρνητικός κ δεν ήθελε άλλο ψάξιμο κ άλλη προσπάθεια, ήμουν 48.... Ο άλλος ντοκ μου είχε πει ότι έχω μικρό διάφραγμα κ δεν θα πιάσω ποτε παιδι η αν πιάσω θα αποβάλλω...δηλ σκ@τ@ όλα....Κατάθλιψη...

Καταλαβαινεις την ψυχολογία ... Αλλά η ζωη μας εκπλήσσει...

Μην τα σκεφτεσαι ολα αυτά. Θετική σκέψη... Κι αν δεν πάει καλά τουλάχιστον μπορείς να προγραμματίζεις για plan b. Αυτό είναι πολύ σημαντικό. Στο λέω εγω που δεν είχα αυτή την εναλλακτική....

Πω πω τι πέρασες κι εσυ!

Και τι ωραία που η ζωή σου έκανε αυτό το δώρο!

Να είστε καλά να χαιρόσαστε την μικρή σας!

Κι ευχαριστώ πολύ που το μοιράζεσαι μαζί μας και μας δίνεις κουράγιο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, chitaneta είπε:

Πω πω τι πέρασες κι εσυ!

Και τι ωραία που η ζωή σου έκανε αυτό το δώρο!

Να είστε καλά να χαιρόσαστε την μικρή σας!

Κι ευχαριστώ πολύ που το μοιράζεσαι μαζί μας και μας δίνεις κουράγιο

Η πιο παλιά παρεα του φόρουμ τα ξέρει. Πέρασα κ κύηση με εξωμητριο κ χειρουργείο και αρνητικη χοριακη. Ήμουν απ τις ατυχές εδώ.. Όμως κάποια στιγμή , είδα την πολυπόθητη θαλασσί γραμμουλα στο τεστ κι από τότε άλλαξε η ζωη μας.’

Νομιζω, καλά και τα σήριαλ, αλλά η ζωη φτιάχνει τα καλύτερα σενάρια!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , MaryH είπε:

Η πιο παλιά παρεα του φόρουμ τα ξέρει. Πέρασα κ κύηση με εξωμητριο κ χειρουργείο και αρνητικη χοριακη. Ήμουν απ τις ατυχές εδώ.. Όμως κάποια στιγμή , είδα την πολυπόθητη θαλασσί γραμμουλα στο τεστ κι από τότε άλλαξε η ζωη μας.’

Νομιζω, καλά και τα σήριαλ, αλλά η ζωη φτιάχνει τα καλύτερα σενάρια!

Η ζωή είναι όντως απρόβλεπτη. Έβγαλα πριν λίγο τη σκύλα βόλτα και στο παρκάκι πέτυχα μια κοπέλα που ήξερα ότι πέρασε πριν λίγες μέρες επιτροπή. Και εκεί που ήθελα να την ρωτήσω αν πήρε τα φάρμακα και ποτε ξεκινάει μου λέει ότι τα φάρμακα τα πήρε τα έβαλε και στο ψυγείο (εκεί πίσω από το βούτυρο) αλλά χτες έκανε τεστ και ήταν θετικό!!!

Κορίτσια τρελαθηκα!! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Η ζωή είναι όντως απρόβλεπτη. Έβγαλα πριν λίγο τη σκύλα βόλτα και στο παρκάκι πέτυχα μια κοπέλα που ήξερα ότι πέρασε πριν λίγες μέρες επιτροπή. Και εκεί που ήθελα να την ρωτήσω αν πήρε τα φάρμακα και ποτε ξεκινάει μου λέει ότι τα φάρμακα τα πήρε τα έβαλε και στο ψυγείο (εκεί πίσω από το βούτυρο) αλλά χτες έκανε τεστ και ήταν θετικό!!!

Κορίτσια τρελαθηκα!! 

Εκεί που δεν το περιμένεις έρχονται τα ωραία.. Πολλές κοπέλες εδώ το έχουν ζήσει το happy end

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2021 at 6:48 ΜΜ, Chrussa1982 είπε:

Κορίτσι μου 

Πραγματικά ανατριχιασα!!! Απίστευτη η ταλαιπωρία σου. Με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου και να γίνεις μια υπέροχη μανούλα!! Να σου πω ότι κ εγώ τρελαμενη είμαι από το άγχος και την αγωνια. Για τον Μουστ...τον γιατρό μου ας μην αναφερθώ και συγχιστω. Τέτοια εκμετάλλευση του πόνου  μας είναι απαράδεκτη αλλά δυστυχώς κατάλαβα και εγώ ότι όλο αυτό είναι εμπόριο ελπίδας κ τίποτα άλλο.

Για τον Κούρτη μου μίλησε κ εμένα η @Rafaelatarzan με πολύ αγάπη και παίρνω την ευκαιρία να την ευχαριστήσω δημοσίως!!! Μπορεί ακόμα να μην έχω ξεκινήσει μαζί του να μην έχω ιδέα τι θα αντιμετωπίσω αλλά βλέπω ότι έχει φερθεί ανθρώπινα σε πολλές κοπέλες!! Ελπίζω να έρθω και εγώ στην θέση σας και να φουσκώσω!!! 

Να σου εξομολογηθώ ότι έχω αρχίσει τέτοιο μπίρι μπίρι στον σύζυγό που επιτέλους ξεκόλλησε και αποφάσισε να δούμε τον Κούρτη. (Κολλημένος με τον Μουστ...γιατί πήγαμε και συστημένοι από το αφεντικό του στη δουλειά και υποτίθεται θα μας πρόσεχε!!!).

Κορίτσια να είσαστε όλες καλά!!! Τ τοις δύναμη μου δίνεται που νιώθω ότι τα έχω ήδη καταφέρει.

 

με συγκινείς απίστευτα...δεν εκανα τιποτα...η αγάπη μ για τους γιατρούς  μ ειναι δεδομενη.. κ οχι γιατι με εκαναν μανα αλλα γιατι μ φερθηκαν ανθρώπινα δεν με είδαν πορτοφόλι κ ηταν παντα εκει για μενα.  πίστεψαν σε μενα κ τα καταφεραμε ολοι μαζι μεσα στα τοσα σκατα που ειχα πανω μ....να πας κ δεν θα χάσεις... απο κει θα φύγεις  με τεραστια κοιλια.....στο εγγυόμαστε πολλες απο εδω μεσα....

On 8/10/2021 at 4:06 ΜΜ, Andri M είπε:

Κορίτσι μου, πρώτα από όλα, συγχαίρω την απόφασή σου να προχωρήσεις με δωρεά ωαρίων. Και εγώ πήρα αυτή την απόφαση το 2020 και μετά από 2 προσπάθειες, σε διαφορετικούς γιατρούς, περιμένω τα διδυμάκια μου την επόμενη Τρίτη, στις 12/10. 

Θα ήθελα και εγώ να αναφερθώ στις τιμές και στην "εξασφάλιση" που ζητάμε και την οποία δεν παίρνουμε.

Πρώτη προσπάθεια με δωρεά, στο Ζερβομαν. τότε ήταν CEO στο Ιασώ Institute of Life. Ζήτησε υστεροσκόπηση, ήξερα ότι μία φυσιολογική τιμή είναι γύρω στα 500 ευρώ, δεν ρώτησα τιμή το ζώον (γιατί ήμασταν και οικογενειακοί φίλοι υποτίθεται) - κόστος 1500 ευρώ μαύρα. Εννοείται ότι έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου, αλλά τα πληρώσαμε, γιατί έχουμε και αξιοπρέπεια οι βλάκες!

Για τη δωρεά μου είχε πει ότι ο ίδιος αναλαμβάνει την παρακολούθηση της δότριας, και θα έχουμε σίγουρα βλαστοκύστες για 2 προσπάθειες, δηλαδή 4 βλαστοκύστες.

Αποτέλεσμα? πήραμε 2 βλαστοκύστες χείριστης ποιότητας. Δεν υπήρχε καν λόγος μεταφοράς τους. Τα έχω ξαναγράψει, αλλά ακόμη και τώρα που τα σκέφτομαι, με πιάνουν τα νεύρα μου.

Κόστος? Άλλα 5000 ευρώ. Να προσθέσω ότι 4 φορές που μου έκανε υπέρηχο μέχρι την εμβρυομεταφορά, κάθε φορά έπαιρνε 100 ευρώ μαύρα.

Συνολικό κόστος περίπου 7000 ευρώ.

Να σημειώσω ότι ήδη είχα μιλήσει με τη @Rafaelatarzan και ήθελα να πάω στον Κούρτη, αλλά επέμενε ο συμβίος μου να πάμε στο μούτρο τον Ζερβ. που ήταν οικογενειακός φίλος.

Εννοείται μηδενική η χοριακή.

Να προσθέσω ότι 2 βλαστοκύστες με δωρεά ωαρίων δίνουν και στο εμβρυογέννεσις. Είχαμε 3 τέτοιες περιπτώσεις στο φόρουμ. Χωρίς αποτέλεσμα. Μπορούν να πουν περισσότερα τα κορίτσια....

Και έχω την πληροφόρηση ότι και το γένεσις, 2 βλαστοκύστες δίνει. Αυτή η πληροφορία είναι σωστή, και κολλάει με τη συζήτηση που έκανα εκεί, και μου είχαν πει ότι η δότρια θα δώσει 5-10 ωάρια. Όχι 8 με10, αλλά 5 με 10.

Να συνεχίσω με τη δική μου εμπειρία:

Δεύτερη προσπάθεια, στον Κούρτη. Ήμουν ήδη διαολεμένη από τον Ζερβ και ένιωθα φοβερή ανασφάλεια με το θέμα του αριθμού των βλαστοκύστεων. Όσο και να προσπάθησα να πάρω εγγύηση για αριθμό ωαρίων και βλαστοκύστεων, δεν τα κατάφερα. Μου είπε ο Κούρτης ότι θα πάρω 8-10 ωάρια, αλλά μου είχε εγγυηθεί ότι οι βλαστοκύστες θα είναι καλής ποιότητας, όχι σαν αυτές που πήρα από τον άλλο τον Ζερβ. Όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορούσα να ηρεμήσω με τίποτα! Με είχαν ζώσει τα φίδια, τί θα κάνω αν δεν τα καταφέρω, μιας και αυτά ήταν τα τελευταία μας χρήματα. Τελικώς πήραμε 4 βλαστοκύστες, άριστης ποιότητας (4ΑΑ). Εννοείται ότι εγώ ήμουν δυσαρεστημένη. Ποιός ξέρει αν θα τα κατάφερνα με 2 μόνο προσπάθειες?

Εκείνη την περίοδο, ήθελα να τον σφάξω! Τον έβλεπα ούτως ή άλλως συχνά γιατί  ήδη με παρακολουθούσε 2 μήνες με cyclacur για να βλέπει το ενδομήτριό μου. Περιττό να πω ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει κάνει τέτοια παρακολούθηση πριν από εμβρυομεταφορά. Άντε 3 υπερήχους και πάμε να τα βάλουμε. Έτσι κάνουν όλοι.

Τελικώς, παρότι οι βλαστοκύστες ήταν έτοιμες στην κατάψυξη, δεν ήθελε να προχωρήσει γιατί δεν του άρεσε η εικόνα του ενδομητρίου. Όχι το πάχος, η εικόνα. Αποφάσισε και μου έκανε καταστολή για 2 μήνες, με παρακολουθούσε πάλι και εφόσον ήταν ικανοποιημένος από το ενδομήτριο, μόνο τότε αποφάσισε να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Από το Σεπτέμβριο που ξεκινήσαμε στον Κούρτη, εμβρυομεταφορά κάναμε 15 Φεβρουαρίου. 

Η παρακολούθηση του ενδομητρίου δεν κόστισε τίποτα παραπάνω... 

Τελικό κόστος 4800. 

Οι πρώτες 3000 ήταν για να προχωρήσει με τη δότρια. Τα επόμενα 1800 δόθηκαν με την εμβρυομεταφορά.

Όλες τις ημέρες που ακολούθησαν την εμβρυομεταφορά, ο Κούρτης ήταν παρών. Μπορούσα να διαισθανθώ την αγωνία του. 

Εννοείται ότι ευγνωμονώ τη @Rafaelatarzan και το @Τουτουνι που είχαν γράψει την εμπειρία τους, και που μίλησαν μαζί μου και μου έδωσαν περισσότερες λεπτομέρειες!!

Και βέβαια ευγνωμονώ τον Κούρτη που είναι τόσο διεξοδικός και προχώρησε μόνο όταν ήταν ο ίδιος σίγουρος! 

Δεν φανταζόμουν ότι θα έφτανε η σειρά μου, να έχω μία τεράστια κοιλιά, να μην μπορώ να σκύψω να βάλω παπούτσια, να πονάω στα όργανά μου όταν προσπαθώ να σηκωθώ από το κρεβάτι για να τρέξω στην τουαλέτα βραδιάτικα, επειδή τα μωρά μου πιέζουν όλα μου τα όργανα...

Ξέρω πολλές κοπέλες που της δικής μου σειράς που πέτυχαν στον Κούρτη! Και τώρα έχουν αρχίσει τα γεννητούρια!

Μία μονάχα δεν τα έχει καταφέρει ακόμη, αλλά την περιμένω! Είμαι σίγουρη ότι το έχει πάρει προσωπικά ο γιατρός και θα την φουσκώσει και αυτήν!!!!

Δεν θέλω να

 

 

να μην με ευγνωμονεις...δεν εκανα τιποτα αγάπη μ..  η κοιλια  σ κ μονο ειναι το χαμόγελο μ.. αυτο μ φτανει.   γεννας φιλη  μ??? παναγια μ ποτε εφτασες ο καιρος.. με το καλο τα αγγελουδια σ ψυχή  μ....ολα να πανε καλα...σε φιλώ  γλυκά 

On 6/10/2021 at 4:54 ΜΜ, MaryH είπε:

Καλή επιτυχία σου ευχομαι! Αν πάρεις τεστ πολύ αξιόπιστο - εγω έπαιρνα παντα κλιαρμπλου- και έχεις βλαστοκυστες μπορείς να κανεις την όγδοη μερα για πιο ασφαλές αποτέλεσμα

Ταρζανιτσα τι κανεις; Τι κάνει το ζουζουνι σου; Πες μας τα νέα σας

το ζουζουνι μ ειναι ειδη 19 μηνων μιλαει κ ειναι άτακτη  πολύ....παρα πολυ  ομως.   ενας ταρζαν σκετος κ λίγα λεω.. ολα καλα εμεις δοξα θεο.. χαθηκα πολύ..εχω ξεκινήσει κ δουλειά  κ γινεται ενας χαμος. αλλα δνε πειραζει καθόλου ομως...γυρίζω  σπιτι κ βλέπω  την μουρη της κ μ περνάνε ολα μα ολα...εσεις πως εισται???? τι κανει το κοριτσι μας το ομορφο??? θα σ στειλω να δεις την μικρη...σε φιλω

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Η ζωή είναι όντως απρόβλεπτη. Έβγαλα πριν λίγο τη σκύλα βόλτα και στο παρκάκι πέτυχα μια κοπέλα που ήξερα ότι πέρασε πριν λίγες μέρες επιτροπή. Και εκεί που ήθελα να την ρωτήσω αν πήρε τα φάρμακα και ποτε ξεκινάει μου λέει ότι τα φάρμακα τα πήρε τα έβαλε και στο ψυγείο (εκεί πίσω από το βούτυρο) αλλά χτες έκανε τεστ και ήταν θετικό!!!

Κορίτσια τρελαθηκα!! 

Εδώ μέσα το έχουμε δει πολλές φορές αυτό. Να προσπαθούν με εξωσωματική και να έρχονται φυσικές συλλήψεις ή να έρχονται πριν καν προλάβουν να ξεκινήσουν. Θυμάμαι ακόμα και ποιες ήταν οι κοπέλες αυτές. Έχω στο μυαλό μου πολλά τέτοια θαύματα, γι᾽αυτό δεν πρέπει ποτέ να χάνει καμία την πίστη της, η ζωή είναι όντως απρόβλεπτη!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2021 at 4:41 PM, Pagotoula said:

σε τι ηλικια τα καταφερες στον κουρτη; η κουνιαδα μου (αν το λεω σωστα) ψαχνεται για δωρεα. ετων 41. με το καλο τα μωρα σου!

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση κορίτσια, τρέχουμε και δεν φτάνουμε, προσπαθούμε να προλάβουμε να ετοιμαστούμε...

Ετών 42. 

On 10/8/2021 at 6:07 PM, Troia said:

Με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας σε λίγες μέρες!!! Πού θα γεννήσεις, αλήθεια;

@Arriel_83 Σε έκανα tag για να διαβάσεις τα περί προετοιμασίας πριν την εμβρυομεταφορά στον Κούρτη.

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου Τροία!

Θα γεννήσουμε στη Γαία, το μαιευτήριο του Ιατρικού κέντρου, στο δαχτυλίδι της κηφισίας.

@Arriel_83, είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία!

On 10/8/2021 at 6:48 PM, Chrussa1982 said:

Κορίτσι μου 

Πραγματικά ανατριχιασα!!! Απίστευτη η ταλαιπωρία σου. Με το καλό να υποδεχθείς τα μωράκια σου και να γίνεις μια υπέροχη μανούλα!! Να σου πω ότι κ εγώ τρελαμενη είμαι από το άγχος και την αγωνια. Για τον Μουστ...τον γιατρό μου ας μην αναφερθώ και συγχιστω. Τέτοια εκμετάλλευση του πόνου  μας είναι απαράδεκτη αλλά δυστυχώς κατάλαβα και εγώ ότι όλο αυτό είναι εμπόριο ελπίδας κ τίποτα άλλο.

Για τον Κούρτη μου μίλησε κ εμένα η @Rafaelatarzan με πολύ αγάπη και παίρνω την ευκαιρία να την ευχαριστήσω δημοσίως!!! Μπορεί ακόμα να μην έχω ξεκινήσει μαζί του να μην έχω ιδέα τι θα αντιμετωπίσω αλλά βλέπω ότι έχει φερθεί ανθρώπινα σε πολλές κοπέλες!! Ελπίζω να έρθω και εγώ στην θέση σας και να φουσκώσω!!! 

Να σου εξομολογηθώ ότι έχω αρχίσει τέτοιο μπίρι μπίρι στον σύζυγό που επιτέλους ξεκόλλησε και αποφάσισε να δούμε τον Κούρτη. (Κολλημένος με τον Μουστ...γιατί πήγαμε και συστημένοι από το αφεντικό του στη δουλειά και υποτίθεται θα μας πρόσεχε!!!).

Κορίτσια να είσαστε όλες καλά!!! Τ τοις δύναμη μου δίνεται που νιώθω ότι τα έχω ήδη καταφέρει.

 

Είχα ακούσει καλά λόγια για τον Μουστακαρία. Είναι παλιός γιατρός...Μπορεί να μην είναι ο κατάλληλος για δωρεά....Πάντως, ναι, χρειάζεται προσοχή. Να έχετε τις κεραίες σας ανεβασμένες!

Σε καταλαβαίνω πάντως...και ο δικός μου είχε φάει κόλλημα με τον Ζερβομαν. Μιλάμε ότι μετά το πρώτο ραντεβού, εγώ είδα έναν νάρκισσο, που δεν απάντησε με σαφήνεια στις ερωτήσεις μου, ήταν βιαστικός και φευγάτος, αναφέρθηκε βέβαια στην οικογενειακή φιλία, ενώ ο δικός μου τα είδε όλα υπέροχα!Έφαγα απίστευτη πίεση και έτσι αναγκάστηκα να προχωρήσω μαζί του.

Σου εύχομαι να μην την πατήσετε σαν και εμένα! Και επειδή εμείς τραβάμε το μεγαλύτερο μανίκι, θα σου έλεγα να παίξεις και αυτό το χαρτί! 

 

On 10/8/2021 at 7:15 PM, chitaneta said:

Καλή μου Αντρι!

Έφτασε κιολας η σειρά σου! Πότε πέρασε ο καιρός ε;

Άντε με το καλό να τα δεχτείτε στην αγκαλιά σας!

Περιμένουμε τα νέα σου σύντομα!

Να υποθέσω ότι αναφέρεσε σε μένα, για τον Κούρ; χεχεχε

Πράγματι το έχει πάρει προσωπικά, δεν έχω κανένα παράπονο!

Chrussa82 πιστεύω οτι αξίζει να δοκιμάσετε με τον Κούρ. Εγω δεν έχω ακόμα το επιθυμητό αποτέλεσμα, αλλά πιστεύω οτι ως γιατρός και ως άνθρωπος κάνει ότι μπορεί για να τα καταφέρουμε. Σου εύχομαι και εσένα οτι καλύτερο!

Ναι...σε εσένα αναφερόμουν! Να ξέρεις κοριτσάρα μου ότι σε σκέφτομαι συχνά και περιμένω νέα σου! Δεν θέλω να σε ενοχλώ γιατί δεν ξέρω σε τί κατάσταση βρίσκεσαι, αλλά μην χάνεσαι!!

Φιλιά πολλά!!!

On 10/8/2021 at 9:34 PM, MaryH said:

Με το καλό τα μωράκια σου κοριτσάκι μου! Να έχεις μια εύκολη γεννα!!

Εχεις δικιο πολλές που είχαν ατυχίες τα κατάφεραν με τον Κούρτη!

Σε ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου! Είσαι η Μαιρούλα όλων των κοριτσιών εδώ μέσα! 

 

On 10/8/2021 at 9:34 PM, anoulious said:

Τι κανεις?Πως εισαι?Σε σκεφτομουν.Εδω τα καταφερα εγω, εσυ δε θα τα καταφερεις?!!!Λιγο ακομη υπομονη

Τα εγραψες παρα πολυ καλα.Με το καλο να κρατησεις τα μωρακια σου αγκαλια.

Σε ευχαριστώ πολύ Άννα μου! Με το καλό να έρθει και η δική σου ευλογημένη στιγμή!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα!!!

On 10/9/2021 at 6:15 PM, happykar said:

Κορίτσια σας διαβάζω και σας θαυμάζω όλες! Αυτές που τα κατάφεραν, αυτές που περιμένουν, αυτές που προετοιμάζονται! Τόσες ιστορίες και τόσες αγωνίες! @Ελισώσυγχαρητήρια,, να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Να είναι γερό και καλομοιρο! Καλή σου ανάρρωση το συντομότερο δυνατό! Andri με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου τα διδυμάκια σου! Σαν χτες θυμάμαι που διάβασα για το θετικό... Κορίτσια ευχαριστούμε όλες για τις πληροφορίες που δίνετε, για την ενθάρρυνση και το κουραγιο. Μακάρι αυτή η χρόνια να δώσει σε όλες μας αυτό που προσδοκάμε...

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!! Σου εύχομαι με το καλό να φουσκώσει και η δική σου κοιλίτσα!

14 hours ago, Rafaelatarzan said:

με συγκινείς απίστευτα...δεν εκανα τιποτα...η αγάπη μ για τους γιατρούς  μ ειναι δεδομενη.. κ οχι γιατι με εκαναν μανα αλλα γιατι μ φερθηκαν ανθρώπινα δεν με είδαν πορτοφόλι κ ηταν παντα εκει για μενα.  πίστεψαν σε μενα κ τα καταφεραμε ολοι μαζι μεσα στα τοσα σκατα που ειχα πανω μ....να πας κ δεν θα χάσεις... απο κει θα φύγεις  με τεραστια κοιλια.....στο εγγυόμαστε πολλες απο εδω μεσα....

να μην με ευγνωμονεις...δεν εκανα τιποτα αγάπη μ..  η κοιλια  σ κ μονο ειναι το χαμόγελο μ.. αυτο μ φτανει.   γεννας φιλη  μ??? παναγια μ ποτε εφτασες ο καιρος.. με το καλο τα αγγελουδια σ ψυχή  μ....ολα να πανε καλα...σε φιλώ  γλυκά 

το ζουζουνι μ ειναι ειδη 19 μηνων μιλαει κ ειναι άτακτη  πολύ....παρα πολυ  ομως.   ενας ταρζαν σκετος κ λίγα λεω.. ολα καλα εμεις δοξα θεο.. χαθηκα πολύ..εχω ξεκινήσει κ δουλειά  κ γινεται ενας χαμος. αλλα δνε πειραζει καθόλου ομως...γυρίζω  σπιτι κ βλέπω  την μουρη της κ μ περνάνε ολα μα ολα...εσεις πως εισται???? τι κανει το κοριτσι μας το ομορφο??? θα σ στειλω να δεις την μικρη...σε φιλω

Και όμως, αν δεν είχα διαβάσει τη δική σου ιστορία, και αν δεν ήσουν τόσο πρόθυμη να μοιραστείς πληροφορίες, μπορεί να μην είχα πάει ποτέ στους γιατρούς μας!

Να σου ζήσει η ταρζανίτσα κοριτσάρα μου! Ναι, έφτασε ο καιρός να πάρω τα θαυματάκια μου αγκαλιά!....απίστευτο μου φαίνεται!!! 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

με συγκινείς απίστευτα...δεν εκανα τιποτα...η αγάπη μ για τους γιατρούς  μ ειναι δεδομενη.. κ οχι γιατι με εκαναν μανα αλλα γιατι μ φερθηκαν ανθρώπινα δεν με είδαν πορτοφόλι κ ηταν παντα εκει για μενα.  πίστεψαν σε μενα κ τα καταφεραμε ολοι μαζι μεσα στα τοσα σκατα που ειχα πανω μ....να πας κ δεν θα χάσεις... απο κει θα φύγεις  με τεραστια κοιλια.....στο εγγυόμαστε πολλες απο εδω μεσα....

να μην με ευγνωμονεις...δεν εκανα τιποτα αγάπη μ..  η κοιλια  σ κ μονο ειναι το χαμόγελο μ.. αυτο μ φτανει.   γεννας φιλη  μ??? παναγια μ ποτε εφτασες ο καιρος.. με το καλο τα αγγελουδια σ ψυχή  μ....ολα να πανε καλα...σε φιλώ  γλυκά 

το ζουζουνι μ ειναι ειδη 19 μηνων μιλαει κ ειναι άτακτη  πολύ....παρα πολυ  ομως.   ενας ταρζαν σκετος κ λίγα λεω.. ολα καλα εμεις δοξα θεο.. χαθηκα πολύ..εχω ξεκινήσει κ δουλειά  κ γινεται ενας χαμος. αλλα δνε πειραζει καθόλου ομως...γυρίζω  σπιτι κ βλέπω  την μουρη της κ μ περνάνε ολα μα ολα...εσεις πως εισται???? τι κανει το κοριτσι μας το ομορφο??? θα σ στειλω να δεις την μικρη...σε φιλω

Έγινε κιολας κοντά στα δυο πωπω!! Πως μεγαλωνουν. Καλε ολα ζωηρα είναι. Τι στο καλό βάζουν στα καλλιεργητικά υγρά, Χαχαχα!

Η δικιά σου είναι και κόρη Ταρζανιτσας. Πρέπει να είναι ζωηρουλα

Ξερω δύσκολη η δουλειά σε συνδυασμό με το παιδι. Κι εγω ξεκινησα. 

Περιμενω πως και πως φωτό με κοκοβιο. Να δω πως μεγάλωσε. 

Πολλα φιλια

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Έγινε κιολας κοντά στα δυο πωπω!! Πως μεγαλωνουν. Καλε ολα ζωηρα είναι. Τι στο καλό βάζουν στα καλλιεργητικά υγρά, Χαχαχα!

Η δικιά σου είναι και κόρη Ταρζανιτσας. Πρέπει να είναι ζωηρουλα

Ξερω δύσκολη η δουλειά σε συνδυασμό με το παιδι. Κι εγω ξεκινησα. 

Περιμενω πως και πως φωτό με κοκοβιο. Να δω πως μεγάλωσε. 

Πολλα φιλια

αγαπη στειλε  μ εσυ...εχω κολλησεικ δεν σε βρίσκω ζαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση κορίτσια, τρέχουμε και δεν φτάνουμε, προσπαθούμε να προλάβουμε να ετοιμαστούμε...

Ετών 42. 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου Τροία!

Θα γεννήσουμε στη Γαία, το μαιευτήριο του Ιατρικού κέντρου, στο δαχτυλίδι της κηφισίας.

@Arriel_83, είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία!

Είχα ακούσει καλά λόγια για τον Μουστακαρία. Είναι παλιός γιατρός...Μπορεί να μην είναι ο κατάλληλος για δωρεά....Πάντως, ναι, χρειάζεται προσοχή. Να έχετε τις κεραίες σας ανεβασμένες!

Σε καταλαβαίνω πάντως...και ο δικός μου είχε φάει κόλλημα με τον Ζερβομαν. Μιλάμε ότι μετά το πρώτο ραντεβού, εγώ είδα έναν νάρκισσο, που δεν απάντησε με σαφήνεια στις ερωτήσεις μου, ήταν βιαστικός και φευγάτος, αναφέρθηκε βέβαια στην οικογενειακή φιλία, ενώ ο δικός μου τα είδε όλα υπέροχα!Έφαγα απίστευτη πίεση και έτσι αναγκάστηκα να προχωρήσω μαζί του.

Σου εύχομαι να μην την πατήσετε σαν και εμένα! Και επειδή εμείς τραβάμε το μεγαλύτερο μανίκι, θα σου έλεγα να παίξεις και αυτό το χαρτί! 

 

Ναι...σε εσένα αναφερόμουν! Να ξέρεις κοριτσάρα μου ότι σε σκέφτομαι συχνά και περιμένω νέα σου! Δεν θέλω να σε ενοχλώ γιατί δεν ξέρω σε τί κατάσταση βρίσκεσαι, αλλά μην χάνεσαι!!

Φιλιά πολλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου! Είσαι η Μαιρούλα όλων των κοριτσιών εδώ μέσα! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Άννα μου! Με το καλό να έρθει και η δική σου ευλογημένη στιγμή!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!! Σου εύχομαι με το καλό να φουσκώσει και η δική σου κοιλίτσα!

Και όμως, αν δεν είχα διαβάσει τη δική σου ιστορία, και αν δεν ήσουν τόσο πρόθυμη να μοιραστείς πληροφορίες, μπορεί να μην είχα πάει ποτέ στους γιατρούς μας!

Να σου ζήσει η ταρζανίτσα κοριτσάρα μου! Ναι, έφτασε ο καιρός να πάρω τα θαυματάκια μου αγκαλιά!....απίστευτο μου φαίνεται!!! 

 

Αγαπημένο μου πλάσμα...με το καλό να υποδεχτείς τα αγγελούδια σου αύριο..!!!Θα περιμένουμε νέα σου οποτε μπορέσεις.. !!!

Ολα θα πάνε κατευχην κ μόνο συγκίνηση θα νιώθεις αύριο...Η μέρα αυτή θα ειναι η πιο σημαντική της ζωής σου!!!

Σου αξίζει αυτή η απόλυτη  ευτυχία..!!!

Μια τεράστια αγκαλιά από μένα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Andri M είπε:

Συγνώμη για την καθυστέρηση στην απάντηση κορίτσια, τρέχουμε και δεν φτάνουμε, προσπαθούμε να προλάβουμε να ετοιμαστούμε...

Ετών 42. 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη μου Τροία!

Θα γεννήσουμε στη Γαία, το μαιευτήριο του Ιατρικού κέντρου, στο δαχτυλίδι της κηφισίας.

@Arriel_83, είμαι στη διάθεσή σου για οποιαδήποτε πληροφορία!

Είχα ακούσει καλά λόγια για τον Μουστακαρία. Είναι παλιός γιατρός...Μπορεί να μην είναι ο κατάλληλος για δωρεά....Πάντως, ναι, χρειάζεται προσοχή. Να έχετε τις κεραίες σας ανεβασμένες!

Σε καταλαβαίνω πάντως...και ο δικός μου είχε φάει κόλλημα με τον Ζερβομαν. Μιλάμε ότι μετά το πρώτο ραντεβού, εγώ είδα έναν νάρκισσο, που δεν απάντησε με σαφήνεια στις ερωτήσεις μου, ήταν βιαστικός και φευγάτος, αναφέρθηκε βέβαια στην οικογενειακή φιλία, ενώ ο δικός μου τα είδε όλα υπέροχα!Έφαγα απίστευτη πίεση και έτσι αναγκάστηκα να προχωρήσω μαζί του.

Σου εύχομαι να μην την πατήσετε σαν και εμένα! Και επειδή εμείς τραβάμε το μεγαλύτερο μανίκι, θα σου έλεγα να παίξεις και αυτό το χαρτί! 

 

Ναι...σε εσένα αναφερόμουν! Να ξέρεις κοριτσάρα μου ότι σε σκέφτομαι συχνά και περιμένω νέα σου! Δεν θέλω να σε ενοχλώ γιατί δεν ξέρω σε τί κατάσταση βρίσκεσαι, αλλά μην χάνεσαι!!

Φιλιά πολλά!!!

Σε ευχαριστώ πολύ Μαιρούλα μου! Είσαι η Μαιρούλα όλων των κοριτσιών εδώ μέσα! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Άννα μου! Με το καλό να έρθει και η δική σου ευλογημένη στιγμή!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για εσένα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!!! Σου εύχομαι με το καλό να φουσκώσει και η δική σου κοιλίτσα!

Και όμως, αν δεν είχα διαβάσει τη δική σου ιστορία, και αν δεν ήσουν τόσο πρόθυμη να μοιραστείς πληροφορίες, μπορεί να μην είχα πάει ποτέ στους γιατρούς μας!

Να σου ζήσει η ταρζανίτσα κοριτσάρα μου! Ναι, έφτασε ο καιρός να πάρω τα θαυματάκια μου αγκαλιά!....απίστευτο μου φαίνεται!!! 

 

Αύριο είναι η δική σου μέρα!!! Αύριο τέτοια ώρα η αγκαλιά σου θα είναι γεμάτη..με το καλό να τα υποδεχθείς ψυχή μου!! Να πάμε όλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Ελισώ είπε:

@Andri M με το καλό κορίτσι μου, να υποδεχθείς τα αγγελούδια σου!!!! 

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας ειχα πει ότι θα σας εξιστορήσω το τι συνεβει.

Τετάρτη με έπιασαν πόνοι δυνατοί . Αρχικά ανα 3λεπτο και μέχρι να φτασω νοσοκομειο, ανα 2λεπτο. (15/10 θα γεννουαα με καισαρική)

Ο μικρός ενω ειχε παρει θέση, γύρισε εγκάρσια κ εβγαλε αγκωνα διχως να σπάσουν τα νερα. Πίεσε την ουροδοχο κύστη η οποια ειχε συμφυση ως το στομαχι!!!

Επι 2 ωρες μέχρι να με ναρκώσουν πέρασα ωδύνες, μου έκαναν 3 χειρουργεία, καισαρικη, ουροδίχο κύστη έκοψαν για να βγάλουν απο εκεί το μωρό και αφαιρεσαν συμφύσεις κ 1 ινομύωμα. . Αιματοκρίτης στο 20, 4 χειρούργοι απο πάνω μου, μας εσωσαν τη ζωή. Με ετοίμασαν για εντατική ,ομως δεν χρειαστηκε.Ειχα άγιο ,μου είπαν.

Είμαι καλά, πλέον σπίτι απο χθες με ουροκαθετήρα ακόμα και για αρκετές μέρες, αλλά χωρίς το μωρο. Ανέβασε λίγο ίκτερο αλλά είναι υγιέστατος .

Ήταν ότι πιο τρομαχτικό έζησα εκείνη την ημέρα, αλλά και το πιο όμορφο!!

Πέρασα πολλά στην εγκυμοσύνη κ στον τοκετό, θα τα ξαναπερνούσα όλα για αυτό το θαύμα!!!

Κορίτσια μου, η Παναγίτσα δεν θα αφήσει καμία, όλες μανούλες θα γίνετε. Ποτέ να μην το βάλετε κάτω!!

Σας φιλώ , θα επανέλθω πιο υγιής και δυνατή 

Περαστικά να έχεις και σύντομα να ερθει και το μωράκι στο σπίτι σας!

Φοβερά όλα αυτά που πέρασες αλλά όμορφο τέλος!

Να το χαίρεστε το μικρούλι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ελισώ είπε:

@Andri M με το καλό κορίτσι μου, να υποδεχθείς τα αγγελούδια σου!!!! 

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας ειχα πει ότι θα σας εξιστορήσω το τι συνεβει.

Τετάρτη με έπιασαν πόνοι δυνατοί . Αρχικά ανα 3λεπτο και μέχρι να φτασω νοσοκομειο, ανα 2λεπτο. (15/10 θα γεννουαα με καισαρική)

Ο μικρός ενω ειχε παρει θέση, γύρισε εγκάρσια κ εβγαλε αγκωνα διχως να σπάσουν τα νερα. Πίεσε την ουροδοχο κύστη η οποια ειχε συμφυση ως το στομαχι!!!

Επι 2 ωρες μέχρι να με ναρκώσουν πέρασα ωδύνες, μου έκαναν 3 χειρουργεία, καισαρικη, ουροδίχο κύστη έκοψαν για να βγάλουν απο εκεί το μωρό και αφαιρεσαν συμφύσεις κ 1 ινομύωμα. . Αιματοκρίτης στο 20, 4 χειρούργοι απο πάνω μου, μας εσωσαν τη ζωή. Με ετοίμασαν για εντατική ,ομως δεν χρειαστηκε.Ειχα άγιο ,μου είπαν.

Είμαι καλά, πλέον σπίτι απο χθες με ουροκαθετήρα ακόμα και για αρκετές μέρες, αλλά χωρίς το μωρο. Ανέβασε λίγο ίκτερο αλλά είναι υγιέστατος .

Ήταν ότι πιο τρομαχτικό έζησα εκείνη την ημέρα, αλλά και το πιο όμορφο!!

Πέρασα πολλά στην εγκυμοσύνη κ στον τοκετό, θα τα ξαναπερνούσα όλα για αυτό το θαύμα!!!

Κορίτσια μου, η Παναγίτσα δεν θα αφήσει καμία, όλες μανούλες θα γίνετε. Ποτέ να μην το βάλετε κάτω!!

Σας φιλώ , θα επανέλθω πιο υγιής και δυνατή 

Πωπω συγκλονιστικος τοκετός!! Περαστικά κούκλα μου και με το καλό να έρθει και το μωράκι σου στο σπίτι να τα ξεχάσεις όλα μα όλα.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ελισώ είπε:

@Andri M με το καλό κορίτσι μου, να υποδεχθείς τα αγγελούδια σου!!!! 

Κορίτσια μου καλησπέρα. Σας ειχα πει ότι θα σας εξιστορήσω το τι συνεβει.

Τετάρτη με έπιασαν πόνοι δυνατοί . Αρχικά ανα 3λεπτο και μέχρι να φτασω νοσοκομειο, ανα 2λεπτο. (15/10 θα γεννουαα με καισαρική)

Ο μικρός ενω ειχε παρει θέση, γύρισε εγκάρσια κ εβγαλε αγκωνα διχως να σπάσουν τα νερα. Πίεσε την ουροδοχο κύστη η οποια ειχε συμφυση ως το στομαχι!!!

Επι 2 ωρες μέχρι να με ναρκώσουν πέρασα ωδύνες, μου έκαναν 3 χειρουργεία, καισαρικη, ουροδίχο κύστη έκοψαν για να βγάλουν απο εκεί το μωρό και αφαιρεσαν συμφύσεις κ 1 ινομύωμα. . Αιματοκρίτης στο 20, 4 χειρούργοι απο πάνω μου, μας εσωσαν τη ζωή. Με ετοίμασαν για εντατική ,ομως δεν χρειαστηκε.Ειχα άγιο ,μου είπαν.

Είμαι καλά, πλέον σπίτι απο χθες με ουροκαθετήρα ακόμα και για αρκετές μέρες, αλλά χωρίς το μωρο. Ανέβασε λίγο ίκτερο αλλά είναι υγιέστατος .

Ήταν ότι πιο τρομαχτικό έζησα εκείνη την ημέρα, αλλά και το πιο όμορφο!!

Πέρασα πολλά στην εγκυμοσύνη κ στον τοκετό, θα τα ξαναπερνούσα όλα για αυτό το θαύμα!!!

Κορίτσια μου, η Παναγίτσα δεν θα αφήσει καμία, όλες μανούλες θα γίνετε. Ποτέ να μην το βάλετε κάτω!!

Σας φιλώ , θα επανέλθω πιο υγιής και δυνατή 

Σιδερένια κορίτσι μου! Τέλος καλό όλα καλά! Να προσεχείς τον εαυτό σου!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...